Jump to content
rEsPeCtiVe

Проблем - Странни звуци от мотора,работи като дизел

Recommended Posts

Някой не е ли намерил източника на почукването в нашите Хонда мотори?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа при тракащите :rolleyes:Направих две видеа какво се чува в купето на студен и топъл двигател. Забележете че се чува само когато има детонация.

Някакви идеи дали това е от Lost Motion Assembly, или някои лагер? ;)
Темата е стара, ама искам да кажа какво направих, което НЕ реши проблема с тракането от клипчетата:- почистени и раздвижени LMA- сменен тампон на двигателя - този под всмукателния колектор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки старата тема реших да питам някои намерил ли е проблема с тракащите Хонди?Ако някой разбере от какво е нека да пише тука,че много колеги се опакват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.И аз съм питал, къде ли не. От две места чух за в-тек успокоители(това е за хондите с в-тек). Стрували към 200лв. бройката. Не било проблем и така да се кара, ако не ви дразни. Но зависи от вида тракане, така е при мен.Успехи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VTEC успокоителите не струват 200лв бройката. Те са 4 броя и цената на бройка е около 8-10$, НО...зависи от тракането. Виж/Чуй клипчетата от линковете. При мен трака така. Не е от VTEC успокоителите, защото ги почистих и се движат чудесно (както и преди да ги почистя, ама викам айде...така и така съм ги свалил)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VTEC успокоителите не струват 200лв бройката. Те са 4 броя и цената на бройка е около 8-10$, НО...зависи от тракането. Виж/Чуй клипчетата от линковете. При мен трака така. Не е от VTEC успокоителите, защото ги почистих и се движат чудесно (както и преди да ги почистя, ама викам айде...така и така съм ги свалил)

При мен тракането е различно. Успех с разрешаването на проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тракането се чуваше единствено в купето! В два,три сервиза не усяха да намерят проблема и остана неразрешен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за това време откакто се е появил проблема към година и половина гледам е стара темата не се ли усилва това тракане?Не си ли забелязал от нещо да се влияе от видове масло или топъл /студен двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тогава смених още две Хонди :( Дори бях забравил че съм имал такъв проблем,добре че някой е повдигнал темата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълги проучвания за причината за въпросното тракане

както може да прочетете в коментарите под видеото, звука е от бензинопровода (в коментара пише бензиновия филтър).Ако си сложите ръката на гумения маркуч от бензиновия филтър до инжекциона ще усетите пулсиране в синхрон с звука от тропането.Ако махнете всички болтове на планката на филтъра към купето звука изчезва.Това което ми направи впечатление при сравнение с друга хонда която няма тропане е че пулсирането в маркуча на моята е значително по-силно. При другата едва се усеща.Смених бензиновия филтър но не е от него. Проверих дали не е запушена тръбичката за връщащия бензин но и тя си е ок. Сега търся работещ FPR fuel pressure regulator с който да проверя дали случайно проблема не е в него. Силно се надявам да е от него защото за друга причинител не мога да се сетя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, имам решение на почукването което се чува само в купето и се усеща на бензиновия филтър. Реших да пробвам на своя глава, и се оказа решението съвсем очевидно. Понеже двигателя ми е сменян, забелязох, че една част по горивната рейка липсва и винаги съм се чудил за какво служи това нещо под номер 2 (DAMPER ASSY., PULSATION).

Публикувано изображение

 

След известно търсене на информация, никъде не намерих нищо за хондите, освен че доста хора си го махали и карат без него. Но по принцип това обира пулсациите в горивната система в следствие на спадане на налягането от отваряне на някои от инжекторите. Та реших да пробвам и си закупих 16680-PCX-003 и прилежащата към него шайбичка 16705-PD1-003.

 

След като го монтирах, така бях свикнал с тракането че буквално бях изненадан от ефекта. В купето ми цареше непозната тишина :)

Допускам, че на двигателите на които липсва този дампер, функцията се поема от по различен горивен филтър.

Надявам се съм помогнал на някого.

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък на ръба на отчаянието, след кото опитах всичко друго, реших да пробвам с "pulsation demper" като последен шанс.Купих един втора употреба, защото резбата на демпера е с малко по-различна стъпка от фабричната капачка на моята кола и не исках да повредя демпера на някой приятел само заради едната пробата.Удоволствието което изпитах от тишината е неописуемо.... :))Най-накрая мъките ми свършиха! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз да попитам моята талига (сивик 6-та хеч 97г. с двигател Д14А3 трябва ли да има такова нещо) че и на мен ми се струва като съм вътре в купето малко шумно работи и си мисля че е от клапаните, слизам от колата и тишина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...