Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Като те гледам честито и ако бялата красавица е твоя поздравления :)

Мерси, мерси! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те гледам честито и ако бялата красавица е твоя поздравления :)

Мерси, мерси! :)
Абе ... кой броеше ...Добре дошъл , много да те радва Р-ката :)Значи, к'во 25, май

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те гледам честито и ако бялата красавица е твоя поздравления :)

Мерси, мерси! :)
Абе ... кой броеше ...Добре дошъл , много да те радва Р-ката :)Значи, к'во 25, май
Добре заварил ;) И мерси за пожеланията за радването! / Между другото и се радвам наистина - за 2 м - 9200 км ... / Хайде поздрави! Редактирано от kosstadinov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Красива е! Бялото й отива.Как ли ще я откриваш в този сняг? :D И я мии често, да не заприлича на колата на Марто...:D PS: @Марто, като инициатор ( бащица) - ти броиш.:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Красива е! Бялото й отива.Как ли ще я откриваш в този сняг? :rolleyes: И я мии често, да не заприлича на колата на Марто...:lol: PS: @Марто, като инициатор ( бащица) - ти броиш.:)

Айде сега отиваме към "Бащицата... МАХНО "Нали Жапан повер нещо...., а ?Кви са тея казашко-белогвардейски спомени :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 :))))

Добре дошълАз броя , нали .... :DЗначи 26п.п. Колега , малка забележка за подписа: Или си FK2, т.е 1.8L( R18A2) или си FN2 т.е Тайп-Р 2.0L (К20)Избери си... :DАко съдя по EX оборудването трябва да е 1.8 ;)А може и суап да си направил 1.8 мотор в купе от Тайп-Р .. Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Не съм много сигурен че тук е мястото, ама да си питам ... Колеги с бензиновите двигатели - как върви разхода на маслото при вас? Аз направих 10 000 и съм долял точно 1 литър досега, та се чудех какво да очаквам завбъдеще? Все така или .... ?Хайде поздрави и весело!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Не съм много сигурен че тук е мястото, ама да си питам ... Колеги с бензиновите двигатели - как върви разхода на маслото при вас? Аз направих 10 000 и съм долял точно 1 литър досега, та се чудех какво да очаквам завбъдеще? Все така или .... ?Хайде поздрави и весело!

При мен доливане няма :) Карам с пълна синтетика и се сменя на 15 000 но аз си го сменям на 10 000  :D   глезя си я :P и грам не мърда нивото от смяна на смяна :)Предполагам, че не е много добре това, че доливаш и то цял литър  :D Нека и други да споделят  ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си я взел нова.Ако е нова е нормално да похапва от маслото , докато се разработва.Макар и малко късно за тебе , има едно правило при новите коли - Първите 500-1000 км не трябва да се кара по магистрала с постоянни обороти.Трябва градско или планински път със смяна на оборотните диапазони. Дори вкарването в червеното не е толкова опасно , колкото излъскването на цилиндрите с постоянни средни обороти за дълго време, пряк резултат от това е повишен разход на масло.Все пак при К20 винаги разхода на масло е по-голям от този на 1.8.Поздрави

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Нова е колата и се надявам на това да се дължи ... Пък и в крайна сметка 1 л на 10 000 км не е кой знае колко плашещо /като знам поршетата какъв разход дават :lol::) :)/Хайде поздрави на всички и весело изкарване на празниците! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо темичката е доста изостанала във времето, дайте малко да я вдигнем. Последно сме си пожелали весели празници, така че сега ще ви кажа за много години бъдете живи и здрави и си карайте ондите :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито на колегата със R ката и да си я кара със кеф имам 1 молба към останалите собственици на сивик 8 да си спрят музиките за 1 вечер докато се прибират във къщи и да си заслушат добре колите мога да ви опиша как да разберете за доста от проявените при мен дефектиако имате интерес пишете ще ви кажа симптомите и точно какво се чува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито на колегата със R ката и да си я кара със кеф имам 1 молба към останалите собственици на сивик 8 да си спрят музиките за 1 вечер докато се прибират във къщи и да си заслушат добре колите мога да ви опиша как да разберете за доста от проявените при мен дефектиако имате интерес пишете ще ви кажа симптомите и точно какво се чува

