Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

До gabbana

Дано си решил проблема . Ако не и не ти свети чека, тогава на спрян двигател отвори капака и напомпи ръчната помпа за гориво (крушата) 2-3 пъти. Опитай се да усетиш дали отначало е празна и после се пълни. Ако е това карай и виж след около 30 - 50 км. може да се повтори. В такъв случай не е виновна колата - нищо и няма. Трябва и препарат за дюзи и инжектори (пр. Лики Моли да не правя реклами) и смяна на бензиностанцията. Преди 1.5 год ми се случи , вадих сондата от резервоара филтъра беше с черно като катран вещество. Крушата също. Скоро пак стана, Сипах добавка и това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги от вчера вече и аз съм собственик на 7ма генерация Сивик

и естествено започват ремонтите по нещата които дразнят най-много .. 

Дясната ми врата(двуврат) въобще не я хваща централното ,ако реша да купя механизъм и да го сменя сам смятам бих се справил

та въпроса ми е дали някой го е правил вече и ако да ,скъпо ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да купуваш трябва да си сигурен, че не ти е прекъснат някой кабел между вратата и купето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китайска машинка за централно струва 5-6 лева, аз на задните врати си ги смених сам (не наведнъж де, постепенно когато отказаха - с четириврат съм). На шофьорската врата още като я купих когато ми слагаха алармата ми сложиха китайска - та видях как става де.

Трябва първо да провериш наистина дали към твойта идва захранване и освен това с колко кабела е - 2 или 4. Но най-вероятно ще ти се наложи да я смениш.

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&p=1057412272

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми каже с какъв offset са оригиналните джанти 15ки ,защото моите са 7j et38 и изкарват гумата малко настрани , което не ми харесва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми каже с какъв offset са оригиналните джанти 15ки ,защото моите са 7j et38 и изкарват гумата малко настрани , което не ми харесва

 

Оригиналните алуминиеви джанти, 15'', са  6J, аз съм с такива. Става въпрос за ето тези:

 

036312609.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих имейл от Бултрако че еъбеците на колата подлежат на смяна , като съотвено смяната е безплатна!Някой минавал ли е тази процедура?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес получих имейл от Бултрако че еъбеците на колата подлежат на смяна , като съотвено смяната е безплатна!Някой минавал ли е тази процедура?

Удобно ли ще е да обясниш как се стигна до това че Бултрако ти изпратиха имейл,че съм заинтересован, пък предполагам ще е интересно и на другите колеги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих имейл с вин номера  на колата МИ!Ето какво получих като отговор :"Здравейте,

 Автомобилът Ви е обект на акцията. Ремонтът ще бъде напълно безплатен за Вас. Моля, посочете кой сервиз Ви е удобно да посетите: в София, Пловдив, Стара Загора или Варна?

 

Best Regards,

 

Peter Spassov

Service Department Manager

 

Bultraco Ltd

111, Bulgaria Blvd.,

Building A, floor 1

1404, Sofia, Bulgaria

mobile: +359 888 10 49 50 "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не потърсите бултрако-те няма да ви потърсят!Вчера проверих моята в английския сайт и ми изписа,че шофьорската възглавница е за смяна.Пратих ел.поща и днес изненада,отговора на бултрако - за смяна е пасажерската.Ами сега?Явно ще се водят преговори ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

мога ли да заменя това табло (само, че е EP2, 5D, тъмното, а това е от EP3)

 

http://i.ytimg.com/vi/ouBHTpHE61U/hqdefault.jpg

 

