Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Колега къде точно на Козлодуй се намира този магазин?Защото тази ул. започва от затвора и свършва на сточна гара?!!! :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моля за съвет. Като купих колата преди месец и половина не се прибираше лявото странично огледало и още е така:huh:. Дясното работи. С ел. прибиране са. Някой имал ли е подобен дефект, нещо типично ли се поврежда. Само във фирмен сервиз не ме пращайте :P. Колата е Civic fk2.Вече имам нова предна маска:My link Ще изчакам още малко за монтажа ;).

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега къде точно на Козлодуй се намира този магазин?Защото тази ул. започва от затвора и свършва на сточна гара?!!! :blink:

Така е. Прав си :).Магазина се намира като тръгнеш от бул.Мария Луиза посока Сточна гара от дясната страна втория или третия магазин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на всички ел. огледалата се прибират......................:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моите ел. огледала все още се прибират, но дясното не топли.Може да е в огледалото или в управлениетоот копчето до. Преди време пуснах един manual repair на руски, но не съм търсила по проблема.Иска ми се да го оправя, но не съм намерила читав електричар,на който да се доверя.Ако откриете такъв, моля...:)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет. Като купих колата преди месец и половина не се прибираше лявото странично огледало и още е така:huh:. Дясното работи. С ел. прибиране са. Някой имал ли е подобен дефект, нещо типично ли се поврежда. Само във фирмен сервиз не ме пращайте :P. Колата е Civic fk2.Вече имам нова предна маска:My link Ще изчакам още малко за монтажа ;).

Две минутно търсене из интернет = Как да си оправим страничното огледало за 50 ст. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, мислех, че е изгорял някакъв бушон, ама този много скрит. Ще търся електричар:cool:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не виждам къде се пише за 9-та генерация, но аз карам бяла Хонда 2,2 дизел, тази която вижда някой от форума из Пловдив. Жалко че не му харесва. Аз съм доволна.ще заредя и снимки, но по-късно. Чао хондоваца.

Редактирано от мавпв
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, мислех, че е изгорял някакъв бушон, ама този много скрит. Ще търся електричар:cool:.

Мен ми се стори, че това човек сам може да си го смени (ако разбира се това е проблема). По-сложното е да намериш точния чарк май :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам къде се пише за 9-та генерация, но аз карам бяла Хонда 2,2 дизел, тази която вижда някой от форума из Пловдив. Жалко че не му харесва. Аз съм доволна.ще заредя и снимки, но по-късно. Чао хондоваца.

За новия Сивик къде и какво да се пише. Той толкова нов, че остава само да се хвали и който го има да му се радва и кефи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с нова спортна решетка:D . Скоро и снимки....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам затишие нещо тука .Къде сте бре.Някой тЮнинг нещо няма ли да се похвали :)Аз лично от 4-5 месеца се каня на окачването , седи с в кашон в офиса и все не мога да се оставя 2-3 дни без кола :DПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам къде се пише за 9-та генерация, но аз карам бяла Хонда 2,2 дизел, тази която вижда някой от форума из Пловдив. Жалко че не му харесва. Аз съм доволна.ще заредя и снимки, но по-късно. Чао хондоваца.

Ами пусни една тема за 9-та, аз лично ще я мисля след 1-2 години ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам затишие нещо тука .Къде сте бре.Някой тЮнинг нещо няма ли да се похвали :)Аз лично от 4-5 месеца се каня на окачването , седи с в кашон в офиса и все не мога да се оставя 2-3 дни без кола :DПоздрави

Ще се похвали, ако му дойдат частите някой ден. Един съфорумец тук трябва да ги достави, говорим ги нещата отпреди Нова година и вече ми се изчака чакането :(.Ще се слага някой ден генерация, downpipe, lower tie bar и chassis H-brace. По-нататък ще е окачването май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако има някой от Варна и може ли да помогне. Става въпрос за тази обява link , дали е виждал някой колата, читава ли е и има ли отзиви за автокъщата. Предварително благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIYAMOTO е близо до тази автокъща, поддържа няколко 8-ци, може да даде професионално мнение за състоянието на колата, но стига да има време да я погледне, че май все има много работа :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам затишие нещо тука .Къде сте бре.Някой тЮнинг нещо няма ли да се похвали :)Аз лично от 4-5 месеца се каня на окачването , седи с в кашон в офиса и все не мога да се оставя 2-3 дни без кола :DПоздрави

