Jump to content
владсан

ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ВАРНА

Recommended Posts

Колеги и в Шумен ситуацията не е розова.Целия град бе разкопан по програма за подмяна на водопровода посред зима.Сега улиците са стеснени от огради,сняг и огромни дупки.Сега както се топи и улиците приличат на реки дупките са пълни с вода и не си личат.... Просот е един ад.Един колега беше направил сравнение с "Афганистанска магистрала"е повярвайте ми,брат ми се върна от там и ми каза че пътищата са по-добри,ама като караш хамър :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писна ми да е*а и града!!! Днес си карам за работа от Фое мол към вътрешността на Трошево и пукнах гума в трап (голям трап), който не видях благодарения на обилният дъжд който се изсипа днес. Миналата събота и неделя бях в София, еми колеги в София все едно е друга България !!! , няма дупки като във Варна, то какви ти дупки във Варна, то не е останал асфалт направо. Иска ми се да мигрирам вече, ама далече от БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте да организираме една колона в града, може да набележим някои дупки и да посадим нещо в тях :thumbs1: поне зеленина да има в тоя град.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА организирането на шествена колона.Събота и неделя съм на линия -обаче трябва някой да се наеме с организацията.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давайте да организираме една колона в града, може да набележим някои дупки и да посадим нещо в тях :) поне зеленина да има в тоя град.

И това е вариант,с вас съм,макар и без кола,че е в бокса...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с вас колеги,но 20 човека нищо няма да направим,ако има колеги регистрирани и в други форуми да пускат постове и там и да се саберем да направим нещо голямо което да се забележи и някои да ни обърне внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и песимистично да звучи от моя страна,нищо няма да направим.Даже и да направим,ще го ядем по един голям от полицията.По мои наблюдения почти всяка година по това време пътищата са в подобно състояние.Няма да мине и месец,общината ще закърпят положението до известна степен.Лично мнение колеги,просто зимата беше по-сурова тази година :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах с действия :) забодох един изсъхнал клон в една дупка до вкъщи и фърлих един кашон в друга дупка която го погълна почти целия. Гледайте внимателно като карате. Поздрави.пс: утре ще сложа една снимка да видите каква хубава дупка имаме на нашата улица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Лично мнение колеги,просто зимата беше по-сурова тази година :)

и затова кмета и мутрите които го преизбират трябва да наваксат повече за джобовете си през пролетта. Криза е, бизнеса не върви, откъде да прибереш кинти освен от общината.Не се намери някой свястен човек да запуши задното отверстие (разбирай дупка) на кмета и още десетина като него с нещо дълго и гладкоцевно. По евтино излиза от камион с хасфалт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегата! Най-лошото от всичко е, че не че не могат да се направят, а че нямат личен интерес да го направят! Да не би в Германия да няма зима? Защо там не зейват дупки след всеки сняг? Защото ако тука ги направят, както трябва ще спре кранчето, както за кмета, така и за приближените фирми, които се занимават с това! А така всеки месец си знаят- няколко милиона са им сигурен приход! Това вече незнам има ли някой, на който не му е ясно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка от вчера (17.02.2010)

Публикувано изображение

 

днес като минах кашона беше потънал след половината.

 

@Сашо пуснах гласа си дано има файда. Трябва да намеря някой катаджия да ми напише протокол за нещо :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз попълних подписката,дано има ифект върху управляващите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потроших си колата писна ми вече ... Онзи ден бях в сервиза,утре пак! А колегата дето се е потрошил в Трошево знам го трапа там заради него заобикалям квартала за да се прибера ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мислех да предложа да направим АД и да започнем да произвеждаме ховъркрафти ама гледам че са ме изпреварили.

http://vbox7.com/play:a4d9c3ea&al=1&vid=151664

Малко е кофти че няма спирачки но за сметка на това е меко и не се чупи :)

 

Това в кръга на шегата.

 

Подкрепям идеята за протест но за да е всичко законно трябва разрешениеееееее. :)

От къде?

От общинатааааааа....(и полицията май)

И кой ще се наеме да го организира?

Срува ми се че с този параграф 22 общинарите ни са си гарантирали спокойствието си.

