Jump to content
darius

Законова граница на алкохола!

Законова граница на алкохола!  

205 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Според мен всяка крайност не е на добро.

За Ганъо си трябват краиности, иначе не става нищо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.50 лятото на всички ни се ще да испием по една две бирички!пеша ли трябва да изляза за това?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема да отидеш пеша за по бира ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.50 лятото на всички ни се ще да испием по една две бирички!пеша ли трябва да изляза за това?!

а тебе може да ти прийска и 1-2 ракии да изпиеш пеша ли трябва да ходиш и тогава ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега - има хора, които по принцип не пият, и една бира 0,33 л може да им се отрази значително на реакциите, на преценката в реално време на пътя, та дори и на увереността в себе си докато са зад волана, чиято липса (притеснението, че си пил, и не си на 6) може също да изиграе лоша роля. Нормално голяма част от тях да са за границата от 0,00 тъй като те не биха искали срещу тях на пътя да има някой, който се чувства както тях самите, когато изпият тази една бира. Но за хора, които си пият редовно (с удоволствие и мярка), не мисля че консумацията на 1 бира би било заплаха за останалите на пътя. Не казвам, че като си пияч, и алкохола не те хваща, напротив - и една бира дори ти забавя реакциите, но не мисля че дотолкова опасно колкото, ако си напълно трезвен и разсеян, или угрижен, или главата ти е някъде другаде, или колата ти не е в ред, или със стари гуми и т.н. Тук по никакъв начин не искам да обидя тези, които не пият, просто казвам, че това дали пиеш редовно или не ОКАЗВА влияние на това опасен ли си на пътя след 1 бира, или не!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз наскоро участвах в една катастрофа без сериозни последствия за моята кола.Извикахме полиция защото имаше 4 коли ударени.Та един от хората се оказа че е на 1.2 а имаше най-малко вина от всички !!!Така че без тези думи,че като си пил ставаш потенциалне УБИЕЦ.Аз съм за 0.5,макар много рядко да карам пил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.0 е простотия, щото като те спрат ушевите с 0.1 я ти простят, я не !Трябва да е 0.2-0.3, като в други държави, това е достатъчно да не си позволяваш дори и една бира :ghost:Както казаха и други колеги обаче, по-важно е да се спрат малко с подкупите, щото сега минаваш с 20, ако намалят границата ще станат 50 лв. и така..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чашата вино в "Агнето" с пържоли не си я давам!!!С две ръце-да си остане 0.5 промила!!!Не си спомням да е имало установено ПТП с виновник с до 0.5 алкохол, :lol::D:ghost:

Не се коси бре, пиеш 200гр вино и след 2часа си ОК, ще покажеш 0.2!Ако не щеш има и други шофери, ще те закара някой!Виж тук!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те спрат за проверка и си с 0,5 - без последствия.Ако ти си виновен за катастрофа и си с 0,0 - последватия.Ако ти си виновен за същата катастрофа, но си с повече от 0,0 - много по-тежки последватия.Подобно е в Люксембург. Често се виждат коли, които пълзят с 5 - 10 км/ч, които пийналия МАЛКО собственик си ги пребира и знае, че сгафи ли - мноого лошо му се пише, но не сгафи ли - без последствия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и дълга да окаже започнатата тук дискусия последната дума ще е на дейпутатите :ghost:

Редактирано от mercury

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го направят 0.00 и по някакво течение на обстоятелствата съм изпил една бира и са ме спряли и ми покаже 0.20 ще се изям от яд ако трябва да им давам 20 лв , за да ме пуснат :) Карам на приципа , че ако ме спрат за нарушение , ако мога ще ме пуснат без да плащам , ако ли не - акт !!! Два пъти се разминавам така , без да им дам и лев ;) Но ако за 0.20 ще ми вземат 10 точки / примерно / и 200 лв , ще си изям ушите :) За това , още веднъж съм против ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да ви кажа какво е моето мнение по въпроса,като гражданин и полицай.значи в бг,някой все нещо иска и дава за пример все някоя друга държава но не е наясно в действителност.спирам аз оная вечер един холандец който го проверявам за алкохол и му показва 0.58 и го питам защо пиеш и караш като преди това е лишаван от право да управлява пак за алкохол,а той ми вика защото сам в бг.Аз го питам в холандия пие ли като шофира а тои казва че там няма никакав толеранс при карането с алкохол,и това е само капка в морето от случаите които съм видял.ако вие като толкова ви се пие и иската да се приберета с личната кола и бласнете някой човечец и недаи си боже стане най-лошото тогава какво ще кажете "да не бях пил"така че недейте да искате 0.5 защото и те са утежняващи при птп,а и новите дрегери отчитат само на алкохол и на нищо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

honda_25 - извинявам се за офф-а, но като полицай можеш ли да дадеш достоверна информация за дрегерите, които ползвате ти и твоите колеги, интересува ме да науча нещо повече за технологията - как така едните реагират само на алкохол (от къде е 100% сигурно че е така) и как предните са реагирали и на нещо друго, тъй като и аз и други колеги споменахме случаи (моят беше преди много години), в които дрегер е отчитал наличие на алкохол при положение, че човека 100% не е употребил. Интересува ме и ако имаш информация за дрегерите, които ползват в други "бели" държави. Става въпрос за линкове или модел/марка по които може да се намери информация. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се коси бре, пиеш 200гр вино и след 2часа си ОК, ще покажеш 0.2!Ако не щеш има и други шофери, ще те закара някой!Виж тук!