Какво мислиш да слагаш? Аз съм тръгнал да сменям и се чудя за Kayaba.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам затишие нещо тука .Къде сте бре.Някой тЮнинг нещо няма ли да се похвали :)Аз лично от 4-5 месеца се каня на окачването , седи с в кашон в офиса и все не мога да се оставя 2-3 дни без кола :DПоздрави

Какво мислиш да слагаш? Аз съм тръгнал да сменям и се чудя за Kayaba.
KONI FSD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги,един приятел ме помоли да попитам тук,дали 8 ген сивик 2.2 ctdi има филтър за твърди частици?Щото се е замислил да си вземе такава honda,аз не съм запознат много с новите модели и гугъл е много бедне за информация благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам затишие нещо тука .Къде сте бре.Някой тЮнинг нещо няма ли да се похвали :)Аз лично от 4-5 месеца се каня на окачването , седи с в кашон в офиса и все не мога да се оставя 2-3 дни без кола :DПоздрави

Какво мислиш да слагаш? Аз съм тръгнал да сменям и се чудя за Kayaba.
KONI FSD
KONI FSD - Тези са много добри, на каква цена са? Само амортисьорите ли се сменят или и пружините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сменят се само амортесьорите.Цената е около 1200 лв с доставката за комплект.Задните са директна замяна , а при предните се използва оригиналния стрът.ето линк цъкПоздрави

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Моя Civic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли къде се намира буксата за диагностика на 2.2 дизела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Може ли да ми кажете от къде мога да намеря manual-ите и книжките на колата на английски (за Type R) ? Че колата ми дойде с някакви на немски. Рових се из нета но неможах да намеря никъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за двойния пост но се оказа, че немога да си редактирам съобщението.Вярно ли е че Type R-a нямал резервна гума ? Обесняваха ми, че вместо гума имат компресор и лепило някакво, което ми се струва малко странно. Но все пак, немога да се похваля, че разбирам много много от коли. Та да ме светне някой, че колата сега е без резервна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те почти всички 8мици идват без резервна гума. Тя се купува отделно ако искаш да имаш такава. Иначе manual-a за Type S и Type R е един и същи, но и моя е на немски ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес карах на тест драйв 9-та ген 1.8 спорт.Плюсове спрямо 8-ма:1. много по-добра возия2. Много качествени материали в купето минуси1. Дизайна е развален , може би само бял и червен са ок2. управлението е много мазно и без обратна връзка3. по-нестабилно в завой4. Волана и управлението от него са по-злеДинамиката е същата , спирането също.Оригиналната аудио система е същия шит. Все пак е много по-добро от първоначалното ми впечатление и сериозно бих я взел след няколко години

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За резервната гума. Зависи за кой пазар е колата.При нас и в Англия е без . За западна европа не знам , но в Австрия , словакия унгария са със.Цена в Бултрако преди 3 години 1200 лв. От дилър в UK - 100 паунда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че това с резервната гума зависи от изпълнението. Иначе в моя случай - екзекютив от Германия е без... И си купих отделно от автоморга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Днес най-накрая си монтирах амортесьорите KONI FSD.Събираха прахта от януари.Както се и очакваше за 20 км градско , колата е тотално променена.Возията не е по-мека , но ги няма шумовете и блъскането от окачването.Изчезнаха голяма част от шумовете в таблото.Оказва се че това е най-добрия Упгрейд.Остава само да оправя със застрахователя некой леки щети по фасона , ама това ще е през септемвриДругата седмица 7-мата влиза и тя в бокса за обслужване

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че това с резервната гума зависи от изпълнението. Иначе в моя случай - екзекютив от Германия е без... И си купих отделно от автоморга.

