Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Още един нов член в клуба на 8-миците... страшна е... :huh:

Добре дошъл в club-чето! :( Марто има 6-то чувство! :) Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Още един нов член в клуба на 8-миците... страшна е... ;)

Добре дошъл в club-чето! ;) Марто има 6-то чувство! :P
Мене , ако питаш май е 8-мо :P;)А да и за протокла 15 Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата с новия сивик няма ли да пусне снимки да го видим :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете ме за мега-тъпия въпрос, но на колко км сменяте масло? :) На куклата всичко й е на немски и нищо не отбирам. Само ми се струва, че последната смяна е била на 83хил км и следващата трябва да е на 103хил км. Смяна на 20 хиляди километра?! И го дават 5W30?!? Понеже е на 99хил км в момента, дали и ангренажа не се сменя на 100хил км и той?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Простете ме за мега-тъпия въпрос, но на колко км сменяте масло? :D На куклата всичко й е на немски и нищо не отбирам. Само ми се струва, че последната смяна е била на 83хил км и следващата трябва да е на 103хил км. Смяна на 20 хиляди километра?! И го дават 5W30?!? Понеже е на 99хил км в момента, дали и ангренажа не се сменя на 100хил км и той?

С ангренажа ще видиш бая зор...... ;) ......, докато го намериш , де!!!8-ма ген са с верига ;) Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата с новия сивик няма ли да пусне снимки да го видим ;)

Като гледам май не е само колегата.Само аз съм пуснал тук снимкаПредлагам да пуснем всички един след друг по една снимка,че да изглежда като албумчеАйде Марто като инициатор на темата да даде тон за песен :D Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простете ме за мега-тъпия въпрос, но на колко км сменяте масло? ;) На куклата всичко й е на немски и нищо не отбирам. Само ми се струва, че последната смяна е била на 83хил км и следващата трябва да е на 103хил км. Смяна на 20 хиляди километра?! И го дават 5W30?!? Понеже е на 99хил км в момента, дали и ангренажа не се сменя на 100хил км и той?

И моята сервизна документация е изцяло на датски и немски.Но можеш да си купиш инструкцията за експлоатация на български от всеки оторизиран представител и сервиз.Свали и Honda Manual Ripair-а има го във форума - английски, руски, италиански....Аз съм с дизел и е ангренажна верига. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо разхода на гориво много ми се вдигна докато държеше 8-8.5 комбинирано ми се струваше нормално при положение че по книжка е 6.9 но последния 1 месец скочи на 10.5-11 комбинирано... малко странна работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе нещо разхода на гориво много ми се вдигна докато държеше 8-8.5 комбинирано ми се струваше нормално при положение че по книжка е 6.9 но последния 1 месец скочи на 10.5-11 комбинирано... малко странна работа

По книжка е 6,6л комбинирано.И аз се оплаквам от същия проблем колега.Май зависи и от метеорологичните условияА,раздели също и литрите които зареждаш с изминатите километрите и ще видиш че разхода ти е доста по висок от този който ти показва бордкомпа Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен компютъра не лъже миналата седмица с 15л бензин градско съм минал към 100-110км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен компютъра не лъже миналата седмица с 15л бензин градско съм минал към 100-110км.

При мен дава разлика от около 0,5/0,7л. от бордкомпа и сметнато на калкулатор,направи си експеримент

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата с новия сивик няма ли да пусне снимки да го видим ;)

Като гледам май не е само колегата.Само аз съм пуснал тук снимка

Предлагам да пуснем всички един след друг по една снимка,че да изглежда като албумче

Айде Марто като инициатор на темата да даде тон за песен :D

 

В профиал имам качени снимки , като беше още бебе Сивика ;)

Ето и една на 7000 км ;)

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз качих снимка в албума който има желание може да погледне :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен компютъра не лъже миналата седмица с 15л бензин градско съм минал към 100-110км.

При мен дава разлика от около 0,5/0,7л. от бордкомпа и сметнато на калкулатор,направи си експеримент
И аз съм така - реалният разход е с 0.7л/100 км по-голям от този по компютър. Засичал съм го няколко пъти за над 1000 км за да избегна статистическата грешка. Но разход над 10/100 си е убийствен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита пролет , колеги ! Вчера видях 4.5 л/100 (дизел ) , ноооооооо.... при скорост 65 км /ч на 5-та...мдаааа , то наистина си е икономия ,ама ...как да я караш тази кола така ?! :lol: иначе ..за разликите - аз горе-долу си водя статистика , не че ми пука за разхода , но разбиката е ~ 0.2-0.3 л/100 , (винаги зареждам догоре )вероятно това е в рамките на статистическата грешка ,не му разбирам, но определено не е повече , поне при мен . Така че , вярвам на борд-компа , нооо - не и безрезервно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мисля че станахме 14 с мен .. ако не съм пропуснал някой .. дайте да си нарпавим една среща на 8-ма ген. в София ;) да обсъдим ... скърцания ... шумове, разходи и подобни :lol:

