Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Сомнамбули!!!Говоря за Garmin nuvi 1350 -средна хубост, евтино.За мен фабричната навигация на хонда, особено за Европа няма смисъл, освен за "престиж". ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм забелязал, че километражът ме "лъже" като показва 7-8 отгоре. Другото, което ме "лъже" в компа е разходът на гориво - показва 8-10% по-малко от реалния, може би пак политика на производителя - като седнеш на тест драйв и като видиш 5-5,5 и си викаш "Тая е моята". Като отидеш да заредиш, виждаш, че не е толкова розово. За ГПС-а и тук в Турция е 4 000 лири, но то не е просто ГПС, то си е цяла ентертеймънт система - голям дисплей, двд плеър, гпс и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,откакто купих Сивика забелязвам че губи мощност при изкачване на нагорнища на 6та предавка.Днес реших да си направя следния опит на една и съща отсечка при включен авто пилотНа първото изкачване на 6та при начална скорост 135км и 3500 оборота скороста падна до 127кмПри второто изкачване при същите обороти 3500 но при скорост 115км и 5та предавка колата влезна и излезна при една и съща скоростТа въпроса ми е имате ли го този проблем с вашите коли.Доста е странно при едини и същи обороти но с различни предавки колата да губи обороти.Как си го обяснявате

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша и аз въпреки че отдавана съм побликувал снимки на нея. Вече съм на 95 к и от 4 месеца не съм я карал понеже един се загледа и го блъснах челно. Но след някои друг ден ще съм по пътищата отново.Марто видя във civinfo снимките на колата сега. Дотуниговах я и почти съм готов с изцяло обнована музика на колата + изолация.Разхода при мене е + 0.3 над производителя, но с Powerbox-а разхода спадна и то найстина с един един резервар минах 1000 км можеше и още , но които е ходил в Грция знае че бинзиностанците са кът :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша и аз въпреки че отдавана съм побликувал снимки на нея. Вече съм на 95 к и от 4 месеца не съм я карал понеже един се загледа и го блъснах челно. Но след някои друг ден ще съм по пътищата отново.Марто видя във civinfo снимките на колата сега. Дотуниговах я и почти съм готов с изцяло обнована музика на колата + изолация.Разхода при мене е + 0.3 над производителя, но с Powerbox-а разхода спадна и то найстина с един един резервар минах 1000 км можеше и още , но които е ходил в Грция знае че бинзиностанците са кът :ph34r:

Тъкмо се чудех , къде се губиш.:PСтанала е добре колата. Радвам се , че си я оправил.И аз миналата година бях 2 месеца в бокса, поради удар с една мома, по лек от твоя но пак е неприятно.И аз съм се захванал с нова музика, частите са тук и ще трябва вече да се слагат ;)Да качиш снимки Значи 13 а ?Кой броеше :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панела от обикновения Type R дойде преди две седмици и още не съм се спрял на dobble din плейрче . Предна линия е Pioneer TS-E170CI, a задната е TS-E1702is , в багажника е TS-WX77A и цялата кола е изолирана с STP. Ако искаш да видиш снимки погледни пак в civinfo намери темата от мен започната.

Редактирано от foz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,откакто купих Сивика забелязвам че губи мощност при изкачване на нагорнища на 6та предавка.Днес реших да си направя следния опит на една и съща отсечка при включен авто пилотНа първото изкачване на 6та при начална скорост 135км и 3500 оборота скороста падна до 127кмПри второто изкачване при същите обороти 3500 но при скорост 115км и 5та предавка колата влезна и излезна при една и съща скоростТа въпроса ми е имате ли го този проблем с вашите коли.Доста е странно при едини и същи обороти но с различни предавки колата да губи обороти.Как си го обяснявате

:)
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги,откакто купих Сивика забелязвам че губи мощност при изкачване на нагорнища на 6та предавка.Днес реших да си направя следния опит на една и съща отсечка при включен авто пилотНа първото изкачване на 6та при начална скорост 135км и 3500 оборота скороста падна до 127кмПри второто изкачване при същите обороти 3500 но при скорост 115км и 5та предавка колата влезна и излезна при една и съща скоростТа въпроса ми е имате ли го този проблем с вашите коли.Доста е странно при едини и същи обороти но с различни предавки колата да губи обороти.Как си го обяснявате

:)
:blink:Различно предавателно отношение и от там различен въртящ момент :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панела от обикновения Type R дойде преди две седмици и още не съм се спрял на dobble din плейрче . Предна линия е Pioneer TS-E170CI, a задната е TS-E1702is , в багажника е TS-WX77A и цялата кола е изолирана с STP. Ако искаш да видиш снимки погледни пак в civinfo намери темата от мен започната.

