Jump to content
владсан

ПРОТЕСТНО ШЕСТВИЕ ВАРНА

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Във Варна, както вече всички знаете, зейнаха огромни дупки, в които спокойно може да си трошим колите, да си кривим джантите, да си разбиваме окачването, да си пръскаме гумите и други такива "прекрасни" неща. Моето предложение е следното - можем ли да се съберем достатъчно фенове, които да направим една обиколка на Варна, с цел да предизвикаме някакво внимание от страна на общинарите? Правим една сбирка на полигона в неделя/ 10.01.10г./ - само ни трябват някакви материали, с които да се разбере за какво сме излезли, аз мога да подготвя в А 3 формат някакви подобия на плакати. Ако сте ЗА - давайте да се организираме! Поздрави! Час - 13.00. http://moreto.net/novini.php?n=71103

Редактирано от владсан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах днеска ,че запълват дупките,но и това е временно решение.Давам им време до другия сняг и пак ще е същото положение ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано ги запълнят с нещо по различно от камъни и кал (или нещо подобно) както преди 1 седмица. Гениална идея беше това с камъните.Аз съм ЗА протеста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези пари само ще нафъргат материал в дупките и след месец два всичко ще си е постарому.Спомням си последния мащабен ремонт преди няколко години при който по-големите булеварди и улици заприличаха горе долу на равен път,но после последва един доста голям потоп при който отново прочутата варненска канализация не издържа и еднометрови парчета от кръпките се свличаха по баирите.Ужас.Според моето лично скромно мнение настилката на Варненските улици вече не става за ремонт и кърпежи,просто трябва да се положи на ново.Това няма да стане никога поне докато аз съм жив,ловя бас така че положението е неспасяемо.Остава вариянта дупка-кръпка,и тамън си кажеш "Я тая яма са я напълнили,няма вече да правя лупинги" и хоп влизаш във следващата.П.П. оправия нямаП.П.2 Таман бях запомнил горе долу траповете къде са и със какви"дрифтове"на ги избягвам и ми връчиха другия учебник с актуализираната информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В САЩ продават един цемент за 5мин става на камък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че Варна по принцип е града с най - много дупки !!! /за съжаление не само след последното застудяване/. Съгласен съм с колегите, че въпроса с пътната инфраструктура не се решава чрез закърпване на дупките, а посредством полагане на нова цялостна настилка с качествен асфалт ! Опасявам се, че за пореден път Община Варна ще излезе с оправданието с липсата на средства, а в същото време всеки варненец плаща общински такси и данъци за адекватно, културно, цивилизовано и европейско обслужване !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докато Варненци продължават да избират все този мошенник за кмет това ще е положението, защо няма никакви санкции за фирмите които всяка година са едни и същи, и всяка година "правят" едно и също, отбиват номера и вземат парите, и след 1-2 месеца айде пак да пълним дупки, няма ли да има край това крадене? Варна стана отвраително място за живеене, колкото и да ми е неприятно да го кажа, но е така. Кога кмета ще ни плати гумите и джантите които смляхме по пътищата на Варна? Надявах се да ми олекна ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно че Варна се превръща във кофти град за живеене.Аз живея тук от раждането си и усещам промените които колкото са за доброто на града толкова и го правят по зле.Относно кмета да е жив и здрав дето направи варна като коледна елха целогодишно,сигурно марсиянците ни виждат с телескопи от Марс като една голяма светеща точка.Същевременно нужното осветление по улиците и булевардите често вечер липсва и трябва да се шофира на принипа"Реи Чарлз".В комбинация със пътната ни настилка получаваш усещането че се движиш във минно поле.Относно кмета -предишния и той не я свърши като за награда,оцапаха града с простотията си после видиш ли НИЕ се грижим за Варна-била най- хубавия град за живеене.За мен все още е най-хубав ама не благодарение на подобрения в инфраструктурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градът е заприличал на гробище.ВиК копаят де им падне "Станка Василева" след тях заравя и тук-таме добросъвестни граждани са набучкали клончета по големите дупки и отворени шахти да не земе някой да се пребие по-лошо от обикновенното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само писане във форума не става!Трябва да се вдигнат Варненци на бунт и тогава "може би" кмета ще се усети!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектно запълване правят фирмите :yes: изравят траповете и хвърлят някакво подобие на стар асфалт и даже не го минават с валяк примерно ами го сипват и оставят колите да го утъпчат :yes: ГОРДЕЯ СЕ ЧЕ ЖИВЕЯ ВЪВ ВАРНА Евала и на кмета такъв човек е че направо не мога да го търпя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, току-що гледах репортаж по БТВ за дупките във Врана ... и честно да ви кажа май-май вярно сте подминали София по дупки. (така го споменаха в новините, даже от Враца е по-зле)Не ви завиждам. :angry:п.п. http://www.facebook.com/group.php?gid=238464327228

Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, току-що гледах репортаж по БТВ за дупките във Врана ... и честно да ви кажа май-май вярно сте подминали София по дупки. (така го споменаха в новините, даже от Враца е по-зле)Не ви завиждам. :Dп.п. http://www.facebook.com/group.php?gid=238464327228

