Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
On 6/5/2019 at 8:56 AM, Беселин said:

Върви ли това нещо, че ръчката като види малко наклон и на 6-та изплезва езика?Трява да ѝ връщаш предавки, 5-та, та и 4-та.

Сивик 7 дизела е 40 коня по-малко но на един и същи участък с наклон може да развие спокойно 150км/ч на 5-та ппредавка, а 8-ма серия с 1.8 мотора максимум 110 на 6-та.

 

Здрасти колега!

Честно казано между моя Ай-шифт и 6 скоростна ръчка, честно казано няма разлика във вървежа. Дизел съм карал, ама последния модел, та малко трудно мога да го сравнявам с 8-ма генерация... 😂

Иначе ако я пусна на круиз, качва 6-та и не мърда от нея. Само на някакъв по-сериозен нагорник и с 5 човека връща на 4-та. Като цяло нямам оплакване от колата... малко зор е докато и свикнеш, щото определено има доста разлика с ръчка, но пък след това е песен. Разхода й също мисля, че е ок. 

Като разход мога да дам цифри от оня ден - 355км изминати, (магистрала) разход (според компа) 5,7л. Бензин 99 от Шел. С 97 от БП, дава около 6-6.2л.

Градско с Шел 8,8-9, с другия 10.

От това което до тук съм събрал като мнение за тоя модел, мога да кажа, че за да върви добре, иска хубав бензин - разбирай поне минимум 97 октана. А ако и хакнеш 100, съм сигурен че ще катери и на 6-та.

Редактирано от squid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Старият ни семеен автомобил от 10 години е сивик 1.8 седан 2009 година, вече семейството ни се сдоби и с хибридния СР-В, но не искам да се разделяме със сивика, перфектен е засега, а и на малко все още км.
Както и да е, включвам се да споделя, че оня ден получих писмо от Бултрако за евентуален проблем с въздушната възглавница на автомобила и изискват колата за безплатна замяна на еърбега в техен сервиз. Някой друг получавал ли е такова писмо и ако имате възможност се свържете с Бултрако да проверите дали вашия автомобил (по рама е проверката) е с подлежаща на смяна евентуално дефектна въздушна възглавница. Аз ще се обадя още утре на техен представител за предприемане на съответните действия.
Хубав ден! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз какам седан хибрид 2007 купувана нова от Бултрако, правих запитване преди година и полвина и ми отговориха че няма проблем с  въздушната възглавница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих по-рано днес и темата за акцията с еърбезите и там беше даден сайт за проверка по рама. Излезе ми, че няма активна кампания за моя автомобил, но тъй като имам писмо от Бултрако, ще им звънна още утре да се задействат нещата. Нашият автомобил сме го закупили от официалния представител на Хонда за гр.Варна, който тогава беше Карада ООД.
Съветът ми е да проверите пак, може сега да им е дошъл редът на нашите автомобили.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎23‎.‎6‎.‎2019‎ г. at 12:10, diana_groz написа:


Както и да е, включвам се да споделя, че оня ден получих писмо от Бултрако за евентуален проблем с въздушната възглавница на автомобила и изискват колата за безплатна замяна на еърбега в техен сервиз. Някой друг получавал ли е такова писмо и ако имате възможност се свържете с Бултрако да проверите дали вашия автомобил (по рама е проверката) е с подлежаща на смяна евентуално дефектна въздушна възглавница.

 

 На мен ми смениха безплатно въздушната възглавница на CIVIC  7 1.7 ctdi, но не са ми пращали писмо, защото не съм купил колата нова от тях, а аз им отправих запитване.Сега като се замисля може да ги питам за 8-мата на баща ми.Бях забравил за тази сервизна акция :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от доста време се заглеждам по сивик 8ма генерация най вече бензинова 1,8 140кс. или ако имам финансите за TYPE R  2.0 201кс.

Ако може да кажете мнения който има такава :) PS. карал съм други японци но не и хонда искам да пробвам приемам всякакви съвети ... поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
19 minutes ago, what's up said:

Здравейте от доста време се заглеждам по сивик 8ма генерация най вече бензинова 1,8 140кс. или ако имам финансите за TYPE R  2.0 201кс.

