Jump to content
vachev

Смяна ангренажен ремък

Recommended Posts

Здравейте, ОЩЕ един е с HONDA civic 2003 sedan LX - модела както знаете е американски, произведен е в Канада... Купих колата преди няколко месеца и веднага смених , масло, масло на автоматичната скоростна кутия, ангренажен ремък и водна помпа, както шарнири и свещи ....

Въпросът ми е , смених ангренажния ремък на 71.079 Мили /повтарям мили а не километри ... тоест - 114,390 Километра ! в сервиза ми казаха че трябва следващата смяна на ангренажния ремък да е след 50.000 Километра пробег , а американците казват доста повече...не знам точно - мисля че беше към 90.000 мили тоест 144.000 километра :offtopic: ИМА ГОЛЯМА РАЗЛИКА МЕЖДУ ТОВА КОЕТО МИ КАЗАХА В СЕРВИЗА - 50.000 КМ. И ТОВА КОЕТО КАЗВАТ ОТ ХОНДА- 144.000 КМ .? знаете ли след колко точно трябва да сменя - модела ми е: HONDA civic 2003 LX sedan .

 

ще съм БЕЗКРАЙНО благодарен ако някой ми даде линк за user manual за мойта хонда :cool:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега честито за придобивката и много безаварийни. Оригиналния ремък на хонда се сменя на 100 000 км или 60 000 мили по данни на производителя. Ако са ти сложили някакъв друг ремък може и по-малко км да го търкаляш.п.п. данните са за хонди до 2000 година но не вярвам при по-новите да е различно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, ремъкът е оригинален , майка ми , ми го донесе от магазин на ХОНДА в САЩ .... значи 100.000 км . Благодаря - ако имам още въпроси ще питам - защото ОБИЧАМ тази кола и искам да е чиста и обслужена като , хм.... като .... , абе като "ново гадже" - хахххх

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Произведена в Канада и километража в мили??? Дали? Серийния номер с 1 или 2 започва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купих я на около 66.000 мили, VIN-а започва с 2-ка ... защо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в аутодатата какво дават:

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от ivan74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е произведена за щатите ! не знам ... /,малко късно се сещам да отговрия на тоя пост, но по-добре късно отколкото никога/ :D .....

2 - Канада1 - САЩИнтересно, онтарийска пък в мили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

винаги си оставяй малко мегдан(застраховка), и сменяй ремъка малко по-рано от колкото го дават :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...