Jump to content
Guest gogul

Кредит-в лева или евро?

Recommended Posts

Guest gogul

Нещо се сбърках:Примерно тегля сега заем и подир някоя годинка приемем Еврото за офиц. валута,кво ште стане: 1. ако изплаштам по 100 лева на месец-ште станат автоматично 100 евро 2. ако вноските ми са в евро -по 50 месечно-??? така ли остават,нещо не се връзва ,излизам на далавера

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

Кой ти каза че 100 лева ще са 100 Евро. Има си валутни курсове за тази работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gogul

а няма ли заплатите и цените да приемат ,знака на еврото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iceman1234

Абе то уж няма, ама по западна европа баш така си стана. Германия е "светъл пример" там 1DM си стана с кеф 1€! :chicken:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Ама там и заплатките малко им се обърнаха в евро,та малко им е през дедовия:chicken:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Ама там и заплатките малко им се обърнаха в евро,та малко им е през дедовия:chicken:

<{POST_SNAPBACK}>

Цените се обърнаха 1:1, ама заплатите не точно, имаше някакво обезценяване и не ги обърнаха 1:1, за това доста време след това имаше недоволства и коментари по темата там, но явно си оправиха нещата. А като знам как е при нас, май ще си обърнат само заплатите точно по курса и ще се оплакваме после на Арменския Поп, защото тук всеки е вдял на кой колко му пука дали народа е доволен :thumbs1: Редактирано от Demon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има кредит в лева-да го обръща в евро,ме април месец,като влезем в "чакалнята"ще стане страшно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, toniam написа:

Ако някой има кредит в лева-да го обръща в евро,ме април месец,като влезем в "чакалнята"ще стане страшно

Може ли малко повече информация? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя информацията е под сурдинка,като повечето неща у нас.Имам приятели с огромни кредити в лева и са получили препоръка от депутат(не мога да цитирам името)да побързат да ги обърнат в евро,защото се очакват аномалии.Аз лично нямам кредити слава богу,ама като гледам какво става в БГ-очаквам всичко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При кредити няма никакъв смисъл да се превалутира, единствено при депозити и то, ако се очаква девалвация на лева. 

Ако имаш кредит в лева при една евентуална обезценка на лева, ще ти се обезцени кредита, но при всяка вероятност банките си имат някакви клаузи, които ги пазят от подобни сценарии. 

Ето пример: имаш кредит 100к. приблизително 50к евра към днешния курс, лева пада на 25евро цента, тези 100к лева кредит стават 25к евро кредит. 

Тоест ако имаш кредит най-много можеш да спечелиш или най-малко да си е същото, но с тази разлика, че ще взимаш по-малко пари и ще връщаш по-трудно заема. 

За справка, 97-а така ограбиха банките, техлиха кредити преди срива, обърнаха ги в долари и след това връщаха жълти стотинки! 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много апокалиптично мислите, някои от вас...аз абсолютно не мисля че българина ще преглътне втори път '90-те, камо ли сега когато Европа има полза от това ние да сме в ЕС и ЕЗ.

Не забравяйте, че много хора забогатяха само от това че сееха слухове под път и над път, обърквайки обикновения човек от работническата класа.

Напълно съм съгласен, че смисъл от превалутиране на кредит от Лев в друга валута няма, поради вече посочените доводи.

Колкото повече се оповестява спекулативна информация, толкова повече паника и повече несигурност, което води до грешно взети решения.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом вярвате на бат Бойко и компания-ОК!Аз само споделих информация.

  • Хаха 1
  • Объркан 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, toniam написа:

Ако някой има кредит в лева-да го обръща в евро,ме април месец,като влезем в "чакалнята"ще стане страшно

 

Искам да видя дали те разбирам правилно. Да обръщаме сега в евро, защото лева ще се обезцени и ще ни боли съвестта, че имаме да връщаме много малко пари на банката или ще е страшно, защото с 1 лев ще можеш да си купиш толкова много евро, че бабите ще станат милионери? Питам, за да знам как да инвестирам...

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инвестирай както искаш,само, че много чейнч бюра или само купуват,а някои продават еврото по 2 лева вече-защо ли?

 

Моите спестявания са в Монголски тугрици-така,че съм спокоен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, toniam написа:

Инвестирай както искаш,само, че много чейнч бюра или само купуват,а някои продават еврото по 2 лева вече-защо ли?

 Ловят рибки в мътна вода .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека споделя житейски опит на мой познат.

Та този познат реши да тегли кредит преди няколко години, и така послуша един "политик"-"близък" да вземе кредита в CHF, защото щял да падне спрямо еврото (съответно и лева).

Е този познат тегли кредита в CHF, но със заплата в лева, франка поскъпна спрямо лева и "изяде дървото".



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, toniam написа:

Моите спестявания са в Монголски тугрици-така,че съм спокоен

Тони, ам що тогава даваш акъл на нас, дет парите ни са в евра и леове?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа,моля-аз акъл не давам на никого-споделих информация,а изводите всеки сам си ги прави!

 

То да е нещо друго-да го "набиеш", ама акъл?Сакън!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с "набиването" е ясно - сите го умеем. Кажи името на политика, щото ако е свестен - да гласуваме за него, "та да ни опрай".

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...