Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

От вън на вътре няма проблем (предлагам безплатна демонстрация :cool: ) освен когато вън е много тъмно и на заден има лек проблем , но се преживява. Разбирасе хонда не предлагат заводско чак толкова затъмнени стъкла. Мисля че е 50% .п.п Погледнах за лайсните на вратите в момента няма оферта в ebay .

Редактирано от foz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със седан и тези дни ще тонирам стъклата с най тъмното фолио :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата, че нещо се омълчахте ;)Я кажете как ви е разхода. При мен 1.8 i-VTEC извънградко последния път при икономично каране го свалих на 6.3. Но като тръгна да изпреварвам доста и карам по бързо и веднага качва разхода. По-икономично не мога да карам, че да го докарам до 5.5 както е по книжка ;). Градско сега е около 10.5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да можеш да го закараш до 5.5 заради горивото. Ако имаш път на вън и по-точно в някоя бяла държава . Резетни километража и тогава засечи. ;)

Редактирано от foz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата, че нещо се омълчахте :oЯ кажете как ви е разхода. При мен 1.8 i-VTEC извънградко последния път при икономично каране го свалих на 6.3. Но като тръгна да изпреварвам доста и карам по бързо и веднага качва разхода. По-икономично не мога да карам, че да го докарам до 5.5 както е по книжка :). Градско сега е около 10.5.

И при мене градско в момента от 10 да 10.5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата, че нещо се омълчахте :)Я кажете как ви е разхода. При мен 1.8 i-VTEC извънградко последния път при икономично каране го свалих на 6.3. Но като тръгна да изпреварвам доста и карам по бързо и веднага качва разхода. По-икономично не мога да карам, че да го докарам до 5.5 както е по книжка :o. Градско сега е около 10.5.

Ако трябва да го сравнявам с моя, твоят е доста по-голям. 6.3 е нормално за извънградско, до 5.5 няма да го свалиш, но 10.5 ми се виждат доста за градско. Засичал съм го при 7-800 км изцяло градско ми качва до 9, но по-нагоре... А не живея в някой малък град, да кажеш, че няма задръствания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да ме светне как се регулират пръскалките на чистачките,че мойте ми мият задното стъкло и на този дето е зад мен.Пробвах днес с игла,но не е същия принцип като обикновенните.Някаква идея?

:):o:)
Колега, успя ли да намериш решение?Моите пръскалки са и за фаровете, т.е. скрити, явно се виждат само по време на функциониране, а аз съм зад волана... :D Хайде момчета, помагайте, моля !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата, че нещо се омълчахте :DЯ кажете как ви е разхода. При мен 1.8 i-VTEC извънградко последния път при икономично каране го свалих на 6.3. Но като тръгна да изпреварвам доста и карам по бързо и веднага качва разхода. По-икономично не мога да карам, че да го докарам до 5.5 както е по книжка :D. Градско сега е около 10.5.

Ако трябва да го сравнявам с моя, твоят е доста по-голям. 6.3 е нормално за извънградско, до 5.5 няма да го свалиш, но 10.5 ми се виждат доста за градско. Засичал съм го при 7-800 км изцяло градско ми качва до 9, но по-нагоре... А не живея в някой малък град, да кажеш, че няма задръствания.
На тебе Ай-шифта ти помага.А с колегата , явно имаме дефектни педали на газта. :D Явно са ни сложили по-слаби пржини там :)Сериозно , пробвал съм умишлено да карам лекичко в София -- > Разход около 8.5 Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да се похваля какво си направих и да съживя малко темата :rant:

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тебе Ай-шифта ти помага.А с колегата , явно имаме дефектни педали на газта. :rant: Явно са ни сложили по-слаби пржини там :rant:Сериозно , пробвал съм умишлено да карам лекичко в София -- > Разход около 8.5

За аи-шифта не се бях сетил, че може да помага. Иначе ако дойдеш да те повозя в Измир може и да размислиш дали моят педал на газта е по-изправен от вашите !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее излагате се .. днеска само аз си бях с 8-ца на месечната ... къде сте се покрили Софийските 8-ци :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее излагате се .. днеска само аз си бях с 8-ца на месечната ... къде сте се покрили Софийските 8-ци :D

