Jump to content
traiansk8

Проблем с турбото на Honda Civic 1.7 Ctdi - РЕШЕН

Recommended Posts

Проблемът:

 

Веднъж реших да изръчкам малко хондата от място, за да видя как набира. След като оборотите минаха 3200 оборота, жълтата лампичка на check engine-a светна, а колата премина в така нареченият limp mode - компютърът ограничи двигателя до 2500 оборота и колата едва вървеше. След като изгасих колата изчаках няколко минути и пак я запалих. Колата пак си вървеше нормално, но лампичката продължаваше да свети. От тогава всеки път когато при бързо ускоряване стигна 3200-3500 оборота, ситуацията се повтаряше.

 

Решението:

 

Отидох до Бултрако да ми прочетат грешката на компютъра. Грешката беше turbo boost sensor high voltage. Tам знаеха решението: нова турбина

 

Попитах ги колко ще струва, и ми казаха, че ново турбо струва 3997лв :rolleyes:

 

Поне вече бях сигурен че трябва да сменя турбото.

 

Намерих го в Германия. Цената бешеш 1500лв и си казах, че няма какво да търся повече. Директно си го купих.

 

Отидох да ми го сменят в Юбико-Хонда за 100-тина лева.

 

 

Повече информация и СНИМКИ относно проблема и сагата по решаването му и намирането на ново турбо на добра цена може да намерите на този линк:

 

Проблем с турбото на Honda Civic 1.7 CTDI - РЕШЕН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересен казус! И за съжаление доказва факта, че цените на резервните части за България са страшно надути! И то както всеки казва от политиката на Honda или която и да е световно известна фирма за каквото и да е! За съжаление от това страдат и официалните представителите на марките, тъй като българина вече достатъчно се е "отворил" да търси същите части из цял свят на много по-ниска цена. Представителите не ги упрекваме, тъй като се възползваме доколкото ни позволяват средствата и търпението да ползваме техните услуги, но в един момент се питам: Ами не може ли официалния представител да ми поръча той частта от някой друг официален доставчик в някой друг край на света, да си сложи надценка 20-30-40% и пак да е доволен, вместо да предлага частта на 200-300% от явно реалната стойност!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те определно губят страшно много от това. Не вярвам някой някогада си е купувал или да си купи турбо от тях. Както и много други по-скъпи части. И 10% да им беше печалбата, пак щяха да са по-напред ако си го бях купил от тях. А проблема е, че това се отнася не само за вносителите на автомобили, а за вносителите на почти всичко. Аз лично пазарувам 90% от чужбина.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, те че във Бултрако искат да ти продадат каквото им се продава е ясно на всички, но на теб не ти ли стана ясно че след като имаш висок волтаж на Буст сензора значи имаш прекалено високо налягане на изхода на турбината, което значи че турбината ти работи повече от добре.

Единственият и проблем е че се нуждае от почистване тъй като се образува нагар от качествените горива.Когато компютърът ти реши да намали налягането на изхода не успява заради образувалият се нагар по управлението на лопатките със променлив ъгъл, засича налягане по голямо от това което му се иска да бъде и следователно спира Буста със сигнал за грешка за да не се получи свръх налягане.

Имала си бол пари дал си ги, старата ти турбина си е наред също все пак, това се опитвам да ти кажа.

 

Грешка- turbo boost sensor high voltage, не значи подмяна на турбо.

 

 

 

:rolleyes:

Може би грешката за подмяна на турбо би звучала така: "Bultraco says-Turbo Replacement"

Можеш спокойно да отидеш и да им кажеш да се гръмнат.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тази кола на какви километри е?! На един познат му смениха турбото в Гърция за 1500 евро. Колата му е БМВ 530d - 2004 г. Беше на 250 000 км примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема е в Бултрако и в Юби-ко и всички други които не четът сервизните книги!!!!Там си е казано при еди каква си грешка направи еди какъв си трабълшутинг (демек да отметнеш една по една възможностите за възникване на тази грешка. и както в авиацията така и в автомбилния свят си има инженери които са се бъхтили да ти направят ред на работа за отсраняване на повредата, като се започва с най вероятната за дадената повреда).Но разбира се за "майсторите" не важат такива "унизителни" ниско интелигентни процедури!!! Те знаят ВСИЧКО!!!В случая за твоя сметка (както и в повечето случаи)!!Всъщност ако двата офицялни сервиза за София все пак прелистват мануалите от време на време то другите се съмнявам да знаят какво е това :)Както винаги съм казвал цените на БУЛТРАКо са доста близки до европейските.. просто за европа са това цените :rolleyes:Все пак дай парт номера и ще ти кажа колко е в Англия за да ги сравниш.Hronos ъгала на лопатките на турбината не се регулира (ако това искаше да кажеш). Те са фрезовани от монолитен блок.

