Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Здравейте,

Като за първа кола съм се ориентирал към този сивик 1,8 бензин, 140кс, автоматик. Лошата видимост и това, че ''вози твърдо'' малко ме притесняват, но в този ценови диапазон няма по-добра кола от тази (по данни), някой би ли споделил колко и какво са му стрували последните ремонти? 

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко теми има в този раздел!

Дай си време и ги прочети - ще придобиеш представа и ще си оформиш впечатления, но и да си знаеш - не е задължително всички проблеми да ти се случат. Щом те кефи - вземаш и караш, а ако нещо възникне - правиш. Лошата видимост и твърдото возене се преценяват с практически тест драйв.

Колите са като жените - няма перфектни, но има подходящи и докато те кефят им прощаваш конструктивните особенности и възникващите проблемчета, а и двете с годините стават по-зле, но и това е въпрос на лично възприятие и търпимост. :)

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, прегледах но никъде не видях цени на ремонти, може да са се увеличили покрай пандемията и тн., частите да са поскъпнали :)
 

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.06.2019 г. at 12:10, diana_groz написа:

Здравейте, колеги! Старият ни семеен автомобил от 10 години е сивик 1.8 седан 2009 година, вече семейството ни се сдоби и с хибридния СР-В, но не искам да се разделяме със сивика, перфектен е засега, а и на малко все още км.
Както и да е, включвам се да споделя, че оня ден получих писмо от Бултрако за евентуален проблем с въздушната възглавница на автомобила и изискват колата за безплатна замяна на еърбега в техен сервиз. Някой друг получавал ли е такова писмо и ако имате възможност се свържете с Бултрако да проверите дали вашия автомобил (по рама е проверката) е с подлежаща на смяна евентуално дефектна въздушна възглавница. Аз ще се обадя още утре на техен представител за предприемане на съответните действия.
Хубав ден! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Здравей колега, аз ходих вече, сменят патрона на аербега, става за минути и бегаш, обади се обаче да си запишеш час по телефона.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един клип демонстриращ ускорението на 1.8vtec-a от 50км/ч на 6-а, 5-а, 4-а и 3-а предавка. 

 

 

  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Механична трансмисия е. При 8-а серия има робот, който също е с механична трансмисия, няма класически автомат или свт. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно :)
Какво ти е мнението за робота, сполучлив ли е като цяло, гледам автоматици около 6-9к лева и този civic ми хвана окото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с въпросния робот, към момента съм доволен, но като цяло мненията са противоречиви и е въпрос на късмет, но най-вече на пробег, колкото е по-голям, толкова по-голям е шанса да ти създаде главоболия(ел.моторите са с четки) по-добре заложи на ръчка, макар че аз лично много си го харесвам, не бих ти го препоръчал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 minutes ago, Rakeem said:

Аз съм с въпросния робот, към момента съм доволен, но като цяло мненията са противоречиви и е въпрос на късмет, но най-вече на пробег, колкото е по-голям, толкова по-голям е шанса да ти създаде главоболия(ел.моторите са с четки) по-добре заложи на ръчка, макар че аз лично много си го харесвам, не бих ти го препоръчал. 

Горе-долу знаеш ли цените на ремонт за този робот в оторизиран сервиз? Може да има проблеми колата, но пък ремонтите да не са кой знае какво акто сума, все пак 2-ра ръка са по 7-9к лева (уж запазени по 150к км).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа как стои въпроса с ремонтите и кой въобще е способен да ги ремонтира в бг, но един актуатор е над 2000лв. Ако все пак решиш да вземеш такава задължително тест драйф и в Бултрако за диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
21 minutes ago, Rakeem said:

Нямам представа как стои въпроса с ремонтите и кой въобще е способен да ги ремонтира в бг, но един актуатор е над 2000лв. Ако все пак решиш да вземеш такава задължително тест драйф и в Бултрако за диагностика.

Ок, мерси много за инфото, явно ще трябва да е ръчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Rakeem написа:

Механична трансмисия е. При 8-а серия има робот, който също е с механична трансмисия, няма класически автомат или свт. 

Ако не се лъжа на втория фейслифт има CVT :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата версия има СВТ, за европейската не съм чувал, но и те не са от най-надеждните трансмисии. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьори-4 бр  филтри и масла ( двигателно и MTF) около 1000лв цена от 27/01/2021

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да питам един въпрос. Както запалят колата перкта на климатроника духа много силно и като стартирам от auto и звукът намаля и перката не духа толкова силно. Климатроника е нагласен на топло 25 градуса. Това проблем ли е или си е така. Хондата е дизел 2007 г. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам по добре ли е  возията на Сивик 8 от Сивик 7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали AMSOIL маслен филтър EA15K20 става за Сивика ,вместо AMSOIL маслен филтър EA15K13 ,който си е за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте може ли мнение за тази https://www.cars.bg/offer/5ed9f668416c6344936891d4

Като цяло съм нов и искам да знам за бъдещи проблеми (евентуално)

Благодаря ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че е внос от Италия. Искай италианския номер за да провериш последния преглед на колко километра е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, някой ползвал ли е двигателно масло Yacco за 1.8 бензин? И ако да, какви са отзивите за него. Аз досега една смяна съм правил с Амсоил и съм доволен и съм минал 7000км и много малко е мръднало, но искам да пробвам и с Yacco, понеже е малко по - евтино, но пък и го хвалят за японските коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Последните две смени съм направил с посоченото масло и нямам никакви забележки.  За инфо.....Fenabg

Редактирано от emod
Не цитирай предходния пост, на който отговаряш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кое точно можеш ли да покажеш?  Дай линк, че на мен ми излизат доста видове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Todorov1914  и @Mochkov

Моля Ви да не цитирате предходния пост, на който отговаряте - това се подразбира.

