Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Ей колеги няма ли да съберем 8миците?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз отдавна съм собственик на същата хонда ама съм нов във форума. Публикувано изображение

 

Добре дошъл

55

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам проблем с дисплей-а наречен в книжката на автомобила "Часовник". От много време е така и реших, че най-накрая трябва да се оправи. Прилагам снимка да се види какъв е проблема без да се обяснявам. Малка подробност по случая е, че когато колата е паркирана на слънце и времето е горещо, след като се е напекла всичко с дисплея е нормално и всичко се вижда чисто и ясно, точно както трябва да е.

Имам и друг проблем, казанчето за течността на чистачките е спукано, след коварен удар, след като влязох в счупена шахта. Ако някой има предложение откъде мога да намеря казанче, ще съм благодарен. От Варна съм и ще съм благодарен ако някой предложи нещо. Ако е възможно да се пропусне да има вземане-даване с Карада ще е добре.

Благодаря предварително!

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще да е от лабава ел. връзка. Щом като е горещо и работи, значи дисплея е здрав.За казанче нямаш много варианти, но добре е че си от Варна, четох тук във форума, че там има морга за Хонди. Другия вариант е ново, но имай предвид, че частите за този модел са доста скъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей iliyan-_-,Не си уточнил какъв модел е колата, но като гледам е хеч. В този сайт като парт номер за хеч с 5 врати резервоара го намирам под номер 20 с кат.номер 76840SMGS01. А в английския сайт за оригинални части го има на цена 60 евро. Има колеги тук, които правят общи доставки до България и може с тях да се свържеш. Ако модификацията ти е друга, потърси в руския сайт точно за твоя модел какъв е парт номера за казанчето. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех с новата ! Имам въпрос на лични.Ще ни липсваш, Марто! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз пак съм тук, само в бройката ме няма :)Няма да сменям марката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказва се че на 9-та чистачките са различни от 8-ма , така че имам за продаване чисто нов к-т чистачки за 8-ма генерация (auto rain sensor).Оригинални Хонда от последната поръчка дето взехме с колегите тук. Ако някой проявява интерес на ЛС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1Имам един въпрос, случвало ли се е на някой да му светне чек лампата на двигателя и след 10-20 км да си изгасне.На мен веднъж ми светна и след известно време си изгасна, направихме диагностика и даде някаква си грешка от типа на нивото на изгорелите газове в определен момента не отговаряло на ЕВРО 4 и т.н. Изчистиха ми ги и нямах проблем, скоро пак така ми светна и изгасна, но не съм бил в сервиз да го закачам отново.Някакви мнения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JunkieXL - FK3 - сигурно караш дизела. Имах същите симптоми с предната ми кола Опел Астра дизел. Лампата за чека светваше и изгасваше когато реши.:ghost: За 5 години го прави 7-8 пъти. Напълно безобидно е, карай спокойно. Това не се отразяваше нито на вървенето, нито на разхода, нямах никакви проблеми и с ЕГР или дизелова помпа и др. :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JunkieXL - FK3 - сигурно караш дизела. Имах същите симптоми с предната ми кола Опел Астра дизел. Лампата за чека светваше и изгасваше когато реши.:ghost: За 5 години го прави 7-8 пъти. Напълно безобидно е, карай спокойно. Това не се отразяваше нито на вървенето, нито на разхода, нямах никакви проблеми и с ЕГР или дизелова помпа и др. :thumbs1:

Да 2.2 дизел. Благодаря за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, JunkieXL! И аз карам 2.2 . На колко хил. Км е колата? Това със светването на енджин-чека, може да е свързано с катализатора, при по-дълго каране с високи обороти на ниска предавка. Нещо като "почистване". Поне така съм чувала, на мен не ми се е случвало засега. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, JunkieXL! И аз карам 2.2 . На колко хил. Км е колата? Това със светването на енджин-чека, може да е свързано с катализатора, при по-дълго каране с високи обороти на ниска предавка. Нещо като "почистване". Поне така съм чувала, на мен не ми се е случвало засега. Успех!