Дано да греша.

 

А за качеството на ремонтите по пътищата са отговорни разни инспоктори,наблюдаващи,приемчици или каквито там се водят които би трябвало да контролират работата на фирмите,което със сигурност НЕ правят.На тях трябва да им се търси персонална отговорност.

.....а новите улици които направиха.........идиотизъм достоен за Гинес.

 

Поздрави на всички и внимавайте да не се окаже че колите ви могат да се движат в повече от 4-ри посоки и да пропаднете на Долната земя през някоя дупка ;):) !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-голям ефект ще има да се съберат всички форуми (визирам хората от Варна) и заедно с бакшишите да затворят Мария Луиза и 8 Приморски полк точно около общината да не могат тия боклуци да припарят до там докато не оправят пътищата. Също трябва да се направи и закон който задължава фирмите които ремонтират пътя да дават гаранция поне 5 години и ако се появи дупка в този срок да ремонтират със собствени средства а Сулю и Пулю да не могат да копаят когато им кефне да слагат кабели или след това да асфалтират наново цялата отсечка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... или след това да асфалтират наново цялата отсечка.

Ох чул те Господ :huh: аз такова чудо не съм виждал да преасфалтират напълно отсечка(основно ги закърпват и то така че по-добре е да си е ров) след като са копали за кабели или тръби понеже някой "мозък" е забравил да ги положи предварително :) И е крайно време да се промени закона за самото полагане и да има някаква схема за самото полагане,а не да ми разкопаят и след 1 месец(незнам защо винаги толкова много чакат) да сложат 2 см асфалт.Има си технология на полагане и наш'те мили родни фирми или са толкова прости или се правят че незнаят каква е технологията.В Германия съм виждал как се преасфалтират магистралите им(копаят здраво на дълбочина полагат пясък след това чакъл,отгоре и бетонират за здравина на самият път и чак накрая полагат асфалта и то не 2 см а минимум 10-15 см качествен асфалт) и знаци си слагат хората(светещи,предупредителни от 5 километра преди ремонта) и колко копаят на долу и какви дренажи си слагат за да не се задържа водата на асфалта.И съм се чудил дали няма да е по-добре чужди фирми да ни правят пътищата,а не тези измамници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен най-голям ефект ще има да се съберат всички форуми (визирам хората от Варна) и заедно с бакшишите да затворят Мария Луиза и 8 Приморски полк точно около общината да не могат тия боклуци да припарят до там докато не оправят пътищата.

Мда, хубаво ще е...Само дето всички таксиметрови фирми във Варна се държат от една трибуквена фирма. А кметът ни де-факто е служител в същата тази фирма.Така че бакшишите псуват тихо, но нищо няма да предприемат....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже има страница във Facebook за варненци!Г-н Кирил Йорданов, а Вашата S-класа не влиза ли в дупките?http://www.facebook.com/#!/pages/G-n-K...te/350095787165

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Днес по 3-ти март бяха почнали да запълват някоя и друга дупка, чували пълни с асвалт.До края на лятото ,мисля че ще успеят :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Днес по 3-ти март бяха почнали да запълват някоя и друга дупка, чували пълни с асвалт.До края на лятото ,мисля че ще успеят :drunk:

