Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

 

113- Сивик Тайп Р  :zen:

FN2 или може би първия тук FD2 ?

 

Fn2,  :zen:

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

116/ Сивик. 2.2 дизел-2006 г.

 

 

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Аз преди имах  Сивик. 2.2 дизел-2006 

Сега съм с 1.4 i-dsi, 2008  :)

117.

:rolleyes:

Редактирано от sstoyan2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

№ 123

1.8

Редактирано от Miglena

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

№ 124 - Сивик 1.8 СПОРТ 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

№ 125 1.8 140к.с. хечбек 2009г R18A2.Колеги, мотора е с верига, нали така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
№ 125 1.8 140к.с. хечбек 2009г R18A2.Колеги, мотора е с верига, нали така?

 

Да, с верига е.

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някого налагало ли се е да си боядиса детайл в Galaxy Grey и да му уцелят цвета на боята добре? Интересува ме откъде може да се вземе боя максимално близко до фабричния цвят. При мен, от единствения опит резултатът не е много добър и има осезаема разлика между детайлите, погледнато под ъгъл.

 

Примерна снимка за онагледяване на Galaxy grey:

 

Civstorm.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Zlatozator и аз много се чудя същия въпрос. Имам доста козметични неща за оправяне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я правих при омбре. Цвета го докараха супер, но си оставиха ръцете със самото боядисване...На всичко отгоре ми счупиха дръжката на предната  вратата и капачката на задната...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, понеже за пръв път ползвам Форума, не знам точно къде трябва да задам въпроса си, така че ако бъркам нещо извинявайте

 

При смяна на изпускателния колектор на Civic 2.2 i-ctdi, задължителна ли е смяната и на Гарнитурата, Благодаря ви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е задължителна, но аз бих я сменил.Там температурата е висока и според мен има вероятност това да се е отразило на качествата на гарнитурата с течение на годините експлоатация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

потвърждавам че новата карта на хонда 2016, си върви съвсем нормално на Civic 5D 2006-2011. Няма черни екрани и проблеми при update-а.

Сваляйте смело - http://gpsunderground.com/forum/honda/37322-honda-dvd-satellite-navigation-system-navteq-ver-3-a0-europe-2016-a-25.html#post288567

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От 2 седмици и аз съм собственик на Сивик 2.2. Колата е от 2008 година, нов внос от Швейцария. При проверка на маслото установих, че е на около 1 см над горния знак на щеката.  Като чета тук за DPF проблемите си мисля дали не вкарва гориво. При покупката ми казаха, че филтърът е подменян, което ми се струва невероятно, поради цената. Иначе филтърът си е на място, цял е и изглежда наистина като нов. Сега ще смемям маслото, тъй като настоящото е на 9 000 по сервизната книжка. Какво да е маслото обаче , тъй като ми препоръчват да е 5W 30, поради това, че автомобилът е на 200 000, а по каталог е 0W30. И още един въпрос: на 1500-1700 оборота се чува нещо като вибрация , все едно влиза в резонанс, след което изчезва. Иначе двигателят си работи идеално както на празен ход, така и на високи обороти, има мощност, добре ускорява , не пуши и пр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. За протокола на бройката:

Беселин - 125;

LuMak - 126;

Аз - 127, нищо че от 8 месеца си карам моята R18A2, 2007г., с която до момента повече от 15к километра, съм сменил само предни амортисьори при закупуването и акумулатора. Проблемът, с който все още не съм се преборил и търся отговор, е с обхвата на радиото. Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. За протокола на бройката:

Беселин - 125;

LuMak - 126;

Аз - 127, нищо че от 8 месеца си карам моята R18A2, 2007г., с която до момента повече от 15к километра, съм сменил само предни амортисьори при закупуването и акумулатора. Проблемът, с който все още не съм се преборил и търся отговор, е с обхвата на радиото. Поздрави :)

 

Мисля, че няма как да оправиш радиото, защото фабрично си е така. Освен да закачиш допълнителна антена или нещо от сорта, но си нямам и идея как става това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте и от мен. За протокола на бройката:

Беселин - 125;

LuMak - 126;

Аз - 127, нищо че от 8 месеца си карам моята R18A2, 2007г., с която до момента повече от 15к километра, съм сменил само предни амортисьори при закупуването и акумулатора. Проблемът, с който все още не съм се преборил и търся отговор, е с обхвата на радиото. Поздрави :)

 

 

 

Мисля, че няма как да оправиш радиото, защото фабрично си е така. Освен да закачиш допълнителна антена или нещо от сорта, но си нямам и идея как става това.

 

Имам 2-ма доста близки приятели със същия сивик, но с дизеловия двигател - и двамата казват че по-силен радио сигнал от този не са имали :( а при мен е може би най-слабото, от 7 автомобила, които съм ползвал. Продължавам да ровя и ще кажа ако намеря решение :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята съм я правил е Chipsaway и съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Моята съм я правил е Chipsaway и съм доволен.

 

Може ли да дадеш малко повече инфо?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От 2 седмици и аз съм собственик на Сивик 2.2. Колата е от 2008 година, нов внос от Швейцария. При проверка на маслото установих, че е на около 1 см над горния знак на щеката.  Като чета тук за DPF проблемите си мисля дали не вкарва гориво. При покупката ми казаха, че филтърът е подменян, което ми се струва невероятно, поради цената. Иначе филтърът си е на място, цял е и изглежда наистина като нов. Сега ще смемям маслото, тъй като настоящото е на 9 000 по сервизната книжка. Какво да е маслото обаче , тъй като ми препоръчват да е 5W 30, поради това, че автомобилът е на 200 000, а по каталог е 0W30. И още един въпрос: на 1500-1700 оборота се чува нещо като вибрация , все едно влиза в резонанс, след което изчезва. Иначе двигателят си работи идеално както на празен ход, така и на високи обороти, има мощност, добре ускорява , не пуши и пр.

