Jump to content
desko

хонда акорд 1999

Recommended Posts

колеги здравейте нуждая се от съвет за покупка на хонда акорд 1999 1.8ES/английски/.така ходих да гледам колата два пъти и нещото което ме притеснява,е че около капака на клапаните е омаслено.колата е според продавача е от германия.прочетох много мнения за колата и характеристики и ей това"Типична гледка под двигателя и трансмисията на Honda Accord - нито петънце масло" като го прочетох и веднага изтръпнах.колата като я запалих не изпуши ако има значение това в случая.та въпросът ми дали ще се размина със смяна на гарнитура на капака или да не си правя илюзий и да се отказвам от нея.Километрите са уж 170000 но аз съм сигурен ,че са поне 50к отгоре.аз самият имам сивик англичанка и няма грам масло по двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Акорд също има омасляване. Гарнитурата ти е 40лв и ми се стурва,че ще заспи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това не е проблем, решава се със смяна на гарнитурата на капака на клапаните+пръстените за леглата на свещите, обикновенно те правят магарията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не си мисли че е на 170000 нито +50 отгоре минимум на 500000 ;) ама това не бива да те притеснява разбира се ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте заблуждавали колегата.

Ако на вашите коли има омасляване, това не значи, че и той трябва да се набута!!!

Най-наивно е да смяташ, че омасляването е от гарнитурата от капака на клапаните!

Може и от там да е, но може да надува от износени сегменти, бутала,цилиндри и вентилацията на картера да не се справя.

Най-лесно може да пробваш като при работещ мотор просто издърпаш PCV клапана, който е точно върху капака на клапаните. Не е на резба, нито нещо го държи, просто се дърпа нагоре с леки "усуквания"

Публикувано изображение

Това с кръгчето е твоето нещо.

 

Като го извадиш, ще изглежда така, и ще смуче яко въздух ;)

Публикувано изображение

 

От дупката на капака на клапаните не трябва да духа! Колкото по-силно духа, толкова по-износен е двигателя.

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги благодаря ,че се отзовахте раздвоен съм много защото колата ми харесва но....разбира се ще направя това което каза колегата tipoman/мисля,че това е много ценен съвет за всички на които им предстои да си купуват кола/ и тогава ще решавам дали да я купя.още веднъж ви благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това не е проблем, решава се със смяна на гарнитурата на капака на клапаните+пръстените за леглата на свещите, обикновенно те правят магарията.

при акорда най-честия виновник е семеринга на разрледелителния вал..13 лв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...