Колега, данните от този линк не са верни. По-скоро касаят времето на опиянение, а не времето след което проверка ще ти отчете 0.0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се коси бре, пиеш 200гр вино и след 2часа си ОК, ще покажеш 0.2!Ако не щеш има и други шофери, ще те закара някой!Виж тук!

Колега, данните от този линк не са верни. По-скоро касаят времето на опиянение, а не времето след което проверка ще ти отчете 0.0
От личен опит горе-долу са верни. 100гр. алкохол(уиски) и след 2часа, пеша до патрулката на Лъвов мост с 0.50!500гр. ракия от 17.00 до 22.00 излизам пред Стъргалото на Раковска и ми показа 1.2!Да знаете и 50гр. алкохол ви променят реакциите и функциите на мозъка, само че не го усещате осезателно, чак след като ви хване след 150гр. се чуства.А и всичко зависи от организма, ял ли сте, ядосан ли сте, за какво пиете и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги да ви кажа какво е моето мнение по въпроса,като гражданин и полицай.значи в бг,някой все нещо иска и дава за пример все някоя друга държава но не е наясно в действителност.спирам аз оная вечер един холандец който го проверявам за алкохол и му показва 0.58 и го питам защо пиеш и караш като преди това е лишаван от право да управлява пак за алкохол,а той ми вика защото сам в бг.Аз го питам в холандия пие ли като шофира а тои казва че там няма никакав толеранс при карането с алкохол,и това е само капка в морето от случаите които съм видял.ако вие като толкова ви се пие и иската да се приберета с личната кола и бласнете някой човечец и недаи си боже стане най-лошото тогава какво ще кажете "да не бях пил"така че недейте да искате 0.5 защото и те са утежняващи при птп,а и новите дрегери отчитат само на алкохол и на нищо друго.

И какво му взе на "холандеца"....?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа....Моето мнение е: Заковаването на абсолютната нула би довела до условия за корупция. При показание 0,25 няма да вземат книжката на никой, но на въпроса "И к`во прайм ся?" или "Остави ги тия оправдания - всички разправят така!" - голяма част от шофьорите без да се замислят ще отговорят с един "Стефан Стамболов".За лекарствата които оказват влияние на способностите при шофиране съм съгласен, но ако ако отида до някой офис по обяд да занеса едни папки (на Никулден например) и там ме посрещнат Кольо и Николина с пияна вишна и "Сезони"-ром, след пет минути съм отново на светофара и "оп" акция с дрегер - е да си призная, не ми се разпарвя и още помалко плаща дори фиш само защото съм си подсладил душичката. Какво предлагате, да си увия бонбонките в салфетка и да си ги изям вечерта след 22:30, а и да си изключа телефона за всеки случай данеби някой да ми се примоли да го закарам спешно до гарата. :) Тата че 0,00 ми звучи малко несириозно и необмислено, било то и да получаваш само смъмряне (под 0,50).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но ако ако отида до някой офис по обяд да занеса едни папки (на Никулден например) и там ме посрещнат Кольо и Николина с пияна вишна и "Сезони"-ром, след пет минути съм отново на светофара и "оп" акция с дрегер - е да си призная, не ми се разпарвя и още помалко плаща дори фиш само защото съм си подсладил душичката. Какво предлагате, да си увия бонбонките в салфетка и да си ги изям вечерта след 22:30, а и да си изключа телефона за всеки случай данеби някой да ми се примоли да го закарам спешно до гарата. :) Тата че 0,00 ми звучи малко несириозно и необмислено, било то и да получаваш само смъмряне (под 0,50).