Баце...аз съм от Монтана, не искам да се заяждам за дупки, ама в тая Враца всеки път като минавам с Цвика и спортното окачване, точно на подлеза до гарата минавам с 20 на 2-ра и колите с обикновено окачване ми свиркат а аз псувам и подскачам от седалката и като има сняг си бия спойлера и е живо чудо. Пък в Монтана по главните пътища никъде не намалям и не си удрям колата и не подскачам като идиот. А за Варна, пак изхождайки от спортното на всички кръстовища и светофари (щото тук живея) подскачам и намалям че цялата кола се тресе и е мани-мани. То не че има толкова дупки, колкото пътя е вълнообразен - както един приятел викаше - варна пътя е като морето - вълнообразен...а дупки има навсякъде, но по главните улици е ненормално да минаваш от 50 на 20 и на 2-ра едвам за да не потрошиш картера или скоростната кутия - най-ниските точки отпред на моята кола :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елате да видите в Кайсиева градина какво прилича , като Афганистанска магистрала е , а пък ако не видиш вечер някоя дупка може и да те пуснат за издирване .

Редактирано от Kollety623

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля че Сивика ми е гадна кола ,скърца,пука кат влезеш в дупка имаш чувството че ще ти изпаднат стоповете.А случайно ако се качиш на нов равен път получаваш чувството ,че се возиш във скъпа лимузина.Постоянно чувам коментари -тази или онази кола не вози добре ,или френските коли мноо се чупят,слаби им били чарковете.Всяка машина си има условия за експлоатация посочени от производителя, например ако си сложиш пералнята в двора дали тя ще издържи на атмосферните условия,тоест това което искам да кажа е че всъщност не си употребяваме колите правилно -направени са да се движат по гладки пътища а не тук таме по асфалт.Чувам също така и коментари като -тея амортисьри не държали онея шарнири и носачи били слаби-Верно!!!частите са боклуци обаче и ние им помгаме да се счупят.Не може да изпереш картина на Ван Гог с четката за дъски и после да кажеш "Я па тоя с кви бои я нарисувал -олюпиха се"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля че Сивика ми е гадна кола ,скърца,пука кат влезеш в дупка имаш чувството че ще ти изпаднат стоповете.А случайно ако се качиш на нов равен път получаваш чувството ,че се возиш във скъпа лимузина.Постоянно чувам коментари -тази или онази кола не вози добре ,или френските коли мноо се чупят,слаби им били чарковете.Всяка машина си има условия за експлоатация посочени от производителя, например ако си сложиш пералнята в двора дали тя ще издържи на атмосферните условия,тоест това което искам да кажа е че всъщност не си употребяваме колите правилно -направени са да се движат по гладки пътища а не тук таме по асфалт.Чувам също така и коментари като -тея амортисьри не държали онея шарнири и носачи били слаби-Верно!!!частите са боклуци обаче и ние им помгаме да се счупят.Не може да изпереш картина на Ван Гог с четката за дъски и после да кажеш "Я па тоя с кви бои я нарисувал -олюпиха се"

на 100% те подкрепям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес Варна е отново като след бомбардировка! Няма здрава централна улица, да не повдигам въпроса за по - малките такива! То не са просто дупки, а цели ями и трапища ! ;) За общинската администрация това въобще не е проблем - оттам чакат спокойно да се стопи сегашния сняг и лед и отново ще запълнят кратерите с псевдо - асвалт и така отново след следващия, по - следващия и т. н. снегове и ледове /мисля, че мотото "каквото беше - беше, отсега нататък както си беше" :) най - добре пасва/. Бесен съм, защото пътната инфраструктура на един голям град е може би /за някои/ най - малкия проблем в тази абсурдна държава. Протести, пиперливи и гневни писма, молби, подписки - вече не вярвам в това по ред съобръжения.

Вариант - ежедневни уведомителни писма от повече хора за конкретни дупки на конкретни улици /това има локален ефект поне досега/ и така ... до край света !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АРЕ НЯКОЙ ДА СЕ НАЕМА ДА ОРГАНИЗИРА НЕЩО, ДА КАЖЕ КОГА И КЪДЕ И ДА СЕ СЪБИРАМЕ ДА ПРАИМ ПАТАКЛАМА. АКО НЕ ИЗЛИЗАМ ВЕЧЕР ПАК С ОТКАЧЕН КОЛЕКТОР И ЦЯЛА ВАРНА НЯМА ДА СПИ ДАЙБА ЦИГАНИТЕ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо не разбрах ти ли ще си махаш колектора или циганите са си ги махнали? :DСтига бе колеги той Кирчо да не е господ да огрее навсякъде, има къде къде по-важни дела да върши от запълването на дупките, били те и по главната ;)В интерес на истината колкото и пъти да дойда във Варна направо се изнервям като карам по централните улици. Ако няма дупки то някакви виражи са се образували от пропаднал асфалт :)А скоро ще се местя в "най-хубавия град за живеене"....

