Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Преди 10 часа, Todor Malinov написа:

Ръцете не са ми в....... , но няма да мога със сигурност.Имам зор и търся решение и се надявах някой тук да ми помогне

Пояснете точно с кое изречение споменах, че ръцете ви са.. вие си знаете къде и ще се извиня. Просто ви казах как се прави.

Здравейте,

тъй като не успявам да намеря подходящ лансър в момента на пазара, отново се връщам и на варианта за 8-ма генерация сивик 1.8 ръчни/автомат. Преди време го бях изключил от сметките заради няколко приятели, които ми казаха изобщо да не търся такава кола, заради много честите дефекти и скъпата поддръжка. Изключително тъп съвет, без никаква обосновка. На мен обаче колата си ми харесва.

Бихте ли споделили мнение по следните въпроси?

1. има ли антикорозионно покритие на шасито и частите по окачването?
  2. на какво ниво е шумоизолацията в купето(на лансера е много лоша)
  3. има ли заводски части, които задължително трябва да се сменят(отново пример с лансер - заводските дискове и накладки са боклук)

Благодаря предварително!

Не особено изчерпателно, но все пак е нещо:

Като цяло Сивиците не раждясват. Моята кола няма и грам ръжда, без да е гаражна. Това което правя за да я запазя така е абсолютно стандартното - зимата гледам да я мия веднъж седмично за да не се задържат сол, луга и химикали по калниците.

Шумоизолацията е зле при тези коли. Удобна е за дълги пътувания, но не може да се сравнява с комфорта при Акорд примерно. Винаги може да сложиш допълнителна изолация на вратите, което би помоглало, а и е нещо, което можеш да направиш сам - беше писано из форума за това.

Дискове и накладки могат да се слагат от повечето производители. Носачи от 2-3 производителя като цената с отстъпка ти е към 200 лв. Това което се сещам че е задължително да е хондаджийско е дифтунги (с дизеловият мотор съм), които струват 8-10 лв бройката и хидравлично масло.

Здравейте! Да знаете от какво е причинен и как може да се оправи този дефект? 

honda.jpg

Здравейте отново. Бихте ли ми казали как да разпозная дали автоматичната кутия е i-shift или обикновена?  Четох доста лоши мнения за i-shift-a и определено не искам такава. Доколкото разбрах не ги слагат на фейслифта след 2010, но не съм сигурен че няма изключения?

Предполагам автомата на сивик-а няма нищо общо с този на CR-V 3-та генерация?  За него поне знам, че е доста читав или се бъркам?

Здравей,

Първо това е роботизирана кутия, а не истински автомат и заради това основно са негативните отзиви. Можеш да ги познаеш по скоростния лост. При ръчните са изредени скоростите от 1 до 5 (или 5 в зависимост от моторът). При i-Shift помня, че на скоростния лост имаше стрелка нагоре и надолу. Реално просто питай, защото не вярвам да те излъжат за това точно.

Иначе нямам опит с i-Shift, но съм чел същите негативни отзиви. Моята е с ръчни скорости (1.8 бензин) и скоростната кутия е много приятна. Съединителят е доста рязък, което може да е плюс и минус в зависимост от стилът на каране. Колата има спортен дух, като окачване и трансмисия, но като цяло е тежка и двигателят развърта бавно. Ако искаш да е пъргав се налага доста да работиш със скоростите.

Здравейте,

малко странен въпрос, но днес забелязах че Сивика на жена ми няма задни подкалници! После огледах един друг такъв и видях, че и при него е същото. Така ли е тази кола? За първи път виждам подобно нещо, вижда се ламарина и цвета на колата в подкалника. Има само зад задната гума така наречения mud guard, но не и pvc покритие на цялата арка :huh:

Колеги,а как е возията на 8 ген. със заводското и окачване и заводските джанти 16/17 спрямо 6ген хеч със заводско окачване и джанти 14?По-твърда ли е или е по-добре положението? 

На 8.10.2018 г. at 17:09, revenue написа:

Здравей,

Първо това е роботизирана кутия, а не истински автомат и заради това основно са негативните отзиви. Можеш да ги познаеш по скоростния лост. При ръчните са изредени скоростите от 1 до 5 (или 5 в зависимост от моторът). При i-Shift помня, че на скоростния лост имаше стрелка нагоре и надолу. Реално просто питай, защото не вярвам да те излъжат за това точно.

Иначе нямам опит с i-Shift, но съм чел същите негативни отзиви. Моята е с ръчни скорости (1.8 бензин) и скоростната кутия е много приятна. Съединителят е доста рязък, което може да е плюс и минус в зависимост от стилът на каране. Колата има спортен дух, като окачване и трансмисия, но като цяло е тежка и двигателят развърта бавно. Ако искаш да е пъргав се налага доста да работиш със скоростите.

Да, и аз забелязах това, че доста мудно тръгва! Като набере инерция е вече добре, но тръгването е зора!

Да попитам само - датчиците за ABS, еднакви ли са на всичките модификации за сивик 8?