Аз за новия плеаър питах.Темата с изолацията и монтажа съм я разглеждал подробно , като планирах моя Упдейт :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз забелязах същото при 6-та скорост , но това си бе още като си я купих , просто я изпробвах....изобщо не я използвам при изпреварване , това е за магистралата където се движиш на постоянни обороти , а на 3500 оборота съм на 170-175 км ...как при тези обороти си на тази скорост !?! вероятно на значим наклон... наистина това е от предаателното число..а като стана въпрос за тунинг ...не че нещо съм се навил много , ама ...ако се сложи чип -тунинг на двигателя http://www.pstuning.net/, пада ли гаранцията и дали ще се скъси живота на двигателя ?!

Редактирано от tuindl

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и а на 3500 оборота съм на 170-175 км ...как при тези обороти си на тази скорост !?! вероятно на значим наклон...

Моят колега е бензинов,а твоя като гледам е дизел.Оборотите на дизела са доста по ниски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глей къв съм тъп...не съобразих , но това няма отношение към това , че на 6-та си е само за равно и с постоянна скорост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панела от обикновения Type R дойде преди две седмици и още не съм се спрял на dobble din плейрче . Предна линия е Pioneer TS-E170CI, a задната е TS-E1702is , в багажника е TS-WX77A и цялата кола е изолирана с STP. Ако искаш да видиш снимки погледни пак в civinfo намери темата от мен започната.

Аз за новия плеаър питах.Темата с изолацията и монтажа съм я разглеждал подробно , като планирах моя Упдейт :huh:
След седмица две три ще ти пиша лично и със снимки само да стигна до него.

..а като стана въпрос за тунинг ...не че нещо съм се навил много , ама ...ако се сложи чип -тунинг на двигателя http://www.pstuning.net/, пада ли гаранцията и дали ще се скъси живота на двигателя ?!

Селтиктунинг горе долу е най-добрия и да гаранцията пада поне, ако си го взел от Бултрако Пловдив

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода при мене е + 0.3 над производителя, но с Powerbox-а разхода спадна и то найстина с един един резервар минах 1000 км можеше и още...

Колега ,дай някаква инфо за тази Powerbox,къде се купува и монтира,пусни някоя друга снимка, че и ние да се пооткрехнем малко де.Аз с един резервоар минавам 500км,ти как успяваш 1000км да ги докараш,каква е функцията на Powerbox ,губи ли колата мощност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода при мене е + 0.3 над производителя, но с Powerbox-а разхода спадна и то найстина с един един резервар минах 1000 км можеше и още...

Колега ,дай някаква инфо за тази Powerbox,къде се купува и монтира,пусни някоя друга снимка, че и ние да се пооткрехнем малко де.Аз с един резервоар минавам 500км,ти как успяваш 1000км да ги докараш,каква е функцията на Powerbox ,губи ли колата мощност
Powerbox не е ли за дизелови двигатели, доколкото разбрах твойто е бензин-значи чип :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода при мене е + 0.3 над производителя, но с Powerbox-а разхода спадна и то найстина с един един резервар минах 1000 км можеше и още...

Колега ,дай някаква инфо за тази Powerbox,къде се купува и монтира,пусни някоя друга снимка, че и ние да се пооткрехнем малко де.Аз с един резервоар минавам 500км,ти как успяваш 1000км да ги докараш,каква е функцията на Powerbox ,губи ли колата мощност
Колегата много точно го е написал. И принципно с power box- а го дават да стане 170к.с но аз е вярвам в това с едно приятелче с като моята кола и той със същия PB ги тествахме , аз моя го изключих и ме дръпна само с една кола . т.е не е голяма разликата , но пък разхода си е литър надолу. След малко ще издиря снимката на която има ~1200км оставащо да се измине с горивото на борд компа.

Разхода при мене е + 0.3 над производителя, но с Powerbox-а разхода спадна и то найстина с един един резервар минах 1000 км можеше и още...

Колега ,дай някаква инфо за тази Powerbox,къде се купува и монтира,пусни някоя друга снимка, че и ние да се пооткрехнем малко де.Аз с един резервоар минавам 500км,ти как успяваш 1000км да ги докараш,каква е функцията на Powerbox ,губи ли колата мощност
Powerbox не е ли за дизелови двигатели, доколкото разбрах твойто е бензин-значи чип :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разликата в киломертите идва от гумите. Със скорост от 80км/ч със зимните ми показва 5км/ч повече, а с летните само 2км/ч. Таблото не ми скърца, но нещо дрънчи ужасяващо от предните врати при по-силен бас и ми къса нервите... Сивик и возия :o Ако някой знае някой, който вози като гондола да каже. Бая добиче трябва да карате за да не усетите разлика в наклон при постоянни обороти.