Редактирано от martjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правете нещо по въпроса, след като сте пуснали тема дори :) Книгата за оплаквания всички знаят колко работа върши ;)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не си определям маршрута по най-късо разстояние или избягване на задръствания, а минавам от там, където мога да избегна дупките.Спортното окачване се оказа голям автогол, поне ми разви бдителността с минимум 120%. Очите на пътя, не по краката на девойките по тротоара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа именно Варна е "Най-добрия град за живеене" за 2008 и 2009.Къф град к'ви 5 лева.От месец колата не съм я пипал и си стои наказана.Щяха да чистят кварталните улици още преди месец.За дупките там друга бира.Ако по случайност не видя някой дупка като пешеходец,крак може да счупи човек. :)Ако ще се прави нещо съм твърдо ЗА !!!

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Положението стана супер трагично. Във Варна няма дупки на пътя, а път покрай дупките! НЯМА ТАКАВА ГАДОСТ, КОЛЕГИ! Не знам с какви коли ще направим шествие - няма Хонда тип - БРОНЕТРАНСПОРТЬОР!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и в нашия форум има доста варненци - пуснах тази тема там.И един колега е направил клипче как преминава през една улица - Господ да им е на помощ на варненци!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа голям екшън е да се кара из града, дори подочух че скоро ще има Оф-роуд състезание "Обиколката на Варна". Голяма награда за тоя който обиколи града без поражения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и в нашия форум има доста варненци - пуснах тази тема там.И един колега е направил клипче как преминава през една улица - Господ да им е на помощ на варненци!

;) ;) :) Ако не се лъжа това трябва да е улица Девня-или така наречения крайезерен път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече не си определям маршрута по най-късо разстояние или избягване на задръствания, а минавам от там, където мога да избегна дупките.Спортното окачване се оказа голям автогол, поне ми разви бдителността с минимум 120%. Очите на пътя, не по краката на девойките по тротоара.

И аз съм на този принцип вече.Ситуацията е трагична,дори по магистралата като минавам се налага да избягвам дупки за какво става на въпрос само...А там покрай автосалоните през владиславово е ужасно отворили са се огромни кратери които нямат избягване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реве ми се направо ... Онзи ден карам от ХЕИ към Пикадили център по улицата до Районното и се набучвам в някакво задръстване и си викам "Тия защо спряха" пред мен имаше един Туарег като видях как хрътна в една дупка почти до бронята ми стана лошо ...Мисля си само "Ок мой ти мина с джипа ми аз сега с мойта въшка как да мина".Трагедията в града е пълна не ни стигат дупките ами на места и осветление няма,а фаровете на моята красавица не са от най-добрите и тогава бягането от дупките става още по-трудно.След всеки сняг е така .. тъкмо ги запълнят и айде пак ... нямам думи вече ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София вече е същия уй като във Варна....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е смешно че България се поделя на няколко типа пътища...първокласни, бторокласни, третокласни, четвъртокласни...аз виждам само един тип жалко че е последния ама така е УЙ ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Във Варна, както вече всички знаете, зейнаха огромни дупки, в които спокойно може да си трошим колите, да си кривим джантите, да си разбиваме окачването, да си пръскаме гумите и други такива "прекрасни" неща. Моето предложение е следното - можем ли да се съберем достатъчно фенове, които да направим една обиколка на Варна, с цел да предизвикаме някакво внимание от страна на общинарите? Правим една сбирка на полигона в неделя/ 10.01.10г./ - само ни трябват някакви материали, с които да се разбере за какво сме излезли, аз мога да подготвя в А 3 формат някакви подобия на плакати. Ако сте ЗА - давайте да се организираме! Поздрави! Час - 13.00. http://moreto.net/novini.php?n=71103

предлагам да направим и едно такова шествие в Бургас щото нерви вече нямам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна - Дакар (Девна) да си спретнем а? :lol: Ама колегите с ниското окачване не знам дали ще участват? Наистина е кошмар да караш във Варна, ако не си загубиш джантата на някоя дупка, то най-малкото поражение ще е спукана гума :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София такова нещо никога не може да се случи защото ще има гражданско неподчинение:fun:там една дупка да зейне и я дават по новините. А ние варненци стоим и си траем.Преди до нашия блок имаше трап и всяка вечер хора си пукаха гумите,писах писмо до общината и ми отговориха след 3 месеца че ще се погрижат,и след още 3 запушиха дупката.А този нашия кмет...брат му бил държал фирма за озеленяване и украса затова зимата Варна е като коледна елха,а лятото слагат разни екзотични растения покрай улиците като например палми по 3000 лв едната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера като се прибирах спуках гума и изкривих джанта в тъмното :thumbs1: то поне като няма да запълва дупките да оправи осветлението.Варна стана най-лошия град за живеене имам чуството. :P Сега трябва са бръкна 40 кинта за нова гума и за изправяне на джанта. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че трябва и във София да организираме същия протест улиците тая зима са заприличали на бойно поле и и има огромни кратери които просто няма как да избегнеш положението е плачевно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че трябва и във София да организираме същия протест улиците тая зима са заприличали на бойно поле и и има огромни кратери които просто няма как да избегнеш положението е плачевно

+1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...