Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

 Е няма коли "измислени за лед". Никакъв тракшън контрол няма да помогне при остър завой и голяма скорост (надценени възможности). Коли с тракшън контрол също катастрофират, както и тези от рали шампионатите. Всичко е въпрос на опит и умения на водача. Автомобилът си е прилично стабилен и се държи доста по-добре от опели и пежа от неговият клас.

Редактирано от Jorko.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да си сменя оригиналното радио,искам да Ви попитам всяко радио което си взема ли мога да сложа на негово място.Да кажем харесал съм си това : http://www.technomarket.bg/products/09028245/blaupunkt-kingston-mp47 Също така може ли да препоръчате някаква марка..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише, че има подлакътници (в графата за 5 вратите модели) и багажник за ски, колело и т.н. , но бях изумен когато разпитах за багажник (запитването бе към вносител на thule) и ми казаха, че за моя модел нямат или не могат да ми намерят в момента... греда, а за подлакътника в хонда - още нямат :DОтносно касетофоните - можеш да го смениш с всеки модел, стигат да ти направят пластмасова отливка (на един приятел така се случи), защото нашите CD-та са с шантава и нестандартна форма ;) Евтино и бързо се правят тези платмаси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Как да активирам водонагревните свещи при климатроник? Знам, че има тема и обяснение за колите с климатик. Пробвах както е описано за колите с климатик, но като натиснах А/С бутона, то компресора за охладителния газ се активира, въпреки ниската външна температура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте приетели,1 въпросче относно паленето на 1.7ctdi мисля че прекалено бързо ми гасне индикатора за подгряващите свеще и като е под нулата температурата,се зачудва дали да запали,както и да е пали...малко да поработи и след това няма грешка...недава да я пипна и пали без проблем?дали това е от свещите?може би не подгряват сички?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те по принцип бързо подгряват и освен това подгряват само при температури под 8оС. Ще ти кажа как да ги провериш колко от тях са здрави. Първо си приготвяш една 12V крушка 2-3W със запоени кабелчета. Едното кабелче мушни в плюсовата клема на акумулатора, а с другата ще пипаш свещите. Има един пластмасов капак с изолация отгоре над двигателя (за обезшумяване може би) - сваляш го за да си осигуриш достъп до подгряващите свещи. С 4 болта е захванат. Щом го махнеш веднага се виждат лулите на свещите. Стискаш с пръсти (има две зъбчета от двете страни всяка лула) и дърпаш. След закрепването на едното кабелче от пробната лампа към "+" на акумулатора, с другия край пипни някъде на корпус на двигателя - трябва да ти светне лампата. Ако е така почвай да докосваш всеки електрод последователно (след като си махнал лулите) на всяка свещ. Която не светне - изгоряла е. За да я смениш ти трябва 12мм глух ключ. Някъде около 19лв. беше цената на бройка. Ако всички са здрави пиши пак - тогава проблема ще го търсим другаде.

Успех Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги запалихте ли сутринта?Аз успях от първия път без никакви проблеми,но предполагам,че го дължа на нафтата от лукойл,защото баща ми също с тойота дизел не успя.И това е заради ужасната нафта на петрол съветвам ви да не сипвате там,аз също миналата година патих много от там и то далеч при по-високи температури от -20.Не казвам,че на лукойл е перфектна,защото например вече бях карал около 40 мин и в момента,в който я настъпя над 2000 оборота и почва да се задавя колата.Миналата година така я вкарах в 2500 оборота по същия начин,изгасна и не запали повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте приатели:)Искам да попитам 1 -:някои слагал ли е Xenon-има ли вероятност да прецакам нещо компа на колата? 2-какъв да е той-bi xenon/H4/ или друг?благодаря ви:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос относно Civic 1.7 CTDI и по-точно дъректно сравнение с Toyota Corolla 2.0 116 к. с.. Има тема в Toyota форума и там естествено оплюват civi-ка. Двоумя се между двата автомобила, но королата държи доста по-висока цена. Намират ли се части за Civica? Оглеждам коли след 2004. Хондата е с по-голям багажник и по-просторно купе. Дайте мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата двигателя са здрави. Предимство за Сивика при годишния данък със стотина лева по-малко. Вече ти е направило впечатление за разликата в купетата. Сивика е по-икономичен при градско с 1л., а извънградско с 0,5л./100км. Максималната им скорост е еднаква. Сивика е с 2-3 сантиметра по-висок (по-добра проходимост при неравен терен или сняг). Предимство за Тойотата при градско шофиране (паркиране), защото е по-маневрерна. Тойотата вози по-меко. Най-добре седни и в единия и в другия автомобил в някой автосалон и прецени сам какво търсиш - спортен автомобил или комфорт. Това е нещо като да сравняваш БМВ и Мерцедес.

