Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Накладките и дисковете се държат много добре. Колата реагира много по добре при спиране спрямо оригиналните.Смених ги в Бултрако заради гаранцията , около 150 лв за работа.До сега за 3.5 години всичко по колата е правено в Бултрако , пак заради гаранцията .Годишното обслужване е около 200 лв.- масло , филтри преглед.Пълен преглед на колата там е 65 лв, в Юби ко около 30Реглаж и преглед на геометрия на ходова част в Бултрако е 25 лв.Все пак за негаранционна кола бих ти препоръчал Юби Ко, по-добри цени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се с моята Honda Civic 1.8i-vtec FK 2 2006 година. До сега съм имал седем коли Ford и Opel. Това е първата японска кола която купих и се надявам да не ме разочарова. На първото обслужване смених само масло двигател 5w40, филтри - маслен, въздушен и за климатик, както и масло на скоростна кутия MTF 3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично най-много ме дразни мега твърдата возия, не съм се качвал на кола с по-твърда возия... Има ли някакъв начин да се подобри това? Вярно, че е по-стабилна на завои, но все пак с нашите пътища това е доста наприятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен зависи от базата за сравнение с каква друга марка и модел се мери возията. Мисля, че моята вози добре - стегнато, но не чак толкова твърдо. Има коли които возят доста по-твърдо и дървено.За подобряване на возията, най-бързия варант 16 цола джанти с гуми 205/55/16 вместо 17 цола с 225/45/17

Редактирано от wasp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е едно на ръка, аз си мислех за нещо като амортисьори или някакви тънкости...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си ниво на оборудване Taype S си с така нареченото спортно окачване , по-твърдо и по-ниско от стандартното ;) Така , че варианта е да сложиш стандартни амортисьори и пружини :) Колегата ти спомена за гумите , добавям и да ги спаднеш малко до 2.1 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой сменял ли е предната решетка на Сивик 8 ген. Видях една спортна, която много ми хареса, има я на R и S вариантите. В магазина на Хонда искат за нея 332 лева. Някой знае ли откъде другаде може да се намери и достави. Смяната не е трудна и сам ще се справя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам от поръчките на оригинални части от Америка които се правят тук в форума ще може да се достави без проблем,цената ще е далеч по различна,все пак Бултрако си слагат над 100 % на някои от частите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Частите за нашия сивик се произвеждат в Англия, та по-добре доставка от там ;) Предполагам ще се намерят такива маски в ebay.co.uk, но оригиналните вървят по 250лв и с доставката ще ти стъпят, колкото от Бултрако. Те хубаво са си го сметнали.Тук е обяснено как се сменя маската.

Редактирано от victor_xtz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, естествено, че за автомобил произведен в Англия за европазара няма да има части в щатите. Дори оригиналната маска за моя модел в Honda original parts е 274.38 евро. Искам да разбера има ли откаде да се намери алтернативна част с качества близки до оригиналната, но по-евтина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече карам новата хонда сивик 2012-по-добра е от предната 8 генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече карам новата хонда сивик 2012-по-добра е от предната 8 генерация.

Честитка, дано са си взели поука от някои от неуспехите с 8цата, пример съединителя - нещото, което може да ме накара да я сменя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито :) Ето някои от проблемите открити за новата 9та генерация. Не са валидни за всяка бройка, но все пак човек да си знае. Отдолу съм добавил и как са разрешение проблемите (от Honda UK, а не от дистрибутора).

Originally Posted by fraggle_4786281: Rear brakes binding and affecting MPG. Local dealer repaired.2: Lots of wind noise from drivers side window as though the window is not closed properly.... Local dealer packed inside of door mirror with foam...and made it worse.3: Bluetooth dead completely. Dealer replaced bluetooth module.4: Gear knob loose...... Nothing said by dealer.5: squirming under heavy braking....... Local dealer said nothing wrong with the car....... RAC performed an independent road test, and confirmed, that the vehicle, and I quote, "tries to twist in an anti-clockwise direction as though the rear end is trying to come around" Car going back into a dealership (different one) next week for further investigations.