Преди 20 часа, Николай Димитров написа:

Колеги,а как е возията на 8 ген. със заводското и окачване и заводските джанти 16/17 спрямо 6ген хеч със заводско окачване и джанти 14?По-твърда ли е или е по-добре положението? 

Не мога да направя сравнение между 6-та и 8-ма генерация, като возия. Единствено мога да кажа, че на моята осма генерация разкарах 17-ките и сложих заводски 16-ки джанти. Возията е доста по-добра по нашите пътища и гумите са по-евтини. 

Аз мога да сравнявам със шеста ген., но англичанка. Осмицата с оригинални 16-ки лети джанти вози два пъти по-твърдо. За сметка на това, стабилността е по-добра.

С 18 и 17 вози еднакво твърдо, може би 17 е една идея по-добре.

Здравейте Колеги,някои да продава калобрани за хонда сивик хечбек 8 ген(2006-2011) или пък да знае от къде мога да си поръчам.Благодаря също и спойлер за задното стъкло.

Mkilla съвсем съвсем наскоро си монтира чисто нови калобрани. Той може да ти каже откаде и колко пари. 

138; Honda Civic 5DR, engine L13Z1, 1339 cc, 73 kW, Front.thumb.jpg.471d6e9ce99c1733f228c4768e1441b3.jpgRear.thumb.jpg.b9c205dd10607d05d2848225708bd1b2.jpg

Edited by silent

Здравейте, Колеги,

От скоро има нов Сивик (8ма генерация 1.8 бензин) в семейството и тепърва опознавам колата. Един най-вероятно разискван въпрос, как да сваля/сменя чистачките на тази кола...
Намерих ето тази тема : https://forums.hondabg.com/topic/103498-смяна-на-пера-на-чистачките/

но клипчето с инструкции вътре е за друга модификация, аз говоря за английската сглобка, в youtube има за другите купета от тези години, съответно с различно закрепване.

В моят случай механизмът е следния: 

civic_wiper.jpg
Някой ако даде малко насоки ще съм благодарен :)

Edited by Plamen.Dilkinski

На 11.11.2018 г. at 10:42, Plamen.Dilkinski написа:

Здравейте, Колеги,

От скоро има нов Сивик (8ма генерация 1.8 бензин) в семейството и тепърва опознавам колата. Един най-вероятно разискван въпрос, как да сваля/сменя чистачките на тази кола...
Намерих ето тази тема : https://forums.hondabg.com/topic/103498-смяна-на-пера-на-чистачките/

но клипчето с инструкции вътре е за друга модификация, аз говоря за английската сглобка, в youtube има за другите купета от тези години, съответно с различно закрепване.

В моят случай механизмът е следния: 

civic_wiper.jpg
Някой ако даде малко насоки ще съм благодарен :)

https://www.carcarekiosk.com/video/2007_Honda_Civic_LX_1.8L_4_Cyl._Sedan_(4_Door)/windshield_wiper_blade_front/replace_wiper_blades 

Пробвайте по този начин ;)

Аз съм с оригинални чистачки и смених само перата. Отне ми купуване на 3-4 вида докато не разбрах, че трябва да се вземат от представителство с номер на рамата и се сменят за секунди. Кофтито е, че с цена 20+ лв за перо(само гумата на чистачката) след 2-3 месеца едната започна да замазва.

До сега не бях обръщал внимание и не се бях загледал, но предполагам, че до там са реотаните за подгряването, а над тях е антената?

20181204_081552.jpg

На акорда е точно така, предполагам и при Вас е същото. От горе е антената. 

Точно така, най-отгоре е антената, а реотаните на снимката работят добре.

Здравейте :). Каква е разликата при 1.4 двигателят преди и след фейса на 8ген.?Изобщо какво е различното в колата преди и след фейса? Благодаря ви за отделеното време. :)

Edited by Lubaka_

Разликата е ,че след фейса е с ви тек. Има лека разлика в тапицерията на седалките и в предната решетка.

На 20.12.2018 г. at 10:22, Lubaka_ написа:

Здравейте :). Каква е разликата при 1.4 двигателят преди и след фейса на 8ген.?Изобщо какво е различното в колата преди и след фейса? Благодаря ви за отделеното време. :)

Благодаря ти! Весели празници! :)

На 1.12.2018 г. at 13:35, Nikolay_dim написа:

Купи си бош безрамкови има ги като размер за хондата. Вече трета година няма проблеми.

Заслужава ли си слагането на афтърмаркет ксенон H7 5000-6000 на късите? Предполагам, че ако са добре регулирани фаровете няма да заслепяват? Еднаква ли е осветеността или се получават някакви петна, отблясъци и подобни? Дава ли някакви проблеми или грешки по електрическата част?

Аз бях сложил такъв ксенон. Нямах никакви проблеми, но бях добавил едни щитчета на крушките, за да не заслепявам насрещно движещите се. Виж тук: 

След като изгоря първата ксенонова крушка, сложих пак халогенните крушки, защото не ми се занимаваше вече. Единствено внимавай за проводниците преди буксата за стандартната Н7 крушка. С времето изолацията им се изпича и ако ги прегънеш много може да се натроши, което да доведе до късо съединение.

