Jump to content
mаrto

8-ма генерация Сивик / Общи мнения

Recommended Posts

Здравейте,от 2 седмици карам сивик седан 1.8 автоматик. Изминал съм вече около 300 километра, само в София, като компютъра показва среден разход 12л/100 км. Споделете дали това е нормален разход (доста над това, което пише по спецификация е)? Мога ли да очаквам да падне след време?Възможно е и аз все още да не карам колата както трябва, защото до сега не съм се качвал на автоматик и все още ми е малко странно. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на Калояново някой в Неделя ще ходи ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам , че се множим ! Честито на колегите и дълга и безаварийна !Привет колеги , дайте един акъл как да стигна до летището .... :thumbs1: Ще пътувам късно през нощта и няма да има сигурно кого да попитамА , и друго - работи ли при вас индикаторът за средна скорост , защото на мен ми пише само 50 и това , независимо как се кара колата , преди даваше средна скорост но отдавна отказа...Не знам дали е от настройка дасъм пипнал неква..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам , че се множим ! Честито на колегите и дълга и безаварийна !Привет колеги , дайте един акъл как да стигна до летището .... :D Ще пътувам късно през нощта и няма да има сигурно кого да попитамА , и друго - работи ли при вас индикаторът за средна скорост , защото на мен ми пише само 50 и това , независимо как се кара колата , преди даваше средна скорост но отдавна отказа...Не знам дали е от настройка дасъм пипнал неква..

Предполагам, че ще дойдеш по Хемус, така че през циганската махала ти е най-пряко. Или пък хващаш околовръстното до Цариградско шосе и караш по него до разклона за Дружба, за където поемаш и ти. Абе варианти има много :thumbs1: А индикаторът за средна скорост и при мен се държи супер странно и показва някакви скорости, които не отговарят на действителността. Ба ли маа му що така прави :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ха ха ха  :D аз се чудя кво е това 42 к/ч. а то било средна скорост  ;)  Щом е това, значи и при мен нещата не са както трябва ;)  Едва ли това ми е средната скорост  :angry: като се знам как карам   ;) Нека някои просветен да каже що така се получава ;) Редактирано от tols

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят борд-комп работи и средната скорост за градско в София е 31 км/ч. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят борд-комп работи и средната скорост за градско в София е 31 км/ч. :)

Моя е 45.Имайте предвид , че средната скорост се ресетва само , ако нулирате А километража ръчно.Ако е нагласен да се ресетва автматично при зареждане, тогава показва средната скорост от последното ръчно нулиране.Моя миналата година показваше 25.Ама тая година съм карал повечко пъти до морето и с тея 170-190 се дига по магистралата.:(Реално ще се уплашите колко малка е средната скороств София за една седмица !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, аз лятото бях успял да смъкна градския разход по софийските улици, до под 7/100 км. Да не е и за това да ме е излъгала?! :( И, Марто, как става това с настройката, да се ресетва при зареждане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да се оплаче от скърцащ педал на съединителя и на волана като завивате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,някой да се оплаче от скърцащ педал на съединителя и на волана като завивате?

По-скоро скърцаща гумена вложка на левия педал ..... :D edit: Особено при дъжд.... + висок ток ... :) Как да премахна гадния шум без смяна на педал или...обувки , не дай си боже :)! Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със скърцането ми беше най-голямата грижа в близките няколко десетки хиляди километра. :rolleyes: Разрових се насам-натам (в този форум въпроси отбягвам да задавам, защото знам как протичат след това темите и просто няма смисъл) и открих следното: или се пръска със спрей (временно решение), или се разглабя и се смазва със силиконова смазка (трайно решение).

Понеже свалянето е извън кръга от възможностите ми, аз лично си взех някакъв спрей (мисля беше на Nigrin), който беше точно за смазване, против ръжда и някакви такива. Аз го взех за да си пръсна една метална джаджа, която крепи двигателя и всеки път заливам с течност за чистачки, но и скърцането на педала го премахна, да й се ненадяваш. Един вид "пенкилер" :bow:

Ето какво трябва да се смаже за да не скърца трайно:

 

Публикувано изображение

 

Това е за 7-ма генерация, но предполагам и на 8-ма там й е болката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скърцането на педала на съединителя - има 2 варианта.1. Триене в касетата на педала - оправя се както са писали колегите, или замяна на цялата касета под гаранция.2. Може да е и от уплътнението на буталото на помпата ( Master clutch cylinder) - сменя се самата помпа.И двете са ми се случвали. При вариант 1 колата беше на 1 месец и се оправи със смазване. Тази година на 25000 км ми смениха помпата.@georgivanov1 Моя съвет е да отидеш до сервиза, като отворят ще кажат от кое точно е и ще го сменят.P.s. @ Grigor Добре дошъл колега , бройката май е 23 , а?