На 175000 км е в момента. Ще проверя отново при майторите какво ще каже, при закачането към компютъра. Някой знае ли как да разбера дали модела ми е с DPF филтър или без? Също исках да Ви попитам имали ли сте проблем с функцията автоматично прибиране на страничните огледала. Моята кола е има тази функция, но нещо дясното не се прибира автоматично, иначе си работи. Дали е някаква настройка или трябва да се разглоби, а може би и смени с ново :angry: което не е за препоръчване. Ужасно много ме дразни това, че не се прибират и двете огледала и ако мога да го отстраня този проблем без сериозни инвестиции няма да е лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На множко е, моята е на около 57 х. За DPF съм писала и пуснала линк, не знам тук ли или в конкретна тема, ще подиря. Прибирането на огледалата не е настройка, ако колата е карана тук, в следствие на маневри е така; на моята на дясно странично не работи размразяване. Просто търси добър електричар с усет към дизайна...Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

    [*]Има отговор и на двата въпроса в темата. Мисля,че линкове не са нужни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая се наканих и направих пълна DIY - направи си сам тема за това как се оправя проблема с неприбиращи се ел. огледала. Много съм щастлив, щото вече мойто си бачка :)

 

Как да си ремонтираме страничното ел. прибиращо се огледало за 1 левче - 8ма генерация Сивик

Редактирано от victor_xtz
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поклон на victor_xtz ! Прекрасно упътване, благодаря от името на колегите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един вариант за сравнително евтин и умерен тунинг на 2.2 дизела :Elite EGR off Map --------------------------------------------------------------------------------Hi,after running my car for a few months now with the Elite EGR off stage one map i thought i would provide a write up for you all.The car: 2010 Civic 2.2 dieselMileage: 25kprevious mpg 35mpg city/dual carridgeway spirited drivingOk so after having the Elite stage one map applied to my car i went up to meet Dave at Elite who said he wanted to try his EGR off map on a civic to test for increased figures on his dyno.we applied the new map and ran the car making 193bhp and 320ish ft/lb torque i do have the exact figures on the forum somewhere..leaving Elites and driving on the streets back to the M1 i didnt at first notice much of a difference until i was able to put my foot down and WOW the torque delivery was incredible, i huge wave of power hits you and continues to surge all the way through the revs.On reaching the M1 i set my cruise control for a 70mph run with occasional spurts of speed to overtake slower cars, and suddenly im seeing for the first time in my ownership 50mpg!i continue my 260mile journey home still seeing those figures.Overtaking on the motorway was abreeze with the new power, hills are dealt with effortlessly, all in all my trip home was very impressive.now after a few months ive had time to get used to the power and have had my suspension changed to help me put the power down more effectivley and well all i can say is its one hell of a A to B car,eating corners and slingshotting out at speed with no effort, i rarley even put my foot to the floor as i dont need to!before tuning i managed about 330miles to a tank of which i was very unimpressed, since tuning i have averaged 400 miles to a tank on my last few tanks and as i say thats with very spirited driving, with some calmer driving i should see much better results but i just cant keep away from the GO pedal!Had a chance to run against a standard 2.2 from some lights and i couldnt count how many car lengths difference the Elite map gave me.DOWN SIDES??so far all i can say is that the map can be a bit laggy if caught in the wrong gear but it soon gets on boost and makes up for it!Clutch issues? none so far with just under 3k miles driven with the map under very hard conditions and no problems atall.Evaluation:very good map made the car even better better mpg better power better drivability... coupled with good suspension an you have a beast on your hands! rd-tuning.webeden.co.uk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Утре мисля да кача най-накрая снимки и на мойта хондичка. Страшно съм доволен, честно не очаквах толкова много ! :)))) Имам един въпрос? Стелки? Купих си 1 нормални стелки като за начало, но въобще не се замислих, че може да са различни от стандартните, та..в крайна сметка пригодих по някакъв начин някакви, но хич не ми харесва какво се получи! Вие от къде си ги поръчвате и на каква цена са обикновено и колко често ги сменяте? Мерси много ! :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам обява във форума за моите - оригинални текстилни. Ако имаш интерес звънни.стелкиОригиналните само при дилъри, но са скъпи - текстилни или гумени по 140 лева бяха като проверявах. На мен ми донесоха гумени от Англия по-евтино, пак оригинални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какви , преправяния , какви дилъри .......Ето ви ги за 35 паунда с доставката My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, имайки опита и с двата модела, стават ли тези от 9-та на 8-ма генерация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не на 9-та захвата и кройката са различни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая се наканих и направих пълна DIY - направи си сам тема за това как се оправя проблема с неприбиращи се ел. огледала. Много съм щастлив, щото вече мойто си бачка :)