Аз се успах :) . Снощи беше Събота вечер , все пак :D Месечните през лятото са по-добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://yanko.eu/honda-25.04.2010/виж какво изпусна :)

Дааа за НСХ-а много ме е яд.Иначе обикновенно на срещите 8-мици рядко идват.Все пак през лятото от 17 или 19 се събират повечко фенове .Ако беше писал , че ще идваш , щях да си навия будилника , да се запознаем :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че ви цапам темата, но ако можете да ударите по един поглед, ще съм ви благодарен. :huh:http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry415577

Редактирано от LionHeart

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се загубихте ????Да не минахте на CRZ вече :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма никой .... явно 8-ците по цял ден си карат колите и нямат време да влизат във форума :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма никой .... явно 8-ците по цял ден си карат колите и нямат време да влизат във форума :D

Дааа и аз сега свършвам работа и отивам да я разходя по Цариградско до гаража :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Бройте и на баба ми сивика !!! Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае днес разбирам, че е изгоряла едната (от четирите) крушки на стопа. Ама съм спокоен, защото имам резервна от стария сивик. От онези крушки с две жички, защото е за стоп и габарит. Крушката е от крайния ляв стоп в калника. Свалям декоративната пластмаса, развивам болтовете (защото се оказа, че стопът трябва да се свали за да се смени крушката) и какво да видя?! Тия симпатяги от Хонда са вкарали някакъв нов вид крушка. В смисъл, цокълът й отдолу не е като другите метален, а е стъклен.... Както е при крушките от габарит. Аз такова чудо в търговската мрежа не съм виждал.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и само при дилърите ли ги има?

Редактирано от Honda-Z

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

US са така. Двата крака са извити жички около стъклената основа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте и на баба ми сивика :)
Много лъскаво това. :) Много пари за автомивка и полиране...и .... :) Въпрос към колегите: Има ли начин за настройка на алармата - моята е фабрична и до днешен не съм й чула гласчето.И още никой ли няма идея за регулиране на пръскалки за стъкло и фарове? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегите: Има ли начин за настройка на алармата - моята е фабрична и до днешен не съм й чула гласчето.

Да й се регулира какво? Почти съм сигурен, че няма шок-датчик. Активира се само при отваряне на врата, без да е отключена (сиреч без да е дезактивирана алармата) с дистанционното.А гласчето й е клаксонът на колата на пресекулки :) Иначе днес тествах автоматичния режим на фаровете. Влязох в тунел и веднага светнаха. Съответно като излязох - моментално изгаснаха. Егаси кефа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За алармата.Само моделите за UК са с обемни датчици и отделна пищялка.Нашите са вързани на клаксона. Има обаче статистика , която показва 20 % проблеми с фабричната аларма.Ето как се проврява: Паркираш, сядаш в колата , включваш алармата и отваряш предния капак. Трябва да свирне клаксона.Ако не свирне , значи е повредена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За алармата.Само моделите за UК са с обемни датчици и отделна пищялка.Нашите са вързани на клаксона. Има обаче статистика , която показва 20 % проблеми с фабричната аларма.Ето как се проврява: Паркираш, сядаш в колата , включваш алармата и отваряш предния капак. Трябва да свирне клаксона.Ако не свирне , значи е повредена

Благодаря за съвета! Ще опитам, дано не съм от 20-те%.Досега закл./откл.+ активиране на аларма е само със светлинна индикация, затова попитах. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, я кажете, тия който сте с хеч - случвало ли ви се е да спрете да качите някого и да застане очаквателно до предната врата и да зачака спътникът ви отпред да слезе, за да може да мине отзад :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, я кажете, тия който сте с хеч - случвало ли ви се е да спрете да качите някого и да застане очаквателно до предната врата и да зачака спътникът ви отпред да слезе, за да може да мине отзад :D