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, използвали ли сте спрей за стартиране при студен двигател за дизел? В упътването пише,че трябва да се изключат подгревателните свещи, или да се оставят да загаснат, и след това да се стартира. Някой има ли опит с такъв материал. Не, че не пали,но иска повече въртене, а на стартера сигурно не му е добре :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,да ви питам тия дето карате 1.7 дизела,като карате на загрят двигател,парното си духа топло, но спра ли я на 1 място макар и да е загряла,мойта духа студено...? какво става ,това си е така при всяка или ? как да си го обясна....дайте вашите мнения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да е така. При мен абсолютно студена (примерно големият студ преди десетина дни бях я карал в неделя и реших да я запаля в сряда вечерта като се прибрах от работа да възбуди малко акумулатора), запали много добре включих веднага парното на 1 и на втората минута от минус 9оС термометърът показа + и тръгна нагоре (боцнал съм му датчика във въздуховода който духа на стъклото към лявото огледало). За 20 минути работа на място на празен ход, въздуха който излизаше стигна 44оС въпреки, че стрелката на датчика за температура на таблото не отлепи изобщо - нали имаме водоподгревни свещи за парното. А иначе двигателят си загрява нормално, когато е в движение автомобилът след 2-3км или около 5мин. движение си загрява до малко под средата от скалата за температурата и си стои там и лято и зима.

Може би кранчето за парното не отваря докрай и пропуска малко течност при работа на място, понеже и водната помпа върти с по-ниска скорост ..... Аз мойто парно го използвам само на 1 понеже е достатъчно и не ми се запотяват стъклата. При теб на коя степен си когато започва да духа студено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жорко, къде да отида в Пловдив да ми видят водоподгревните свещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира това кранче за парното? а и тия водоподгревни свещеи,как се проверяват дали работят? като подгревните може би? и ако не работят,каде мога да си ги купя? имаш ли идея Jorko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато пуснете парното,в студено време ,постоянно ли ви работи копчето на климатика/климатроника(в моя случай)...защото аз го спирам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се включва копчето на климатика/без да го пипам/ , когато пусна да духа само на стъклото и всеки път се налага да го спирам-Незнам дали е нормално това!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,моляви дайте 1 ъкъл,защо се получава така с моето парно ?значи колата на място е загряла но духа студено....като е в движение,сичко е наред...сменил сам антифриза,скоро...но тя не се обезвъздушава...нищо друго не ми идва на ъкъла....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От онзи ден и аз съм собственик на Хонда Сивик 1.7 СТДИ и на мен се включва климатика сам.Мисля, че това е така защото има филтър за изсушаване на въздуха.Ако влажността в купето е по-висока се включва, за да не се изпотяват стъклата.Поне така съм чел.Иначе днес пробвах комбинацията за подгревателните свещи, но не знам дали имаше ефект.Започна да духа топло някъде след 5-6минути не 1-2, но пък термометъра показваше -12градуса.Утре ще пробвам без да ги пускам и като мина същото разстояние ще видя дали ще духа топло.Разхода в тоя студ ми го показа 6.1л/100км, на вас как е? Колеги сега се сещам, че и на предишната ми кола, която беше с климатроник(Ауди А4 1.8Т Куатро) понякога се включваше сам климатроника да духа студено.Аз го спирах, обаче стъклата много се потеха и дори ми се е случвало зимата да замръзнат от вътрешната страна.Май има някаква връзка, защото както казах по-горе чел съм и в други форуми за ,,проблем" като този.Само незнам ако е така, как са толкова умни тези електроники и разбират каква е влажността в купето?

Редактирано от ???????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От онзи ден и аз съм собственик на Хонда Сивик 1.7 СТДИ и на мен се включва климатика сам.Мисля, че това е така защото има филтър за изсушаване на въздуха.Ако влажността в купето е по-висока се включва, за да не се изпотяват стъклата.Поне така съм чел.Иначе днес пробвах комбинацията за подгревателните свещи, но не знам дали имаше ефект.Започна да духа топло някъде след 5-6минути не 1-2, но пък термометъра показваше -12градуса.Утре ще пробвам без да ги пускам и като мина същото разстояние ще видя дали ще духа топло.Разхода в тоя студ ми го показа 6.1л/100км, на вас как е?

И при мен нещо с тия свещи не се получава,навярно са заминали...затова тарся да видя какви пари струват...ти каде го гледаш този разход?иначе я засякаш мойта в това време към 6.3 смесено..И все още се чудя ,защо не духа топло на място ,при загряла кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя довечера предпазителите да видя дали има, някой изгорял.20А май бяха то в темата на 3-та страница май си пише.Ако не е от предпазителите ще видя по-нататък като сменям маслото да ми ги проверят.Все пак колкото и бързо да подгряват -12градуса си е сериозен студ.Много странно е това, че на място не духа топло, а като е в движение всичко е наред.Да няма нещо проблем с клапите на парното?Навсякъде ли духа като местиш позициите?Имам предвид към стъклото, в караката, към шофьора.Чел съм, че понякога има проблеми там.6.1 го гледам на ,,борд компютъра".Има една врътка на километража и от нея се гледат километри, разход, външна температура. Ако релето или предпазителя на водоподгревните свещи не работят това няма ли да се покаже на компютърната диагностика?Аз преди да купя колата онзи ден я карах в Хонда да я прегледат първо и ми казаха, че всичко е наред.Хайде, някой по-компетентен колега да се изкаже по въпроса МОЛЯ.