Добре дошъл.Съжелявам за проблемите с колата.Направо ги пиши тука.Голяма част съм ги чел в civinfo.com, още преди да взема моята, ама друго си при Софийските "пътни" условия....За протокола 27, нали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да 27 за сега е още храст да стане пак кола :rolleyes: някога та да започнем със по дребните неща опорите на макферсоните от пред издават странни звуци на първата неравност след пълен ляв или десен завои неравноста все пак трябва да е от родът на легнал полицай звукът които се чува е тъп кънтящт като на счупена пружина кормилната реика се хващ а със скорост на движение около 15 км във час по павиран път подходящи места цар борис бъкстон и прочие павирани улици рейката трака точно като маракас или за тези които са карали лагерници като деца ще им изплуват детските споменискоростната кутия при 2000 оборота издава тракащ звук като на съсипана оптяжна ролка буталата във моя случай се чуваха само когато се подава газ плавно да се повишават оборотите и звукът които се чуваше е подобен като на биелен лагер но малко по тъп и кънтящ наи лесно става ако колата е на полу съединител за да е по натоварен мотора

Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kosstadinov

 

пусни някакви снимки доста интересно изглежда.....:rolleyes::ph34r::honda:

Редактирано от DohcVtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kosstadinov

 

пусни някакви снимки доста интересно изглежда.....:rolleyes::ph34r::honda:

 

ако има кой да ми обясни как да го направя ще пусна снимки:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

kosstadinov

 

пусни някакви снимки доста интересно изглежда.....:ph34r::ph34r::ph34r:

 

ако има кой да ми обясни как да го направя ще пусна снимки:ph34r:

 

Ето тук е обяснено в подрбности

ЦЪК

 

Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kosstadinov

 

пусни някакви снимки доста интересно изглежда.....:lol::lol::lol:

 

Трудно с тези снимки - от три месеца се каня и все не остава време ...

 

Да питам аз нещо колеги с FK2 - максимална скорост на 4-та предавка? Че ми е интересно да направя паралел ... Мерси!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

kosstadinov

 

пусни някакви снимки доста интересно изглежда.....:wacko::D;)

 

Трудно с тези снимки - от три месеца се каня и все не остава време ...

 

Да питам аз нещо колеги с FK2 - максимална скорост на 4-та предавка? Че ми е интересно да направя паралел ... Мерси!

 

Поздрави!

 

Ми на 1-ва е 50, 2-ра 100, 3-та е 140-150км, но на 4-та не съм пробвал и след 130/140км/ч бавничко ускорява вече ....

 

http://www.automedia.bg/news/article_11949.html нещо интересно ;)

Редактирано от Yanko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3та е около 150, 4та към 175-180. Има клипчета в интернет от които може да се види без проблем всяка предавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Загледал съм се по тези две колици от 8-мата генерация:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295091896033002&f1=detailshttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295096388467028&f1=detailsЩе се радвам ако някой сподели мнението си за тях. На мен цената ми се вижда нереално ниска, но все пак май са американския модел който би трябвало да е по-евтин. Кажете какво трябва да огледам и да внимавам за да нямам ядове после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Загледал съм се по тези две колици от 8-мата генерация:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295091896033002&f1=detailshttp://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11295096388467028&f1=detailsЩе се радвам ако някой сподели мнението си за тях. На мен цената ми се вижда нереално ниска, но все пак май са американския модел който би трябвало да е по-евтин. Кажете какво трябва да огледам и да внимавам за да нямам ядове после.