И по важното е, че като свършат ще започнат от първата дупка защото тя вече ще е зейнала наново и така ... тези фирми ще имат неспирни приходи, а ние дупки :fun: Така работи системата. А дали ще се промени нещо скоро?Аз също подкрепих инициативата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Fero запълват дупките ,не си мислете че асфалтират.Но засега и на толкова съм доволен.Тук таме са изравнили траповете особенно по "Брегалница" която беше станала една голяма дупка.Това запълване е временно и много краткотрайно решение надали ще устиска повече от 2-3 месеца особенно сега в сезона на дъждовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с приятел който бачка в общината, след като го нахраних яко :tease: заради дупките, ми каза че чакали да изсъхне хубаво и тогава щели да изкърпват. Сега запълвали само по големите дупки за да замажат положението. Скоро "уж" щяло да почне изкърпване. До тогава да се молим да не вали дъжд, за да може да изсъхне и господата да решат да земат да оправят най-накрая тия дупки. Днес заради една "патка" влязах с задната гума в една дупка която беше адски дълбока толкова че задната ми броня и гърнето заораха в нея :lol: просто нямам коментар :hondarulez:Поздрави и внимавайте с дупките че има такива в които можем да влезем със все колите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кърпене на дупки няма да стане нашата работа. Асфалтa във Варна е положен, когато жените ползваха домашен гел/вода и захар/ за вдигане на бретона, като козирката на центъра! :)Предлагам да не плащаме данъци, такси и подобни... Докато не се оправи положението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братя днес трябваше да шофирам до Варна И по магистралата изкривих преднта джанта :) Доплака ми се.Стигнах във Варна самия град не го познавам но мисля, че шофирах по Владислав Варненчик.Е просто се накзах от всякъде.Нз какво са кърпили какво не но само кажете кога идвам от Шумен Ще навия и притятели(не карат хонди но са за ) да направим нещо протести митинги де да знам.АЗ НЯМАМ ПАРИ ЗА ДА ПЛАЩАМ ЗА НЕЧИЕ НЕБРЕЖИЕ И БЕЗОТГОВОРНОСТ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плащаш данъци....а държавата се е ебала в гъзъ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тогава да се молим да не вали дъжд, за да може да изсъхне и господата да решат да земат да оправят най-накрая тия дупки.

Честито, сега пълнежа, който се поставя след 3-4 дни няма да го има - 3-4 дни дъждове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението е наистина трагично, жалко и безотговорно.. подкрепям инициативата с две ръце! Надявам се на 1 март наистина да се съберем много хора, всичко да мине добре и най сетне да се стреснат тия управиници и да вземат мерки. Разпространил съм новината на много приятели и познати и ще дойдат, както и аз но не с любимата ни марка.. но важно е участието! Успех на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло подкрепям проста! Добре е такива протести да има в цялата страна.Така наречените "власт имащи" се стряскат единствено и само от народното недоволство. Нищо друго не може да ги трогне, защото те просто нямат такива ценности, като морал, чест, достойнство и т.н.п.п. Днес мръднах София-Перник - АУУУУУ, сигурно на Луната е по-добре :)

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам феновете на любимата ни марка,да се съберем 1 час по-рано,някъде и да тръгнем всички заедно за общината със плакати,за да се разбира за какво протестираме.Ако искате дайте предложение,но най-удачно ми се вижда 15:30 на полигона на дружба.Пишете дали сте съгласни и да се организираме,и да ги стреснем малко тия перачи на пари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес във Враца видях как пълнят дупките със чакъл :plane: иначе и по другите автомобилни форуми също се организират :D Добре ще е да стане някакъв общонационален протест през март месец. Аз вече незнам за какво плащам данък, винетка и ред други простотии. Колата ми е на 18 г., но и аз като всеки нормален водач искам да карам по читав път, а не да вися по сервизите за джанти, тампони, биалетки и ред други неща.П.П. Представям си лятото ако е така и излезнем с моторетките....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може би няма да се включа в колона с коли, но ще дойда пред общината. Който има Хонда якета да ги облича :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.dnesplus.bg/Society.aspx?f=99&d=312335 - един познат е организирал работите и доколкото чувам работата този път че е мн сериозна, телевизий, радиота, интервюта..... също така ще има много хора и ще стане адското задръстване. Взимайте приятели и идвайте да видим. Ако и сега нестане нищо, вече бог да ни е на помощ :) .. все пак това е единственото нещо което можем да направим, и по лошо не може да стане. Събираме се пред метро в 16 часа понеделник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано се съберете много хора и коли утре.Добре е навсякъде да се организират такива протести и едно от основните искания да бъде КАТ да издават протоколи за щетите, за да могат да се покриват от ГО, а не както е сега: викаш КАТ и те ти праскат акт за шофиране с несъобразена скорост. Това докато е така и хората си траят, нищо няма да се оправи по пътищата и по-добре да минаваме на танкове :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре всички на метро:huh:

16.30, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...