Jump to content
sand0

"Имерията ХОНДА" и "Господин Хонда" една и съща книга ли е?

Recommended Posts

И от къде мога да се сдобия с тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,имам горната рзправя за целия живот на Сойчиро и какво се случва през годините със моторите после със колите ,как основава фирмата и тн. :ghost: МНого интересна книга .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

airbrush Я кажи като имаш горната дали под меката подвързия не е "Господин ХОНДА" щото аз поръчах Империята ХОНДА а днеска ми дойде Империята ХОНДА (подвързия и под нея Господин ХОНДА ???

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

airbrush Я кажи като имаш горната дали под меката подвързия не е "Господин ХОНДА" щото аз поръчах Империята ХОНДА а днеска ми дойде Империята ХОНДА (подвързия и под нея Господин ХОНДА ???

да едно и също било :ghost: както си дал сниките горното е подвързията долното е самата книжка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цигански български номер за да си купиш двапъти едно и също нешо!!!отвратен съм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни я да се продава в "Продава части / аксесоари" защото според мен това е ценен аксесоар който всеки почитател на марката трябва да има... :ghost:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:ghost: Това ми е първата книга :lol: Проблема е че могат да си правят корици с различни заглавия на едн аи съща книга!!!!И всеки път да си мислиш че купуваш нова книга! ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за книгите дали са 2 или една, но...Малко off topic (но всъщност не толкова) - някога когато имаше само Канал 1 и Ефир 2 (т.е. говорим за средата на 90-те години), по втората спомената телевизия съм гледал няколко пъти филм, дублиран на български, за живота на С. Хонда, за компанията Хонда като цяло, за приятелството му с основателя на империята Sony (били са големи авери), със самия С. Хонда имаше много интервюта и разговори пред журналисти, със съпругата му също имаше разговори, както и със сина му Хиротоши Хонда (основателя на Mugen) и т.н., казано накратно един много интересен научно популярен филм не само за "Хондаджия", а по принцип. Филма е правен е след смъртта му (т.е. след 1991-а), но не помня как се казваше, а къде ли не съм ровил и търсил за подобен филм или нещо от сорта - нъцки, нищо не откривам.Ако някой знае нещо по темата, за филм за Соичиро Хонда и компанията Хонда - нека сподели. Много ми се гледа подобно нещо (показваха чат пат ония ми ти S600, N400, Civic 1-a и Ballade Sport CR-X :ghost: - кеф голям).

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи интригуващо. Сега яко някой хакер го изнамери този филм всеки от форума ще го черпи по една бира :ghost:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие голяма муха пуснахте с тоя филм! А тая книжка от къде може да се намери и какви пари е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намирам ги филмчетата но за сега само с пари това е едното Movie of Car vol.2 -HONDA S800/S600-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за книгите дали са 2 или една, но...Малко off topic (но всъщност не толкова) - някога когато имаше само Канал 1 и Ефир 2 (т.е. говорим за средата на 90-те години), по втората спомената телевизия съм гледал няколко пъти филм, дублиран на български, за живота на С. Хонда, за компанията Хонда като цяло, за приятелството му с основателя на империята Sony (били са големи авери), със самия С. Хонда имаше много интервюта и разговори пред журналисти, със съпругата му също имаше разговори, както и със сина му Хиротоши Хонда (основателя на Mugen) и т.н., казано накратно един много интересен научно популярен филм не само за "Хондаджия", а по принцип.

И аз съм го гледал. Може би в края на 90-те. Казваше се нещо от рода на "Ибукa и Хонда - живот на върха", като съм по-сигурен само за първата част от заглавието. "Ибука" беше фамилията на основателя на Сони. Много хубаво филмче беше, много....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мене цяла каса бира за този който намери филма :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам книгата, sand0, кажи моля те от къде може да се поръча?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. няма я на пазара и може да се намери само от човек :) Ако на някой все пак му изпадне излишно копие да прати едно лично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако я намеря бих направил всичко възможно да я сканирам за да се "запази за поколенията" :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Успях с малко ровене и сам да ги открия, но никъде няма количества. Предполагам, че няма нови издания?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я наистина е издавана последно 1993г поръчал съм да ми търсят още бройки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купих тази от 3-тия линк, излезна ми 44 лв. с доставката. Сега остава да изпълня плана си да я цифровизирам някакси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да намеря част от горе споменавания филм - ENJOY ITСега остава някой да го преведе и да намерим целия филм :)Междодругото, в youtube-а има друг подобен филм който е сравнително нов и на английски език: "Twist the Throttle" се казва, няколко части са.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Книгата е невероятна има я на СЛАВЕИКОВ за около 15-20 лв с поръчка на хората които продават там ако някои колега които не е от София има интерес мога да поема ангажимент да я намеря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го даваха минала седмица по Дискавъри - Twist the Throttle

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ново издание

 

...

Гледам, че има по-ново издание - ще взема да поръчам, че не си спомням на кой дадох старото.

 

Господин Хонда

Ив Дерисбур

 

 

Корица Мека

Страници 312

Размери 12.00 / 20.10 / 2.30 cm

Тегло 0.277 kg

EAN 9789543202881

ISBN 9789543202881

 

Господин Хонда - Ив Дерисбур - 13 лв

 

Публикувано изображение

Редактирано от eDaniel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсете новото издание от 13 лева в книжарниците в моловете в София- непрекъснати доставки имат на малко количества обачеаз взех единствените 3 бр. от мол Сердика или по дяволите как се наричаше това :newbie: адско място на бул Ситняково

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че споменахте за цифров вариант на книгата. Колега от форума се беше постарал да я качи за всички нас и да я редактира, доколкото е възможно (тъй като в книгата има много неточности и грешки при превода). Ето я Господин ХондаПо-добре си я принтирайте, отколкото да ви лъжат по магазините и да давате сума пари (скъпо ви искат като гледам - по 15 до 20 лв, при положение, че моята книга я взех за 5 пъти по-малка сума)Приятно четене на всички :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да подновим темата.Филма за Сойчиро Хонда и приятеля му основал Сони, го даваха няколко пъти през 99 година по Канал 1. Те го имат гадовете. Откъса на колегата по-горе е точно от този филм и беше преведен (озвучен) на български.Хайде колеги от София, търсете връзки в телевизията!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...