Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Добре дошли на новите колеги :)Като гледам май 41 @ zlatozator има и спорт със ксенон и пръскалки ;)Да допълня нишката с разхода. Правих си експеримент ликенда и с пенсионерско каране на извънградско 5.9/100 до Свищов и обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам някой знае ли синя хонда сивик 8генерация в ж.к. Лозенец дали е от форума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще ги аъберем нашите Hondi в сф?Искам 8ма генерация на 1място!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще ги аъберем нашите Hondi в сф?Искам 8ма генерация на 1място!!!

Максимум сме се събирали 3 на едно място :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе като гледам последните страници на темата ... доста нови колеги има, така че току виж сме се организирали повече за снимка :)P.S. но поне да изчакаме да сменим летните джанти, че с тез зимните ще развалим снимката ;)

Редактирано от Yanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз зимата съм си с алуминиеви :)Иначе съм "за", дайте да се съберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Зиме - лете, все съм с хубави джанти. Колата го изисква :)Иначе, от мен -1 :) Жената я наследи.4 години и 4 месеца ми служи вярно, едни чистачки съм сменил, не е хлопнала, не е тропнала, карам я с 225/40/18 с OZ Racing canova всеки божи ден. Колата е бетон. Е, пак ще си я карам понякога, засега май няма да я продавам.

Редактирано от Huku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на най-добрата марка.И аз да се похваля карам сивика вече 2 години без никакви проблеми.Май ставаме 42 или?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ето и снимка

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от honda-bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То аз хубаво имам Л.С.Ама да ти отговоря в темата. Някъде в по-предните страници съм писал, ама аиде пак :)К-т резервна гума съм си купувал от Gordons Honda, имат тема в Civinfo. Цената беше 100 GBP + транспорт. До София се върза около 370 лв.(цена в Бултрако 1200 лв) Секретни гайки си взех заедно с колата от бултрако около 130 лв мисля.Поръчвал съм разни работи за колеги , когато и аз съм си вземал нещо , но не съм търговец .Регни се в Сивинфо и му пиши на човека ( Анди) , ще се разберете.Моля не ми пишете ЛС с поръчки :)Поздрави : Марто

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за инфото марто,ще проверя там и извинявай явно аз не съм разбрал нещо.поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля , успех с покупкатаПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм взел осмичката към София да я разтрия малко, че само събира прах в гаража. Някой иска ли в събота да се видим на по кафенце, на някоя бензиностанция примерно? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит, казвате къде и кога (стига да не е сутринта ;)) и ще се видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тебе те знам, че сутрин ни приемаш, ни предаваш. Много пъти съм те засичал на кръстовището на Г.М.Димитров и Драган Цанков, а ти си вперил поглед напред и не виждаш другите Хонди на пътя :D Към Студентски как ти е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, верно ли бе? :) Аз сутрин спя и карам, ама се оглеждам винаги за хондици.Жалко, че не писа в петък, щяхме да направим нещо, днес изобщо не съм стигал до компютъра. Ако искаш и утре мога. Студентски ще ми е ок след 13ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм нов в този форум и само ще кажа,че вече трета година карам нов Сивик 1,8 седан който е японка и съм на близо 40000км.Много съм доволен от нея и за сега нямам никакви забележки а всяка година ходя с нея до Австрия в Алпите на ски в най-трудното време през зимата и никога не се е замисляла по време на пътя а съм карал в много сняг и доста лошо време.Среден разход извън града е около 5,2л/100 а в града е около 6,2-6,4л.Взех си японка защото карам и седмица Сивик 1,6 VTEK но е англичанка и там забележките са ми предимно в ходовата част-амортисьорите.Иначе двигателя е на 9 год. и на около 170000км. и не съм го пипал изобщо а е перфектен но винаги му слагам само хубаво масло,по възможност оригиналното на Хонда или Политрон.Ако има въпроси на които мога да отговоря ще го направя с удоволствие още повече,че карам само Хонди от 11г. и предната ми беше шеста весия Сивик хечбек 1,4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл във :honda: форума venzy.Аз карам също седан 1.8, но такъв разход никога не съм докарвал. Как го постигаш при положение, че караш в град с много по-натоварено движение. Аз на извънградско съм го свалял до 5,8л и то при каране до 3000rpm на 6-та, а само градско се движи между 8,5-9л/100км и то пак при пенсионерско каране. Това показва статистиката ми от вече 10 зареждания пълно-пълно в сайта направен от наш колега тук.Иначе и аз съм много доволен от японката и всяка сутрин като се кача в нея се усмихвам :crazy:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ами нали имаш компютър и той ти дава средния разход,няма смисъл да засичаш от пълно до пълно.Тия резултати ги постигам като на извънградско не превишавам 3000об/мин и м/у 100-110 км/ч.Ако карам с 130 по магистралата както позволяват включвам круиз контрола и той ми я държи но тогава разхода става м/у 5,4 и 5,5 на 100км.А в града е много относително в какъв трафик се движиш-аз карам по по-големи булеварди и не винаги в часовете пик.Преди седмица ходих на тест драйв на новия Сивик и.....от тогава трудно спя.Страхотна кола с толкова много екстри,че ако не си техническо лице трудно ще ги запомниш за няколко дена а тракшън контрола е фантастичен но ако искаш се запиши за този тест и ще се увериш сам. Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компютърът дава и моментния разход, на градско е стряскащ....от 0 до 25... ; и средната скорост.:o Моето градско, за дизел е 6.8 - последно. Зимата - най- много 10.2.Не забравяйте, че имате 2 регистъра на борд- компа. Ползвам 1 - за градско и 2 - извън.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