Днес погледнах в шоурума на 9-та ген има резервна гума и тя е пълноразмерна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави на колегата Yanko (ако не се лъжа). Тази сутрин в 8:30 карахме заедно на околовръстното от Цар Борис III до Черни връх. Първо забелязах стикера на Civinfo и после този на форума ;)

Охо, поздрави и от мен .. чак сега видях че си писал тук :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Днес се сдобих със сивик 8-ма ген и аз ! :)))Имам един - два въпроса, като за начало.Тъй като е от автокъща, не е чисто нова, някой може ли да ми каже какво би трябвало да има в багажника, като комплект на сивика без резервна гума? И другото което е някой използвал ли е комплекта за ремонтиране на спукана гума, тъй като трябва да има някаква пяна пък аз такова нещо не намерих отзад. И евентуално какви пари е тоя комплект от хонда и ако го има другаде някъде?Благодаря много :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има всичко друго, без резервна гума - крик, ключ, кука, компресор, спрей и др. Пускам линка за по-точно TOOLS/JACKТези неща не са никак евтини, В представителствата на Honda цените са като тези от линка. Няма да е проблем да се набавят от някой друг магазин. :)Успех с новата кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл.Ако не бъркам централно за списъка 55 бр. :DАко броим колежкатd дето е скокнала в 9-тата то бройкато по списък вече е 54 ;)

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да има всичко друго, без резервна гума - крик, ключ, кука, компресор, спрей и др. Пускам линка за по-точно TOOLS/JACKТези неща не са никак евтини, В представителствата на Honda цените са като тези от линка. Няма да е проблем да се набавят от някой друг магазин. :)Успех с новата кола.

Благодаря ти много за линка.Като гледам компресорчето сигурно е заминало някъде по пътя до България, и бутилката с пяна... както и да е. Предполагам компресорче ще си купя от България, пък за тая пяна някой има ли наблюдения дали си струва въобще? В първия момент много се зарадвах на пространството в багажника и липсата на резервна гума и замяната и с пяна, но в последствие се замислих и малко попрочетох насам натам и пишеше, че въпросната бутилка като я впръскаш в гумата след това няма как да оставиш гумата да я оправят, тъй като нямало чистене от пяната, та с две думи, ти помага колкото да ти даде време да се прибереш и да си купиш нова гума, в което не виждам абсолютно никакъв смисъл.. отделно това има някакъв срок за ползване, пък после да си купувам и пак пяната.. и то стана една.. :D Ако някой си е имал работа с това ще се радвам да ми сподели наблюденията си.

Добре дошъл.Ако не бъркам централно за списъка 55 бр. :DАко броим колежкатd дето е скокнала в 9-тата то бройкато по списък вече е 54 ;)

Мерси, хубаво число е 54 :D ще си го сложа в номера, като я регистрирам - хахаКато се прибера в България, ще кача снимки, че я взех малко от разстояние и разполагам със снимките от обявата :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Deyvid, може да съжаляваш за компресора, добра работа върши, а пълнителя (пяната), мога да ти я подаря.В моя комплект има и клещи, отверка, авариен триъгълник, пожарогасител и аптечка.Съвет - купи си резервна гума. Дори с нея пак има доста място в отделението.:) И от мен - успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз отдавна съм собственик на същата хонда ама съм нов във форума. Публикувано изображение

Редактирано от kasapa89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че въпроса ми е CD-то ми спря да чете всякъкви дискове от един път, пробвах да го почиствам с разни дискове но без резултат. И в това време на дисплея спря да ми се показва температурата на климатика. Много интересно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Deyvid, може да съжаляваш за компресора, добра работа върши, а пълнителя (пяната), мога да ти я подаря.В моя комплект има и клещи, отверка, авариен триъгълник, пожарогасител и аптечка.Съвет - купи си резервна гума. Дори с нея пак има доста място в отделението.:) И от мен - успех!

Ами бих се възползвал от пяната, докато си купя резервна гума.Ти с каква резервна гума си? В смисъл от тези малките "space saver" или е с размера на гумите ти? и как се закача в багажника? Можеш ли да ми дадеш пик как ти изглежда багажника с гумата. Мерси много за информацията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...