Редактирано от sand0
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвам да бъда "разбирач",но съм готов да изкупя старата турбина,защото ЗНАМ че бачка.Предполагам цената и е нищожна,след като в нея е проблема.Няма и грам сарказъм в мнението ми.Моля на лични да получа оферта.Sando,.........ъгъла не е фиксиран на тоя двигател.

Редактирано от Ombre

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се опитвам да бъда "разбирач",но съм готов да изкупя старата турбина,защото ЗНАМ че бачка.Предполагам цената и е нищожна,след като в нея е проблема.Няма и грам сарказъм в мнението ми.Моля на лични да получа оферта.Sando,.........ъгъла не е фиксиран на тоя двигател.

Омбре говорех за ъгала на лопатките. Тоест самите лопатки не са фиксирани.А ти за кой ъгъл на кой двигател говориш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ъгъла на лопатките........Дай да не пълним темата с излишни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ъгъла на лопатките........Дай да не пълним темата с излишни неща.

Мислех че говорите за лопатките на работните колела. Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трабъл шутинг от забранените книги.

 

Публикувано изображение

 

Visually and physically inspect the turboactuator pintle, for excessive deposits or any kind of a restriction.

If a problem is found, clean or replace turboactuator system components as necessary.

 

 

Is a problem found?

 

YES – Repair the turboactuator.

 

NO – Go to step 6.

 

Демек проблема ти е бил в турбоактуатора (устройството което завърта насочващите лопатки).

 

Но най лесно е да смениш всичко барабар с двигателя на колата :P нали ти плащаш ;)

 

Публикувано изображение

Редактирано от sand0
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите по темата, но трябва да кажа, че ходих при едно момче, което ми препоръча колга от форума, да ми прочисти нагара. Той извади турбината и я почисти пред мен и мога да кажа че наистина ми показа нагара на изхода и го почисти. Проблемът е че и той ми взе 200лв, а на вторият път когато изръчках хондата, пак се прецака и се ограничиха оборотите. Проблем с нагара наистина има, но по-големият проблем е някъде другаде и именно той причинява набирането на нагар.Иначе истината е че Бултрако наистина се оказаха прави. Те погледнаха в manual-a и там верно пишеше като решение turbo replacement, на английски при това - от английски manual, като дори ми го показаха.На мен не ми се вярваше, но тук в БГ почти никой не кара кола с двигател като моя и не можах да намеря друго решение. За това се ориентирах към форуми в Англия. Там такива сивици има повече от голфове :PПочти всеки човек с такъв двигател който е минал 100 000 км имаше същия проблем. В англия обаче проблемите се решават по друг начин. Там гаранцията специално на турбото е увеличена от 3 или 4 години на 7 години и сменят турбото в рамките на тия 7 години на всеки един, който получи този проблем.Оказа се че просто има някакъв дефект в това турбо и е като консуматив, трябва да се сменя не 100-тина хиляди километра, а няма оправяне.Затова реших да не си давам повече парите по старото дефектно турбо, а да взема ново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да извинявай :P Това дето съм ти го снимал е за космически кораб ;)Дал съм ти от 2002ра 1.7л ТДи Сивик.Там да виждаш да пише смени турбо?? Да не е било Турбо-актуатор??Изчистиха ли да се движат свободно лопатките?? Провериха ли турбоактуатора??"Той извади турбината и я почисти пред мен и мога да кажа че наистина ми показа нагара на изхода и го почисти. Проблемът е че и той ми взе 200лв, а на вторият път когато изръчках хондата, пак се прецака и се ограничиха оборотите."Това в рамките на колко КМ ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В рамките на другия ден. Едва ли бяха минали и 10-15км. Иначе ми показа и лопатките, че се движат нормално. Аз не че мога да кажа че преди това съм виждал как се движат лопатки на турбина, но и на мен ми се сториха нормално.

 

Иначе този manual от който извади грешката, го имам и аз. Но не е тази грешката, която си показал. Там я няма грешката, която ми извадиха и от Бултрако и от Юбико: boost sensor high voltage, а не boost pressure control circuit high vltage.