 

И аз да се запиша: Сивик седан, 2007, 1,8 elegance. Направил съм едва около 1000 км, почти всички от които градско и съм повече от доволенПубликувано изображение Вече писах по-рано в темата, която бях отворил да се посъветвам преди покупката (http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=72237), но ще се повторя и тук: пъргава, удобна, лесна и приятна за управление. Освен това дотук се представя чудесно и по отношение на разхода - не превишава 8.0/100 градско в София, като трябва да отбележа, че основно се движа по "България" и Околовръстното (но и все пак позависвам тук-там по светофариПубликувано изображение). Абе, приятен автомобил Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,И аз да се включа в преброяването - 2008 Хонда Сивик Купе, 1.8 автоматик. Прекрасна кола с добра динамика, лесна за управление, приличен разход (не съм го засичал точно), изключително устойчива в завой (лепи като дъвка), тоест много съм доволен от колата, особено от удобството за градско движение да караш автоматик!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Отскоро съм собственик на Honda Civic 1.8i VTEC Sport хечбег 2006 година.Колата много ми допада с изключение на спирачките, някакъв съвет за нещо, което да ги подобри?Относно резервната гума някой знае ли колко е размера на отворите (или там каквито характеристики се гледат) за да търся нещо подходящо?Каква боза / спрей за самозалепване на гуми да си купя?Има ли някъде инструкции за употреба на Български (краткия вариант)?За зимни гуми какви джанти ползвате 17" или 16" и ако са 16" какъв е размера на гумата?Какъв би ксенон да сложа (гледам има някаква оферта от бултрако за 780 лева)?Благодаря на отзовалите се!

Редактирано от zlobarov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

 

Аз мога да ти отговоря на следното:

 

1) Относно резервната гума някой знае ли колко е размера на отворите (или там каквито характеристики се гледат) за да търся нещо подходящо?

2) За зимни гуми какви джанти ползвате 17" или 16" и ако са 16" какъв е размера на гумата?

3) Какъв би ксенон да сложа (гледам има някаква оферта от бултрако за 780 лева)?