Originally Posted by fraggle_478628well folks, the latest updates on the saga of many issues.The squirming under heavy braking is now resolved........ Although the car still does it, I have now had explained to me (by two chaps from the plant in Swindon) exactly why and how it does it, and the reasoning behind it. And I can honestly say, these chaps knew what they were talking about.......They were wearing white overalls and everything . But seriously, I cannot fault Honda UK for their exceptional assistance with this issue. Sending two guys from Plant to investigate this issue, shows, that actually, they do take some things very very seriously.The gear knob is also now nice and tight........... btw, all you need to do is snap the lower portion of the knob (above the gator) down, and give it another 360 degree spin).The wind noise has also been repaired by the men in white coats simply by putting back together the mirror assembly, and its rubber mount points correctly!!!Its a crying shame, that all of these issues could have been rectified quickly, and simply by my local dealer, if only they actually had some technical knowledge of the car. To tell me that the VSA, and ABS were fighting for control under heavy braking was laughable. To tell me that the squirming was due to having fluid filled rear suspension bushes was trying to take me for a fool. And to tell me I was imagining things, and to treat me like an idiot was the straw that broke the camels back. From this point forth, that very same dealer, will never see my car again.......And they would have seen it an awful lot, since it is likely to do at least 150,000 + in the next four years.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е време да се отвори нова тема за Сивик 9 генерация ;)Тая си е за 8-ците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:cool: Да се похвалям за 3 пореден път във Форума :rolleyes: .Този път с 8 генерация на сивик хеч 2.2д.Закупена от горубляне, внос от италия, но проверена от горе до долу от Юбико.За сега всичко и е океу.Черна на цвят доста екстри без кожа. :angry: но няма пълно щастие.Снимки няма да качвам още, като и сложа 17" ките тогава.Някой слагал ли е 17" 10J джанта отзад на такъв хеч.Гумата която ще разпъна ще е 225 или 235 мах.Джантите директно идват от скайлайна.(тука един майтап--VW горд собственик вика къде си тръгнал с това звезно лайно бе. :lol: и аз му викам лайно е щото, като те мине и ти горчи като лайно нали. :P така... по темата.Търся си друга броня.От версията с 2 врати си ме кефи много така, че няма да пребягвам към измислен тунинг.Някой да знае къде се продават такива брони или пък някакъв тип добавка, която отваря малко скучната предна броня на 5врата версия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от Стара Загора в Ай Ем Ай представителя на Хонда. Там има каталог с аксесоари. Ако искаш да ги видиш на honda.bg има каталог за всеки модел, но са доста скъпи. По горе съм писал за двигателна решетка. Иначе от Англия сигурно ще е по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от Стара Загора в Ай Ем Ай представителя на Хонда. Там има каталог с аксесоари. Ако искаш да ги видиш на honda.bg има каталог за всеки модел, но са доста скъпи. По горе съм писал за двигателна решетка. Иначе от Англия сигурно ще е по-евтино.

Хонда.бг направо не се пипат. :blink: Гледам, че всички си споделяте разхода.От София към СТЗ след Пловдив, че е равно ми дава по борд компютър.100 -4.5л110 -4.7л120 -4.8-4.9л130 -5.0 5.1лтова с автопилота и с 16" 205/55 зимни гуми.Някой слагал ли е алтернативни филтри и масло на и-цдти мотора или да не си позволявам изневяра.Далеч съм от мисълта, че хонда правят най-хубавото масло, така че ако някой е тествал нещо да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на Сивик 8 ген. От няколко дена съм собственик на 8 ген. хеч 2.2 i-CTDi 2006г. Скоро ще кача снимки само да я наснимам както трябва. Предполагам, че модификацията е Executive. Колата има фабрична навигация и по нагоре в темата прочетох ,че вече има карта за България. От къде мога да се сдобия с такава. Вторият въпрос за ръководствата. От къде да сваля ръководство на собственика /английски, руски или евентуално български език :P/и сервизно ръководство. Сайта на Civinfo.com ми излиза с много дребен шрифт и нищо не мога да прочета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре, всички сте на нафта. Аз съм на бензин - смесено градско и извънградско 6,8 ;). На магистрала още не съм пробвал. И аз търся упътване на български, че моето е на италиански :(.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа каква задна камера трябва да си закупя за 1.8 Спорт Хечбег 2006г.?http://www.navi.bg/kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-honda-CIVIC-2009-ccd-matrica-model-LAB-HD06 илиhttp://www.navi.bg/kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-Honda-CIVIC-2008-ccd-matrica-model-LAB-HD05 Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да съм сигурен, но от 2009 вече е фейслифта. Тоест, логиката би трябвало да е, че ти трябва предишната версия на камерата за 2008 и по-стари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли представа каква задна камера трябва да си закупя за 1.8 Спорт Хечбег 2006г.?http://www.navi.bg/kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-honda-CIVIC-2009-ccd-matrica-model-LAB-HD06 илиhttp://www.navi.bg/kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-Honda-CIVIC-2008-ccd-matrica-model-LAB-HD05 Благодаря предварително!

