Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Мерси за инфото :) Ще поразгледам и в другата тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

 

 

 

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? Публикувано изображение/> Мерси

 

Крушките са D2R

 

Не знам защо но ми се въртеше D2S. Мерси

 

D2S са крушки за лупи. И те ще станат, но ще заслепяваш насрещнодвижещите се Публикувано изображение

Поздрави.

 

Мерси много :)/>/> а препоръки за модел ? И мощност?

 

Аз карам с китайски за 30лв двете. Ако искаш качество търси Филипс около 160лв. двете. Като мощност мисля, че няма варианти. Като цвят по избор каквото ти харесва. Аз карам на 4300К.

За чистачките аз карам с такива от по 5лв/бр. универсални и засега нямам никакви проблеми. Чистят добре.

п.с. Много яка мартеница.

Редактирано от kalin_gk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с какви летни гуми карате. Обръщам се към Вас защото предполагам че карате с размера които ме интересува, а именно 225/45/17. Миналата година карах с Bridgstone Ponteza RE050a RFT, но ми взеха здравето по нашите пътища. Сега съм решил че ще си купувам нови и имам оферти за следните модели, но нямам никакви наблюдения, интересуваме също така и да са здрави по нашите дупкиПубликувано изображение

Bridgstone Ponteza S001

Pirelli P7

Pirelli PZero

Firestone (още незнам модела чакам да пристигне)

Uniroyal

За сега мисля да се насоча към Bridgstone-а казаха ми че нямали нищо общо с предишните ми и ще остана доволен, но още изчаквам.

Благодаря предварително за мненията.

 

От днес съм с нови летни Nokian zLine 225/45/17. За няколкото километра които минах - това са едни от най-безшумните гуми с които съм карал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

 

 

Колеги, някой със ксенон, ако е сменявал крушки, може ли да даде насока към модел? Публикувано изображение/> Мерси

 

Крушките са D2R

 

Не знам защо но ми се въртеше D2S. Мерси

 

D2S са крушки за лупи. И те ще станат, но ще заслепяваш насрещнодвижещите се Публикувано изображение

Поздрави.

 

Мерси много Публикувано изображение/>/> а препоръки за модел ? И мощност?

 

Аз карам с китайски за 30лв двете. Ако искаш качество търси Филипс около 160лв. двете. Като мощност мисля, че няма варианти. Като цвят по избор каквото ти харесва. Аз карам на 4300К.

За чистачките аз карам с такива от по 5лв/бр. универсални и засега нямам никакви проблеми. Чистят добре.

п.с. Много яка мартеница.

 

А имаш ли сензор за дъжд? И дали има значение от това което са написали, в сайта на cox ....нещо си

Мерси за инфото иначе.

 

П.С Чакам да се оправи времето , за да я измия колата и да и кача снимки най - накрая :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой може ли да ми даде идея относно гуменото уплътнение на кутията за въздушния филтър. Забелязах, че при обороти около 1500 се чува един странен резонанс на звука, който ми идва малко по-силен от нормалното. Оказа се, че самата кутия на въздушния филтър има едни гумени уплътнения, който трябва да притиснат самия въздушен филтър, за да няма луфт в самата кутия, но на горния капак, самото гумено уплътнение се е износило и се е смачкало малко в едната си част и от там идва този неприятен резонанс, защото филтъра фибрира.Някакво мнение как мога да уплътня това, защото се оказа че хонда продава целия горен капак на кутията и е около 100 лв + и смятам че не си заслужават. Ако някой може да даде съвет или ако се е сблъсквал с това ще съм благодарен.:ph34r:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някакви идеи за подмяна на чистачките, разбрах, че може да си сменя само гумените уплътнения, защото самата чистачка се разглобявала или да си поръчам оригинални от UK. само че поръчката от UK излиза малко солена около 100 лв. комплекта.Някакъв съвет ако някой си е купувал от БГ и от къде по-точно. Или да не търся ами направо да ги поръчвам, защото БГ фирмите ми иска 100 лв за Bosh, a за ОЕМ не ми се мисли каква цена ще ми обяват;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ( по книжка ) е възможно. До сега - 4 години, не успях да открия вариант само за гумените пера. Иначе не е трудна замяната, първите чистачки , едната я разпарчетосах. Вече имам два комплекта за смяна, ще се радвам, ако се намери алтернатива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно ( по книжка ) е възможно. До сега - 4 години, не успях да открия вариант само за гумените пера. Иначе не е трудна замяната, първите чистачки , едната я разпарчетосах. Вече имам два комплекта за смяна, ще се радвам, ако се намери алтернатива.

