Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Айде и от мен честито колега,да ти е жива и здрава.Моя Сивик е на 7 месеца и другата седмица отивам на първото обслужване на 20000 км.Колко е в БГ облужването,тук при мен е 220 евро

На мен ми взеха 186 лв есента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен май толкова ми взеха в бургас - на първото сменят масло и филтър самосега ми е време за второто - да видим то колко ще е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Сивик е на 7 месеца... на 20000 км. Колко е в БГ облужването,тук при мен е 220 евро

Добре го даваш :lol: бравоАз съм в Турция и тук на 20 000 е 360 лири, горе-долу същата работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей сега видях че първото обслужване сте го правили на 20 000 - че в мойта книжка защо пише 7500 а в хонда ми казаха на 10 000 че трябва да отида, а второто на 20 000 - а по сервизната книжка е 15 000 ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото беше на 10000, не съм гледал какво пише в книжката, така ме извикаха от сервиза. А иначе просто в случая говорим за първото на 20000 - понеже 10000 и 20000 са различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брей сега видях че първото обслужване сте го правили на 20 000 - че в мойта книжка защо пише 7500 а в хонда ми казаха на 10 000 че трябва да отида, а второто на 20 000 - а по сервизната книжка е 15 000 ?!?

Това е само ако караш при екстремни условия,не чети между редовете,а чети всичко наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко е на немски, затова не съм чел, но понеже видях че с големи цифри пише 7500 и...... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пак нямаше 8-ца на месечната среща ... да не си правите срещи по друго време или на друго място :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пак нямаше 8-ца на месечната среща ... да не си правите срещи по друго време или на друго място :)

Бях се наканил снощи с един колега от форума да дойда след Дракона ( нали Хондето е в бокса) , ама ми изникна ангажимент.Ще се запознаваме на следващата явно или на националната , ако идваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният Фейслифт на Сивик

Публикувано изображение

:):worthy::worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за вторник 8-ми Юни се разбрахме с колега от форума да посетим седмичната среща на ЕКО-то на България. Ако жалея някой друг с 8-ца да заповяда. Ще ми бъде приятно да се запознаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният Фейслифт на Сивик

на мен лично не ми харесва :) как са ги сложили тия аспусиможе би на живо изглежда по-добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен лично не ми харесва :) как са ги сложили тия аспусиможе би на живо изглежда по-добре

Колега,това е наречения домашен тунинг,това е мотор 1.4 отпреди фейслифта,просто човека е сложил 2 тръби и ги е облепил със силикон.На живо изглежда много по трагично :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за вторник 8-ми Юни се разбрахме с колега от форума да посетим седмичната среща на ЕКО-то на България. Ако жалея някой друг с 8-ца да заповяда. Ще ми бъде приятно да се запознаем.

Седмичните са ми неудобни , като място.А и трябва с Аудито да идвам , че 8-мата още е в бокса....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дойда на 8-ми, докато все още съм с 8-ца :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се "похваля":

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е от вчера: с. Долни Лозен, за 2 часа при приятели...

Паркиране в лицето на имота им, от дясна страна...

Просто се уморих, гадно ми е от начина по който се опитваме да живуркаме. !!!

ПС: Мнение - дали пастиране ще помогне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Веси кофти случка. Но ще те разочаровам, това с пастиране няма да излезне. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

дали пастиране ще помогне?

Здравей Веси,съжалявам за случилото се.Ако не е много дълбоко,има един тип пасти които отнемат от боята и запълват драскотините,а при изсъхване почти се заличават,опитай и успех кофти работа.Позволих си да ти пусна Тема в Технически да видим дали има някой запознат с тези пасти !!! Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Веси , искрено ти съчуствам . Това още веднъж доказва тезата на тия дето си дигат шапката и се махат от БГ.С пастиране , няма да стане.С маркери или touch-up ще личи.Според мен завеждай щета и боя на надраните детайли.Един колега с 8-ма тук от форума миналия септември , му бяха надрали колата систематично - всички детайли без тавана.Заведе щета и за 10 дни беше буквално с нова боя.Трябва обаче да подадеш жалба в Полицията , за да ти дадат протокол за застрахователите.Ако искаш ще го питам заподробности за процедурата ?

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

02.2010 регистрирах щета при застрахователя, за която нямах вина (при паркиране - удар на заден ляв калник и задна врата).Мисля, че е е нелоялно отново да използвам каското. Мисля и че това рефлектира върху застраховката в бъдеще...Благодаря за съвета, помоща и съчувствието... !!! Ще пробвам пастиране - при Жоро, ако няма ефект- боя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

02.2010 регистрирах щета при застрахователя, за която нямах вина (при паркиране - удар на заден ляв калник и задна врата).Мисля, че е е нелоялно отново да използвам каското. Мисля и че това рефлектира върху застраховката в бъдеще...Благодаря за съвета, помоща и съчувствието... :lol: Ще пробвам пастиране - при Жоро, ако няма ефект- боя...

Мисля , че излишно ги мислиш , застрахователите.Просто после я дозастраховай, това срещу бъдещи проблеми , да не ти се налага , де ....Жоро работи супер , ама си има предел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Това още веднъж доказва тезата на тия дето си дигат шапката и се махат от БГ...