Аз не мога да се начудя, че има колеги, които продължават да вярват, че от бонбони ще им отчете дрегера??Както повечето теми и тази, вместо да предизвика сериозна дискусия със смислени доводи, отиде силно вляво, което едва ли учудва някой :) P.S. При тоя перманентен алкохолизъм на българина, почвам да си мисля, че май по-добре да няма никаква граница за алкохол. То явно е масово, че ако човек не удари поне една-две бири (да се оправи), му треперят крайниците и шофьорските му умения са под всякаква критика.Айде наздраве и безаварийно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дрегер за отчитане употребата на наркотици обаче. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви глупости прочетох чак съм изумен!За какво говорите е хора!?!Та в повечето страни е разрешено 0.5 промила за шофиране, защо и тук да не е?!@?Прочетох глупости и то големи като на колегата Зарик, че на второ нарушение до 0.5 колата да се конфискува. Да му се случи на него да е на антибиотици 2 пъти и да му вземат колата за 0.2-0.3 да видим дали така ще говори!В моята работа не ми разрешават да имам даже и 0.01 промила, но ако се случи да съм с 0.5 ме предупреждават само и то без значение колко пъти ми се е случило.Та 0.5 е нищо. Не се отразява толкова много. Вярно е че зависи от човека, но какъвто и да е 0.5 няма да му забавят реакциите или преценките.Всичко това което се прави е с цел злоупотреби, нищо друго!Вземете се малко в ръце и стига сте говорили тея безсмисленици!

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз никога не карам след като съм пил, дори и бира, но гласувах за 0.5, защото тази нулева граница не е реална, както споменаха много колеги може да шавнеш над 0-та и с други вещества в които има малко алкохол, а всеки уред си дава някакви отклонения. Така че 0-ви стойности не може да има.

Редактирано от IvoSi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма дрегер за отчитане употребата на наркотици обаче. :hondarulez:

Има бързи полеви тестове за реално ВСИЧКИ наркотици, а съществуват и комбинирани, които проверяват за употреба на до 8 накротика едновременно. Не тестват дъха, а слюнката, урината или кожата, но са достатъчно надеждни, за да те уличат. Приличат на тест за бременност и се правят за 2 минути. След това те водят за една кръвна проба и си зад решетките. На запад така действат ако те заподозрат, но тукашното министерство е твърде бедно, за да си позволи да прави масово подобни тестове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако е пил сироп за кашлица бе?

Не случайно споменах в първият пост, че полицаите не взимат под внимание 0,2 и 0,3!
Ти откъде знаеш кой полицай какво взима под внимание? На мен са ми писали акт за 8 км превишение на скоростта, след няколко дни като го показах на други полицаи вместо контролен талон и се зачудиха и ми казаха, че те не биха направили такова нещо. Има полицаи и полицаи, и за 250 мл бира да ти пишат акт не върви, нали? След като научни изследвания показват, че при 0,5 си ОК, защо трябва да се изнасилват нещата. Аз като знам, че съм с кола мога 4 часа да се лигавя в ресторанта на една бира, вие сега и това "удоволствие" искате да ми отнемете, знайш ли кво е гадно кола с панирани кашкавалчета :hondarulez: Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P:tooth::lol::D Хахаха сори, ама не се сдържах. Колегата ме разбиКолега как акт за 8км/ч? В закона не пише ли "при превишение с 10км/ч", а не "до 10"? Т.е. с 8км/ч не би трябвало да те глобят? Мисля, че това си е КАТ-аджийски произвол! Трябвало е да възразиш веднага.Така ще си правят и с алкохола - граница 0,00 и те хващат с 0,01 (грешка на измерването). Опаааа момче какво ще правим сега, 0,01 е повече от 0,00. Ще пишем ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било добре в промяната да се отбележи, че санкция няма да има под 0.2!

От 0.2 до0.5 леки санкции и след това яко наказания.При рецедив в панделата и отнемане на колата.

 

Ей колеги, колко безпаметно пияни шофьори убиват и продължават да го правят, защото се чустват безнаказани.

Спомнете си случеят Плиска, после Дружба!Новините са пълни с катастрофи!

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема в нашата мила татковина не е в липсата на закони, а в тяхното прилагане или по точно тяхното НЕприлагане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е проблемът, не в допустимата граница. Безпаметно пияните (над 1.2) убийци са за вкарване в затвора и по сегашните закони, но не ги вкарват, нали? И за вбъдеще надали ще ги вкарват, просто с една такава промяна ще скубят пари от тия от нас, които може да имат някакви следи от алкохол в кръвта.

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че границата нищо не променя, най-малко пък за тия, дето са на доста над 0.50Тия, които карат на 1 бира, не биха се замислили много, шанса да покаже 0.0 на 1 бира е доста голям, дори и на кръвен тест.А да караш на 2 бири (1 голяма ракия) риска и сега е голям да ти покаже над 0.5

Трябва да се бара твърдо иначе в БГ нищо не се променя. И е крайно време да се вкара един отдел "вътрешни разследвания" в тоя КАТ да се следи за тая корупция.