с това 

 

http://img33.olx.bg/images_prodavalnikcom/84455176_4_800x600_honda-sivik-7-generatsiya-hechbek-avtomobili-i-avtochasti.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да няма проблем.Работата е за 5минути.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам първото е от бензинка  ,а второто е от дизел EU7 ,така че според мен няма да стане трябва да търсиш от бензинка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, имах предвид, че може да се вземе от 2004 примерно таблото и да се сложи на мястото на старото на 2001. Иначе ясно за бензина, но другите показатели дали си отговарят на схеми и тнт. Примерно да не ми светва маслото, вместо ръчната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от колегите има ли представа ,какви са точните размери на външно каре на главина за сивик 7-ма 1,6 бензин .Искам да си поръчам маншони за каретата-полеуретанови ,но не им знам размерите и не намирам тех. характеристики  .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с дизелов сивик ФЕЙС , може ли да измери съпротивлението на клапана който е на самия ЕГР. Отбелязвам пак фейсова , защото преди фейса са само с вакум , нямат такова клапанче. Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,ще станат джанти с размери R16 6J  ET44 за моята кола ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tansey  сега прочетох поста ти. Благодаря ти. Още днес ще пробвам дали,съвета ти ще проработи.А след колко време трябва да подейства тази добавка?Мен ме е страх да я натисна сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,преди месец си монтирах DRL с датчик за осветеност и сега през светлата част на деня светят дългите на 35 %, а като стане тъмно се включват къси и габарити. Ако някой има желание да си поставя нещо подобно и  има въпрси  - насреща съм.

post-26717-0-42712300-1450027170_thumb.jpg

post-26717-0-65297900-1450027184_thumb.jpg

post-26717-0-97759300-1450027193_thumb.jpg

 

ето и видео тук

 

Освен това миналата седмица добавих 30 кг към масата на автомобила под формата на теглич, така че и около него мога да споделя опит.

post-26717-0-06147900-1450027261_thumb.jpg

 

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги.

От няколко дни жена ми има сивик 7 спорт фейслифт 1,6

Разбираемо, тя ще го кара аз ще го поддържам. 

Искам като начало да ви попитам, къде мога да намеря сервизно ръководство за EU и EP модификациите.

 

 

Здравейте,

мога ли да заменя това табло (само, че е EP2, 5D, тъмното, а това е от EP3)

 

http://i.ytimg.com/vi/ouBHTpHE61U/hqdefault.jpg

 

с това 

 

http://img33.olx.bg/images_prodavalnikcom/84455176_4_800x600_honda-sivik-7-generatsiya-hechbek-avtomobili-i-avtochasti.jpg

И аз исках да направя същото, но се оказа че е толкова просто.

Физически пасват идеално и буксите са еднакви, но като закачих новото табло нищо не работеше :) 

Явно трябва да се пренаредят кабелите за да има шанс да тръгне...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да ми каже с какъв offset са оригиналните джанти 15ки ,защото моите са 7j et38 и изкарват гумата малко настрани , което не ми харесвакол

Колега с какви гуми си на тези джанти ,защото и аз купих такива джанти?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65 15 Ласа не помня точно модела . Кажи , като ги сложиш , харесва ли ти как стоят .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам и аз да попитам за гумите.

Сивика ни е 1.6 EP2 sport

Където потърсих инфо, навсякъде пише че размера му е 195/60 15 

Което няма как да е вярно, понеже "Sport" версията е с 16 цолови джанти от завода... а на вратата ми има табелка, на която пише 205/55 16, което не отговаря като диаметър на 195/60 15 

Някой може ли да ме просветли какво става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам и аз да попитам за гумите.

Сивика ни е 1.6 EP2 sport

Където потърсих инфо, навсякъде пише че размера му е 195/60 15 

Което няма как да е вярно, понеже "Sport" версията е с 16 цолови джанти от завода... а на вратата ми има табелка, на която пише 205/55 16, което не отговаря като диаметър на 195/60 15 

Някой може ли да ме просветли какво става?

 

Колега, това са двата размера на гумите преди и след фейслифта. Преди 2004-та от завода колата излиза със 195/60 R15, както е в моя случай, а след 2004-та година - 205/55 R16. Освен в размерите, има и разлика в междуболтовото разстояние на главините - старите са 4х100, а новите са 5х114. Това е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65 15 Ласа не помня точно модела . Кажи , като ги сложиш , харесва ли ти как стоят .