Японци при това. Единият сяда отпред в дясно, а другия стои отвън и се чуди. Стана му неловко и мина отляво - или очакваше там да има врата, или аз да му наклоня моята седалка да влезе :D Учудването му после беше голямо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно. :D Даже леля ми веднъж и отворих да си остави багажа и ме пита дали съм сменил колата , щото била преди това с 2 врати :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае днес разбирам, че е изгоряла едната (от четирите) крушки на стопа. Ама съм спокоен, защото имам резервна от стария сивик. От онези крушки с две жички, защото е за стоп и габарит. Крушката е от крайния ляв стоп в калника. Свалям декоративната пластмаса, развивам болтовете (защото се оказа, че стопът трябва да се свали за да се смени крушката) и какво да видя?! Тия симпатяги от Хонда са вкарали някакъв нов вид крушка. В смисъл, цокълът й отдолу не е като другите метален, а е стъклен.... Както е при крушките от габарит. Аз такова чудо в търговската мрежа не съм виждал.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и само при дилърите ли ги има?

Само да знаете - намират се. Осрам - 7лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сутрин ме събуди един куриер с последните 3 броя на списание "Силата на мечтите", издание на Бултрако.Някой друг да е получавал такова?Вътре само стари новини , ама усещането е готино.Единственото интересно е : във всеки брой има исторята на един модел от гамата на Хонда.В тези Акорд , НСХ и Сивик

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Утре:

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Утре:

 

Публикувано изображение

Честито !!! Щастие ...ама много! :)

И важните неща са :

1. жената

2. колата

3....по избор ;)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Утре:

 

Публикувано изображение

Честито колега :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сутрин ме събуди един куриер с последните 3 броя на списание "Силата на мечтите", издание на Бултрако.Някой друг да е получавал такова?Вътре само стари новини , ама усещането е готино.Единственото интересно е : във всеки брой има исторята на един модел от гамата на Хонда.В тези Акорд , НСХ и Сивик

Да, Марто, и аз бях приятно изненадан вчера, когато се прибирах и на входната врата, някой беше оставил 3 броя на списание "The Power of DREAMS". Много се чудех, кой ли ми има адреса, и реших, че само от Бултрако може да са :tooth: иначе списанията са готини и най-вече лъскави:D , аз дори единият брой си го бях купил преди време, когато го видях в 1 шел. Изненадата наистина беше много приятна, защото не бях останал с впечатление, Бултрако да са кой знае колко client-oriented и да обичат да глезят клиентите си :D Но кой знае, покрай откриването на новият шоурум, може нещата да са се променили :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос към колегите: Има ли начин за настройка на алармата - моята е фабрична и до днешен не съм й чула гласчето.И още никой ли няма идея за регулиране на пръскалки за стъкло и фарове? :D

Здравей колежке,за да я тестваш остави един прозорец отворен и след това заключи,изчакай около 30 сек. пъхни си ръката през отворения прозорец и отключи отвътре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе, я кажете, тия който сте с хеч - случвало ли ви се е да спрете да качите някого и да застане очаквателно до предната врата и да зачака спътникът ви отпред да слезе, за да може да мине отзад :)

Хахха :) поне десет пъти. После къв смях пада като видят от къде се отваря!П.С. И аз получих списанията The Power Of DreamsСпоред тях моя двигател бил много икономичен :P Редактирано от Vi4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колежке,за да я тестваш остави един прозорец отворен и след това заключи,изчакай около 30 сек. пъхни си ръката през отворения прозорец и отключи отвътре...

И така не става, но днес посетих алармаджия, добър в занаята. Той активира системата при отворени врати и симулира "опит" за отваряне - гадинката здраво се разпищя... :devil: Всъщност понятието "аларма" не е коректно в случая, ако от колата свалят нещо или я ударят - тя няма да алармира. Така, че направих подобрение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърца ли ви таблото на павета най-вече? При мен се чува много на павета, не че много скърца силно, но е дразнещо като се кара без да се слуша музика в колата. Уж е нова колата, а за 3 месеца по наще отвратителни пътища доста се поразкърца. Вече започва да ми писва да се заслушвам (че немога да определя точно от къде идва) и си пускам по-силно музиката, но като цяло имах по-високи очаквания от Хонда :) Трябва вече да се съберем 8-ците някой път да споделим кой какво го тревожи по колата или как го е оправил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърца ли ви таблото на павета най-вече? Трябва вече да се съберем 8-ците някой път да споделим кой какво го тревожи по колата или как го е оправил :)

Прочети темата отначало и ще подразбереш какви са дефектите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...