Няма да помогне вътрешни разследвания, целия КАТ е изгнил. Както в таджикистан, разпуска се цялата пътна полиция, и наново, с некорумпирани кадри. Ако ще и чужденци да се наемат!Трябва да се въведе закон за наказание по снимка, и полицаите просто да снимат нарушенията и да пращат честитки по пощата.Камери на всяко кръстовище (ще се изплатят доста бързо), ще намалеят доста тарикатите, дето правят ляв завой от най-дясна лентаКато знаеш, че BIG BROTHER гледа от всеки ъгъл, войната по улиците бързо ще приключи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен с адаша ! И -0.5 ;) да стане минимума файдата за нас е големо "ЗЕРО" както се казва за една наша чалгаджийка ! При тая "явна" корупция по пътищата нещата ше станат още по сериозни в полза на ченгетата /да ме извинява моя голям френд Петър Кирков/. Тия , които си пият и си карат , нема да ги спре новия закон .. шото тяхното е "манталитет" и псевдосамоувереност !

Требе си цялостно преструктуриране на системата ! Законите не оправят нещата за съжаление ... изпълнителите са кофти !

Аре поздрави на дискутиращите и наздраве !! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,ако един човек е изпушил един коз и е пил една бозя,какво трябва да покаже дрегера? Как ще се санкционират онези,които не са пили а друсали?????????????????????????????????????????????????????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за клегата който ме пита какви са дрегерите на КАТ това са алкотест дрегер това им е марката и са немски от 4-5 год. се ползват в мвр.те отчитат количеството алкохол на издишания въздух и нищо друго пробвано е дали отчита на друго и то лично сам го видял с очите си,е не отчита на друго.а на другия колега който пита какво сам му взел на холандеца,колега КНИЖКАТА МУ ВЗЕХ ти какво искаш да му взема кръщелмото ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де,ако един човек е изпушил един коз и е пил една бозя,какво трябва да покаже дрегера? Как ще се санкционират онези,които не са пили а друсали?????????????????????????????????????????????????????????????

Има бързи полеви тестове за реално ВСИЧКИ наркотици, а съществуват и комбинирани, които проверяват за употреба на до 8 накротика едновременно. Не тестват дъха, а слюнката, урината или кожата, но са достатъчно надеждни, за да те уличат. Приличат на тест за бременност и се правят за 2 минути. След това те водят за една кръвна проба и си зад решетките. На запад така действат ако те заподозрат, но тукашното министерство е твърде бедно, за да си позволи да прави масово подобни тестове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 седмици с цигара в ръка надувах и ми отчете 0.00 , така че от цигара не отчита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приет ли е закона ,вече ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е приет. И вероятността да го приемат е много малка. Много специалисти, извикани за експертно мнение, дадоха становище, че има много случаи, в които 0.1 алкохол е съвсем нормално да има в човешкия организъм, без да си употребил такъв. Също така има и не малко случаи /например някои лекарства/, в които 0.2 също е нормално. Освен това нищо в този живот не е идеално - не може да има такива идеални граници. Чудя се и с какви ли идеални уреди ще трябва да ги мерим, които да нямат никакво отклонение?! Ако целта е да намалим шофьорите, употребили алкохол, има по-просто решение - понеже трудно можем да намалим хората, които пият /пък и не съм сигурна, че това е много полезно/, като им се отнемат книжките, поне няма да са шофьори вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да си е 0.50 Винаги може да си пил 2 кафета, редбул или какво ли още не и да отчете повече от 0.00. Иначе сам против пиенето и карането:drunk: Айде със здраве :dj:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо "ЗА" граница от 0.00 промила excl.gif Или пиеш или караш, но не и двете...

Абсолютно подкрепям колегата. Когато карам НЕ пия, и обратното :P Просто си е до отговорност...за колегата с коз-а няма да коментирам...до сега човек да се е напил от боза не съм виждал...пък, ако сте отишли някъде с колата и се запиете, вече има решение, ако сте от софия - http://dndbg.com/index.php Един колега наскоро ми сподели, че е ползвал услугите йм и е останал доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей големи думи тука сите се искараа по светци от светците бе. Я се вземете у ръце :) не в буквалния смисъл на някои диабетици също е повишено нивото на алкохола в кръвта и те да ходят пеш а от бензиновите пари също отчита дргера :) Мисля че 0,5 си е нормално ааа между другото са ме спирали на 2 бири и резултата беше 0.00и кво праим а със някакви недомислени закончета няма да се оправим докато не се спазват сегашните, номера е да мислиш като сядаш зад волана и да се действа според ситуацията какво като не си пил като караш все едно си сам на пътя като оня мерзавец екс заместник шефа на парламета дето претрепа човека в неговото си платно а сега разправя че му било станало лошо и изгубил контрол на автомобила със 130км/ч или оная съдийката дето фрасна колегата и после го изкарали него виновен Не казвам че трябва да се пие докато се кара ама чак пък 0.00 вече граничи с фанатизъм и глупост.Има хора които карат така както аз няма да мога да карам толкова зле и на 1л домашна отлежала 56градуса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...