Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

Моята е дизел и ми направи така оказа се че вакум помпата е изпускала масло в алтернатора

 

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така....

Понеже търся читава 7-ца, ориентирал съм се към Исузу-дизела.

Та питането ми е, мигачите в огледалата и централната конзола с контрол откъм шофьора /ел.контрол, а не жила/, какво би трябвало да ми говорят за годината на колата?

 

Благодаря предварително!

Мигачите в огледалата са 1 от визуалните "Ъпдейти" на "Фейслифт" моделите на 7ма ген. г/д 2005г+

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, къде мога да намеря нов волан за 7 генерация? Моят нещо се е протрил на места. Търсих в интернет с "2004 civic steering wheel", както и "civic 7gen" и "civic eu" ама няма. Максимум 1-2 обяви като и те не са нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, къде мога да намеря нов волан за 7 генерация? Моят нещо се е протрил на места. Търсих в интернет с "2004 civic steering wheel", както и "civic 7gen" и "civic eu" ама няма. Максимум 1-2 обяви като и те не са нови.

Чисто нов ли искаш, или такъв, дето си заслужава, пък макар и  втора употреба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нормална ли е температура на двигателя, която ми показва стрелката след изминати 100км (магистрала и малко градско в София).  По време на път стрелката беше на същото място 

20161114_100651BkZ6Vt7_thumb.jpg

Редактирано от Даянчето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да

 

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колеги, къде мога да намеря нов волан за 7 генерация? Моят нещо се е протрил на места. Търсих в интернет с "2004 civic steering wheel", както и "civic 7gen" и "civic eu" ама няма. Максимум 1-2 обяви като и те не са нови.

Чисто нов ли искаш, или такъв, дето си заслужава, пък макар и втора употреба?

Търся си стандартен волан за модела. Ако е много запазен, предполагам и втора употреба бих взел. Ама ми е интересно, никъде ли не ги продават нови? :dunno: Поне да видя какви пари им искат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес взех накладки. За 23 евро се оказа, че са предни и задни. Аз мислех, че са само предни... Брембо, дано само да съм уцелил модела:

 

9463502482ce177de8068aeeaf52f02d_920x0.j

 

d4832c4b13aff54cc7299b23fd03cd6e_920x0.j

 

02255aa0a1fae6f9c5ea66dff6eee408_920x0.j

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на нов волан граничи със стойността на автомобила (към 2100 лв.)

На ebay изпадат отвреме-навреме волани, примерно сега има един в Германия и един в Япония (тоя е почти като нов, ама предвид цената, доставката, ДДС-то и евентуалните мита не знам дали си заслужава разправията). Има и в UK, ето един пример и е на прилични пари като го пратиш по Габиели, GGBG и другите там посреднициза пазаруване от UK. Щракни на всяка от 3-те обяви дето съм ти предложил и гледай какви свързани с нея ще ти предложи ebay. Ще изскочат още много предложения. Като например това или това.

Друг вариант е да видиш на mobile.bg, cars.bg и подобните им, като дадеш разширено търсене, избереш състоянието да е "на части" и ограничиш годините да са между 2001 и 2005. После почваш да звъниш по обявите.

А иначе предполагам твоят може да се тапицира и да стане много добре. Може да питаш kvd74 на лични. Ето какви ги върши, а наскоро из темите гледах един волан на Акорд и беше като истински, но не се сещам за темата.

 

ПП Гледам backstage е писал междувременно, докато аз се натуткам с връзките. Да, това са ти накладките.

Редактирано от user2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нормална ли е температура на двигателя, която ми показва стрелката след изминати 100км (магистрала и малко градско в София).  По време на път стрелката беше на същото място 

20161114_100651BkZ6Vt7_thumb.jpg

Колега как успя да изкараш температурния датчик на екрана? На мен ми показва само КМ като трипове A - B - C ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този псевдоним дали е "колега"? :)

Само тези след фейслифта имат такава екстра. Тази е 2004-2005, а твоята е 2001-2003.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на нов волан граничи със стойността на автомобила (към 2100 лв.)