Редактирано от ???????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кранчето за парното е в двигателния отсек. Под кожуха на въздушния филтър е термостата и след него са водоподгревните свещи (някъде по-напред има снимка). След водоподгревните свещи има гумен маркуч, отиващ в кранчето за парното - намира се под разширителният съд за антифриза малко в ляво. За него е закачено жилото с което отваряш и затваряш притока на горещ антифриз към радиаторчето за отопление в купето (при моделите с климатик, за климатроник не знам как е).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес не правих комбинацията за водоподгревните свещи и докато стигна до работата температурата се вдигна колкото и вчера => ще трябва утре да проверя поне предпазителите и релето дали са наред.Иначе сутрин ме кефи как пали тая колица.И хубаво вози.Още незнам как върви, че навсякъде е ледени бабуни и я карам внимателно .Всеки ден все повече и се радвам.:honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги привет , вчера за мое нещастие ми светна лампата за търбото и ми прилоша . Колата е 2004 г 1.7 11500 км от една година е карам и нямам никакви оплаквания .Та оставих е за час изгасна.Дано повече не светва но какво ще ми препоръчате. Дали да не ида в Хонда Пловдив да направят една диагностика .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За турбото има ли сигнализация на таблото?Не е ли лампата check engine?Тази аларма свети и при проблем с EGR клапана доколкото ми е известно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Някои може ли да даде линк към дино графика (графика за въртящ момент и обороти и мощност ) за нашите коли? Търсих в нета но неможах да намеря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес ми изгоря единия габарит а и мисля да си сменя лампите на дългите светлини.Защо ми се струва, че трябва да сваля бронята и решетката, за да мога да извадя фаровете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес ми изгоря единия габарит а и мисля да си сменя лампите на дългите светлини.Защо ми се струва, че трябва да сваля бронята и решетката, за да мога да извадя фаровете?

 

Не трябва да сваляш фаровете. Има един гумен маншон от към двигателния отсек - махаш го и ..... Десният е по-лесен, за левия трябва да махаш акумулатора (ако си с оригиналното радио и не знаеш кода Публикувано изображение).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА с оригинално съм.Какво става тогава?От къде да търся кода?Имаше някъде писано ама незнам къде.В тая тема ли е?Чел съм я два пъти да не трябва пак да я чета?Може в друга да е ама не помня къде.Не може ли само да извадя акомулатора от стойката и да го сместя на страни?Пфффф:help:Ще огледам утре по-подробно.Хммм ама то все някога ще трябва да сваля акомулатора, неизбежно е.Дали ще е след година или две все ще се наложи.:help:

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам и аз следното питане-може и да е странно? Може ли да се сменя -тампона на амортисиора,че ми тропа и мисля че е от него???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли колко пари струва да си извадя дистанционно за оригиналната аларма,защото изгубих единственото.Май ще излезе по-евтино да си сложа направо друга аларма.А за ключа също е изгубен ако някой знае горе долу колко пари е също ще ми е от полза..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140 за ключ,дистанционното е 320 без обучението ,съветвам ви да внимавате ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nikidenik виж в брошурата от пост #302

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

140 за ключ,дистанционното е 320 без обучението ,съветвам ви да внимавате ..

:blink: Колега къде ти ги взеха тези пари?Нямаше ли по-евтина алтернатива?Това да не са цени на официалния представител? Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги дал още,но ще си извадя ключ няма как.За сега ще отключвам с ключа,за напред сигурно ще си сложа обикновенна аларма.А иначе това са цени от официалното представителство да,но не мисля,че може да се закупят от друго място

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не може?По твоя ключ ще ти направят нов и ти го обучат, както и едно дистанционно.Мисля, че е възможно, защото брат ми за неговата кола проверяваше по едно време колко ще му струва нов ключ и беше намерил за 60лв(без обучението).С него колко да стане ...80-100 най-много?Те в официалния представител искат и по 40лв за код за радиото, пък по другите държави е безплатно.Тъй че провери и на друго място.Ако искаш да питам познат от Карлово за номера на един ключар който прави и ключове и дистанционни за всички марки(от онези, които събират ключа и дистанционното в един корпус) да му даде номера и да звъннеш да видиш какво ще ти каже.Ако искаш да потърся номера пиши едно ЛС.П.П. С брат ми сме ходили при него миналото лято, че и той имаше проблем с ключа и нещо като 240лв за всичко(обучени ключ и дистанционно в един корпус) ми се върти като цена в главата , но не съм сигурен.Лошото е че май колата трябва да е там.

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте 1 мнение,че бая зе да ми бяга антифриза....не виждам течове,като погледна под капака де,не сам я гледал отдоло,пак сега времето е кофти неможе да се види да тече от някаде...от каде да почна да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...