Ако може да кажете мнения който има такава :) PS. карал съм други японци но не и хонда искам да пробвам приемам всякакви съвети ... поздрави :)

За 1.8 мога да кажа, че е здрава, икономична е (особено ако има газ), но возията е нещото с което още не мога да свикна - буквално "вози като лагерница". 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 11/4/2019 at 2:19 PM, tranko said:

За 1.8 мога да кажа, че е здрава, икономична е (особено ако има газ), но возията е нещото с което още не мога да свикна - буквално "вози като лагерница". 

 

И аз идвам да попитам по този въпрос :)

 

Заглеждам се по марката "Хонда" от доста време, но да си призная... заглеждах Джаза, тъй като съм се возил в няколко такива, та дори и в най-новата. Фен съм на подобен тип малки автомобили, но с възможности :) . Сега идва ред да сменя старата си кола с нещо ново. Младо семейство сме, скоро надявам се +1 :) 

Вариант ми са Джаз след 2008г бензин /ръчка, автомат/ 90-100к, но колегите от раздел Джаз ми препоръчаха да разгледам и тези Сивици. Да си призная.... визуално не ми харесват много, но колкото повече ги гледам.. толкова по-симпатични ми стават :)

 

И аз като колегата се загледах по 1.8, защото по мнения са здрави и икономични, което главно търся, но това как вози ме притеснява. Не съм тествал още и се надявам тези дни да направя един "тест драйв" в някоя автокъща.

 

Заемам се да прочета цялата тема, но на пръв прочит съм с няколко въпроса:

1.Какви са най-често срещаните болести на автомобила, за които трябва да се заглеждам при оглед?

2.Каква ск.кутия да търся? Автомат или ръчка?

 

Всички съвети са ми полезни!

 

п.с Ако имате и мнения за автокъщи в София, ще се радвам да споделите!

Поздрави и весело посрещане на новата 2020г.

Емо:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и добре дошъл. Ако си се насочил към този модел, както знаеш най-късните версии са от 2010г. т.е на 10-тина години и не са вече първа младост. Казвам го, защото колкото по-стара става колата, толкова по-трудно е да намериш на по-малко километри в добро състояние. Лично мнение за този модел - гледай основно бензин с ръчна кутия след 2008 година по възможност 1.8 или R-версия ако не те притесняват 2-те врати.


Като кола сглобявана в Англия си има + и - но по-чести проблеми за модела са:

1. Ръжда под горната лайсна ( тази на тавана ) на предният прозорец. Още докато са били на по 5-6 години са ръждясвали там. Самото уплътнение е сложено заводски много стегнато и прерязва боята и избива ръжда. Поправяли са го гаранционно на който го е видял до 10-тата година. 
2. Ръжда по горният ръб на вратите като надигнеш уплътнението на вратата. Фабричен дефект е това и така и не разбрах защо точно там избива.
3. Влиза вода в багажника при някои от краят на покрива към 5-тата/3-тата врата.
4. Масово запотяване на стопове/мигачи/фарове но то при повечето коли около 10-тата година и нагоре вече е така.
5. Тропащи рейки ( не само на Сивик от тези години ).
6. Повредена машинка на чистачките при по-ранните модели, което кара те да спират където си искат по време на работа. Не е приятно да застанат в средата на стъклото. Това важи също за доста модели Хонда от тези години, не само за Сивик.
7. Повреди по климатиците - от релета та до компресори.
8. Дръжките на вратите се отлепят/чупят лесно. Общо взето пластмасата в тази кола е в повече а дръжките са отвратителни и евтини на допир и качество.
9. Вози твърдо но пък е много директна. 

Може би това са основните поне за мен неща които съм чел тук, в английският форум и съм минал част от тях. Ако някой колега може да добави нещо ще ти е от полза. Не ме разбирай погрешно, моделът е много добър но не е лишен от проблеми. 

Редактирано от Mkilla
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от изброените проблеми от колега съм се натъквал само на 8 и 9. Нямам никаква ръжда, сигурно защото е "италиянка".  Да, много е директна и стабилна в завоите (с хубави гуми естествено). Бих добавил  - слаби предни амортисьори - имам още 3-ма познати с такъв модел и всички сме сменяли амортисьори. Ако е караш на газ, трябва на 20 хил. км. да правиш реглаж на клапани, но това е при всички хонди май. Често огледалата спират да се прибират, но този проблем се остранява лесно и евтино - има тема във форума. 