 

 

Първо искам да ти благодаря, че си си направил труда да потърсиш информация и да я напишеш :thumbs1:

Всички волани, които предложи са 3-лъчеви, докато моят е 4-лъчев. Предполагам и другите стават де.

 

Някак си успях да изровя парт номер на волана(78501-S5D-J61ZA)и вече като потърсих по него намерих няколко сайта, където го продават. Например:

  http://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~wheel~steering~78501-s5d-j61za.html?Make=Honda&Model=Civic&Year=2004&Submodel=&Filter=(bt=1%2c395;et=2%2c5)&Location=steering-wheel-srs,2515033,3 - $223 + 260лв за доставка ми показва, общо към 720лв. Предполагам с доставката може и по-тънко да се мине.

  http://www.hondapartsguru.com/oe-honda/78501s5dj61za - тук е $214, обаче не доставят извън държавата си

За съжаление картинките са само графични като упоменават цвета, че е GRAPHITE BLACK

 

Писах и на Бултрако да ги питам, казаха ми 715лв цена.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

знаете ли каква марка и модел са подгревните свещи на антифриза и как се проверяват без да се сваля кутията на въздушния филтър.

 

Изпратено от моят SM-N7505 с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, ами не знаех, че трябва да е четирилъчев и специално търсих от онези. Ето един, ето още един и от свързаните с тези обяви ще изскочат още.

Не изключвай и варианта с претапицирането, ще стане буквално като нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е включил цената на еърбега според мен, за да станат 2 бона...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ня'а тако'а нещо:

 

Untitled.png

 

И както се вижда 1 е въздушната възглавница (780 ойро), а 2 е геврека (1064 ойро).

Те и Бултрако не са цвете, ама тия Лингс са направо без думи. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги, нормална ли е температура на двигателя, която ми показва стрелката след изминати 100км (магистрала и малко градско в София).  По време на път стрелката беше на същото място 

20161114_100651BkZ6Vt7_thumb.jpg

Колега как успя да изкараш температурния датчик на екрана? На мен ми показва само КМ като трипове A - B - C ?

 

Колега, като натискаш копчето точно под скоростомера - показват ми се общите километри на колата, trip A, trip B  и външната температура

 

С този псевдоним дали е "колега"? :)

Само тези след фейслифта имат такава екстра. Тази е 2004-2005, а твоята е 2001-2003.

Колега, колата ми е 2002 не е фейслифтова 

Редактирано от Даянчето
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странно тогава. Беше ставало въпрос преди време за подобно нещо и тогава някой беше споменавал, че преди фейслифта нямат, а тези след имат. Моята е преди и няма, та реших, че е вярно. Иначе температурен датчик под предната броня си има, но сигурно го ползва за климатроника и/или нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Много странно тогава. Беше ставало въпрос преди време за подобно нещо и тогава някой беше споменавал, че преди фейслифта нямат, а тези след имат. Моята е преди и няма, та реших, че е вярно. Иначе температурен датчик под предната броня си има, но сигурно го ползва за климатроника и/или нещо друго.

Компютъра на колата го ползва според мен с табло от фейса и ние може да имаме

 

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежката по-горе е написала, че нейната е преди фейслифта (2002-а) и го има това като опция. Освен да ѝ е сменян клъстера с инструментите, ама надали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2003 и го нямам имам километри трип1 и трип2 изчетох книжката няколко пъти не виждам как се активира термометър но колата няма шансове да не запали

 

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2001, но си има външна температура. Сменя се от единственото копче, Trip A, TripB, температура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би автоджамбазите от Горубляне са си поиграли да сменят я километража я нещо друго по таблото, (че и без това при каране по неравен път в таблото нещо така тропа все едно има топчета вътре в него  :hmmm: ) за да ми показва и температурата на таблото. 

П.С. иначе колеги, температурата на двигателя, както показва стрелката, добре ли е?  :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето къде седи моята стрелка. Никога не съм я виждал да мърда наогоре или надолу.