Да поддържаш 5 год. зелена карта явно си струва. Още малко години и няколко събития ще ме убедят да го направя, макар и късно. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Веси за хонда не съм запознат дали имат такъв комплект (понеже никой покрай мен не е питал за такова нещо) но BMW имат комплект който е за поддръжка на боята. Имат си специална паста специални гъби и вата за пастиране. Имат си маркери за такива поправки по боята. Миналата година bat_kosio направи групова поръчка на такива маркерчета за поправки. Като намеря темата с линка ще ти я предоставя. Но не пречи да питаш Бултрако или Динамик Мотор дали имат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веси за хонда не съм запознат дали имат такъв комплект (понеже никой покрай мен не е питал за такова нещо) но BMW имат комплект който е за поддръжка на боята. Имат си специална паста специални гъби и вата за пастиране. Имат си маркери за такива поправки по боята. Миналата година bat_kosio направи групова поръчка на такива маркерчета за поправки. Като намеря темата с линка ще ти я предоставя. Но не пречи да питаш Бултрако или Динамик Мотор дали имат.

Хонда имат бутилчици за ремонт : touch up paintE-bay linkСъщите ги имаше миналата седмица в магазина за Резервни части на Бултрако.NHB е много разпостранен цвят , така че би трябвало да имат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признателна съм са съветите ВИ!Първо ще пробвам с паста каквото може, после ще използвам ремонтния комплект за драскотините - имам такова.Ще споделя за резултата. :newbie:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-ците утре нали не сте забравили за седмичната :newbie:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях че има месец на Хонда вече в страницата с промоции на Бултрако. Гаранцията на новите Хонди е вече 5 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е след пастата. Коментара е излишен... :)

Още не вярвам на очите си.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Супер... ;) Радвам се на успешната развръзка.Жоро е цар, нищо че ми блъснаха колата :P

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Веси,много добра работа.Пусни Тук малко инфо че има чакащи за резултата, не го оставяй само за себе си :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях че има месец на Хонда вече в страницата с промоции на Бултрако. Гаранцията на новите Хонди е вече 5 години.

Прецакани сме значи :P Лошото е , че за 50% отстъпка на резервни части, няма налични :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Вчера малко си посмачках колата. Става въпрос за бронята и решетката под бронята. Та отидох аз до застрахователя - Булстрад със всички възможни протоколи и тем подобни. Описаха ми щетите и съм доволен , но ... Питат ме къде ще се прави колата. Булстрад имат договор с някакви сервизи ЕВЕЛ и ЕВЕЛ - 2, но казаха, че може да си издам и проформ-фактура от Бултрако. Да направя ремонта там и те да ми изплатят парите. Отивам аз в Бултрако да питам дали мога да направя ремонта в друг сервиз, за да не ми анулират гаранцията или да го направя при тях. Човека каза, че не е проблем да се направи и в другия сервиз, но за него по-добрия вариант бил да оставя колата при тях. Те щели да викат застрахователя ако открият други щети освен външно откритите. Та да си дойда на думата. Вие какво бихте предпочели? Дали в Бултрако или при тези ЕВЕЛ? Ако някой има информация за тях, дали са добри и т.н. да пише. Аз предпочетам естествено Бултрако, но нямат договор с Булстрад и незнам какви ще са последиците от това. Хайде, че се поувлекох. Мерси за отговорите :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Вчера малко си посмачках колата. Става въпрос за бронята и решетката под бронята. Та отидох аз до застрахователя - Булстрад със всички възможни протоколи и тем подобни. Описаха ми щетите и съм доволен , но ... Питат ме къде ще се прави колата. Булстрад имат договор с някакви сервизи ЕВЕЛ и ЕВЕЛ - 2, но казаха, че може да си издам и проформ-фактура от Бултрако. Да направя ремонта там и те да ми изплатят парите. Отивам аз в Бултрако да питам дали мога да направя ремонта в друг сервиз, за да не ми анулират гаранцията или да го направя при тях. Човека каза, че не е проблем да се направи и в другия сервиз, но за него по-добрия вариант бил да оставя колата при тях. Те щели да викат застрахователя ако открият други щети освен външно откритите. Та да си дойда на думата. Вие какво бихте предпочели? Дали в Бултрако или при тези ЕВЕЛ? Ако някой има информация за тях, дали са добри и т.н. да пише. Аз предпочетам естествено Бултрако, но нямат договор с Булстрад и незнам какви ще са последиците от това. Хайде, че се поувлекох. Мерси за отговорите :rolleyes:

Бултрако.Първия ми въпрос към застрахователите , като взех колата беше , дали имат договор с Бултрако .Съчувствам ти за за звездолета :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, marto 1.8! А кой е този застраховател, който има договор с Бултрако?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бултрако.Първия ми въпрос към застрахователите , като взех колата беше , дали имат договор с Бултрако .Съчувствам ти за за звездолета :)