Гледах и търсих тема, но не успях да намеря. Извинявам се ако не е за тук питането ми.

Лакът на спойлера ми е започнал да се бели. Дали някъде е писано и коментирано в тема и дали е работа за бояджия? Видях, че колеги се оплакват от течове и уплътнения и не искам да се сваля, а ако може на място да се направи. Или пък е работа за някой, който се занимава с пластмаси?

Аз до колкото съм чувал хората си го оправят като сложат отгоре Type -R спойлерчето :))

Колега koszabg,

Ако не ти е заводски ксенона и да сменяш само изгоряла ксенон крушка по принуда, няма смисъл вече от слагане на ксенон.

Това е труд за слагането, място за баласти, кабели, скъпа тотал цена. Ако си на халогенни крушки и искаш повече светлина, махаш старите крушки и слагаш едни диодни с вентилаторче, съответстващи на твоят вид крушка (H4,H7) и си ОК.

Важно:  Единственият проблем при новите диодни крушки е, че са твърде силни! и ако нямаш лупа на фара трябва  ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да сложиш така наречените "щитчета на крушките" или просто да настроиш нивото на фаровете ръчно /под на нивото, което ти позволява от копчето вътре в купето/,  защото с качествена диодна крушка ще заслепяваш насрещно движещите се коли на 100%, което си е доста кофти за колегите.

По-здрави

Posted (edited)

138 май. 2006 1,8 Sport :)

57870590_10216694840621693_4203259694006927360_n.jpg

Edited by Wish

Ето и моята Хондичка! :)
1,8 I-Shift, 2008г.

Untitled-1.jpg

• Like 1

Върви ли това нещо, че ръчката като види малко наклон и на 6-та изплезва езика?Трява да ѝ връщаш предавки, 5-та, та и 4-та.

Сивик 7 дизела е 40 коня по-малко но на един и същи участък с наклон може да развие спокойно 150км/ч на 5-та ппредавка, а 8-ма серия с 1.8 мотора максимум 110 на 6-та.

Кое нещо колега и какви 110 на 6-а?

Нещото е 1.8 I-Shift.110 на 6-та предавка е максималната скорост на изкачване на наклонен пътен участък от CIVIC8 с 1.8 мотора с ръчни скорости.По същия участък на изкачване CIVIC 7 1.7 ctdi развива 150км/ч без проблем.Питам дали с I-Shift колата е същия труп на пътя като с ръчни скорости.

I-shift-a и ръчката мисля, че са едно към едно откъм скоростна кутия, така че не би следвало да има разлика, в случая дизела е с турбо и има повече въртящ момент от бензина, така че е нормално да тегли повече при път с голяма денивелация.

• Like 1

Posted (edited)

Здравей колега Беселин,

Съгласен съм с колегата Rakeem.  Извинявам се за off topic-a на първоначалната тема, но само колегиално и неангажиращо да добавя:

Дали ще е 1.8 бензин /i-shift, ръчка или автомат/ не би трябвало да очакваш и да ги сравняваш на наклонен път с дизел с по-голям въртящ момент, че и с турбо отгоре,а не се знае коя кола в какво техническо състояние е била по време на "теста" .

Но хубавото е че винаги има избор:

Караш си дизел с турбо,  може покупка на нов Сивик бензин 1.5 турбо, дай боже всеки му и бензин 2.0 Type-R или най-чисто и евтино за джоба......... връщаш си на 5-та или 4-та и колата може би ще достигне "тестовите" километри на твоя "тестови" наклон 😉........Дано отсечката е на магистралата.........най-важно е кой тип шофиране ти е по кеф на теб!

До колкото разбирам от поста, за "теста" си карал Сивик 1.8 i-VTEC, която не е чак толкова "изплезила езика", "труп" кола в сравнение с доста други конкуренти от класа й, но трябва и ти малко да участваш зад кормилото. За фенове на бензиновите мотори без турбо, е удоволствие именно да карат, познавайки колата си при наклони, планинско или изпреварване....въпрос на вкус и желание за бачкане зад волана. Автоматик с турбо е ...... друг свят 🙂

Относно темата 8-ген: 

Неангажиращо мисля, че Сивик 8ген, 1.8 бензин е с един чудесно балансиран и доста надежден мотор в сравнение с много други бензинови мотори на всякакви марки от този клас автомобили. Здравите му кутии и достатъчни екстри, го правят добър семеен (не спортен) автомобил за цената си! Ръчка 6 скорости може да покаже и много конкурентен и приятен за джоба разход на гориво. А ако случайно имате късмет и попаднете на Сивик 1.8 Седан /Японска сглобка/, тогава отивате и на друг клас возене и усещане при шофиране 🙂

Поздрави и моля карайте малко по-толерантно!

Edited by VTEC
  • Like 2