Също така, всякакви дискусии за масла и техния избор се водят в темата за маслата, а не тук.

https://forums.hondabg.com/topic/113303-faq-4-двигателни-масла-обсъждане-част-четвърта/page/10/#comments

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз използвах 3 години ,но беше 5W40 от Иван фена го купувам, тук от форума,последното ни писане беше за 4 литра с филтър на 90 лв.това е за 5W30.Доволен съм от маслото, сега съм с ENEOS 5W30 и съм страшно доволен, отново случих на каляска , за 10 х.к не бутва нищо, колкото съм налял, толкова изливам, 3.5 литра.

Редактирано от stivenj
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stivenj, a защо го смени с Eneos като си бил доволен или просто ей така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Todorov1914,

За инфо.....Fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях писал, че 1.8 140к.с е труп на пътя.Връщам си думите назад.Не е самолет и на изкачвания се затруднява, но не е както я усещах в началото.Вероятно възприятията ми са били необективни, защото предишната ми Хонда беше с турбокомпресор.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички :)

Наскоро закупих Honda Civic 8-ма генерация дизел от частно лице.

Колата за годините си изглежда много добре отвътре и отвън - радвам й се много.

Като работа на двигателя също съм доволен. Държи се добре - няма странни шумове.

Нивото на маслото го проверих преди седмица - беше между минимума и максимума. Надявам се да не го гори..

Купих й добавка за дизела: BARDAHL BDC - 1 ЛИТЪР.

Преди 800 км и е направено обслужване - масло, горивен, въдушен, маслен, купе филтър са сменени.

Има нови летни гуми ДОТ 2021.

 

Та мисълта ми е следната - от Пловдив съм, но не знам къде мога да я закарам, за да я прегледат дали всичко и е наред.

 

Послепис: Страхотен форум! Има много информация, но отнема време човек да се разрови - затова реших да попитам.

 

Благодаря, спорен ден на всички :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, добре е да се прегледа. Я си представи че гумите са нови, щото старите са изядени от разкрачена предница?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kgogov Колега , при Сивиците съм нов, но от опит ти предлагам, едно куче не лае ли не го пипай, ти си я купил вече, докато не се счупи нещо ,карай си колата, такива гладни измамници има по сервизите, че може нищо да не остане от тебе.Ако си сигурен, че е обслужено , това ,което си писал , радвай се докато върви , като се обади нещо ремонтираш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям мнението на ceco.. не знаеш какво може да е прикрито, и колко по-лошо може да стане. Иди си на доверен сервиз, (също така не съм съгласен със stivenj да слагаме всички под общ знаменател) и да си ти я прегледат, па да ти е мирна главата. Ако нищо й няма, да ти вземат 40тина - 50 лева (това с реглаж).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Снощи заредих 30 литра гориво дизел от Газпром като сложих и добавка BDC. Пазя касовата бележка.

Прибрах се вкъщи всичко беше нормално.

Днес тръгвам за работа и след като загря колата започна да прекъсва. Едвам едвам стигнах до работа.

Натискам педала на газта - тя не тръгва. Докато тръгне колата голям зор.

От какво може да е.. Некачествана нафта?

 

Honda Civic 8th 2.2 Diesel

 

Edit:

Сложили са ми бензин вместо дизел.

Редактирано от kgogov
  • Объркан 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета :)

Изчетох голяма част от коментарите ви, и ще се радвам ако получа от вас мнение, защото видно имате много опит.

Спях се на Honda Civic 1.8i-VTEC, Февруари 2012, Хечбек, нов внос от Швейцария, Бензин, 132 000км, Автоматични скорости, 140к.с., EURO 4, 2000см3, 4/5 врати.

Чета обаче,че автоматичната трансмисия създава доста грижи....а този автомобил основно в града ще го карам и в трафика не ми се сменят скоростри.

Какво ще ме насочите да гледам основно и кое да е водещо при избора ми.

 

Благодаря ви.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те излъжа без да искам, но мисля нещо четох, че след 12.09г. им слагат обикновен автомат, а не адаптивен според стила на карането. И би трябвало да е безплоблемен при навременна смяна на маслото му. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се да попитам, чист автомат е да. :) Благодаря.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за Бургас някой разбирач на Хонда да закарам автомобил за проверка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

И аз от 2 месеца взех 8-ца 2.2 2006

Оказа се че изпускателния колектор е се е деформирал и сега е в сервиз да го сменят с чугунен.

Инъче хубава кола... уж я взех за жената,но се качи 1 път и вика 

"Тоя космически кораб не е за мен...ще си карам Сеат алтеата" 

И остана за мен 

Много съм доволен-пъргава икономична,здрава и много красива кола 

С твърдата возия се свиква 

Та така радвам се за избора 

Поздрави

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора..

Някой може ли да ми обясни как да си сверя часовника 

Хондата е Сивик 8 2006 с навигация 

Влизам в менюто има clock adjustment ,но каквото и да направя не се получава 

Някой ако знае ще му бъда много благодарен

Поздрави

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...