Тази LAB-HD05. Колега ще ти трябва и монитор. Иначе това с камерата е много яко. Аз съм с оригинална такава :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и честито на новите колеги в темата ! :) Ръководство на бг може да си купите от Юбико или от друг представител или сервиз. Мога да пусна линк към Dox за Honda 8 manual - езика е италиански и руски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря предварително, с руския съм по-добре отколкото с италианския :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да питам антифриза на R18A2 какъв цвят трябва да е син или червен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тази LAB-HD05. Колега ще ти трябва и монитор. Иначе това с камерата е много яко. Аз съм с оригинална такава :P

Може ли да те помоля за снимки, защото мисля, че 05 модела е за седана? Редактирано от zlobarov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази LAB-HD05. Колега ще ти трябва и монитор. Иначе това с камерата е много яко. Аз съм с оригинална такава :P

Може ли да те помоля за снимки, защото мисля, че 05 модела е за седана?
Ще я снимам, нямаш проблем. Тъкмо ще кача малко снимки на извънземната хубавица. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето снимки на камерата. Малко е гадно качеството. Ако не се ориентираш пак ще я снимам.

Публикувано изображение[/img]

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-накрая я снимах:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

P.S. Пу, пу хубавица :)

Редактирано от kalin_gk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклен таван, нави... Не си лош! :thumbs:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимката на моята нова евридейка.С лек JDM style.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклен таван, нави... Не си лош! :thumbs:

;) и грее на дупето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....

Disel POWER. Много яки джанти. С какво окачване си? Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно въпросче. Как се проверява нивото на маслото в скоростите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За ръчна кутия има две пробки. Тази която е отдолу е за източване на маслото, а горната е за наливане на новото масло и е контролна - нивото на маслото е до нея. Хонда препоръчва смяна на маслото на ръчна скоростна кутия от 60000 км до 120000 км в зависимост от режима на каране. Сменя се с масло на Хонда MTF III. Смениха ми го в сервиза на Хонда за 70 лв. За бензиновия мотор 1.8 кутията събира 1.6 литра масло.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не се цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимката на моята нова евридейка.С лек JDM style.

Публикувано изображение

 

Disel POWER. Много яки джанти. С какво окачване си?

Клоня към нормалното понеже не е чак толкова зле возията.Никаде не пише тайп по-скоро нормално.

Сега с 17" се понапълни калника, иначе стоеше като джип с тия 16".

 

Малко инфо за Джанти понеже бях питал тук за офсета.

17" 8ж ет35 225/45 гума отпред стои не естествено доста излизат от калника.Отзад не ги пробвав но там ще е да кажем равно с ръба и ще опира според мен.

От хонда ми казаха че оригиналните 17" са с ЕТ45 до ЕТ48.

Тези на колата са 17" 7ж ЕТ40 и стоят доста добре.Отпред заспаха отзад са точно на една линия с вътрешният ръб.Ако бяха 8ж щаха да са перфект отзад като стойка, но с леки притеснения, че гумата ще закача леко.

 

Лека справка голями ЕТ навътре, малко ЕТ навън.

Извод.Всичко под ЕТ40 трябва да пробвате преди да купите за да няма изненади.

 

Въпрос? Имам едно претреперване при ускорение с пълна гас на 2-3.Пробвах без системата и за момент си помислих, че е от нея ама и без нея си го прави но по-рядко.

треперено е все едно имам на гумата 2малки балона.При висока скорост не се усеща нищо, всичко е гладко.Това е само при рязко ускорение 2-3 предавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен мотора е дизел с ръчни скорости и имам две пробки една за източване и една за наливане, само че тази за наливане е отгоре на кутията. Контролна за нивото не можах да видя, та затова питам дали аз не съм я пропуснал. Налях толкова колто източих/2.2литра/, но все пак искам да съм сигурен, че нивото е точно. За протокола купих масло Хонда МТF III от Росица на ул. Козлодуй 2л за 36лв.и си го смених сам. Ако не ти е проблем може ли да снимаш контролната пробка къде се намира.

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На дизела по спецификация го дават толкова 2.2 литра. Кутиите са различни за дизела и бензина, тъй че ако нямаш теч карай и не се бой. Контролната пробка на моята е отстрани на около 12 см над долната за източване, ама няма как да я снимам, скоро няма да я качвам на канал. Този магазин на Козлодуй в София ли е? Само части за Хонда ли продават там?

Редактирано от Tino
Не цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

]ОК.Благодаря. Да магазина се намира в София на ул. Козлодуй. Продава части за японски коли. Да не казвам голяма дума, но мой крак в Бултрако повече няма да стъпи :angry:

Редактирано от Dragi4
Не цитирайте предходното мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...