Jump to content
Opel&Honda

Двигател хонда на картинг

Recommended Posts

Здравейте, двигателите на хонда, ме най-кефят веднага след опелските, особено в-теците ми пълнят душата на макс ..Та скоро искам да си взема една рамка за картинг, и ще трябва да си търся двигател за нея, и тъй като опел нямат, двигатели за спорта.. Естествено, че ще е хонда, но сега в тоя сайт дето е http://www.honda-engines.com/pro.htm не намирам по мощни двигателчета от 15 коне и те са по 600 кубика :D:huh: :huh: Искам нещо например около 200 кубика 20 - 25 коне и с до към 12 - 13 хил оборота ... може и повече, знам ли, просто да е по-мощен от тия дето ги гледам в сайта, не ми се верва да няма други, щото все пак това е "Power Of Dreams" :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до към 12 - 13 хил оборота ...

Ами то може и двигател от ъглошлайф, те са на 11000 об/мин :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За такива обороти на карт ти трябва двутактов двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно двигателче Д15Б2 90 коня ако имаш интерес. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ще имаш "прекрасно" съотношение тегло към мощност с този двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател от мотор Нср примерно ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двигателче от щилка :D икономиочен и як звук има.

Мдаа гаранция, че ще бъде голяма "резачка" :huh: Редактирано от hondю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам смътен спомен, че колегата street_force беше споменал в една тема че се е занимавал сериозно с този спорт, потърсих темата и не я намерих точно нея, но намерих една друга:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=9890Виж там, споменава се че има поне 2-ма от форума които поназнайват това онова по темата (street_force и charlie) - може да се свържеш с тях по твоя въпрос.Ето още един пост на charlie в който има негови координати: http://forums.hondabg.com/index.php?s=&amp...st&p=223061

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да не са 10 000 аз се престарах но 7 - 8 да има ... не че ще го карам там, а да може да прави по 5 - 6 спокойно да не го тормоза та това дето каза 90 коне, е прекалено ше фана да се пребия, колата ми е 82 и ми е достатъчно, а тва ... ше е пълна откачалка ..до 40 к.с нагоре си ме е страх даже и 40 е мноо ...въпроса е че не намирам ...а тия дето каза двугактовите, четиритактовите ше дърпат повечко нали? че аз много не ги разбирам ... просто искам да е хонда до 20 - 30 коне до 150 - 250 кубика и да може 7 - 8 хилкипък дали ще е двутактово, щом го дават същите коне, значи требе да е еднакво бързо ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен подобен филм ми се въртеше в главата преди време, ама...Ще обобщя, без да и изпадам в подробности: - двигатели на хонда за картове се ползват основно 4-тактови, използват се основно за картове под наем или сравнително евтини решения за хоби плюсове: картовете не са от най-бързите, т.е. сравнително безопасни са подръжката е сравнително евтина минуси: няма официални състезания в които може да участваш в него - двутактови двигатели най-различни може да си купиш Rotax (най-евтиното полу-профи решение) например и да се състезаваш даже в официално състезание, много са бързи, даже опасно бързи. плюсове: мощност възможност за официални състезания минуси: поддръжката си е*ало м*мата. Автомобилният спорт не е като футбола -комплект кецове, шорти, топка и бегай ритай. Този спорт е скъп. Много скъп. Основни участници в карт сериите в БГ са синове на разни "големи клечки", пример Тодор Батков-младши, така че преценявай сам! Препоръка от мен:Сглоби си карт с 4-тактов Honda GX200, Honda GX270, Honda GX390, съответно 6.5, 9, 13 к.с. и си карай с кеф. Има и китайски клонинги на тези двигатели, който са на половин цена спрамо оригиналните Хонди.

абе да не са 10 000 аз се престарах но 7 - 8 да има ... не че ще го карам там, а да може да прави по 5 - 6 спокойно да не го тормоза та това дето каза 90 коне, е прекалено ше фана да се пребия, колата ми е 82 и ми е достатъчно, а тва ... ше е пълна откачалка ..до 40 к.с нагоре си ме е страх даже и 40 е мноо ...въпроса е че не намирам ...а тия дето каза двугактовите, четиритактовите ше дърпат повечко нали? че аз много не ги разбирам ... просто искам да е хонда до 20 - 30 коне до 150 - 250 кубика и да може 7 - 8 хилкипък дали ще е двутактово, щом го дават същите коне, значи требе да е еднакво бързо ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, аз неискам нещо бързо, просто за кеф, но да не е флегма ... една хондичка 4 тактова но да не минава 270 кубика, че просто са си големички, тежки, и слаби, 13 коне, немооже ли да се намери нещо например около 200-250 кубика, и 20 - 25 коне ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само двутактов двигател е за теб. Повече кончета за тези кубици, които ти искаш и по евтина подръжка от четиритактовия. Същевременно и по-пъргав, определено твоя двигател трябва да е двутактов. Търси някой кросов мотор да му вземеш двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа значи и от тези, може, пак хонда да е :huh: дам така по-може, въпроса е че исках да е нов самия двигател, да цнам че няма да прави проблеми ...иначе и това е идея дето каза :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтираш тоя двигател и ще се изправя на задни гуми карта ти.ROTAX MAX 125ccАко това не те устройва можеш да си избереш от долния линк още по голяма резачка:VORTEX KART ENGINEVORTEX BULGARIATOO FAST RACINGBulgariaSofia jk. Gotze Delchev bl. 106VAT : BG-175214745Tel : 0035 9887693587

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Имам двутактов картинг с двигател CZ 250 кубика, 14 к.с. Не си мисли че ще са ти малко. Колкото пъти съм ходил на Бухово толкова пъти кола на пистата не е могла да ме бие. А не една и две бегачи са се пробвали. Само сметни отношението маса конски сили, картинга с мен е около 200 кила, а аз самият съм 120. За поддръжка на двигателя какво да ти кажа CZ-то си е CZ каквото и масло да му сложиш си върви. А и в моя двигател има много ресурс аз го взех чисто нов със съндъка за транспорт. Гумите тогава бяха не малка цифра сега не знам как са от три или четри години не съм го вадил картинга. А и вече на Бухово не става за каране. Впрочем никъде около София няма писта за такъв картинг. Както каза колега преди мен това хич не е евтино хоби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да това е ясно, ама като го гледам ше е сумати пара, знаеш ли колко струва, и от къде мога да го намеря, че аз мисля ся като дойде лятото и да е готово...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...