Jump to content
vex

Въпрос за полуоски

Recommended Posts

Имам разглобени полуоските и техните карета. Въпросът ми е късата полуоска, и външната полуоска от дългата такава, как да разбера коя е лява и коя дясна? На пръв поглед са еднакви. Разбрах, че има теория която е, че едната е по-дълга, но коя етя? Лявата или дясната? :(

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам разглобени полуоските и техните карета. Въпросът ми е късата полуоска, и външната полуоска от дългата такава, как да разбера коя е лява и коя дясна? На пръв поглед са еднакви. Разбрах, че има теория която е, че едната е по-дълга, но коя етя? Лявата или дясната? :(

Късата е от дясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да съм сигурен, че си разбрал въпроса, става дума за разглобена дългата полуоска (лявата), часта която е от външната страна, изглежда абсолютно същата като късата (дясната) полуоска.

 

Може и в наименованията да бъркам нещо. Ето и нагледно:

Публикувано изображение

 

Като се свалят вътрешните карета, остават еднакви на вид части, как да позная коя е лява/дясна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че имаш две полуоски без вътрешни карета (само външните са на полуоските) и не знаеш коя е лява и коя дясна, така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно. Аз така ги получих, със свалени вътрешни карета. Почнах да си ги доразглабям да ги почистя и освежа, и за сега ми изглеждат идентични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако са еднакви какво значение има коя е лява и коя дясна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъм сигурен дали са еднакви, аз за това питам. Казах, че изглеждат еднакви, но дали наистина са? Явно като ги доразглобя, ще ги меря. Но ако са различни по дължина или нещо друго специфично, въпроса остава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валовете са с еднакви шлици, няма логика да са различни... външните карета също са еднакви като размери и като брой шлици... премери дължината на валовете и ако са еднакви, вътрешните карета ще определят коя е лява и коя дясна ;) щото като гледам снимката в тях има разлика... ако на снимката и двете са с вътрешни карета де ;), нека някой който е минавал по тоя път да каже

Редактирано от Аня Митрева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега според мен прочети много внимателно дамата какво е написала и щ е разбереш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вътрешните карета са различни. Разглобих валовете откъм вътрешните карета, за сега изглеждат сравнително идентични. Ще постна снимка малко по-късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и снимката на валовете все още със външните карета.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

двете полуоски са абсолютно идентични. както каза колежката, определящо е вътрешното каре. аз имах абсолютно същия проблем ;)http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=28683

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото :) Остава само да ме светнете от къде да си взема хубава грес, маншони и пръстени за стягане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех графитна - 7-8 лв. за 450мл от ауто плюс. имам едно външно маншонче от каре на glo (ще ти го подаря ако ти трябва). а за вътрешните карета взимаш маншоните от колегата DIDO_, някъде към 15-20лв броя май бяха и са все още здрави от както съм турнал мотора

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...