Редактирано от tranko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам въпрос във връзка със смяна на някои течности по колата (Хонда Сивик 8 2.2 дизел). Ползвах търсачката, обаче въпреки това не мога да се ориентирам - или не намирам търсеното или са много стари теми. Искам да сменя антифриза. В книжката пише антифриз само оригинален Тип 2 на Хонда. По сайтовете не мога да намеря такъв, в някакви теми намерих, че само от Бултрако се купува. Хайде примерно ще си поръчам от там, ама трябва да чакам доставка (от Търново съм) и все пак - ако не се сложи оригинален антифриз, какъв може да се сложи - G12 (нали са с алуминиев блок тия коли)? С маслото на скоростите се сблъсквам с подобен проблем - в книжката пише Honda MTF, но на какъв вискозитет съответства това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

536499535_.thumb.png.5a6f4bb883cd303063511f3d8daf19c4.png

 

Това ти е маслото за скоростната кутия колега, а антифриза ти е точно тип 2. Не съм сменял антифриз, но предполагам, че и друга марка тип 2 ще свърши работа. Аз лично бих си взел от хонда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Dimicha said:

Здравейте! Имам въпрос във връзка със смяна на някои течности по колата (Хонда Сивик 8 2.2 дизел). Ползвах търсачката, обаче въпреки това не мога да се ориентирам - или не намирам търсеното или са много стари теми. Искам да сменя антифриза. В книжката пише антифриз само оригинален Тип 2 на Хонда. По сайтовете не мога да намеря такъв, в някакви теми намерих, че само от Бултрако се купува. Хайде примерно ще си поръчам от там, ама трябва да чакам доставка (от Търново съм) и все пак - ако не се сложи оригинален антифриз, какъв може да се сложи - G12 (нали са с алуминиев блок тия коли)? С маслото на скоростите се сблъсквам с подобен проблем - в книжката пише Honda MTF, но на какъв вискозитет съответства това? 

 

Здравей, 

за антифриза, аз го смених с друг, не си спомням марката, но не беше на хонда със сигурност, защото не успях да отркия. Гледах просто да е същият тип. Нямам проблеми с новият антифириз. За маслото на скоростите - гледай да сложиш оригинално. Може да поръчаш от общите поръчки във форума. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги за точната информация! :thumbs: :bow:Явно ще се слагат оригинални консумативи. И последен въпрос - за общите поръчки ще имам предвид възможността, но от Бултрако София вземали ли сте масла и др.? Предполагам, че качеството е 6, а като цена как са?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Dimicha написа:

Благодаря, колеги за точната информация! :thumbs: :bow:Явно ще се слагат оригинални консумативи. И последен въпрос - за общите поръчки ще имам предвид възможността, но от Бултрако София вземали ли сте масла и др.? Предполагам, че качеството е 6, а като цена как са?  

 

Аз си поръчвам от Англия https://www.coxmotorparts.co.uk/, но и от Бултрако са си същите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, thelastbonbona написа:

 

Аз си поръчвам от Англия https://www.coxmotorparts.co.uk/, но и от Бултрако са си същите.

Благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.01.2020 г. at 23:31, Dimicha написа:

Благодаря! :)

Двигателно масло цената ако ти го слагат те е като тази от англия. Ако си го купуваш отделно е брадва защото го предлагат на тубички по 1л (беше към 42лв литъра - трябват ти 6.. сещай се :w00t:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.01.2020 г. at 15:49, Dimicha написа:

Благодаря, колеги за точната информация! :thumbs: :bow:Явно ще се слагат оригинални консумативи. И последен въпрос - за общите поръчки ще имам предвид възможността, но от Бултрако София вземали ли сте масла и др.? Предполагам, че качеството е 6, а като цена как са?  

Качеството на маслата в Бултрако е много далеч от 6, и въобще не си струва покупката на масло от официален представител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, thelastbonbona написа:

Двигателно масло цената ако ти го слагат те е като тази от англия. Ако си го купуваш отделно е брадва защото го предлагат на тубички по 1л (беше към 42лв литъра - трябват ти 6.. сещай се :w00t:)

 

Преди 4 часа, Rakeem написа:

Качеството на маслата в Бултрако е много далеч от 6, и въобще не си струва покупката на масло от официален представител.