Аз също, защото не е нормално да даваш по 100 лв за чистачки :(/> . Тези дни трябва да направя нещо с тези чистачки, че вече не ми харесват как чистят. Говорих с един в София, продава хонди на части употребявани и ми каза, че може да ми поръча някакви за около 60 лв.Тук в Бултрако ми предложиха само пера за около 60 лв. Сега ще пробвам да си поръчам ама май цената ще дойде повече от 100 лв с доставките :(/> . Затова реших да попитам другите какво правите като се наложи подмяна на чистачките ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, осмелявам се да Ви върна към въпроса за летни гуми. Купих колата си 2009г., произведена е 2007г. Предполагам, че е с оригиналните си летни гуми. Мисля, че крайно време да ги сменя. Старите са Michelin Pilot Sport.Колебая се между http://promogumi.bg/...17%20%2091W%20/ и http://promogumi.bg/...20R17%2091Y%20/Моля Ви, ако някой ги ползва или има отзиви за тях, да ме посъветва. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз съм с гуми Micnelin Pilot Sport 3 ZR 225/45 Y91 с олекотени джанти. Като ги сложих нещо не ми допаднаха, все пак тези гуми са високоскоростни до 300км и са за предпочитане за равни пътища, а не за нашите OFF ROAD пътища. След като ги монтирах, когато минавах през някоя неравност малко шаваше самата кола, минах стенд (имаше много леко отклонение) и ми казаха , че проблема бил от там, че гумите били за по-добри пътища, по-равни, защото са с висок скоростен индекс и каналите били широки и сцеплението при неравности били по-нестабилно и с тези джанти. След като ги покарам малко гумите щели да се поучупят и така стана. След стенда и малко каране гумата се поучупи и сега е ОК. НЕ разбирам от гуми и ти казвам това което ми казаха. Иначе в мокра настилка нямам никакви забележки, спира перфектно. Като ниво на шум е нормално, е можеше и повече ама, ако караш с други гуми с по-висока скорост дали от премиумм и стандарт клас тези са перфектни. с две думи първото ми мнение бе "Не", но след няколко км вече съм на друго мнение :) Стабилността в остри завои с по-висока скорост е на ниво, а и аз съм с понижаващи пружини и s Styling Packet - Sport (aero packet) предна,задна броня и прагове които спомагат за по добра стабилност и при мен стабилноста е доста добра и смея да кажа, че разликата е огромна относно заводски пружини и без добавките на предница, задница и прагове. Скоро време да се надявам и MUGEN крилото отзад ще допренесе още повече, а и визията с 1+ ще се вдигне :) както и да е, отплеснах се с други неща, като цяло аз съм доволен от гумите и бих си ги взел, независимо че има няма 150 км шаваше, сега е друго нещо ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, осмелявам се да Ви върна към въпроса за летни гуми. Купих колата си 2009г., произведена е 2007г. Предполагам, че е с оригиналните си летни гуми. Мисля, че крайно време да ги сменя. Старите са Michelin Pilot Sport.Колебая се между http://promogumi.bg/...17%20%2091W%20/ и http://promogumi.bg/...20R17%2091Y%20/Моля Ви, ако някой ги ползва или има отзиви за тях, да ме посъветва. Благодаря!