 

IMG_0187.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно до там трябва да си стои нормално.
Моята я видях на "без 10" преди няколко дни, свят ми се зави... Оказа се изваден маркуч на охлаждането и антифриз йок, но това е друга тема...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой на ясно ли е, дали може този модул за дневни светлини (има го в автомобилите за канадския пазар) да се инсталира и да работи на европейските модели? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Цената на нов волан граничи със стойността на автомобила (към 2100 лв.)

 

 

Първо искам да ти благодаря, че си си направил труда да потърсиш информация и да я напишеш :thumbs1:

Всички волани, които предложи са 3-лъчеви, докато моят е 4-лъчев. Предполагам и другите стават де.

 

Някак си успях да изровя парт номер на волана(78501-S5D-J61ZA)и вече като потърсих по него намерих няколко сайта, където го продават. Например:

  http://www.hondapartsnow.com/genuine/honda~wheel~steering~78501-s5d-j61za.html?Make=Honda&Model=Civic&Year=2004&Submodel=&Filter=(bt=1%2c395;et=2%2c5)&Location=steering-wheel-srs,2515033,3 - $223 + 260лв за доставка ми показва, общо към 720лв. Предполагам с доставката може и по-тънко да се мине.

  http://www.hondapartsguru.com/oe-honda/78501s5dj61za - тук е $214, обаче не доставят извън държавата си

За съжаление картинките са само графични като упоменават цвета, че е GRAPHITE BLACK

 

Писах и на Бултрако да ги питам, казаха ми 715лв цена.

 

Поздрави.

 

 Погледни и в olx.bg, оттам съм намирал доста неща, включително и задния стоп, който счупих лятото! Също така, ако желаеш, ще ти дам номера на тоя, от който взех стопа, той разпарчетосваше същата 7ца, може волана да е още наличен! В интерес на истината, стопа беше по-хубав от моя, по-запазен, разпродаваше колата, само защото беше англичанка!  Да знаеш обаче, че се намира в Стамболийски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с външната температура може би е опционално. Моята е 2002г. и също го има, дори съм виждал на още 3-4 коли, които са преди фейс-а, и показват температурата. А ако е сменяно, което ме съмнява, таблото на фийслифта не е ли с рингове?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Карам от скоро Хонда Сивик1,6,7ген.2004г.Въпросът ми е:има ли контролна лампа на таблото за вкл.къси светлини,или само за габарити и дълги светлини?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Честно казано не. Но ги проверих и се движеха плавно, без да блокират и да законтрят никъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дискове изглеждат, че са последен сезон. Доста голям ръб имат.

 

Изпратено от моят SM-A500FU с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ти се струва. Екстра са.

 

49fc5e0dbcbae659a065c66ddcac581e_920x0.j

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, гледам тук е купона :) да се включа и аз с едно питане. Имам 1.6 спорт 2004-та и се замислям за амортисьори, най-вече предни, преди време гледах един SI EP3, които са 160 коня, и колата беше с 2-3 сантиметра по-висока от моята, като меря от гумата до калника. Отделно окачването беше много по-твърдо и много ми допадна (ама интериора и екстериора бяха тотална щета). А моята хем ниска, хем като лодка отпред. Сегашните предни са Монро, на около 50-60 хил.км. Амортисьори си харесах или bilstein b4, или sachs, обаче имам чувството, че може някой собственик преди мен да е сложил пружини от type-r.

 

Как ви се струва на снимките, нормално ли е за спорт да е такова разстоянието? Между другото гумите са 195/60/15 при нужен 195/65/15...

 

post-8595-0-63117400-1479926259_thumb.jpgpost-8595-0-87831600-1479926269.jpgpost-8595-0-35878500-1479926277_thumb.jpg

 

Si

post-8595-0-55695000-1479926584_thumb.jpg

Type-R

post-8595-0-15995200-1479926589_thumb.jpg

Sport

post-8595-0-77591800-1479926579_thumb.jpg

 

Отпред всъщност ми изглежда нормално - поне с тези гуми; с 16-ките вече по-добре е изпълнено пространството, но пък отзад е бая по-ниско ми се струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само габарити и дълги.

 

Къде е тая лампа за габаритите? Търся я на моята ама няма, само дълги имам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е преди фейса и няма лампа за габарити, а само за дълги. Явно само след фейса има и за габаритите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...