Публикувано изображение

В Бултрако не могат ли да препрограмират компютъра вместо да се слага чип?

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кратък отчет по въпрос от темата:Маршрут: София - Берковица -София (през Петрохан).Условия: Изцяло нощно каране - 22.30 - 03.00ч.Разстояние ( по отчет на комп.) - 195.7км.Разход ( по отчет на комп.) -5.3л.Пътни условия - липса на насрещен трафик, темперетура -6гр/ц по високите части от трасето и много дупки. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Другия път с луноход. Аз си направих експеримент да карам около 20км. със скорост между 90-100км/ч, като съм намалявал на кяколко места за кратко до 60 заради ограничения. Колебаеше се между 4.7-4.9. Разхода ми е много различен за всеки 100км. Като цяло съм на 7.4 извън и 8.5 градско, но съм стигал и до 11.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, честно казано съм член на един друг форум но сериозно се замислям за един хеч 2.2 дизел. Интересно ми стана за разхода и ще се радвам да споделите за този мотор, че гледам в темата само едно мнение като,че ли за разхода ,че няма нищо общо с този който го дават по каталог.

Редактирано от EH4EB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Объркал съм се приблизително 1100 е. Не е ~1200 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Объркал съм се приблизително 1100 е. Не е ~1200 :D

И при външна темература 30'С

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и повече да е била, все пак беше Август.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, при тониране на стъклата отпада ли гаранцията ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам , че ако самото тониране включва разглабяне на кори , врати и т.н. - да :) Желателно е да няма чужда намеса по колата в гаранционния срок :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, при тониране на стъклата отпада ли гаранцията ?

Мисля че гаранция се губи само на часта която се бара,аз например питах ако сложа газ губя ли гаранцията,а те ми отговориха че се губи гаранция само частите където се монтира уредбата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, нека и аз да се включа :lol: май съм номер 14, ако не съм объркал нещо сметките :lol: Признавам си отдавна не бях посещавал форума :lol: , но бях приятно изненадан като видях темата. поздравявам създателя за идеята :rolleyes: аз се радвам на моята хубавица вече почти 15К км и не съм съжалявал и за миг за избора си. ускорява невероятно, държи се много стабилно на завоите, скоростта не се усеща. е вярно, вози доста твърдо и всяка неравност по нашите пътища се усеща, таблото проскърцва особенно когато е влажно, но не бих заменил извънземният му вид за никое друго, че дори и за табло на японска хонда :lol: а и както някой от колегите спомена по нагоре, с хубава музика, този проблем е решен :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях, че по-горе сте дискутирали темата за разликата м/у скоростомера и реалната скорост. Само аз ли съм отварял упътването, което получаваш с колата? :rolleyes: мисля, че там изрично си пише, че скоростомера е фабрично настроен да показва с 5км/ч повече от реалната скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, нека и аз да се включа :lol: май съм номер 14, ако не съм объркал нещо сметките :lol: Признавам си отдавна не бях посещавал форума :lol: , но бях приятно изненадан като видях темата. поздравявам създателя за идеята :lol: аз се радвам на моята хубавица вече почти 15К км и не съм съжалявал и за миг за избора си. ускорява невероятно, държи се много стабилно на завоите, скоростта не се усеща. е вярно, вози доста твърдо и всяка неравност по нашите пътища се усеща, таблото проскърцва особенно когато е влажно, но не бих заменил извънземният му вид за никое друго, че дори и за табло на японска хонда :lol: а и както някой от колегите спомена по нагоре, с хубава музика, този проблем е решен :)

Разминаваме с тебе от време около Ректората и по царя. :rolleyes: Вземи си сложи един стикер на клуба , да се разпознаваме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

възможно е :lol: аз напоследък срещам все повече сивици 8г по софийските улици, което много ме радваа за стикер на клуба, нещо все не успявам да се организирам да дойда на срещите на клуба :rolleyes: но и това ще стане някой ден :lol:

Редактирано от valioo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, при тониране на стъклата отпада ли гаранцията ?

Гаранцията на хонда е най смешно парадоксалното нещо в този иначе така хубав за мен автомобил.Първо сменх джантите и сътветно ми казаха че ми отпада гарнцията на спирачките.Смених предната линия тонколони и веднага отпадна ганцията на CD-to , а за ксенона които исках да сложа на дългите пак същата работа :Не може , само при нас и е 600 лв и 600лв за халогена !!! ае няма нужда . За затъмнването на стъклата слва богу нищо не казаха .