Вече месец съм с нови NOKIAN Z LINE 225/45/17. Излезе ми под 200 лв. броя. Перфектни летни гуми със скоростен индекс Y - 300 км/ч, тихи и стабилни на дъжд и сухо. В сравнение със старите GOODYEAR EXELENCE са доста по-добри. Препоръчвам:thumbs1:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря Ви за мненията. Днес смених летните с Michelin Primacy 3 225/45 R17 91W. Освен разумната цена, монтажа и профилактиката на климатик, в препоръчания сервиз ми излезе 50.80 . За 25-те км до къщи съм приятно възхитена. След още 250 км, ще напиша .Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също смених летните с HP Primacy 225/45/17 като вече съм минал около 500 км и съм изключително доволен от тези гуми, много добро сцепление возията ми се подобри в пъти в сравнение със старите ми. Дано и други да има доволни от тези гуми. Мойте не са с максимален скоростен индекс, но са с индекс до 270 км, което смятам че няма скоро да развия ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Съфорумци,Някой теглил ли е колко му тежи джантата с лятна гума 225/45 R17. Ако някой има 7.5-8J джанти ще е още по-добре? Моля да сподели, за да се ориентирам за нещо :).Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някои от вас, които мислят да присъстват на НС 2013 има ли ? И да са от София? :)Мисълта ми е, че можеме да се организираме заедно да тръгнеме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събота направих около 550 км пробег (50 на 50 % магистрала- планина след Смолян и обратно) с новите гуми и съм изключително доволна. Отлично спиране и маневреност, дори на доста мокро, а шума е в пъти по-малко. Може би, защото са нови или защото пътищата са още доста опесъчени ми направи впечетление шума на пясъка по корите под калниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Ето една снимка на моята красавица Публикувано изображение))

Единственото което е, че гумите с които е са направо отвратителни... та ще трябва и аз сигурно да ги сменявам с нови.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Знам, че не е тук мястото за този пост, но пък и не знам дали се виждат хубаво обявите за продажбата от моя страна на едни джанти 18-ки, нови от Type R, както и предна и задна броня, нови също от Type R. А пък може да са от полза на някой от вас с 8-ма генерация Сивик. Ползвания от мен за съжаление замина по направление и това остана. Снимки тук на джантите: http://imageshack.us/g/1/10085182/ , снимки на броните (спойлерите): http://imageshack.us/g/1/10120283/

Редактирано от malini

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,някакви идеи за подмяна на чистачките, разбрах, че може да си сменя само гумените уплътнения, защото самата чистачка се разглобявала или да си поръчам оригинални от UK. само че поръчката от UK излиза малко солена около 100 лв. комплекта.Някакъв съвет ако някой си е купувал от БГ и от къде по-точно. Или да не търся ами направо да ги поръчвам, защото БГ фирмите ми иска 100 лв за Bosh, a за ОЕМ не ми се мисли каква цена ще ми обяват;)/>/>

При официалните представители в България перата за чистачките са около 70лева.Аз ги купих миналата есен.Леко и безаварийно каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е рециклирал рейка до сега?Ходих да сменям маслото и ги накарах да погледнат какво тропа отпред.Казаха, че рейката е тръгнала и ако не я рецикрилам на време ще се наложи да си купувам нова.Забелязвам от известно време, че борд компютъра лъже с около 1л на 100км.Нялах 37л дизел минах грубо 500км, а ми показва 5.9 средно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката не я рециклирай, поне не сега. Тропането е от друго - има една метална част - не съм сигурен точно къде. В края на рейката, към гребена. Обира се луфта по тази част и спира тропането. Могат да ти обяснят в Ю Би Ко какво точно се прави. Не слушай какво те лъжат - нова рейка е 3000 лв. Рециклирането не знам дали ще помогне.Бордовия компютър винаги си лъже, при мен с около 0.8 литра. Причината е, че колата лъже и в скороста (нормално, направено с цел от производителя). Обсъждано е в темата вече, ако не се лъжа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от време на време си пишем и обсъждаме 8-ма генерция Сивик с някои колеги.

