Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Хах аз я държа само в гараж. Проблема явно идва от слабата боя. Поразрових се и намерих анкета в която се отличаваше точно Milano Red като най уязвима. Не знам дали се покриват такива неща от гаранцията. :) Не че съм за петте бели точици по капака но все пак нова колица е! Дано това е единствения проблем. Иначе намерих разни предпазни фолиа на 3M, също един колега беше писал за някакъв пастел дето пълни дупчиците. И в крайна сметка ще се кара на по-голяма дистанция заради гадните камъчета. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хах аз я държа само в гараж. Проблема явно идва от слабата боя. Поразрових се и намерих анкета в която се отличаваше точно Milano Red като най уязвима. Не знам дали се покриват такива неща от гаранцията. :) Не че съм за петте бели точици по капака но все пак нова колица е! Дано това е единствения проблем. Иначе намерих разни предпазни фолиа на 3M, също един колега беше писал за някакъв пастел дето пълни дупчиците. И в крайна сметка ще се кара на по-голяма дистанция заради гадните камъчета. :D

Така е Милано ред е най-зле от към следи от камъчета. Ама и при мен ги има , 2-3 за 1.5 година , ама не се виждат :D Това с фолиата е пълна измама , не се хаби, просто след 2-3 години пребоядисваш предния капак и това е :)Някой път може да дадеш кръгче с това 1.4 , предполагам е новия (2009) година - 100 коня , щото си писал i-VTEC.Интересно ми е ... :D От 8-ма евро само тоя мотор не съм карал.В купето на джаза е много добре , ама Сивика си е по-тежък. Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 е хубаво число!

А относно бронята и следите от камъчета - моя цвят е Nighthawk Black, но под него бронята е тъмна, т.е. разликата не е твърде контрастна.

Но на едно място, около 3 кв.см боята просто се е "олюспила".

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотарка е колега L13Z1. Малко тромавичко за тази кола, но на мен си ми върши работа. Ако искаш мощност от него трябва бая да го натиснеш :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода че е малко по висок по висок е :) ама вече забелязвам че започна да върви повече още е на 6000км но се усеща разлика даже мисля че ще става и по добре :D:):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То по тая логика мога да ви предложа Кушадасъ. Имам 3 свободни легла, един диван и много площ за спални чували :(

Тази идея не е лоша... ;) Аз отдавна си мечтая за авто-обиколка на Турция в ранна пролет, но просто се страхувам да пътувам сама.А и вече..мисля,че става за плаж!! ПС: Аз си карам колата... :D Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само Милано Ред,боята е слаба при всички Хонди.Още на първото миене я замазах след подсушаването,и си личат следите от четката.Вече е на 13650км и успя да вдигне 209км/ч.когато беше на 5000км даде само 199км/ч и гореше около 9/100,сега вече дава 7,5л,но я карам вече и с 98

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То по тая логика мога да ви предложа Кушадасъ. Имам 3 свободни легла, един диван и много площ за спални чували :yes:

Тази идея не е лоша... :drunk: Аз отдавна си мечтая за авто-обиколка на Турция в ранна пролет, но просто се страхувам да пътувам сама.А и вече..мисля,че става за плаж!! ПС: Аз си карам колата... :P
О, да, става за плаж :PАко те е страх да пътуваш сама, аз се прибирам за Великден в България и след това се връщам пак в Измир, може да направим една колона осмички. Само че сами жени не приемам (щото съм женен), но мога да те уредя с много добри оферти за хотелче. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, колега, предложението е в рамките на шега!Ние в София не се засичаме, камо ли далечен авто-поход! :( Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай, колега, предложението е в рамките на шега!Ние в София не се засичаме, камо ли далечен авто-поход! :( Поздрави!

ЕЕЕ може ли така колежке , Аз пък тъкмо тръгнах да си вадя зелена карта за Турция :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си приготвила спалното чувалче, палатката и всички такъми.Великден иде! И на южните морета става за плаж! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз в интерес на истината ще направя трип със Сивика ама до Слънчев бряг .Ще го пишем към Южните морета :) Все пак е на Юг от Обзор :lol:

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

??? :huh: ???

Снимка на куклата, след като си й сложих летите джанти... Не ти ли харесва?! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се замислям да сложа едни 17-ки само да не ми направят проблем в онда :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Снимка на куклата, след като си й сложих летите джанти... Не ти ли харесва?! :D

Извинявай,но като нямаше коментар към снимката не разбрах за какво става въпрос.Харесва ми разбира се,нали е Хонда, и без джанти ще я взема :tease:

Аз се замислям да сложа едни 17-ки само да не ми направят проблем в онда :huh:

Виж в талона колко размера джанти има записани и ако има няколко,заначи че може да караш с тези размери които са посочени.Поне тук при мен е така,ако искаш да слагаш друг размер сигурно трябва да искаш промяна в талона в магазина от който си я купил Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Honda-Z, а тя не е ли със 17-ки лети от завода, моята поне така я взех. Не съм доплащал за тях. Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах в сайта на хонда и дават на сивика че има 17-ки17” алуминиева джанта Challenger, 17 X 7,0 JJкаталожен номер: 08W17-SNB-600само за модификации 1.8 Elegance и 1.8 Executiveцена: 593,70 лв*Разбира се никой не би дал тези пари за джанта :cool: :cool: :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах в сайта на хонда и дават на сивика че има 17-ки17” алуминиева джанта Challenger, 17 X 7,0 JJкаталожен номер: 08W17-SNB-600само за модификации 1.8 Elegance и 1.8 Executiveцена: 593,70 лв*Разбира се никой не би дал тези пари за джанта :cool: :cool: :huh:

Тия цени са само във сайта.2008 , като го взех сивика и аз ги четох за 16-ки зимни.Звъннах в Бултрако и ми предложиха 16-ки Алуминиеви за 170-180 бройката.Взех ги и съм много доволенТака , че обади се в Бултрако и виж какво ще ти предложат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

Страшна е колега и най-вече правилния цвят :cool:

Като гледам си с Glass roof, предполгам ниво на оборудване EX

Имаш ли и навигация ?