видях, че по-горе сте дискутирали темата за разликата м/у скоростомера и реалната скорост. Само аз ли съм отварял упътването, което получаваш с колата? :rolleyes: мисля, че там изрично си пише, че скоростомера е фабрично настроен да показва с 5км/ч повече от реалната скорост.

Да на мене прървоначално ми искаха пари за тази книжка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, при тониране на стъклата отпада ли гаранцията ?

Гаранцията на хонда е най смешно парадоксалното нещо в този иначе така хубав за мен автомобил.Първо сменх джантите и сътветно ми казаха че ми отпада гарнцията на спирачките.Смених предната линия тонколони и веднага отпадна ганцията на CD-to , а за ксенона които исках да сложа на дългите пак същата работа :Не може , само при нас и е 600 лв и 600лв за халогена !!! ае няма нужда . За затъмнването на стъклата слва богу нищо не казаха .
За гаранцията напълно те подкрепям супер смешна работа досега такова нещо не бях виждал, питах ги за тонирането и ми казаха че не е желателно ако искам да ида да си го направя при тях. Но сега съм решил да ида и да им задам няколко въпроса:1. Мога ли да освежавам таблото с разните му там силикони за да изглежда по добре?2. При смяната на гумите се свалят и джантите, значи и аз вече нямам гаранция на спирачките3. Като наливам бензин на тяхните ли бензиностанции трябва да става или може и на други4. Мога ли да си мия колата пред нас с маркуча или гаранцията против корозия отпада5. Ония ден "случайно" дръпнах един лост и предия капак се отвори - О Господи! Гаранцията отпада ли?6. Така и така е отворен реших да си проверя маслото дали отпада гаранцията на двигателя?7. Ако някой друг освен мен се качи в колата това в нерушение ли е с гаранцията?
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, я кажете на 1.8 мотора може ли да се слага газчица. Правя по 2к на месец и сметнах, че ако е на газ ще ми излиза стотачка по-малко горивото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, я кажете на 1.8 мотора може ли да се слага газчица. Правя по 2к на месец и сметнах, че ако е на газ ще ми излиза стотачка по-малко горивото.

Колега ти си бил за дизела :rolleyes: не за бензин. Иначе само като им кажеш за газ съм на 98% сигурен, че ще им се изправят косите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ставате смешни с изказванията си :) Гаранция имате , за да може като излезне някой дефект , без да е имало намеса от външни лица , той да бъде отстранен безплатно !!! Логично след всяка намеса от ваша страна гаранцията за елемента да отпада веднага . Не знам какво работите , но предполагам не давате гаранция за свършеното от някой друг ?! :rolleyes: Вярвайте ми , че гаранционните условия на Хонда са в пъти по-добри от повечето френски и италиянски производители , където накладките ти имат гаранция 20 000 км - примерно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как е в България, но имам 6 години и 150 000 км пълна гаранция. Досега съм ги карал 2-3 неща да оправят гаранционно и за едното отказаха - една пукнатина на таблото от ъгълчето а СД-то, може би 2-3 см. Трудно ми върви комуникацията с турците, но с ръкомахане успя да ми обясни, че аз съм се ядосал и съм ударил с юмрук по таблото и съм го спукал. Та това малко развали по принцип отличното впечатление, което имах. А един колега румънец - 1200 евро назад за ремонт на климатика джетата на третия месец, не го покривала гаранцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, я кажете на 1.8 мотора може ли да се слага газчица. Правя по 2к на месец и сметнах, че ако е на газ ще ми излиза стотачка по-малко горивото.

Колега ти си бил за дизела :rolleyes: не за бензин. Иначе само като им кажеш за газ съм на 98% сигурен, че ще им се изправят косите.
Въпросът ми беше може или не може да се слага газ. И ако може - обикновена газова или инжекцион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е :D аз напоследък срещам все повече сивици 8г по софийските улици, което много ме радваа за стикер на клуба, нещо все не успявам да се организирам да дойда на срещите на клуба ;) но и това ще стане някой ден :huh:

От по миналата година , трябва да имам 1-2 комплекта лайсни за номерата.Ако те влече пиши едно лично :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мисля че станахме 14 с мен .. ако не съм пропуснал някой .. дайте да си нарпавим една среща на 8-ма ген. в София :D да обсъдим ... скърцания ... шумове, разходи и подобни :D

Редактирано от Yanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да я направим в Банско в някоя механа на вино, ракия салати и пържоли :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...