 

Не са ми казвали нищо за турбоактуатора. В Юбико предложиха да сменят сензора, но не гарантираха че тва е проблема. А в Бултрако прочетоха от някакъв техен (явно по-нов) manual, че тва е добре познат проблем и че турбото е дефектно, не само моето, а всяко едно в тия двигатели. И че рано или късно около някакви си километри се появявал тоя проблем. След 2004-та слагали по-ново турбо, което не давало този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега??? Как за 10-15км си представяш че се е натрупал всичкия този нагар който преди това се е трупал с години??Те хубаво се движат лопатките ама турбоактуатора (устройството което ги движи) работили като хората???Там където са го извадили ще да е било TSB но аз не намирам такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това имам ппредивд и аз...Не е от нагара проблема, а за проблем в турбоактуатор-а разбирам сега от теб. И все пак едва ли от някъде може да се купи такъв актуатор отделно от турбото. Ето един линк, на който можеш да видиш много други хора, които имат същия проблем и на които безплатно са им сменили турбото, а нито са го поправяли, нито чистили или нещо от сорта... Едва ли от HONDA UK са толкова благотворително настроени, за да подменят турбини безплатно ако проблемът е малък и е само в нагар, лопатки или турбоактуатор... Както казах това е добре известен проблем и гаранцията единствено на турбото е увеличена на 7 години, за разлика от всяка друга част от колата.http://www.civinfo.com/forum/previous-civi...lp-1-7ctdi.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега свиркай си, нали си имаш нова турбинка поне 100 хил. ще кара.Гледам че имаш и оферта даже за старата турбина та направо я давай и като се скапе тая ще знаеш каде има отремонтирана оборотна та да не губиш време и пари да търсиш отново нова.Във Honda UK са ги оторизирали да сменят гаранционо тази част от компанията майка за да няма недоволни клиенти, но тъй като тук това не се прави гаранционо, просто се почиства старата турбина при кадърен майстор и кадърен сервиз.Не се почиства само охлюва на топлата част, а се сменят и ролките отговарящи за променливият ъгъл на насочващите лопатки, тъй като се износват от натрупваният със годините нагар по тях.След като си решил проблема продавай старата си дефектирала и износена част и си гледай кефа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В форума 95% са празни приказки (тоя дето си го постнал)17129-PLZ-D00 актуатора но не съм 100% сигурен че то тозно това е турбоактуатора. 300-400лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а турбото все пак продаде ли го какво стана? И всъшност проблема е дефект в самата турбина на Гарет или нещо свързано с дизайна на Хонда. Питам защото и аз мисля да купувам такава Хонди-ца и искам да знам в какво се набутвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а турбото все пак продаде ли го какво стана? И всъшност проблема е дефект в самата турбина на Гарет или нещо свързано с дизайна на Хонда. Питам защото и аз мисля да купувам такава Хонди-ца и искам да знам в какво се набутвам.

Турбото още не съм го продал. В момента проверявам по колко вървят втора ръка, за да знам колко да му търся. Иначе проблемът генерално е в това, че моторът е на ISUZU, а не на Honda. Бих ти препоръчал тоя сивик, но с бензиновия двигател 1.6, или още по-добре 2.0i от 2004 :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но аз искам дизел и затова ме интересува, някой друг има ли го тоя проблем от форума и как го решава съответно, защото тва което ти се е случило на тебе е доста сериозно приключение и хич не е евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има още двама човека, които ми казаха за същия проблем на лични съобщения, а освен това има и още поне 1 тема, в която един колега също се оплака. Според мен рано или късно това се случва на всеки сивик с този двигател..

