Jump to content
Jorko.

Всичко за Сивик 7 генерация

Recommended Posts

Аз също вчера ги смених - казаха ми,че не може само единия,а били комплект и 300 лева за амортисьори.А някой знае ли филтъра на купето където е зад жабката какъв вид е?Защото искам да си го поръчам от и-бей тук ми искат 45 лева.. Дали е този? http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Honda-CIVIC-Cabin-Air-Filter-2001-2002-2003-2004-2005-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem1c1787556dQQitemZ120653829485QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това:http://drive.bg/index.php?ModelId=16522&cPath=10341_10446&osCsid=9c07cf1d544062a2520cd9f6d6205c5eПри този модел трябва да се потърси - има големи разлики в цените. Амортисьори има и MONROE po 160 лв.някъде гледах, а аз взех TOKIKO наистина по 270 лв.единия не можах да намеря Каяба дано да съм уцелил.ЗА цените:примерно за агренажен ремък и едната ролка ми бяха искали 340 лв.,а накрая за 350 смених двата ремъка,две ролки ,трите филтъра и маслото.Трябва да се търси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно филтрите на купето..поне на моята са такива. Това по-рано в темата е писано..Сменят се много лесно и да, два отделни са като седят един до друг. Не знам какви са тези от 45..аз мойте (уж англииски) си ги взех за към 25 лева ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за бързо да. В youtybe има сайт братята руснаци ги сменят за 16 сек.Аз не съм толкова бърз,но в рамките на 2 мин. си готов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да гледах ги в youtube,а благодаря за инфото за аниртисьорите.Те са Монрое 150 лв. бройката и две години гаранация,но да видим ... Ето снимка на първото обслужване на колата преди 9-10 месеца:

Публикувано изображение

Ето и на това онзи ден:

Публикувано изображение

а извинявам се 28 е филтър купе нещо съм се объркал явно :) Кажете как Ви се струва.. аз малко му се ядосах на този,всеки път по 700 лева му кихам :D следващия път ще ходя в юби-ко или този омбре да видим как е там..

А tansey кой филтър да гледам този от 16 или от 41?

Редактирано от AbsolutHonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой нещо знае ли за това бебче http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11304198210022692&f1=details , заинтрегува ме много (дано някой не ме превари;P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За филтрите.Това е само информативно,може и от друг магазин.Каквито и да са, те са само за въздуха в купето,и кой знае какви изисквания няма-не е маслен или горивен.Аз от някакъв магазин не кой знае какъв си взех въздушен филтър CHAMPION‎ за 18 или22 лв. не мога да се сетя точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой нещо знае ли за това бебче http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11304198210022692&f1=details , заинтрегува ме много (дано някой не ме превари;P

На външен вид изглежда добре,но се поинтересувай защо я продава.Ние с баща ми ходихме при един,който продаваше обаче я беше купил преди по-малко от година и се усъмнихме и не я взехме,защото не беше спешно имаше си възможност да поддържа и ми се стори сранно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ясно ми е това, но аз съм с нагласата че ако реша да я купувам задължително ще мине през компютърен преглед и диагностика поде за двигателя и турбо да съм сигурен че са наредПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте интересува ме размера на спирачните дискове предни за 1.4 бензин ? може би са като на дизела ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега нищо не се вижда ;p Дори и като я свалих отново същото ;|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

picasaweb.google.com/106992431321399289814/DropBox?authkey=Gv1sRgCI2hg-yE6bSuAw#5602933245025167346