 

Как да си ремонтираме страничното ел. прибиращо се огледало за 1 левче - 8ма генерация Сивик

 

Мерси, имах същия проблем и оня ден го направих , та проработиха и 2те ми огледала! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее, супер, браво. Радвам се, че темата ми толкова бързо влезе в работа. Както четох, дефектиращият предпазител има цикъл на живот от около 100-200 цикъла та вече повечето 8ми генерации трябва да го имат този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е да споделите с какъв размер и марка зимни гуми и джанти карате Civic 8, какви впечатления имате от зимно каране като стабилност и проходимост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, през студените дни спирате ли климатика или просто му вдигате градусите? Интересно ми е защото ми казаха, че зимата се изключвал климатика и не било полезно да се ползва? Аз мисля че без значение дали е топло или студено е редко да си е включен климатика и само да се регулират градусите. Вие как ползвате вашите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ще е да споделите с какъв размер и марка зимни гуми и джанти карате Civic 8, какви впечатления имате от зимно каране като стабилност и проходимост.

Първата зима беше шок, снега ме завари с час за смяна на зимните, едвам додрапах до гумаджийницата :)Иначе карах 8-мата със 205/55/16 good year ultragrip.Не съм имал проблеми с тях , минавал съм на места дето доста други коли закъсват.Запазих си тези Джанти и за 9-тата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така тази сутрин забелязах, че когато си пусна климатика на AUTO и му нагласа градусите на 25 примерно, без значение дали е загряла колата или не духа топло (при незагряла кола "топло" не чак толкова, но не и студено), а когато загрее си духа много добре топло. Но това което ми направи впечатление, че изведнъж ми исуши отвратително въздуха в купето. И при Вас ли се получава по същият начин. През лятото съм направил профилактика в Бултрако, както и съм сменял филтъра на купето.А и наистина ми е интересно зимата да изключвам ли A/C-то или да ползвам на AUTO и само градусите да контролирам.Лек ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз климатика заимата не го включвам (по съвет на колега поддържащ 8-ци). При по-студено време загрявам колата на място за 3-4 мин и после като пусна парното стопля много бързо. Но когато прозорците се изпотят и се наложи ползването на функцията за бързо изсушаване, при която се включва и климатика, въздуха наистина се изсушава доста, както и ти си забелязал. От време на време (през 10-15 дни) пускам климатика да раздвижи фреона, както пък ме посъветва друг техник, при който допълвах с фереон климатичната инсталация.

 

А относно въпроса на колегата wasp:

 

Миналата зима бях с Toyo Snowprox S952 205/55 на 16" джанти от Prelude и не останах много доволен от гумите. Над 80-90км/ч на магистралата започваше да поднася задницата на поизчистен асфалт. На сняг се държаха много по-добре и при по-висока скорост.