Марто, от много време се питам (въпроса ми е породен от адмирациите ти към Бълтрако):Наистина ли са толкова добри или ползваш услугите им, защото колата ти е в гаранция?Примерно - когато аз си сменях консумативи при тях в края на миналата година, ми казаха, че трябва да сменя предни тампони- неизвестно за мен.1 ден по-късно отидох при човек, на който много вярвам - поддържа колите ми от години, много разбира и работи с коли от 30 год. , вкл. Хонда. След основен оглед, повече от час на ходовата част - мнение - няма такова нещо....И до ден днешен не усещам подозрителни шумове или промяна в поведението на колата. Поста стана дълъг за прост въпрос... :) Отговор за vi4o - Армеец. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако.Първия ми въпрос към застрахователите , като взех колата беше , дали имат договор с Бултрако .Съчувствам ти за за звездолета :)

Марто, от много време се питам (въпроса ми е породен от адмирациите ти към Бълтрако):Наистина ли са толкова добри или ползваш услугите им, защото колата ти е в гаранция?Примерно - когато аз си сменях консумативи при тях в края на миналата година, ми казаха, че трябва да сменя предни тампони- неизвестно за мен.1 ден по-късно отидох при човек, на който много вярвам - поддържа колите ми от години, много разбира и работи с коли от 30 год. , вкл. Хонда. След основен оглед, повече от час на ходовата част - мнение - няма такова нещо....И до ден днешен не усещам подозрителни шумове или промяна в поведението на колата. Поста стана дълъг за прост въпрос... :) Отговор за vi4o - Армеец.
ееее ти пък !! Излиза , че съм на заплата при тях :D Ако не беше гаранцията отдавана да съм другаде.Но като съм задължен там сравнявам ...на порядък по-добре са от дилърите на Опел с които имам лоши впечетления, без да съм имал проблеми с колата.Иначе имам куп забележки. Отказаха да ми сменят амортесьорите с Кони, дърпат се за афтермаркет спирачки, правят ми колата вече 3 седмици :);) ...... И най-вече , частите там са УЖАСНО СКЪПИ.Труда обаче е на сравнително разумни цени.Например проверка и реглаж на ходова част ( за нашия модел реглаж само на предница) -22 лева.За тампоните не знам, ама нали е в гаранция, щом препоръчват бих ги сменил ;) А на колегата, препоръчвам без замисляне , просто защото иначе са възможни проблеми с гаранцията на по късен етап.И моя излезе дълъг .Тая работа се оправя с бира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, marto 1.8! А кой е този застраховател, който има договор с Бултрако?

Евроинс

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен. Отдавна не съм се включвал, но наскоро семейството се увеличи и нямах много време :D иначе потвърждавам, че в момента Бултрако работят директно само с Евроинс. Аз имам каско при Армеец и преди месец бях неприятно изненадан когато отдох да заведа щета за няколко дребни ожулвания по десните врати и калници и там ми казаха, че Армеец не работят със сервиза на Бултрако и ще трябва да им пратят проформа, която армеец да одобрят и чак тогава да ми оправят колата. М/у другото Армеец ми бяха препоръчани имено от Бултрако :rolleyes: Сега колата вече е оправена, доволен съм от работата и остава само да си взема парите от Аремеец. Та иначе питах за инфо в сервиза с кой застраховател Бултрако работят директно и от там ми казаха, че засега само с Евроинс, но не ясно докога, защото и от там чакат пари от няколко месеца :D Еми това е от мен засега, надявам се вече да имам повече време да посещавам тази интересна темичка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен. Отдавна не съм се включвал, но наскоро семейството се увеличи и нямах много време ;) иначе потвърждавам, че в момента Бултрако работят директно само с Евроинс. Аз имам каско при Армеец и преди месец бях неприятно изненадан когато отдох да заведа щета за няколко дребни ожулвания по десните врати и калници и там ми казаха, че Армеец не работят със сервиза на Бултрако и ще трябва да им пратят проформа, която армеец да одобрят и чак тогава да ми оправят колата. М/у другото Армеец ми бяха препоръчани имено от Бултрако ;) Сега колата вече е оправена, доволен съм от работата и остава само да си взема парите от Аремеец. Та иначе питах за инфо в сервиза с кой застраховател Бултрако работят директно и от там ми казаха, че засега само с Евроинс, но не ясно докога, защото и от там чакат пари от няколко месеца ;) Еми това е от мен засега, надявам се вече да имам повече време да посещавам тази интересна темичка ;)

Честито ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви кажа че аз съм силно разочарован от евроинс. Тия са супер гадни застрахователи. Първата щета я оправиха обаче за втората и изобщо за всяка следваща искат 50% самоучастие когато е в паркирано състояние. Втората щета ми беше като на vesivanova само, че на предния капак - и ми я оцениха за 52лв имах и трета на шофьорската врата /някой ме беше одраскал с неговата врата при отваряне/ - та нея 60лв я оцениха - пак със 50% самоучастие,дори и на сервиз да я закарат пак ми искаха да плащам 50% и тогава сумите щяха да са други. И това за кола която нямаше дори година и половина - пълно безочие.още при първа възможност минах на Уника - там няма самоучастия, само дето трябваше да ми маркират колата /60лв/ - при Евроинс това го нямаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...