Бая страници обърнах , да намеря изначалното предложение... :huh::D , много :lol: , много нещо , а и колежката се поразсърди ;) Та ето сега моето предложение:Мислех неделя да прескоча до Търново да гледам , как "бързия кашкавал" размазва конкуренцията, ама май ще го изкарам ликенда в работата , че има проект с наближаващ краен срок :lol: Хубавата новина е , че в неделя е ред за месечна среща на Булгарплод.В тоя ред на мисли предлагам да вземем да спретнем , като съпътстващо мероприятие, една сбирка на 8-миците, да полафим.Има там и кафе , сокче от къде на тенискорта....К'во ша кайте а ? Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мен не ме намесвай, моля! :lol:

ХахахаАма Веси , аз имена не съм цитирал :lol:Ти кажи по същество Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм "ЗА' .А останалите "великолепни" 12 мнения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 150км. съм от булгарплод и ще ми е малко трудно мисля да пропусна :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, няма да мога. Пък и по тасове не е за гледане ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не ви ли се идва до Португалия,разстоянието е еднакво за всички ви :unsure: ,тук пием доста добро и качествено кафе

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твои разноски няма никакви проблеми :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви ли се идва до Португалия,разстоянието е еднакво за всички ви :lol: ,тук пием доста добро и качествено кафе

То по тая логика мога да ви предложа Кушадасъ. Имам 3 свободни легла, един диван и много площ за спални чували :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яснооооо.....:oНяма да я бъде тая .....Аз писах , че до Търново не мога да отида, вие по чужбина почнахте :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,откакто купих Сивика забелязвам че губи мощност при изкачване на нагорнища на 6та предавка.Днес реших да си направя следния опит на една и съща отсечка при включен авто пилотНа първото изкачване на 6та при начална скорост 135км и 3500 оборота скороста падна до 127кмПри второто изкачване при същите обороти 3500 но при скорост 115км и 5та предавка колата влезна и излезна при една и съща скоростТа въпроса ми е имате ли го този проблем с вашите коли.Доста е странно при едини и същи обороти но с различни предавки колата да губи обороти.Как си го обяснявате

Днес си направих същия експеримент,но с бензин 98 октана и резултата е доста добър.При влизане в нагорнището със 100км на 6 та предавка на автопилот,успя да излезе със 103 и при 117 излезе 123 без автопилот.От една седмица карам с 98 и днес презаредих и ми даде разход половин литър по малко от бензин 95, и мощноста на колата се повиши доста,а и разликата в цената е 4 цента.Значи харча 2 евро повече при зареждане и пестя около 3,50 евро на резервоар,заслужава си :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само това, че сте далеч Ви извинява.Но все пак си идвате до Родината поне веднъж годишно, надявам се.Помислете как да се организираме 1 път в годината. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже 2 пъти в годината си идвам, но не мога и да го нарека почивка - вечно има какво да се прави - тичане по банки, институции и т.н. Даже не мога да обещая на момчетата в Плевен, че ще ида на седмичната, макар че се събират на място, което ми е на път за вкъщи. Всъщност аз юни се прибирам за постоянно, така че като се реши - можем да си направим, не ми е проблем в кой град ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже 2 пъти в годината си идвам, но не мога и да го нарека почивка - вечно има какво да се прави - тичане по банки, институции и т.н. Даже не мога да обещая на момчетата в Плевен, че ще ида на седмичната, макар че се събират на място, което ми е на път за вкъщи. Всъщност аз юни се прибирам за постоянно, така че като се реши - можем да си направим, не ми е проблем в кой град ще е.

Ами направо май на националната ще се видим , ако идваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вечно има какво да се прави - тичане по банки, институции и т.н.

Aз си идвам за около 20 дена да си оправя документите,ако се уговори нещо може и да се видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ви е интересно как се произвеждат автомобилите ви (завода на Хонда в Суиндън, Великобритания):

 

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Връзки за сваляне (541.79MB): 4storing.com или dox.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от 98 октановия бензин,днес презаредих и ми даде разход 7,7л/100км.Надявам се още да падне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Включете ме и мен! Явно ще се увеличаваме ;) ! Иначе за колата мога да кажа, че си заслужава покупката. Малко с разхода мисля че лъжат :plane: , но може и да е от неразработения двигател.PS Някой да има проблеми с драскотини от камъчета по боята?

Редактирано от Vi4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включете ме и мен! Явно ще се увеличаваме ;) ! Иначе за колата мога да кажа, че си заслужава покупката. Малко с разхода мисля че лъжат :plane: , но може и да е от неразработения двигател.

Добре дошъл. Новодошлите черпят ;)

PS Някой да има проблеми с драскотини от камъчета по боята?

Всяка кола. Моята особено е черна, а отдолу е бяло, като ме чукне камъче да не ти говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Ами направо май на националната ще се видим , ако идваш :plane:
Като гледам кога са я замислили - едва ли. На 24-и изтича контракта, а дотогава сигурно ще е минала НС. Абе ще го измислим, желание щом има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включете ме и мен! Явно ще се увеличаваме ;) ! Иначе за колата мога да кажа, че си заслужава покупката. Малко с разхода мисля че лъжат :plane: , но може и да е от неразработения двигател.PS Някой да има проблеми с драскотини от камъчета по боята?

За протокола 16

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко с разхода мисля че лъжат :) , но може и да е от неразработения двигател.PS Някой да има проблеми с драскотини от камъчета по боята?

Добре дошъл и честито.Разхода ще ти спадне с течение на времето и км .Що се отнася за драскотините,попитай кой няма проблеми с тях...само този който си държи колата в гаража :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...