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@marto благодаря. 22 или 23 май. за разхода - на извънградско го докарвам между 6.2 (каране с ограниченията) и 7.2 (130-160). Но респект за колегата Honda-Z с тия 7 на 100 в София :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз под 8.3 не мога да го докарам никогиш :) а по книжка го дават 6.9 сега зимата ще стигне до 9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два въпроса и от мен - с какъв бензин си карате колиците - 95 или 98 и защо? Какви чистачки слагате - в Бултрако искат 170 лв за нов комплек и ми се струва множко (става въпрос за Type S).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два въпроса и от мен - с какъв бензин си карате колиците - 95 или 98 и защо? Какви чистачки слагате - в Бултрако искат 170 лв за нов комплек и ми се струва множко (става въпрос за Type S).

Отдавна търся някой да се комбинираме от Англия 2-кта с транспорта ще излезнат 40-50 GBPАко искаш пиши лично и ще поръчамеАз го карам с Vpower Racing на ШЕЛДобре дошъл - 24 :) Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :) Тия дни ще се похваля, че още не съм я пререгистрирал и обул в нови гуми, пък камоли да я снимам (и измия).Иначе за горивото - предишният собственик каза, че я е карал с 95, в сайта на Хонда пише да се сипва 95 ама не мога да го повярвам за автомобил края на 2007 да не върви само с 98.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен нещо взе да ми писва от този автомобил,сега се оказа че имам и крив диск на спирачките,като спирам все едно съм в лодка.Скърцане на съединителя и волана при завиване,не спира както трябва,скърцане на задницата а сега и крив диск.Има ли още нещо да се появи на кола на една година и 30 000км :P Що се отнася до чистачките мисля че тук са около 20 евро,карам го с 95,като му сложа 98 направо излита,но не си заслужава,дава минимална икономияДобре дошъл victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен нещо взе да ми писва от този автомобил,сега се оказа че имам и крив диск на спирачките,като спирам все едно съм в лодка.Скърцане на съединителя и волана при завиване,не спира както трябва,скърцане на задницата а сега и крив диск.Има ли още нещо да се появи на кола на една година и 30 000км :plane: Що се отнася до чистачките мисля че тук са около 20 евро,карам го с 95,като му сложа 98 направо излита,но не си заслужава,дава минимална икономияДобре дошъл victor_xtz

ЕЕЕЕ мнооо лесно се отказваш ;)Задното окачване е трагедия сток, ама това си е ясно. Дори да ти сменят амортесьорите след месец пак.Единственото решение е афтърмаркет, ама това след гаранцията ........За спирането решението е пак афтърмаркет, ама тука дават само за накладки по време на гаранцията. Определено дори само накладките дават ефект.И тука чакаме гаранцията.Скърцането на съединителя , просто отиваш в сервиза...Скърцанията по таблото - това е полжението , просто е от поне 400 чарака ;)Като тегля чертата обаче пак бих си купил 8-мата Хеч. Всички тези евентуални бъгове ги знаех още преди да я купя.;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема си купим ниугиш такваз барака ... ;) Мойта на 20г. нема толкоз дефекти ве оуууу ! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз засега няма какво да се оплача освен скърцащото съединителче (ама то се смазва) и пластмаси. То не, че на старата D14-ка ги нямаше абсолютно същите неща ;) Другото обаче е светлинни години напред. :plane:

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема си купим ниугиш такваз барака ... ;) Мойта на 20г. нема толкоз дефекти ве оуууу ! :plane:

Абе аз си мислех да съ бартеросаме с тебе , ама мнооо требе да ти доплащам ;)Па и ти изпрати Сивика.. На прелюдето най-вече музиката мъ влече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз викам да ги питам в сервиза дали ако си купя музиката говорим чисто нова само да ида те да ми я зложат ама ме съмнява малко, появи ми се и някакво чукане на желязо от към предна лява гума като карам по павета да видим дали и него ще го хванат от къде е. След 1 седмица отивам на първо обслужване иии малко ме стреснаха с цената от 400лв. ама ко да се праи :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна търся някой да се комбинираме от Англия 2-кта с транспорта ще излезнат 40-50 GBPАко искаш пиши лично и ще поръчаме...Добре дошъл - 24 ;)

+1 за поръчка. Миналата есен се oхарчих в Бултрако за комплект нови - и те вече се разкърцаха... :plane: Ще взема да си купя куча марка от супера, да видя как са, но мисля, че няма да има точния размер. Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прелюдето най-вече музиката мъ влече