 

Ами днеска отидох при моя майстор без да съм поръчвал нищо и той провери през магазина за части и масла, с който той работи, и се оказа, че и антифриза и маслото за скорости от там са по-скъпи, отколкото от Бултрако. Меко казано беше учудващо и за мен. Или аз нещо не съм доразбрал, но в крайна сметка ги поръчах от Бултрако София (Изток май) и ще видя, когато дойдат.  Според човека, с когото говорих, антифриза от където и да го вземеш, все от тях ще дойде, т.е. другите прекупуват от тях. Мисля си, че и за маслото е така. Колкото до качеството - не знам, няма голяма логика да им вярвам по-малко, отколкото на магазин за масла тук, от какъвто си купих примерно двигателното масло. Може би единствено общите поръчки са източник на по-качествени консумативи, но късно се сетих.   

 

П.П. Между другото за антифриза майсторът ми се подвоуми защо пък трябва да е оригинален и предложи да вземем концентрат (зелен), който се слагал на повечето японки, не за друго, а за да може да ми промие системата с вода. Защото, когато я промие, в блока ще остане вода, която после като се сипе готов разреден антифриз, ще го разреди още. Ако се ползва концентрат, може да се вземе предвид това и да се нагласи по-точно. Принципно се съгласих, обаче човекът от Бултрако каза, че категорично не съществува Хонда антифриз концентрат. А в блока щяла да остане толкова малко вода след промивката и източването, че на 6-7 литра общо количество няма да е проблем (тоя антифриз тип 2 бил на -40 градуса). Каза да запалим двигателя и водната помпа щяла да изхвърли почти всичко. Реално по книжка разликата в количеството между смяна и основен ремонт е около 1.2 литра. В крайна сметка майсторът ще прецени дали има нужда от промивка, като видим стария антифриз как е. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Бих искал да получа малко инфо за впечатлението и мнение за модела на Хонда-купе 1.8,140к.с.бенз. автоматик,2007. Има ли някой от колегите, който си има такава? Моля? Благодаря!

Honda_Civic__183997822f.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разрових се в civinfo и изглежда, че не може да се изключи въздужната възглавница на пасажерската седалка. Това доста ме учуди. Наистина ли е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте има ли разлика в окачването на сивик 8 executive и другите модификации, не знам как се наричат те?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, чета доста мнения, че колата вози много твърдо, като каруца, не ставала за дълъг път. Може ли мнения от собственици наистина ли е така? Все още не съм се качвал и не знам какво да очаквам. Возих се в 7-ма генерация и не забелязах нещо отблъскващо във возията - дупките не се усещаха, нямаше тропане и хлопане при катерене на малки бордюри и минаване през спящи полицаи. После се качих и в мазда 3 от тези години и отново нямаше нищо необичайно, макар, че маздата е с друго окачване. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че вози твърдо - вози, но чак пък да не става за дълъг път... какво точно значи дълъг път? Магистрала или извънградско, колата си върви. Ниска е, трябва да се внимава с бордюри и въздигалки. Задължително трябва да се качиш и пробваш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми, че не ставала за извън града заради това окачване. Но пък и се говори, че всички хонди са си по-твърдички. Така че не би трябвало да е гадна колата, след като седма генерация ми хареса. Но като намеря подходящата регистрирана, ще пробвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Колата е със спортни характеристики и е по-различна за каране от други модели Хонди.  Удобна е както за града така и извънградско. Всичко това го казвам от личен опит( имах ЦРВ 1 ва ген, Джаз, сега и Сивик 1.8 бензин) . Последната е "моята" кола отговаряща на стила и начина на каране, както и удобна седалка, подлакътник и волан.

Най добре покарай някоя и тогава реши. Всяко мнение от други хора е субективно.

 

Успех с избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Здравейте,
 
Колата е със спортни характеристики и е по-различна за каране от други модели Хонди.  Удобна е както за града така и извънградско. Всичко това го казвам от личен опит( имах ЦРВ 1 ва ген, Джаз, сега и Сивик 1.8 бензин) . Последната е "моята" кола отговаряща на стила и начина на каране, както и удобна седалка, подлакътник и волан.
Най добре покарай някоя и тогава реши. Всяко мнение от други хора е субективно.
 
Успех с избора.
Благодаря, имам няколко набелязани, но са в автокъщи, не са регистрирани и за момента изчаквам. След като имате търсения от мен 1.8 двигател, може ли да споделите автомобила има ли проблемите с ръждата на мазда 3, дава ли дефекти с електрониката, трябва ли да се използва специален акумулатор заради старт-стоп системата и има ли проблеми с паленето и шофирането в снега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, electric28 написа:

Казаха ми, че не ставала за извън града заради това окачване. 

