Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Преди 10 часа, Todor Malinov написа:

Ръцете не са ми в....... , но няма да мога със сигурност.Имам зор и търся решение и се надявах някой тук да ми помогне

Пояснете точно с кое изречение споменах, че ръцете ви са.. вие си знаете къде и ще се извиня. Просто ви казах как се прави.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

тъй като не успявам да намеря подходящ лансър в момента на пазара, отново се връщам и на варианта за 8-ма генерация сивик 1.8 ръчни/автомат. Преди време го бях изключил от сметките заради няколко приятели, които ми казаха изобщо да не търся такава кола, заради много честите дефекти и скъпата поддръжка. Изключително тъп съвет, без никаква обосновка. На мен обаче колата си ми харесва.

Бихте ли споделили мнение по следните въпроси?

1. има ли антикорозионно покритие на шасито и частите по окачването?
  2. на какво ниво е шумоизолацията в купето(на лансера е много лоша)
  3. има ли заводски части, които задължително трябва да се сменят(отново пример с лансер - заводските дискове и накладки са боклук)

Благодаря предварително!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не особено изчерпателно, но все пак е нещо:

Като цяло Сивиците не раждясват. Моята кола няма и грам ръжда, без да е гаражна. Това което правя за да я запазя така е абсолютно стандартното - зимата гледам да я мия веднъж седмично за да не се задържат сол, луга и химикали по калниците.

Шумоизолацията е зле при тези коли. Удобна е за дълги пътувания, но не може да се сравнява с комфорта при Акорд примерно. Винаги може да сложиш допълнителна изолация на вратите, което би помоглало, а и е нещо, което можеш да направиш сам - беше писано из форума за това.

Дискове и накладки могат да се слагат от повечето производители. Носачи от 2-3 производителя като цената с отстъпка ти е към 200 лв. Това което се сещам че е задължително да е хондаджийско е дифтунги (с дизеловият мотор съм), които струват 8-10 лв бройката и хидравлично масло.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Да знаете от какво е причинен и как може да се оправи този дефект? 

honda.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Бихте ли ми казали как да разпозная дали автоматичната кутия е i-shift или обикновена?  Четох доста лоши мнения за i-shift-a и определено не искам такава. Доколкото разбрах не ги слагат на фейслифта след 2010, но не съм сигурен че няма изключения?

Предполагам автомата на сивик-а няма нищо общо с този на CR-V 3-та генерация?  За него поне знам, че е доста читав или се бъркам?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.