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе както каза Омбрето и други колеги.. турбото ти е ок.Най вероятно актуатора е имал леко проблемче.Такаче си взимай такова и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, появи се при мен подобен проблем.Хондата ми също е 1.7 Ctdi, и вече за втори път в рамките на една седмица ми светва лампата "Check Engine"- после гасне сама след още едно каране.Интересното е, че и в двата случая лампичката светва след като понасиля колата с турбото (2500- 3000 оборота) при изкачване на наклон в първите 4-5 минути след студен старт. Следващото каране всичко изглежда наред и турбото работи нормално дори на по- високи обороти. В момента лампичката е угаснала, но се опасявам, че проблема ще остане.Какво ще ме посъветвате? Дали е достатъчно да си почистя турбото от нагар?Колата е моя от 6 месеца, взех я с километраж уж 130 000 км., но карана доста мърляшки (съдейки по състоянието на филтрите). Внос от Италия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветваме те да идеш до Омбре за да не купуваш скъпи и ненужни части.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си взех хонда сивик 1.7 CTDI 2003г. Взех я на 72000 км през юни 2009. Към края на годината, когато бях минал 15-20 хиляди километра, в един хубав светъл ден се появи проблемът със светещата контролна лампа за двигателя. Не си спомням да съм я ръчкал съзнателно на кой-знае колко високи обороти. Факт е, че оттогава лампата свети почти постоянно. Карам известно време, тя угасва, но при всяко следващо минаване над 2000 оборота за повече от 3-4 секунди лампата светва и минавам в обезопасен режим и съм без турбо.Това, което ме изумява, е, че няколко пъти (2-3) - изкачвайки се по наклон (като например по Драган Цанков от радиото към кулата) и настъпвайки я здраво на трета, качва оборотите до 3500 и ги държи до светофара, както в доброто старо време преди въпросната лампа да светне за първи път. В един такъв случай току-що бях тръгнал, т.е. колата беше практически студена. Възможно ли е обяснението да е във факта, че при тези условия не може да се ускори твърде бързо, достатъчно, за да се прояви дефектът?Прочетоха ми грешките на компютър (при приятел на приятел, на лаптоп с програма, не специален тестер) и ако правилно съм записал, излязоха:p1237p1236p0238Имаше идея, за да се изключи като причина клапанът, управляващ турбото, да се замени с оборотен и работещ клапан.Бих бил благодарен на всеки, който се е сблъскал с този проблем и сподели всяка нова информация, която междувременно може да е получил по повода - включително тези, които вече споделиха, че имат проблема и разказаха как са го разрешили - както и за по-конкретна информация откъде и как точно от Германия се купува новото турбо, номера на частта и пр?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,казвам се Жоро и съм нов тук,прегледах доста теми и скоро мисля да закупувам една Хонда Civic 1.7cdti 2003 113000 хил.км. та ме интересува има ли някакво развитие по темата,по-точно ме интересува дали може да се отремонтирва турбината.Сивика който гледах няма проблем за сега ,но все пак искам да съм подготвен в случай ,че хвърли турбина.Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, Прочетох в другия форум, в който колега е дал линк и ми е интересно да разбера, какво е станало :) ,

Update:След смяната на турбото, колата вървеше като пушка. За съжаление след близо 5000км, лампата пак започна да свети, но този път при спокойно каране до около 2000-2500 оборота. Нещо май на никой по сервизите не му е ясно какво и има и как да се оправи.За момента чакам и аз мнения на други потърпевши как да се оправи.

отново е получил проблем след, като е сменил турбото (което предполагам и сменяне на този акутатор тъй, като от това което се вижда на снимките май си идва с него). Интерсно ми е в крайна сметка успя ли да го решиш по някакъв начин, и ако може да споделиш какъв е той ? Или някой от другите колеги ?Май доста мераклии има за този модел.Благодаря предварително. Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече от година карам Сивик с този мотор , и още на първия месец се появи проблема с лампичката.Колата беше на 225 000 км и като видях за какви цифри се говори във форумите ми се изправи косата.Проблемът го правеше на 2 и 3 предавка при по-рязко успорение и обороти около 3000 , при по-плавно ускорение проблем не се появяваше.Говорих с доста хора , посетих горепосочените сервизи , но за тях ще Ви спестя коментарите. В крайна сметка говорих с друг фен на японските автомобили ,който каза , че дълбоко се съмнява проблема да е турбото, и че неговата Мазда 6 е правела подобен проблем и той е бил във филтъра за твърди частици. Посъветва ме да покарам „хондето” 30-40 км на 4 предавка с около 3000-3500 оборота като внимавам да не я прегрея, и би трябвало да изкара черен облък и проблемът да изчезне . Аз се усъмних че имам изобщо такъв филтър , но реших да пробвам . Така и не видях да изкарва черен облък , но вече от 2 месеца проблемът не се е появявал , дори и при 4500 оборота.Иначе колата е супер, много е широка за класа си,разхода, возията и управлението са на много добро ниво. Съветвам Ви да пробвате, ако проблемът се е появил !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета в траур съм! Хондата ми е на 110000 км. и онзи ден май отиде и мойто турбо, но не само ми светна някаква си лампа ама черни пушеци се появиха отзад загуби всякаква мощност и мн масло и при опит да я форсирам сама си дигна оборотите и отиде некаде над 60000 в нищото, изкарах ключа но не гаснеше и я изгасих като включих 1-ва скорост. Закарах я при един майстор които ми каза, че турбото е заминало но според него в момента работи на 3 цилиндара и може да е изкривила нещо в двигателя. Въобще грозна работа...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко си уверен че е на 110К? Коя година е колата, защото на запад дизел се взима да се кара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко си уверен че е на 110К? Коя година е колата, защото на запад дизел се взима да се кара...

