Jump to content
Quincy

Prelude 2.0 16v 5th Gen Vs Civic 1.6 125 Hp 5th Gen

Recommended Posts

Абе вие двамата бетер пуберите, толкоз ли не може някой да се сети да спре.Доги каза искаш ли парички, Киро каза искам, Доги каза няма да ти пратя.Дръпка няма да има и край.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти я се пипай под полата и недей коментира другите бе човал :hondarulez::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен не се пипа,а се държи,че май ще изтече нещо от там :hondarulez: ПП : от много време се чудя дали да го базикна ама щом сега стана дума.............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:hondarulez: Абе то май е рокля тва, не е пола! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: я им я дай на fullscreen тази мацка че тя май стана по-интересна от темата :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата Прелюда 2.0 върви определено повече на старта. Аз смятам,че е нормално. Купето е горе-долу същите килограми :)

Колега "policeman" Тя темата си смени заглавието вече доста пъти :D Но както и да е.. След като ще е офф топик, и не се коментират колите от темата, поне вижте нещо за килограмите на двата модела:

 

Хонда Сивик Купе пета генерация с моторче D16Z9VTEC

Публикувано изображение

 

 

Хонда Прелюд четвърта генерация с двигател F20A4

Публикувано изображение

 

Везните са електронни, а всичко от багажниците беше изхвърлено (ключително и запалките HONDA подарък от колегата Founder :P )

 

И двете коли са "Сток" в един по-истински смисъл, не като онзи "Cток" (чипче, генерацийки, всмукатели, спортни филтри и хоп!!! - колата ми е сток бе, двигателя не е пипан, давай да правим старт :P:D )

 

А по отношение на старта... няма как да се получи добро потегляне от този сравнително скромен, но VTEC двигател, ако се тръгва на 3500 оборота (както прочитаме по-горе)...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом фактите говорят и Боговете мълчат!Излиза,че Прелюда е с 200кг. по-тежък,а това съвсем не е малко :)Значи и Н23/22 са малко по-тежки поради по-тежките мотори и 4ВС-а,ако имат такъв.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам малко страничен въпрос- прелюд 4 и прелюд 5 с 2.0 ръчки имат ли разлика във вървенето, ако се е пускал някой. По каталозите им дават равни времена за ускорения и макс. скорост като 5 е по тежък с около 40-50 кила и дали ще окажат разлика в ускорението? Да предположим че колите са в близки технически състояния, макар че вероятно 5 ще е по-запазен предвид годинките вече на 4 :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изключая външноста, таблото и леката разлика в габаритите, прелюд 4-та и 5-та генерация са почти идентични.В пета генерация има още по-добро разпределение на теглото, вървежа трябва да е идентичен, предвид близките килограми и същия мотор - F20A4При Н22 е почти същото положение, дават го леко по- бърз в 4-та генерация, при пета са интересни SH/ Type S моделите заради системата за разпределение на въртящия момент и LSD диференциала, също SiR модела е още по-хубав от горе споменатите, защото е 220 к.с. няма шибедах, но пък има безброй екстри и е олекотен.

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, изключая външноста, таблото и леката разлика в габаритите, прелюд 4-та и 5-та генерация са почти идентични.В пета генерация има още по-добро разпределение на теглото, вървежа трябва да е идентичен, предвид близките килограми и същия мотор - F20A4При Н22 е почти същото положение, дават го леко по- бърз в 4-та генерация, при пета са интересни SH/ Type S моделите заради системата за разпределение на въртящия момент и LSD диференциала, също SiR модела е още по-хубав от горе споменатите, защото е 220 к.с. няма шибедах, но пък има безброй екстри и е олекотен.

Пробвах 4 и ми хареса вървенето, има и хубава генерация, но годинките 93регистрация (по вин може и 92 да е) и км 275000 ме спират и затова съм се насочил към 5 а и в тази ме озори малко слизането и качването- бая едричък съм :drunk: и сега ще търся 5 дано не върви по-малко и да е по-широчка вътре макар и външно 4 да ми харесва повечко :santa:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-стара- толкова по-японска колега и толкова по-голяма класика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-стара- толкова по-японска колега и толкова по-голяма класика.