Интерсно ми е колко сме във форума с 8-ма генерация , било Euro, USDM или JDM модела.

Пишете тук да се преброим Публикувано изображение

 

Здравейте,аз се регистрирах току що и имам 8ма генерация взех я преди месец навъртях и около 2500км до сега и съм страшно доволен върви много и стои много Публикувано изображение

преди това минах през голф от 1до 4 като 1гти 2гти 3гт 4тди мазда 3 спорт бях много доволен от всички тях ама сега като покарах малко хондата

МАЙ КЪСНО СЪМ СЕ УСЕТИЛ:D/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито, със здраве да си я караш! Най-важното е да си доволен от покупката, а и ако надмине очакванията ти, каккво по хубаво ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: нормално ли е за Сивик 8 на "около 130 000км" предните спирачни дискове да имат ръб около 2 - 3мм (т.е. износени дискове) ? Днес гледах една FK3 на уж 130 000км, доста лъскава по принцип (съдейки интериора), та се чудя - километража ли е въртян, карана е душмански или си е нормално износването на дисковете за модела (една от колите ми - Сивик 5-а ген. която сигурно е над 400 000км е с оригиналните дискове и има по-малък ръб спрямо тази 8-ца) ? Ясно ми е, че съвременните коли не са като тези от преди 20 години, при тях общо взето диска се сменява заедно с накладките и живота им е доста по-малък спрямо на по-стари коли, ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Тя колата е 1300кг, а не 950 пък и да не говорим, че спира много по-добре от 5чка. По чуждестранните форуми можеш да видиш, че сменят дисковете между 70 и 100 хил. км. в зависимост как се кара колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миии може да се каже, аз съм с оригиналните на 140 000 км в момента и скоро скоро, към ноември или след горе доло 10 000 км ще ги сменям предни/задни и накладки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте могат още малко да изкарат ... а съм на 95к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: нормално ли е за Сивик 8 на "около 130 000км" предните спирачни дискове да имат ръб около 2 - 3мм (т.е. износени дискове) ? Днес гледах една FK3 на уж 130 000км, доста лъскава по принцип (съдейки интериора), та се чудя - километража ли е въртян, карана е душмански или си е нормално износването на дисковете за модела (една от колите ми - Сивик 5-а ген. която сигурно е над 400 000км е с оригиналните дискове и има по-малък ръб спрямо тази 8-ца) ? Ясно ми е, че съвременните коли не са като тези от преди 20 години, при тях общо взето диска се сменява заедно с накладките и живота им е доста по-малък спрямо на по-стари коли, ама...

И според мен е нормално колега, а и зависи какви накладки са сложили след гаранционните има едни ,дето изкарват много време ама ти събарят дисковете и не спират добре моята е на 50000и има вече ръб малък ама се усеща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега, моята 8-ца е на 49к и няма и следа от износване - предполагам, че преди всичко е свързано с маниера на шофиране - лично аз карам доста внимателно и въобще не я силя, но никога не знаеш какви зверове са я карали преди теб Публикувано изображение Така че не му умувай много много,а просто ги сменяй, за да ти е спокойно - поне аз бих направил така.

 

П.С. : Разликата в спирането м/у 6-цата и 8-цата, понеже си ги карам редовно и двете е огромна - но все пак има голяма разлика в мощността на двигателите и разбира се в в спирачната система.

Редактирано от tgerov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Най - накрая и аз се присъединих към клуба На 30 май регистрирах една красавица 2.2 i-ctdi 2007 executive която от известно време търся Огромни благодарности към Vodkin_ който удари едно доста голямо рамо по телефона по време на покупката Надявам се да излезне сполучлива За сега има за смяна 2 стабилизиращи щанги/биалетки отпред Може ли някой да даде съвет за марка и от къда да се вземат читави такива че още се чудя Благодарности и за Fenix който уреди проблема с навигацията за България Поздрави на всички !!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита новата кола и да много да те радва и разбира се много безаварийни километри ! Пусни някоя снимка да те видим поне за да знам кого да поздравявам, както се разминаваме по улиците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойте могат още малко да изкарат ... а съм на 95к