Цената според мен е ОК.Като нови в бултрако ги даваха за около 34-35сега за около 20 на 3-4 години цената си ОК.Много стабилна кола , с по-добро окачване от европейския и по-лека.Огледай ги добре при читав монтьор и се мятай.Може и да са японски за Източна европа(една част от продадените в БГ са сглобявана в Турция)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Загледал съм се по тези две колици от 8-мата генерация:http://nfs.mobile.bg...3002&f1=detailshttp://nfs.mobile.bg...7028&f1=detailsЩе се радвам ако някой сподели мнението си за тях. На мен цената ми се вижда нереално ниска, но все пак май са американския модел който би трябвало да е по-евтин. Кажете какво трябва да огледам и да внимавам за да нямам ядове после.

Цената според мен е ОК.Като нови в бултрако ги даваха за около 34-35сега за около 20 на 3-4 години цената си ОК.Много стабилна кола , с по-добро окачване от европейския и по-лека.Огледай ги добре при читав монтьор и се мятай.Може и да са японски за Източна европа(една част от продадените в БГ са сглобявана в Турция)
Мерси много за мнението. Ще я разгледам, пък ще видим какво ще излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос, колеги :Не работи устройството за миене на фарове на колата ми. Това на чистачките е ОК.1. Какъв е принципа на това, което мие фаровете - механичен или хидравличен.2. Отделна помпа ли е от тази на чистачките, прекъсвач...?Благодаря ви, ако знаете, моля споделете...:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

принципа на работа на дюзите на фаровете е следният за да се задеиства първо трябва да са пуснати фаровете мотора ( помпата ) е отделна от тази за стъклоумивателите но има вариянт да не се включва заради нивото на течноста има модели които следят нивото на течноста и когато тя намалее със оглед на сигурноста не позволява на сработването на дюзите иначе дюзите на фаровете се повдигат и пръскат от налягането на моторчето на дюзите има клапън които държи постоянно налягане във системата и реле което подсигурява импулса и времето на работа на мотора на дюзите така е трудно дасе каже защо точно не работи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.При мен фаровете са постоянно включени.Резервоарът за течност е пълен - около 6л.Просто дюзите за фаровете не се повдигат и не пръскат.Проблемът се появи след замръзване на системата. Възможно е при опита за работа да съм изгорила или блокирала нещо.ПС: Предпазител, а не прекъсвач:worthy: дали има?Извинете ме, че пиша тук, а не в " технически", но мисля, че тук ще получа насока.Ако трябва, ще се корегирам :worthy: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има бушон виж си във книжкат а пише кой бушон за какво е но има и вариянт да е останало от лятната течност след възвратния клапан които е след мотора и просто да са още замръзнали дюзите за това д а не пръскат вкараи колата на топло поне за 24 часа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........

...........
Веси , защо не опиташ да издвадиш дюзите ръчно. Възможно е да са залепнали самите капачета към бронята от замръзването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува ли се дали работи моторчето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След днешното посещение в сервиз за смяна на консумативи - оказа се, че пръскалките на фаровете са ОК. Явно са били яко замръзнали - както предположи Марто.Омълчахте се нещо...:lol:

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,И аз май съм за тук. Както вече писах, от седмица съм с Хонда-та. До колкото разбирам най-вероятно съм 28-ми :D С черен Сивик съм, 1.4 83 hp, за момента за това ми стигнаха паричките и за миг не съжелявам за избора си. Все пак е и първата ми лична кола в живота. Ако мога да съм полезен с нещо...насреща съм. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,И аз от една седмица съм вече в клуба с Honda Civic sedan 1.8 Executive 6MT. Просто няма такава кола. Не мога да и се нарадвам, много красива бе!Май съм 29-ти :).И безаварийна на всички!

Редактирано от Niki_Varna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Карам същата самоче ажтоматик :) Прекрасен Хавтомобил :)

Редактирано от Tino
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време за летни гуми и аз съм за нови. Някой може ли да даде съвет за 17ки? Чудя се между следните:CONTINENTAL CONTISPORTCONTACT 3 UNIROYAL RAINSPORT 2DUNLOP SP SPORT MAXX иDUNLOP SP SPORT MAXX TTКато очевидно има някаква сериозна разлика между последните 2 гуми, но идея си нямам каква е. 10х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пробвай с Тези Много са добри ,а и на по ниска цена

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...