Хвали старото-карай ново :) Весели празници на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D16Z6 WIN ! пробвал СЪМ лично С моя приятел С PRELUDE Аз карам CIVIC VTEC ;]

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе :) WIN ама друг път :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако и двете изглеждат така под капака, тоест без никакви модификации... Или както се казва "stock" ..А4 Win наистина друг път ;)

 

http://www.imgwiz.com/images/15D16Z9.jpg

 

Както се вижда нямам модификаций още. Надявам се преди да сменя неща по изпускателната система да пусна клип, освен ако пак не ми откажат приятелско "пускане" :D

 

:dry:

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и двете изглеждат така под капака, тоест без никакви модификации... Или както се казва "stock" ..А4 Win наистина друг път :)

 

http://www.imgwiz.com/images/15D16Z9.jpg

 

Както се вижда нямам модификаций още. Надявам се преди да сменя неща по изпускателната система да пусна клип, освен ако пак не ми откажат приятелско "пускане" :rolleyes:

 

:)

Приателско пускане с д15б2 имаш само да сменя съединителя и се пускаме. Ще е интересно ако наистина се намери сток Prelude зада се види разликата във вървенето на трите коли .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

то в бургас няма правен прелюд имат само бръмчащи muffler-i :) :) :rolleyes::):D:P:):D:P:bg: :bg:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
gitobg, с Д15Б2 разликата е огромна. Особено ако е в 5 ген :) Дори и с 4ген е далеч от истината. Казвам ти го не че няма смисъл да се пуснеш за спорта, просто това сме го замервали много пъти :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе вие вече тея стоковите д15-ки много взехте да ги надценявате. Хубав е мотора ама сток си слабичък :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gitobg, с Д15Б2 разликата е огромна. Особено ако е в 5 ген :confused: Дори и с 4ген е далеч от истината. Казвам ти го не че няма смисъл да се пуснеш за спорта, просто това сме го замервали много пъти :confused:

далеч съм от мисълта да победя , въпроса е за спорта и за кеф :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:confused: Ако имате Хапаратура снимайте :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво сте изписали цели 19 страници бе :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предимно офф топик ... има ли значение ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е иначе как се трупат толкова много постове :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щото мрънкате Форума къв бил , къв не бил , модераторите , администраторите , а ако трябва да ви санкционират с Worn-ове ще почне всеки да мрънка ;) Колеги едно време раздела Хонда спорт и Тунинг беше най-малко посещавания във Форума и с най-свястни теми , а сега е само плява ;) Предложение към Администраторите - Раздел Виртуални гонки , за да се хвърлят подобни теми там директно и всеки да си мери ... конете и вървенето там , колкото си иска ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Prelude 2.0 16v 5th Gen Vs Civic 1.6 125 Hp 5th Gen"

 

Много вероятно е тема със заглавие от такова естество да се превърне в това, в което е в момента, при положение, че още съществува, не е заключена, и така нататък. Винаги ще се намери кой да напише нещо, и да "подхранва" подобна тема, било то виртуално, или не. Не е единствената такава в раздела. Поне няма изпокарали се, няма и обиди. Това явно е и единствения плюс. Наистина е глупаво, и не е хубаво това да представлява раздела.

Като обикновен looser преставам да пиша в теми от подобно естество, и било то дори с цел информация..

 

Но не, не сме и еднакви, не всички "мрънкаме". Аз ако имам препоръки, поне бих ги споделил в съответната тема в съответния раздел...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дайте да си говорим за шах ??? Може би за някои пак да е прекалено елементарно ама какво да се прави, не всички са ядрени стоматолози. И ако беше прочел темата вместо да видиш колко са страниците и да заключиш мъдро ... щеше да видиш че гонките "не са виртуални" , а си има клипчета и т.н. Не се засягай, нищо лично към теб. Ама доста често се появява някой който не му е интересна дадена тема и почва да дава наклон на х*я на останалите. Ами на мен ми харесва темата и не смятам че е "боза" . Дай някакви по-точни норми какво да включва раздела ... явно гонките не влизат в тези норми. Може би плетене на една кука ?? п.п. отново казвам да не се засягаш ;) не съм го написал с цел да те обидя или нещо от сорта ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теро , трудно не бих се засегнал при положение , че се съдра да иронизираш ;) което не ти прави чест щом имаш силни доводи в правотата на думите си :P Простете и моята носталгия по добре подредения и информативен стар раздел :) Конкретно темата не съм я чел , но ви вярвам , че е писано това което казвате :

teror1sta Posted Yesterday, 10:37 PM предимно офф топик

Most_Wanted Posted Yesterday, 10:40 PM Е иначе как се трупат толкова много постове

teror1sta Posted Today, 01:01 AM ...И ако беше прочел темата вместо да видиш колко са страниците и да заключиш мъдро ... щеше да видиш че гонките "не са виртуални" , а си има клипчета и т.н.