Не съм съгласен! :)

преди 52 минути, electric28 написа:

... трябва ли да се използва специален акумулатор заради старт-стоп системата...

Колата няма старт-стоп система.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка, гледах бутона и затова реших, че я има системата. А по другите ми въпроси за ръждата и създава ли проблеми зимата имате ли наблюдения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата електрик28, моята е от Швейцария и отдолу е с някакво черно покритие, засега нямам ръжда, Джаза е от Германия и вече е наядена, така че е относително. На въпроса за електрониката, по принцип са безпроблемни. За снега има система VSA против приплъзване, но аз  с Джазката и без тази система си я карам и няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте интересува ме моделат Седан 1.8 140коня ръчка в България дали се намира, от скоро ги гледам като модел и обявите са само на хибриди и 1- 2 на USA версии автомати.Всякаква информация ми е от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Решил съм да си купя Сивик 8ма ген. Раздвоен съм между фейслифтовия от 09год. модел 1,4-100кс. и 1,8 140кс. 2006год. Може ли съвет?  1,4 много по тромаво ли се усеща от 1,8 , защото при 1.4 ме привлича ,че е фейслифт и по нова година. Дайте мнение ,защото съм в голяма дилема. Сегашната ми кола е Корола 110кс.

 

Редактирано от ssmarti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и 1.8 фейс или тук цената вече играе роля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 10 минути, Mkilla написа:

Има и 1.8 фейс или тук цената вече играе роля?

Да, цената скача драстично. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти е по-тромава 1.4-ката от Королата. Ако ще се ползва предимно в града, не виждам проблем и 1.4 да се купи. В същото време, разхода на гориво при 1.4 и 1.8 е горе долу еднакъв в град като София но все пак зависи и как шофираш. При мен когато шофирам много спокойно, ето какъв разход постигам като това е само градско в София. Да лъже 1 литър компа, не повече.
1459167407_.thumb.jpg.c1da29ce6cf6c49cb0793b12e2f059b4.jpg

Като динамика иначе "златната среда" при този модел е 1.8 но ако състоянието на 1.4 е по-добро, вземи нея.


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

преди 51 минути, Mkilla написа:

 

 

преди 29 минути, Mkilla написа:

Ще ти е по-тромава 1.4-ката от Королата. Ако ще се ползва предимно в града, не виждам проблем и 1.4 да се купи. В същото време, разхода на гориво при 1.4 и 1.8 е горе долу еднакъв в град като София но все пак зависи и как шофираш. При мен когато шофирам много спокойно, ето какъв разход постигам като това е само градско в София. Да лъже 1 литър компа, не повече.
1459167407_.thumb.jpg.c1da29ce6cf6c49cb0793b12e2f059b4.jpg

Като динамика иначе "златната среда" при този модел е 1.8 но ако състоянието на 1.4 е по-добро, вземи нея.


 

Благодаря ти колега за отговора. Страхотен разход за type r. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета. Отново имам питане? Предлагат ми Акорд 2.0 от 2003г.комби. Япоснка сглобка за добра цена 6000лв. Дайте съвет кой е по добрият избор между нея и Сивик 1.8 2006г. Изглежда, ми че Акорда е по-качествена изработка, но пък на мен, по ми харесва дизайна на Сивика. по нова година е  има повече глезотий. Аз съм на 25г не семеен. Дайте съвет коя да препочета? Коя от двете е колата с по-малко проблеми? Ето го и акорда: https://m.mobile.bg/details/11599721387096115

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гле'й с'а,

От Сивик 1.4, Сивик 1.8 и Акорд 2.0 комби аз бих избрал Интегра type R JDM. Сто про' японска сглобка. Т'ва ако бях 25-годишен, несемеен. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете като дизайн са несравними. Пък и ти нямаш жена и две деца та да взимаш комби. 😄😄. Представи си как ще те погледне някое момиче с кола комби или със  Сивик( пристрастен съм, ама е по гъзарски)😉

Успех с избора.

Редактирано от А. Д.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, А. Д. написа:

Двете като дизайн са несравними. Пък и ти нямаш жена и две деца та да взимаш комби. 😄😄. Представи си как ще те погледне някое момиче с кола комби или със  Сивик( пристрастен съм, ама е по гъзарски)😉

Успех с избора.

Хаха прав си благодаря😃, и мен сивика по ми ляга, но акорда е по евтин и нали се води по висок клас кола и за това питам. 

Редактирано от ssmarti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...