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тази сутрин за пръв път ми се случи нещо, колата ми няма мощност и мисля ,че не се вклучва турбото . Намя мощност просто Някои знае ли добър сервиз в пловдив както и добри за диагностика .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВИНЯВАЙТЕ ВСИЧКО Е НАРЕД , ЛЕКО ШАШКАНЕ САМО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж първо горивото.Тава ми го направи зимата в студа и като минах 1.5 км и постоя малко спряна се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да оправи се горивото е shell v powerвсичко е наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се съмнявам в качеството на Шел.Аз не бих си сложил от тях нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да спокойно и аз зимата като сипах в шелл и на другия ден замръзна,таблото светна цялото и не искаше да запали.Не ти препоръчвам и петрол,но там ми замръзна при -5 сигурно,а при шелл беше към -15.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали кой каде си подържа хондата в Пловдив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-напред съм писал къде ми правиха съединителя, а всички други консумативи (накладки, филтри, масла .....) си ги сменям сам ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)Аз първо пак с въпрос за ел.стъклото с ауто функция.Надолу просто не съм натискал достатъчно, наистина са 2 цъкания и си ми се сваля автоматично. Въпроса е, че не иска да се дига автоматично, защото нагоре нямам две цъкания на копчето.Възможно ли е преди фейслифта да работи само свалянето на ауто? или да търся проблема другаде? Другото.. за нашите колички или поне за 3 вратите (за 5 не съм сигуен, че ще пасне) има триъгълника зад страничните огледала в интериора с отвор за пищялка.Въпроса е дали може да се намери някъде от вън по евтино (цена до мен), защото от бултрако ми дадоха цена 37 лв за брой, т.е. 74 лв двете. Доставка за 10 дни.По американските онлайн каталози ги гледам по 18$.Чудя се заслужава ли си да поръчвам от чужбина и колко по-евтино ще дойде..Това са парт номерата ако някой му е интересно.76220-S5T-A01ZA GARNISH, R. DOOR MIRROR (TWEETER)76270-S5T-A01ZA GARNISH, L. DOOR MIRROR (TWEETER)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моделите до 2004г. свалянето на стъклото е автоматично ,но за вдигането трябва да държиш бутона докато се вдигне до край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно там си сложих пищялки и аз (мойта е 5-врата) - купих ги от магазин за левче бяха около 2 лева два броя. Звукът се подобри значително. Окабеляване обаче нямах и си пуснах кабелчета от тонколоните в предните врати, нагоре до въпросното триъгълно парче.Преди десетина дни един камък ми удари предното стъкло. А бе дано изкара 4-5години си викам. Предишната ми Астра имаше 3 такива "цъвки" и 5 години не се пукнаха (без да съм ги лепил). Обаче като почнах да я мия от студената вода (беше се напекла колата от слънцето) стъклото се цепна от край до край :( . Питах в "Кобрата" за цена: китайско -180лв; европейско - 220лв. Каква е разликата между двете? - "амииии нямат разлика". Искаха и капаро, че го нямали в момента при тях. Другата оферта от други стъклари беше за "Дораглас" - турско за 190лв. (не ми поискаха капаро и го имаха на склад). Реших турското ще е. Вчера ми го монтираха и съм доволен засега :dry: . Тонирано е има си сенник отгоре и онова прозорче пред шофьорското място за номера на рамата дори.В Бултрако - стъклото 700-900лв. в зависимост от номера на рамата (който не можах да кажа защото го нямах в мен) и 200лв. за труд :lol:Та това са цени в Пловдив за предно стъкло + труд на 7-ма генерация хечбек (бензин - дизел все тая) ако му се наложи на някой, не че го пожелавам де ;)

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предлагам да си отворим една обща тема за Civic 7 ген.My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

gum, благодаря за отговора ;)Jorko., твойте триъгълници на огледалата ти ли си ги дупчи или си си купил оригинални с дупки ? За окабеляването ми е ясно, че няма :)Чудя се заслужава ли си да давам 37 лв за пластмаса или да си дупча моята, понеже си имам пищялки от предната кола.По-нататък мисля, да сменя и говорителите в предните и задните врата с 16,5 см като намерих рингове (адаптори) за да могат да се сложат по-големи и дълбоки говорители.Ако му е интересно на някой...нещата не са пробвани понеже в момента нямам възможност да си ги поръчам, така че ако поръчвате е на собствен риск :)По натам като имам пари мисля да ги взимам.По-рано един колега беше казал тази фирма... ТМЕ с доставка до българия 7Евро (до 30 килограма)Рингове(адаптери) civic 2001-->http://www.tme.eu/html/BG/_framesymbol/ramka_6398_BG_pelny.html ~ 15 леваfascia (адаптер за неоргинално радио/мп3) civic 2001-2003 (тези с неелектронен контрол на климатика. врътките са над радиото)сиво - http://www.tme.eu/html/BG/_framesymbol/ramka_5430_BG_pelny.html ~ 10 левачерно - http://www.tme.eu/html/BG/_framesymbol/ramka_6635_BG_pelny.html ~ 13 леваfascia (адаптор за неоргинално радио/мп3) civic 2001-2003 (тези с електронен контрол на климатика. врътките са от страни на радиото)(тези не знам за каква дирекция са..лява или дясна)сиво - http://www.tme.eu/html/BG/_framesymbol/ramka_5431_BG_pelny.html ~ 10 левачерно - http://www.tme.eu/html/BG/_framesymbol/ramka_6664_BG_pelny.html ~ 14 лева.конектор за говорител (за да не се реже оригиналната инсталация) не съм проверявал буксите и не знам нашите такива ли саhttp://www.tme.eu/html/BG/_framesymbol/ramka_5716_BG_pelny.html - ~ 2 лева.Някой ако има желание може да си направим обща поръчка, за да ни излезе по евтино доставката.Аз по принцип мисля да поръчвам рингове, fascia, и конектори....ако има желаещи може да поръчаме по-скоро...ако няма, ще изчакам :DП.С. това са най-евтините цени, които намерих аз. От Англия нещата излизат доста по-скъпи.Ако все пак някой е намерил по-добри цени с доставка да не се притеснява да сподели ;)