И конкретно отправих предложение към Админи и Модератори да помислят по този въпрос за нов раздел , за да може стария вариант на раздела се завърне ;) Нищо лично и аз към вас , просто ви използвам като пример :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мда де, загледай се в 90% от темите защо са "бози" . Мога да ти помогна малко: луузър Иванчо си пуска тема с нещо дето му е интересно. Към тая тема се присъединяват още няколко човека дето им е интересно и си пишат вътре. До тук добре. И по едно време се появява мислителя Спасчо и почва да коментира, че някой изтървал запетайка, че темата му била тъпа (нищо че никой не го кара на сила да я чете), да се затвори темата само защото на него не му харесва ... и т.н. Съответно заинтересованите от тази тема му отвръщат да си гледа работата и става всеобщ чат на напатки. И за капак на всичко се появява продавача Стамат-чо, който обявява най-ниската цена за чехли в целия форум ;):P

 

Като пример мога да ти дам тази тема :P Дискусията е хубава ама не им е тука мястото ;) Вярно има и тъпи/безсмислени теми още от заглавието като видиш ама просто не влизаш да ги четеш и проблем няма. Ейго на аз заради това вече не влизам в "технически" :)

 

Вярно малко съм прекалил с иронията, за което се извинявам. Ама не съм го писал с лоши чувства ;)

 

п.п. Всякакви прилики с действителни лица и събития са напълно случайни !!!:P

 

п.п.п. Спокойно може да се изтрие цялата 13-та страница от тази тема ;) или да се премести някъде да може да си бистрим на спокойствие ;)

 

п.п.п.п. mEtaka, взимам пуканки и идвам ;)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И последно WIN or not WIN? Къде е Кирето да се върнем на спора :)На мен специално тази тема ми е интересна и като офф топик, защото не излиза съвсем от границите си. Хубавото е, че си я поддържаме само нея, а не създаваме още 3-4 примерно. И смея да твърдя наравно с Теро, че темата си е доста на място, защото в крайна сметка си има клипчета и тн. доказателства, които са се случили в 4D измерния живот.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...как ще я заключват темата :) .Аз мисля да отупам един Прелюд и да опровергая,че той е по бърз в спора.Ей Митак слагай гумите,че ще отървем темата :):P

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eди, ела до Гб има 1 стоков и един с генерация ( без колектор) ако ги биеш печелиш спора :) Иначе там да се пускаш с някой твой френд и да ти пуска гювеч или просто колата му не върви (причини много) .... :):P Тея Людчета поне ги знаем че са читави, защото малък Втек до сега няма победа над тях ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) сигурно са стокови - колкото и твойта. Прелюд 2.0 стоков го биех с д14-ката, падаше също така и от Тигра 1.6 Прелюда :P Не виждам кво ги хвалите, особено пък автомат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

НЕ знам само защо си мислите че лъжа ?? Щом казвам СТОКОВИ значи СТОКОВИ. Тоя без генерацията даже е с доста голям басс в багажника :)

Пък с д14 (стокова) ще биеш такъв прелюд на кукуво лято :P

 

Понеже не един път сме го замервали: Прелюда с генерацията мачка доста тоя без.

 

Тоя без генерацията (даже и спортен филтър мисля че няма) бие (лично съм го виждал) д16з6 в делслоу, 5-та купе и 5-та хетч. Търновци ако не ги е срам от загубата да си признаят какво им се случи на Междене :)

 

И най -важното не ги хвалим, просто сме реалисти. И за автомата никой не коментира вече, там е ясно ;)

 

Аз ви извадих клипче лично снимано от нас (не изнамерено някъде из Ютуба) с голата истина. Вие като сте толкова сигурни вадете и вие клипчета (снимани от вас, а не от бай спас коня) .

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много чудно как преценяте, че ви е сток колата да не би да сте я купували нова.Никой не знае предният собственик какви ги е вършил.Просто от кола до кола има голяма разлика.Коли на по 10+ години са далеч от орибиналният вървеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами знам ли ... обикновенно като видиш кола със заводски комп, генерация дори и оригинална филтърна кутия обикновено говори че колата е сток. Или някой луд я е отворил сгъстил я е на 15:1 ама решил другите работи да не ги пипа :);) Пък на мен ми е чудно как Д14 6 ген с колектори пада от икономична англичанка (90 коня z3) ;):) Eто още няколко старта с/у могъщия д16з6 :P

то си пише с/у какви коли Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая тема:worthy: к'во ги хвалите тия умрели прелюди :worthy:(17секундни и нагоре)просто не са за гонки:worthy: :worthy: :dry::worthy: :worthy: :lol::dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Киреее мама Wellcome Back. Смяятайй колко дава тогава малкия Втек на 400 метра. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...