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста се замислям и за това ТУК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

И мен ме дразни доста,но не е само таблото.Имах Сивик 7ма ген. японски и ги нямаше тези проблеми.Тоя новия е английска сглобка и според мен е от това проблема.Ама нема кво да се прави,ще търпим :cool:
Споко! Аз съм собственик на осма генерация седан от Япония и таблото си трака крайно блаженно. Хем в бултрако специално ги питах...Марто 1.8 може да потвърди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе да питам поскърцва ли ви таблото

И мен ме дразни доста,но не е само таблото.Имах Сивик 7ма ген. японски и ги нямаше тези проблеми.Тоя новия е английска сглобка и според мен е от това проблема.Ама нема кво да се прави,ще търпим :)

 

Споко! Аз съм собственик на осма генерация седан от Япония и таблото си трака крайно блаженно. Хем в бултрако специално ги питах...Марто 1.8 може да потвърди...

 

Опааааа ... 17

Добре дошел , точно ти ли се падна да си 17-ти .....

И к'во сега Мите, требеше в Диарбекир да те заточат, та да се логнеш у форма ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda-Z, а тя не е ли със 17-ки лети от завода, моята поне така я взех. Не съм доплащал за тях.

Да така е, но колата дойде през зимата и след дълго търсене я качих на зимни гуми върху оригинални метални 16" с тасове. Просто не се е свъртяла с "нейните" си 17ки. Сега си възвърна първоначалния вид :)

 

Страшна е колега и най-вече правилния цвят ;)

Като гледам си с Glass roof, предполгам ниво на оборудване EX

Имаш ли и навигация ?

Благодаря ;) Екзекютив е, да. Навигация уви няма, но от близо година търсене в немското мобиле съм видял само една бройка с навигация. Иначе пък си има подгряване на седалките :P

 

Да ви питам - вашите врати залепват ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам - вашите врати залепват ли?

При мен малко на шоьорската се чува вятъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за максималната скорост.Днес на връщане от морето на магистралата след Бургас посока София на една права отсечка ,която започва с леко спускане после равно и после плавно нагоре , Сивика вдигна 217 по километраж с 3 ма души в него . Аз си мислех , че е електронно ограничен на 206 , както бях писал преди.217 най-вероятно не е верно показание , но запалката ми беше заета от антирадара , а и не бях планирал такава проба, просто пътя беше празен в тая отсечка.;)Явно мотора , тъкмо започма да се разработваЗа компенсация от ихтиман до София беше такъв гъчканяк , че трудно поддържах над 100. Много неделни шофьори , много нещо ^_^

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам - вашите врати залепват ли?

При мен малко на шоьорската се чува вятъра.
Идва от капачката на огледалото.Можеш внимателно да я свалиш и да я уплътниш със силикон.Ето ти линк с картинки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста се замислям и за това ТУК

Звучи добре.Само проучи , дали има направено решение за пълно премахване на оригиналното радио, иначе трябва да му търсиш място някъде НА Евро Сивика има един преходник за да може да се махне напълно оригиналното радио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви питам - вашите врати залепват ли?

При мен малко на шоьорската се чува вятъра.
Идва от капачката на огледалото.Можеш внимателно да я свалиш и да я уплътниш със силикон.Ето ти линк с картинки
В този форум от линка човек може да намери много полезни неща мерси ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес видях един колега със черна 8-мичка, след Скравена в посока София към 14 часа. Имаше лодка на колата. Да не е бил от нас ? Бая се беше поизсилил ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[Идва от капачката на огледалото.Можеш внимателно да я свалиш и да я уплътниш със силикон.Ето ти линк с картинки

При мен се чува откъм задната врата Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да ме светне как се регулират пръскалките на чистачките,че мойте ми мият задното стъкло и на този дето е зад мен.Пробвах днес с игла,но не е същия принцип като обикновенните.Някаква идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се затрихте бе хора :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се затрихте бе хора :hondarulez:

ХахахаРаботааааа и други работи....:DА и Иванов не се е сещал да ми палне фитиля с некой спам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да ме светне как се регулират пръскалките на чистачките,че мойте ми мият задното стъкло и на този дето е зад мен.Пробвах днес с игла,но не е същия принцип като обикновенните.Някаква идея?

:cool::o:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да ве попитам тук колегите с 8-ци .. някой от вас да си е слагал фолио за тониране на задните стъкла и на багажника? Колебая се да сложа ~30% затъмнение, но се опасявам да не стане много тъмно като се гледа назад през багажника, че то сега почти нищо не се вижда като се кара назад, а тогава вече незнам :cool:Така че ако някой има моля да сподели впечатления. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм затъмнени задни прозорци и заден горен. В civinfo има снимки, ако искаш погледни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглежда, въпроса ми беше дали не е станало много тъмно или отвътре навън добре си се вижда като гледаш на задното огледало. Знаеш ли колко % зътемние е фолиото (ако си го слагал ти) или фабрично са тонирани толкоз тъмно стъклата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...