Задължително 0/30.Пише си го в книжката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От 2 седмици и аз съм собственик на Сивик 2.2. Колата е от 2008 година, нов внос от Швейцария. При проверка на маслото установих, че е на около 1 см над горния знак на щеката.  Като чета тук за DPF проблемите си мисля дали не вкарва гориво. При покупката ми казаха, че филтърът е подменян, което ми се струва невероятно, поради цената. Иначе филтърът си е на място, цял е и изглежда наистина като нов. Сега ще смемям маслото, тъй като настоящото е на 9 000 по сервизната книжка. Какво да е маслото обаче , тъй като ми препоръчват да е 5W 30, поради това, че автомобилът е на 200 000, а по каталог е 0W30. И още един въпрос: на 1500-1700 оборота се чува нещо като вибрация , все едно влиза в резонанс, след което изчезва. Иначе двигателят си работи идеално както на празен ход, така и на високи обороти, има мощност, добре ускорява , не пуши и пр.

Колега, за този резонанс на 1700 оборота мога да дам предположение. При мен това го имаше на около 1300 и 1700 нещо като избучаване, все едно въздух не може да излезе от някъде. Както и аз предполагах, оказа се дпф филтъра. Не беше толкова запушен, че да дава грешка(явно трябва да е почти изцяло запушен), но когато го свалиха и ми показаха питата беше само по периферията добре, всичко друго задръстено.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На някого налагало ли се е да си боядиса детайл в Galaxy Grey и да му уцелят цвета на боята добре? Интересува ме откъде може да се вземе боя максимално близко до фабричния цвят. При мен, от единствения опит резултатът не е много добър и има осезаема разлика между детайлите, погледнато под ъгъл.

 

Примерна снимка за онагледяване на Galaxy grey:

 

Civstorm.jpg

На моята два пъти бултрако са се осирали , явно оригиналната на хонда не става.

3-ти път я дадох на близък и след 2-3 дни игра с дъгата я оцели идеално.

Ама това беше до преди 2 години. От тогава и много зор по други направления и двата сивика съм ги оставил на произвола.

Направо са станали на кочина, както най-вероятно си забелязал по улиците в квартала

 

Поздрави

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

128 - FK2, 1.8,  2010г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, от скоро съм собственик на една красавица която е 3 врати.   

129 - FK2/R18A2 1.8 type S 2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от 130!

И аз, като 129 отскоро съм с Type S 1.8 i-vtec 2007, 62000 km и още я разучавам. Засега разходът ми се струва с 1 литър на 100 по-висок от обещаното в книжките, возенето доста по-добре от очакваното, впредвид прочетеното във форумите, особено с новите всесезонни vredestein. Обезшумяването също над очакванoто, въобще колата е много приятна за каране, надявам се и без проблеми в бъдеще, засега се занимавам с обслужване "направи си сам" и се опитвам да монтирам парктроник...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с 16" джанти ли си? Питам, защото си писал, че си доволен от возенето. На баща ми е с 17" и е доста твърда. Чак слушам изказвания от рода на:

- Много е хубава, с много екстри, икономична, тиха, върви, обаче много друса.

- Ако знаех, че така вози нямаше да я купя.

Чак ми става гузно, че съм му я препоръчал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като писах предното мнение, още не бях я карал в бг. Сега пак съм доволен, защото се бях настроил за много по-зле след изчетените форуми, така че може да се каже, че ме изненада "приятно". Возенето е приемливо по "нормални" неравности, при дупки и софийски павета е неприятно, но не ми е било приятно и с предните ми коли - бмв и рено. При мен се усети подобрение и след смяната на старите 7-годишни, вече много твърди гуми с нови. С 17 съм и не бих ги заменил за 16 засега, усещането за стабилност компенсира твърдото возене. Докато карам този автомобил си почивам. Много ми харесва, но все пак, ако трябва да съм искрен, не бих го препоръчал, ако ще се кара най-вече по софийски улици и се търси комфортно возене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пловдив Автосервиз Ангелов - наложи се по каско да пръсна задната броя. Беше зажулена .. Нямам никакви забележки или разлики в цвета на боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от скоро и аз съм горд собственик на 1.8 ЕX 2006, черна. Много съм доволен!  :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се похваля, мисля че съм 132. От скоро горд собственик на Сивик 8 1.8 FA1 седан :). Имам и един въпрос. На диагностика ми дава проблем с ел. верига на клапана за горивните пари при двигателя. Къде да го търся?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро възнамерявам да стана част от форума с Honda Civic 2.2 CTDI executive 2006г. Това, което ме интересува най-общо е какво ви е мнението и дали си заслужават парите, при условие че е на 11 години. Доста четох последните месеци за хондите, до сега не съм имал, но мои приятели с по-стари модели са много доволни. Прочетох голяма част от форума за този модел, но данните са от 2013г. Ще се радвам, ако ми дадете препоръки и съвети. Готов съм да инвестирам общо 12 хилки. Извинявам се предварително, ако не съм задал въпроса си на точното място, моля модератора да ми премести въпроса в по точна секция.

 

Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Години наред не бях писал нито една буква във форума, но всичко се променя рано или късно.

N133 , от скоро се сдобихме със Civic FK2 EX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро възнамерявам да стана част от форума с Honda Civic 2.2 CTDI executive 2006г.Готов съм да инвестирам общо 12 хилки.

За толкова пари можеш да си купиш 2010г. Вярно, че си писал executive, но едно е 7 годишна кола, друго е 11годишна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля тук да не се коментират конкретни оферти.

Има си тема за това : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=101974

Премествам последни три мнения там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...