Със сервизни документи ми дойде от Италия на 90хил километра преди близо 2 години купена от оторизиран магазин на Хонда там и поддържана само в него :) За километрите съм сигурен те си личът като се качиш в нея но нее там проблема, а че изпуши турбинката :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Restless е прав.Моята е от 12.02.2004.Карана е до 02.2008 г.За това време е навъртял 166500.Карал юнакът не се шегувал.Така,че мисля това да са реални километри за Италия.Май не беше бутана-имаше половин резервоар нафта как вървешв с нея само...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо никой не си прави труда да чете?! В случая проблема е можело да го решиш и без смяна на турбото и да си спестиш 1500лв. При все, че свалянето му не е чак такава философия - нито е завряно на кофти место, нито се изисква висше образование, за да свършиш тая работа.Цялата идея е да закачиш колата и да си видиш кодовете. След тва в мрежата има достатъчно много информация, вервизни инструкции, декодирани кодове и инструкции за решение на проблема.Не видях никъде из темата да е тестван актуатора дали работи; дали е замерен клапана за вакуумната регулация, бууст сензора на турбото, маркуча между филтъра и вакуумния клапан, тест на клапана и актуатура с ръчна вакуум помпа и замерване на времето за спад в налягането до 0 или дали пръта на актуатора изобщо мърда, след като е било почистено турбото. Тва са елементарни работи. Смяната на турбо компресора е чак последна стъпка. Не съм специалист, не си вадя хляба с ремонти на коли и части и не претендирам за безкрайна точност в написаното (не съм наясно и с терминологията на български), но... логиката е елементарна. И с малко повече желение и у вас в гаражам можеш да се оправиш.sand0 е описал всичко, което е било необходимо да направиш. В тоя ред на мисли, също съм убеден, че турбото ти работи. И ако беше минал всичко стъпка по стъпка, щеше да знаеш къде ти е проблема. Уви, дал си маса пари за турбо, което след някой друг месец пак ще натрупа нагар и пак ше спре да работи. Може пак да дадеш 1500лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко със закъснение, ама да кажа, че турбото ми бе отремонтирано в Реал Турбо / срещу не малка сума / с гаранционна карта от тяхна страна. Минати са 10 000 километра без никакъв проблем / вървене, разход на гориво, светене на лампи и т.н./ За жалост след като ме ,,целуна" отзад една Шкода Октавия на Кауфланд Хондичката е в раздела ,,Продава части ".....:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставам си Хондаджия само че, сега съм в раздела 4х4. Минах на Харви. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Изчетох цялата тема основна за да се запозная с проблемите с турбината, тъй като съм се насочил към Honda Civic 1.7CTDI. След като разбрах, че едва ли не е оправен проблема с въпросния чарк с фейслифтовите бройки си поотдъхнах. Огледал съм се в няколко бройки, та ако може да ми кажете заслужават ли си оглед. Всички са четириврати (задължително) и дизел. Навит съм повече на бензинка, но до 5500-5600 няма да мога да намеря, а това ми е лимита. Заделил съм си и към 500 лв за регистрации, такси и др бумащини. ето ги и колите:

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11407322501802447&slink=7cje92 тази най ми хваща окото .

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11407150162138226&slink=7cje92

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11390565793863821&slink=7cje92

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11406367757902030&slink=7cje92

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11389109769868570&slink=7cje92

 

Надявам се да мога да сваля някой лев с пазарлъци, затова гледам до 6000. Очаквам съвети и предложения. Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги , искам да попитам някого по запознат тъй като аз не съм...на моя сивик 1.7 цтди му се получава горе долу същия проблем  само че , не ми светва никаква лампа нито чека нито нищо . Днес ми го направи за втори път досега не беше го правила...качвам се по не много голям баир ( като се предполага да я бия малко до 3.500 ) и изведнъж се усеща как колата умира и започва да работи без турбо.И друг път съм я настъпвал но  не правила така, казаха ми да я закача а пък един друг човек му обясних и ми каза че е някаква защита и ме пита дали след като съм я изгасил и запалил се е оправила и то беше точно така . иначе това се получи 2 пъти и то само на бой от 3.500 до близо 4.000 .. та някакъв съвет да ми дадете ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Имам същият проблем с турбината :( Бихте ли ми казали къде могат да ми я оправят в област Хасково или област Пловдив? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...