 

Накрая да се похваля малко, сложих ветробрани Mugen style :)

Публикувано изображение

 

И ако от No Limit решат някой ден да ми достявят някои части ще има още ъпгрейди ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как по-точно пускаш парното, защото аз мисля че нямам парно, а само климатронин. Имам копче А/С off и възможност за определяне на температурата на колко градуса да бъде, но ако стои на AUTO винаги A/C e on. Когато а/с е изключено настройката на градусите мисля че не играе никаква роля, а духа със една и съща топлина мога само силата да контролирам. На мен ми казаха че при мен винаги си ползвам климатика на AUTO и само си нагласям градусите. Когато го наглася на топло не се пуска самия компресор и си поддържа желаната температура, незнам колко е бил прав този които ми го каза. Всички ли така ползвате колите си зимата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как по-точно пускаш парното, защото аз мисля че нямам парно, а само климатронин. Имам копче А/С off и възможност за определяне на температурата на колко градуса да бъде, но ако стои на AUTO винаги A/C e on. Когато а/с е изключено настройката на градусите мисля че не играе никаква роля, а духа със една и съща топлина мога само силата да контролирам. На мен ми казаха че при мен винаги си ползвам климатика на AUTO и само си нагласям градусите. Когато го наглася на топло не се пуска самия компресор и си поддържа желаната температура, незнам колко е бил прав този които ми го каза. Всички ли така ползвате колите си зимата?

При колите с автоматичен климатик или климатроник подържането на желана температура е само с включен климатик.За 8-ма ген Хонда препоръчват винаги да е на ауто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще стане ако сложа по високи гуми ? Примерно в момента и аз съм с 205/55/16 ? На пример 205/65/16 ? Понеже ми се искаше малко да я повдигна, особено за зимата? Другото което си мисля като вариант е 195/65/16 ? И има ли разлика във височината със 16ки и 17ки? Тъй като ми пише, че мога да сложа и 17ки но гумата ще да е с размери 225/45 ? Предполагам разлика няма да има, тъй като 17ката е по ниска? Та всички ли карате с размер препоръчан в упътването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как по-точно пускаш парното, защото аз мисля че нямам парно, а само климатронин. Имам копче А/С off и възможност за определяне на температурата на колко градуса да бъде, но ако стои на AUTO винаги A/C e on. Когато а/с е изключено настройката на градусите мисля че не играе никаква роля, а духа със една и съща топлина мога само силата да контролирам. На мен ми казаха че при мен винаги си ползвам климатика на AUTO и само си нагласям градусите. Когато го наглася на топло не се пуска самия компресор и си поддържа желаната температура, незнам колко е бил прав този които ми го каза. Всички ли така ползвате колите си зимата?

При колите с автоматичен климатик или климатроник подържането на желана температура е само с включен климатик.За 8-ма ген Хонда препоръчват винаги да е на ауто.
Благодаря за мнението,ти marto докато си бил с 8-ма ген така ли си карал зимата. На AUTO и само си нагласяш температурата. Нямал си проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с нови зимни гуми Nokian wr a3 205/55/16 на ал. джанти :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази година ще карам 205/55/16" зимни Goodyear Eagle - вече четвърти сезон, но мисля, че още стават ( на стоманени джанти ). Свикнала им съм, карам доста за ски , досега не съм имала оплаквания, освен на лед и дълбок пръхкав сняг. Аз имам само климатик, не го ползвам в авто режим - шума от вентилатора ме дразни. Нагласям ръчно, според ситуацията. Зимъска климатика го пускам за бързо премахване на конденза и 20 - тина минути седмично накуп - за профилактика. За сега не съм правила проверка на климатика, работи добре. Защо да е включен, през зимата разхода и консуматорите са доста. За климатроник не знам.ПС: колегата Дейвид зададе и на мен въпроса за гумите и клирънса, но не съм компетентна, за да отговоря, ако може, помогнете му. Благодаря !

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги съм карал със 17ките. И лято и зима, нямал съм проблеми, драпа колата, но пък и не съм я карал в кой знае какви условия (с малки изключения, където си се справи супер). Както каза Марто, препоръчително е климатика да работи на Auto. Аз никога не го ползвам така, винаги ръчно си го нагласям и регулирам. Не е имало проблеми досега. Зимата, както Веси, го пускам само при запотени прозорци и за профилактика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...