Моята на 75000 км вече е с втори к-т дискове :)новите са на 25000 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не се броите бре... :)Два месеца ме няма и анархия неква...Сега сума страници има де прелиствам да преброя Поздравиp.s. Я да си казва кой ще ходи на национална , а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, колегите си направиха нова тема :

http://forums.hondab...showtopic=85856

Лесно ли се четат 65 стр. ?! Част от които явен спам Публикувано изображение

А сега брой....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто, колегите си направиха нова тема :

http://forums.hondab...showtopic=85856

Лесно ли се четат 65 стр. ?! Част от които явен спам Публикувано изображение

А сега брой....

 

Поздрави Веси.

Ти това със спама , какво намекваш....

А Иванов къде е , а ? ;)

Някой ден ще седна да ги преброя.

А новата тема е хубава и удобна да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползва ли щори за задните врати, интересувам се защото скоро ще ми се наложи да си закупя някакви и ми се искаше да е нещо хубаво, а не грозни работи ;)/> Не съм виждал оригинални, и не намерих в интернет нещо подобно. Мисля си за някакви който прилепват точно по стъклата и не им се виждат лепенки по стъклата и т.н.Намерих един сайт Climair където има много добри предложения, но за нашия модел не открих да предлагат. Някой ако има някакви предложения ще ми бъдат от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, карам Сивик 1.4 бензин 2007 осма генерация и имам следното питане, като седна в колата се чува скърцане на желязо, говорим още в началото като още не съм запалил колата дори, сядайки на седалката, знаете ли от какво може да се получава?<br style="font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;">Другия ми въпрос е на таблото има ЕСО и REV, дали някой може да ми обясни какво представлява? Трети въпрос, миналата седмица си играх с радиото, преди като запаля колата и се стартираше диска в СD-то сега автоматично тръгва радио и пише NEWS точно под часовника. Трябва да натисна CD/AUX за да тръгне диска, знае ли някой как мога да си върна предишния режим на работа, да се стартира направо диска? <br style="font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;">И последен въпрос: търся си зимни гуми, в момента съм с 16-ки летни, мога ли да карам с 15-зимни или да си търся 16-ки, ако някой знае размерите за осма генерация гуми, ще съм му благодарен ако ги напише.<br style="font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;"><br style="font-family: 'Trebuchet MS', candara, arial, verdana, tahoma, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px;">Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти1) Скърцането на желязо най-често се получава от металните протектори на дисковете. Свиват и разширяват се от температурата и понякога опират или пукат.2) Еко - показва колко икономично караш - колкото повече зелени точки, толкова по-малко бензин използва.3)и 4) нямам идея.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3) Активирал си някоя от функциите, които за толкова години така и не разбрах за какво служат. AF... TA... TP... PTY... Виж какво допълнително ти свети като малки буквички на дисплея и изключи функцията от радиото, като потърсиш бутона със съответния символ. Някои от функциите са вторични за бутона т.е. трябва да се задържи за да се вкл/изкл.4) Не, не става с 15-ки. Или поне не става на 1.8 със сигурност, защото 15' джанти опират в ламарините около дисковете. Съмнявам се, че тези пестеливи хора от Хонда нямаше да сложат 15-ки на 1.4, ако това беше е възможно. А за размер - няма нужда да лавираш от стандартния 205/55 16.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не знам.2. Индикатора е за икономично - зелено, натоварено - червено, шофиране; ако пуснете без газ - 6 зелени, с яко газ на баир - 6 червени.3. CD/AUX - диск ; AM/FM - избор на честотна скала за радио. За смяна на настройките се натиска кръгло голямо " копче " за захранване (сила на звука ) за повече от 2 сек; после настройките са от 1 до 6 със съседните бутони за станции. Други настройки са дълго описание.4. Да, но на други джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...