Друга песен ше запееш , кат ти спусна Узана .... на другата НС ! ;) Музиката е най-слабото място в тая кола ... Ма бих я бартнал с теб , че продадем после 8г. и че си купим 5-6 модела 3г Japan Ludes ! :plane: p.s. въххх !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна търся някой да се комбинираме от Англия 2-кта с транспорта ще излезнат 40-50 GBPАко искаш пиши лично и ще поръчаме...Добре дошъл - 24 :)

+1 за поръчка. Миналата есен се oхарчих в Бултрако за комплект нови - и те вече се разкърцаха... :( Ще взема да си купя куча марка от супера, да видя как са, но мисля, че няма да има точния размер.
Ми дайте да правим общата поръчка, че мойте за нищо не стават и спешно трябват. По 50 кинта гледам ще излязат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... че продадем после 8г. и че си купим 5-6 модела 3г Japan Ludes ! :) p.s. въххх !

:( Рейсър, не смесвай изразните средства... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я споделете, нормално стрелката на температурата при бензиновото двигателче точно посредата ли трябва да стои или малко по-надолу?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ viktor_xtz - Да не съм я виждал да стига средатаЗа поръчка за чистачки от Gordons Honda (Анди), човека ще е на работа от понеделник.Пишете дали сте със сензор за дъжд или без , че има разлика в дължината на шофьорската.Предполагам в понеделник ще имам и отговор за цена за 3 к-та (за мен за Веси и за Виктор) с доставката и срок.

Редактирано от mаrto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах ето го и новото попълнение :P 2007 Type S с предна решетка от Type R. Много е запазена и след като я измих се накефих адски много. :D

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Само в Бултрако леко ми скапаха настроението като казаха, че това скърцане от педала на съединителя било от някаква липсваща втулка. Тя обаче не може да се смени и трябва целия педал - демек 500 кинта. Някакви идеи за друг вариант? 10х.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондавелката е много SeXy ;) :P:D Със здраве да и се радваш и да не те ядосва много !!!  

 

п.п:Абе не мога да разбера, защо всички се бутате в Бултрако?  :)  Понеже на някои колите са в гаранция ли... що...?  :)

Редактирано от tols

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах ето го и новото попълнение :) 2007 Type S с предна решетка от Type R. Много е запазена и след като я измих се накефих адски много. :) Само в Бултрако леко ми скапаха настроението като казаха, че това скърцане от педала на съединителя било от някаква липсваща втулка. Тя обаче не може да се смени и трябва целия педал - демек 500 кинта. Някакви идеи за друг вариант? 10х.

Вчера значи тебе видях в Бултрако. Чаках докато свършите с шефа на сервиза да ми даде моята след боя на вратата :DАко знаех , че си ти щях поне лепенка да ти дам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, еми може покрай чистачките да се видим пък и някоя среща на 8мите генерации да се направи. Имам още много въпросчета :ph34r: Едно от тях е - мога ли да си сменя сам габаритните светлини? За лявата се маха акумулатора и не знам това няма ли да прецака нещо в компютъра, настройките и тн?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аа, еми може покрай чистачките да се видим пък и някоя среща на 8мите генерации да се направи. Имам още много въпросчета :ph34r: Едно от тях е - мога ли да си сменя сам габаритните светлини? За лявата се маха акумулатора и не знам това няма ли да прецака нещо в компютъра, настройките и тн?

За габаритите - смених без да махам нищо :)Ще ти покажа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, ора, кво праим със зимните гуми? Не съм срещал тема за групови поръчки по нета, откъде намирате. Трябват ми два броя 225/45/17. Най-евтиното, което намирам, е май около 250 лв за Бриджстоун.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука нещо се омаза форума , ама карай..Ето инфо от Анди за чистачките : "Hi Martin, price of 3 sets of wipers posted would be £99.00. If you are interested then drop me a PM.CheersAndy. "Това означава по 33 GBP на човек , т.е. към 70 лвАко сте навити казвайте да поръчвам и да плащам по paypal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Ето инфо от Анди за чистачките :"Hi Martin, price of 3 sets of wipers posted would be £99.00. If you are interested then drop me a PM.Cheers Andy. "Това означава по 33 GBP на човек , т.е. към 70 лвАко сте навити казвайте да поръчвам и да плащам по paypal

Да - кога и къде да го финансирам? Имам сензор за дъжд. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че поръчваме. Мисля, че споменах, че и аз съм със сензор. После кажи как ще се оправим с кинтите :rolleyes:п.п оправих се с габаритите, не беше трудно.

Редактирано от victor_xtz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп! и за мен едни , също със сензор ...плащене - ми..с превод е най-елегантно май :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп! и за мен едни , също със сензор ...плащене - ми..с превод е най-елегантно май :)

Съвсем на ръба :lol:Станаха 4 , но това е , вече преведох.За плащането ще се разберем Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...