 

1) 5 х 114,3 мм с 64,1 мм централен отвор

2) 16" с размер 205/55 R16

3) Съмнявам се, че има оригинално решение за допълнително вграждане на ксенон, защото рефлекторите на фаровете с фабричен ксенон са различни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също карам хонда сивик хечбек с 5 брати от 2009 година. Колата ми не трака и разхода на горива е много близък до казаното за колата. Тя е дизил 2,2кубика. Сега мисля да я сменя с новата и версия от 2012. Как мислите любители на хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл, колега. :)Относно новият сивик дизел мисля, че в момента не си заслужава парите. 2.2 екзек струва точно колкото ново CR-V 2.2 екзекютив (ако може да си върнеш ДДС-то). Иначе има доста ревюта в интернет. Може да поразгледаш, хубава пораснала кола, но загубила част от характера си.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом можеш да я сменяш - сменяй , докато не се разтрака :D така е най-правилно да се кара един дизелов автомобил , до 3-5 години ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм колега а колежка.И новата кола ще е отново спорт, преференциалната серия която е на цена аналогична на предната кола. Затова пък ще е бяла гълъбица. Чао

Редактирано от мавпв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави на колегата Yanko (ако не се лъжа). Тази сутрин в 8:30 карахме заедно на околовръстното от Цар Борис III до Черни връх. Първо забелязах стикера на Civinfo и после този на форума ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Христос Возкресе.

 

Ъпдейт на темата за разхода .

Разход София- Кавала и Обратно

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен, скоро се регнах във форума.Карам дизелов сивик 2006 хеч. Купих я преди година и половина и като цяло доста неща й смених, а сега се чудя къде да я заведа да поогледат, че се сменят сезоните...Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София Юби ко .Сервиза е дилърски , а пък цените са по-ниски от Бултрако

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е Партикел филтър на сивик 8.Гледам ги тези Сивичета от доста в мобилето но забелязах, че няколко от тях пишеше партикел филтър за смяна.Колко струва това в БГ?Има ли вариант да се кара без нето?(нещо като премахване на катализатора при бензинките)Четох май някъде, че са с 2 сонди едната стояла там.Дали няма да прави проблеми, ако се премахне филтъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София Юби ко .Сервиза е дилърски , а пък цените са по-ниски от Бултрако

Благодарско за бързия отговор, то аз и натам се бях запътил четейки мненията във форума.Знаеш ли колко излиза един преглед при чичо доктор? Но наистина детаилен, че мисля да я покарам в чужбина..Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е Партикел филтър на сивик 8..

Провери дали го има. При моята кола(02.2007) няма DPF.http://www.civinfo.c...late_Filter_DPF

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За София Юби ко .Сервиза е дилърски , а пък цените са по-ниски от Бултрако

Благодарско за бързия отговор, то аз и натам се бях запътил четейки мненията във форума.Знаеш ли колко излиза един преглед при чичо доктор? Но наистина детаилен, че мисля да я покарам в чужбина..Поздрави
Днес бях при тях да погледнат разни неща. Един час гледахме и тествахме, нито лев не взеха. Само ако има какво да се прави си включват труд към частите и то доста по-евтино от Бултрако. За колко е детайлен прегледа ... зависи какво искаш да гледат, говори си с тях по телефона и на място. Разбрани са хората и много съвестни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е Партикел филтър на сивик 8..

Провери дали го има. При моята кола(02.2007) няма DPF.http://www.civinfo.c...late_Filter_DPF
А дали може да се премахва вместо сменя с нов.Все пак в бг нямаме такива жестоки еко норми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам никой не пише в тая тема ....За много години на всички колеги , много здраве щастие , любов и успехи през новата година.П.с. По темата днес смених оригиналните дискове на спирачките с EBC Ultimax и нов к-т EBC green stuff.Спирането е драстично подобрено , направо светлинни години разлика :D

Здравей,Би ли споделил впечатления за дисковете и накладките. Ако кажеш и къде ги смени и колко излезе ще съм благодарен!Също така се нуждая от съвет къде сменяте масла и филтри и горе долу колко излиза?Хондата е 1.8 спорт хечбег 2006г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...