Редактирано от at_chuchev
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сам пробих дупките за пищялките

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , днес след работа реших да пусна климатика и забелязах ,че не работи вентилатора на парното.Минах през 2 сервиза но беше 18 ч. и само провериха бушоините – те са наред.Много се претиснявам защото незнам къде е машинката . А и в пловдив има много електро сервизи но дали са работили с нашия модел.Казаха ми че може да са или някакви клеми , или четки или просто блокирала машинка .Някой имал ли е подобен проблем и в Пловдив къде бихте ми препоръчали сервиз.Направо сам болен като и има нещо на Хондика .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А в този сервиз знаеха ли къде да гледат за предпазители или твойта кола им беше учебната? Виж по-напред в темата мнението от 21.10.2010г. - разгледай таблиците и схемата. Показани са предпазителите и местоположението им, както и релетата (кутии с предпазители и релета има на няколко места). Поне ги разпечатай и ги носи в следващия ел.сервиз ако не ти се занимава сам.

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да провериха навсякъде но явно времето му е дошло на рогошко шосе ще ходя утре

А в този сервиз знаеха ли къде да гледат за предпазители или твойта кола им беше учебната? Виж по-напред в темата мнението от 21.10.2010г. - разгледай таблиците и схемата. Показани са предпазителите и местоположението им, както и релетата (кутии с предпазители и релета има на няколко места). Поне ги разпечатай и ги носи в следващия ел.сервиз ако не ти се занимава сам.

Редактирано от sbosss

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправиха го,за моя радост .някакъв електронен чип на парното .Отвориха го - намира се под жабката , разглобиха всичко и г искараха за 15 мин ми го оправиха и сме нови .Климтаика си работи и в тази жега съм като бял човек .Сервиза се казва Sorent serviz намира се на рогошко шосе . Аз нямаше да се оправя сам определено .Искам да попитаам колегите губи ли се мощност като работи климатика и дали го усещат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да се губи мощност при работещ климатик - собено при по-слабите бензинови мотори се чувства осезателно. Аз при нашия модел не усещам чак такава разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм усетил да се губи мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би запъва - с ръка трудно ли вдигаш бутона отвътре? Или ти е изгоряла машинката? И при двата случая трябва да свалиш кората и да огледаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите приатели-нов съм във форума)притежавам хонда сивик 1,7 diesel и след като му премахнах оригиналното CD,и сложих друго/PIONER 4x 50w/ сега забелязвам,4е задната ми дясна колона не свири и колоните ми по4наха да пращят...дали са малки тези колони/оригиналните-знаетели колко са мощни/или е нещто др..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не би трябвало да пращят, а просто да изкривяват звука ако са слаби. Ако преди смяната всичко е работило както трябва - просто си объркал кабелите при свързването и затова пращят другите и ти се губи задната дясна тонколона

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да пращят, а просто да изкривяват звука ако са слаби. Ако преди смяната всичко е работило както трябва - просто си объркал кабелите при свързването и затова пращят другите и ти се губи задната дясна тонколона

[/quote

незнам как мога да обуркам не6то-при условие,4е слагам само една букса,която е стандартна,но 6те прожеря скоро)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното също би трябвало да е PIONER (made i Belgium),виж кабелите да не са се протрили на някоя сгъвка, по скоро на буксата,не на вратите, иначе ще ти се скапят и другите колони. Другото е #172.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оригиналното също би трябвало да е PIONER (made i Belgium),виж кабелите да не са се протрили на някоя сгъвка, по скоро на буксата,не на вратите, иначе ще ти се скапят и другите колони. Другото е #172.

1.обиколих много саитове,но така и не намерих оригинални триъгълници за пищялките с дупки,предлагат ми само за 3-вратовите коли/даже и в Хонда /uk/,казват 4е не продават такова нещо..някои ако е копувал от някъде да помага...2. другото което забелязяам е ,4е задната 4иста4ка не пръска и понякога се вклю4ва сама)..някакви идеи.. Редактирано от chani

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...