Аз мислех да сложа 195/60/15 !Тези не са ли височки!Иначе чак напролет да ги слагам!

 

 

Колеги, искам и аз да попитам за гумите.

Сивика ни е 1.6 EP2 sport

Където потърсих инфо, навсякъде пише че размера му е 195/60 15 

Което няма как да е вярно, понеже "Sport" версията е с 16 цолови джанти от завода... а на вратата ми има табелка, на която пише 205/55 16, което не отговаря като диаметър на 195/60 15 

Някой може ли да ме просветли какво става?

 

Колега, това са двата размера на гумите преди и след фейслифта. Преди 2004-та от завода колата излиза със 195/60 R15, както е в моя случай, а след 2004-та година - 205/55 R16. Освен в размерите, има и разлика в междуболтовото разстояние на главините - старите са 4х100, а новите са 5х114. Това е ;)

 

колега ,моята е 2005г и джантите са 4x100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата във височината е 2см. Не опират никъде ,ако това те тревожи , иначе по-добре си вземи каквито се препоръчват , но и тези да вземеш няма да сбъркаш . И да се колебаеш за нещо гумаджиите ще ти обяснят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зов за помощ! 
Този следобяд без вопъл и стон, милата ми Хондичка спря да пали. Слагам ключа, контакт, светват лампи, всичко е изрядно... въртя и нищо. Все едно ток няма, а по таблото всичко си е като елха. Дойде ми на акъла да пробвам с резервния ключ - същата работа. Преди два дни направи тоя номер, но на втория опит запали, та реших, че просто нещо се е ошашкала, ама сега...
Идеи на къде да се ориентирам?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върти ли стартера или не? Ако не завърта стартера изгасват ли лампите по таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно в стартера е проблема. Но на много кофти място се намира. По принцип може и клеморед да е, но засега май никой във форума не се е оплаквал.

Трябва да се проверят и кабелите на самия стартер да не са отхлабени, но това е вероятно ако е имало интервенция.

Аз на моя стартер му сменях четките + четкодържател за 20-тина лв., а втулките казаха, че били 2-3 лв.

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Чета напред назад и стигам до извода, че ако е от клемореда не би трябвало и таблото да свети. 1-ви вариант за сега остава стартера, въпреки че много ме гложди, как така без симптоми бам - умира? Нещо ми мирише като че да е по тоците, ама нали съм женска и не ги разбирам много  :tooth:

Редактирано от Марчела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните гуми на 1,6 спорт, фейслифт са R16 205/55.

Сега за зимна съм сложил 205/60 и не опират никъде. Даже возията ми се подобри като че ли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и още нещо, днес пробвах да си пастирам понагорелите фарове с паста за съби Colgate от 1,20 лв.

И,,,,,, о чудо има резултат само за 15 минути занимавка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, къде се намира буксата за диагностика на 7-ма серия?За дизела става въпрос ако има значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вече не е късно, буксата се намира като клекнеш от страната на шофьора отзад зад централната конзола. OBD2 е.

в

post-26717-0-67183600-1451319260_thumb.jpg

Редактирано от kotarankat
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите за гумите колеги. Явно просто сайтовете нямат коректна информация. 

Искам още няколко неща да ви попитам. 

1. Моята е ЕП2 3 врати фейслифт спорт. Някой дали има идея, дали пружините и амотисьори от 5 врата кола НЕспорт изпълнение ще станат на моята и дали ще омекоти возията.

 

2. Имам някакъв проблем с волана, който четох, че е често срещан при джазовете, които също са с електрически серво усилвател, а именно - волана ако е леко завъртян при движение не се изправя сам. 

Някой със сивик имал ли е подобен проблем? Решение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично при мен волана се изправя до много малака степен. Т.е. трябва да си го доизправя с ръце а не да го пусна и той сам да се изправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а докато караш направо и мнооого леко завъртиш ... си поема на където си завъртял без никакво намерение да се върне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го този момент, незнам това дали е нормално за този модел или е някакъв дефект но аз съм му свикнал и не обръщам внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...