Jump to content
a4oTo

Данък

Recommended Posts

Здравейте колеги. Някой знае ли , какво става ако не сме си зачислили автомобила в Даначното повече от година ???? И каква е санкцията за това ? Благодаря предварително :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобата е от 20 до 200 лв.Декларирането на автомобила следва да стане в двумесечен срок от придобиването му. За целта са Ви необходими няколко документа: 1. Декларация по чл. 54 от ЗМДТ - следва да разполагат с тези бланки в общините, но Вие можете да си я изтеглите от тук: www.nap.bg/files/file_download.pubdocument?p_doc_id=960 2. Копия от: - Договор за покупко-продажба - в моя случай приложих и приемо-предавателния протокол. Датите на двата документа се различават с 3 месеца. По закон, когато датата на производство на автомобила не е известна се записва датата на първа регистрация. - Документ за собственост на кола, влязла от друга държава - Голям регистрационен талон - Квитанция за платен 2 % местен данък при нотариус или в общината - този данък не важи за новите автомобили и тези които са директен внос. - Квитанция за платен данък МПС към настоящата година /ако има такъв наличен/ - на мен ми казаха, че данъка ще може да се плати чак след март!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли какво ще се случи ако изобщо не се зачисли колата в данъчно??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли какво ще се случи ако изобщо не се зачисли колата в данъчно??

Няма да можеш да я продадеш, а и като отидеш все някога за услуга в общината ще те попитат а Вие данъка за неригистрираната Ви кола кога ще си платите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз искам да споделя, че в суматохата забравих да си платя данъка за годината. Това е кофти, само след като изтече годината, преди това съм редовен, нали така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в данъчното, може и глоба да не платиш :) Наскоро имаше такава тема и колегата мисля, че просто си плати данъка в минал срок за времето което е притежавал автомобила :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май има някаква врътка да не го плащаш,обаче трябва да питаш някой по навътре в нещата.Ако не ходи си плати,иначе после е дебело :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз изобщо не съм я зачислявал в данъчното, ама усещам че сега след като искам да я продавам, може да ми изиграе лоша шега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има опция да я продадеш без да я зачисляваш :) ако те интересува ще ти обесня как :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има опция да я продадеш без да я зачисляваш :) ако те интересува ще ти обесня как :)

Я ни обясни, как става това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ да си караш колата без да си плащаш данъка - няма да стане. След година и половина-две най-много ще ти дойде писъмце в което пише, че трябва да я регистрираш и да си платиш всичко наведнъж, заедно с глобата в 7 дневен срок - в противен случай отиваш на Агенцията по вземанията, там завеждат дело срещу теб и така... от личен опит го казвамИначе такива тарикати дето се опитват да е*ат Държавата, но само "се опитват", колкото искаш... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, и аз все отлагах - купих колата миналия октомври, а платих в данъчното през март - имаше глоба, тоест не глоба, а ти съставят акт - както каза колегата между 20 и 200 лв - не знам как точно го определят. Както на всеки акт човек има право да пише възражение.@a4oTo - колата ти като е д15ка данъка ще е не повече от 25-30 кинта - за такава сума не си заслужава човек да е в нарушение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карах старата си кола 8 год без да я регистрирвам в даначно,и нямах проблем с продажбата.зависи на какъв нотариус ще попаднеш.сега чувам че готвят промени и ....ще се затягат нещата май

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам че трябва да платя до края на годината за да не викам дявола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е проблем самия данък .... а това , че не съм я зачислил !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре аз получих писмо преди 1-2седмици :P понеже няма кога да отида до данъчното и незнам какво трябва да нося според писмото трябва само да си взема големия талон. колата е взета август мин година ;) незнам нито какъв данък трябва да платя нито каква глоба ще е добре да знаем има ли разлика в данъците в общините наистина или не и как така решавът как да глобяват и колко данъй имаме ;) и накрая някой да знае д15б2 92 година хеч дали има катализатор защото се рових и не намерих нищо по документи ;) нали имало някъкво намаление при наличие на катализатор и при по малко от 100коня :) някоой да подскаже малко :) няма ли данъчни тук :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги само да ви кажа, че за Акорда ми искат 200 лв данък. Няма да я регистрирам в данъчно колата,докато не опре работата до кокъл :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги само да ви кажа, че за Акорда ми искат 200 лв данък. Няма да я регистрирам в данъчно колата,докато не опре работата до кокъл :D

Дааа...... самата истина е-200лв е,да го е...а! И аз така чакам втора година,ма работата отива към опън одзад Вързали са се КАТ и Данъчно в мрежа и нема мърдане ;):););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблемът...

След като сте си избрали кола, купили сте я, карате си я, радвате й се, иската да я направите още по- добра, да я регистрирате в данъчното?

Преди година и аз си купих ЖЕЛАНАТА от мен кола.

Освен прите за нея - Данък в/у сделката в общината - 722 лв., годишен данък за 2009г. - 398 лв +3.15лв лихва :D

А мрънкам ли? Това са законите на държавата ни... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и моя данък не е е от най-малките 246 лв., но какво да се прави трябва да се плаща. Ако искате по-малък данък не си копувайте коли над 100 коня, ако искате мощност ще си плащате за нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблемът...

След като сте си избрали кола, купили сте я, карате си я, радвате й се, иската да я направите още по- добра, да я регистрирате в данъчното?

Преди година и аз си купих ЖЕЛАНАТА от мен кола.

Освен прите за нея - Данък в/у сделката в общината - 722 лв., годишен данък за 2009г. - 398 лв +3.15лв лихва ;)

А мрънкам ли? Това са законите на държавата ни... ;)

Хъмммммм....,Колежке,да не сте объркали марката ;) То твойте рекети ,като за Мазерати!!!:D

Ние, сиромашията ша са въздържиме от коментар!! :);)

PS-рекет=данък!Не е спам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по добре си регистрираите колата в данъчното,че вече нещата отиват на събиране на данъци.Аз също не си бях регистрирал колата в данъчното,но преди 1 месец ми доиде писанце за приканване.Отидох до данъчното с големия талон,договора от покупко-продажбата,снимаш тези 2 документа,попълних една декларация взета от гишето и казах,че скоро съм се прибрал от чужбина,и баща ми не е знаел ,че треба да отиде до данъчното и минавах с глоба от 20лв.А относно данъка за моя кораб за половин година данъка ми е 90лв,а за цяла не ми се мисли.Както казват повечето хора "имаш ли брадичка,треба и гребенче".До колкото разбрах вече КАТ спуска информация до данъчното за новорегистрирани коли.Преди се правеше врътка като при продажба на колата, си превеждаш пари за последната година на банковата сметка на общината и с тази бележка отиваш при нотариос за да прехвърлиш колата на новия собственик.И после новият собственик отива в данъчното и си я регистрира на ново,понеже не излиза при тях.Дано да съм помогнал с информация. :) П.С. Плащайте си данъците,за да се оправи наща скапана държава. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знаете едно. В живота има две неща от които не може да избягаш- Смъртта и данъците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука мардане нема каквото и да измислим наща хубавата ни даржава така нигослага :) нема да казвам на колко ката .. както по нагоре колегата спомена кат подава.. информация... на другите органи и хопа писмо поканват те да го платиш... ако ти се наложи да ходиш извзн страна сичко изкача... нема мардане стана ли са големи хакери :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...