Jump to content
baybotso

мнения за акорд

Recommended Posts

Доста добра кола,но малко тромава с този мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай англииски акорд...поне аз никога не бих повторил грешката си..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо мислиш така, Едмундо ? :rolleyes:

П.П. Едва ли твоето изречение помага нещо на бъдещия колега... ;)

 

Публикувано изображение

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително качество на сглобката,скърцане на кори ,отлепящи се тапицерии на врати и таван ,проблеми с рейката, уникално голям радиус на завиване,лоша маневреност,слаби спирачки...лоша шумоизолация,гадно сменящи се предавки...често разбиващи се горни шарнири..висок разход в градски цикъл...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително качество на сглобката,скърцане на кори ,отлепящи се тапицерии на врати и таван ,проблеми с рейката, уникално голям радиус на завиване,лоша маневреност,слаби спирачки...лоша шумоизолация,гадно сменящи се предавки...често разбиващи се горни шарнири..висок разход в градски цикъл...............

А какво ще препоръчаш на човека??Акорд до 93 или може би Акорд след 2003 за 18 - 30 000 лв ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд купе или дори комби от 97-ма например.....американки са и разликата в качеството е осезаема....

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американките ги има и във вариант 4-ри врати седан, не са само купета и комбита Accord 94-98 4 Door . Англичанките може да са всичко друго, но не и Хонда! Към изброените от Едмундо минуси, може да сложите и ужасна нестабилност при мокър път и завои!

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай англииски акорд...поне аз никога не бих повторил грешката си..

+ всичко останало, което изброи допълнително е истина! Имах английския акорд с F20Z1 двигател и мога да кажа, че с американския вариант единственото общо е името на автомобила! Взимай американката и изобщо не се опитвай да ги сравняваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че малко откланям темата. Този ли е акорда, който получи толкова негативни мнения?

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвратително качество на сглобката,скърцане на кори ,отлепящи се тапицерии на врати и таван ,проблеми с рейката, уникално голям радиус на завиване,лоша маневреност,слаби спирачки...лоша шумоизолация,гадно сменящи се предавки...често разбиващи се горни шарнири..висок разход в градски цикъл...............

Ми тогава англичаните са се изхитрили и са направили "Rover 600" много по-добре от Хондата...в пъти по-издържан като качество. Сигурно затова се скъса връзката между тях. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този. Като изключа завиването и спирачките, от тях може да се изисква мааалко повече наистина (но в никакъв случай не са толкова трагични според мен) всички други от изброените по-горе "недостатъци" не съм ги срещал и дано за в бъдеще да си остане така :) . Разбира се малко съм нов в темата "Хонда" но щом производството на Акорд е прекратено в UK и изцяло прехвърлено, явно има защо ама като няма парички за по-нов и този си ме радва и то много!Хайде поздрави и успех с избора на бройка (каквато и да е) !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав.. :) Sebulba

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за предния модел става въпрос колега, за този не мога да кажа много, освен че е по-тясен и по-къс от американските версии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е значи направо ми казвате не си взимай Хонда. Добре беше да знам, че е боклук да мисля друг вариант.

Редактирано от lamerko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,производството на Акорд на острова не е прекратено,сега вече всички Хонди идват от там:)))без Сивик седан само:Pтой си е японски.както и да е,сегашните английски хонди нямат нищо общо със старите от 95-00.Баща ми имаше 95-та Ф20-здрава кола,но правена като от слепи;)това с интериора е много вярно.а относно питането за следващия модел,към който колегата точно се е ориентирал.......човече,бягай с все сила от 1,8 мотора.колкото човека познавам с такъв -всичките крещят с цяло гърло.единия дори се скапа тотално и като го отвориха намериха лагери от москвич вътре-явно се беше предавал и по-рано;)на мен много ми харесва този английски акорд 98-00,той дори има тайп Р версия която ми е любима,но колата е кофти.....заеби.един приятел има 97-ма купе за продан,ако те интересува драсни ЛС да го питам дали още го продава.

Е значи направо ми казвате не си взимай Хонда. Добре беше да знам, че е боклук да мисля друг варянт.

Не,пич-като съвет е да пропуснеш точно тази кола,защото другите са по-добри.иначе факта че хората си ги карат из европа е доказателство че са достатъчно коли. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,производството на Акорд на острова не е прекратено,сега вече всички Хонди идват от там:)))пак се изказваш неподготвен-вземи малко се информирай преди да пускаш поредната простотия:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че малко откланям темата. Този ли е акорда, който получи толкова негативни мнения?

 

Публикувано изображение

За предишната генерация иде реч. Посоченият от Теб е марк6 (моделни години от 99 до 03) а точно тая снимка е на тайпР

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо:

Извинявам се, че малко откланям темата. Този ли е акорда, който получи толкова негативни мнения?

 

Публикувано изображение

Не става въпрос за този автомобил!

Второ:

А на тази снимка е моя избор!

Към компетентния колега Prelude един въпрос: Защо е кофти колата? Не казвам нито, че е, нито че не е за сега, питам за неговото мнение, защото ми е интересно защо съм се прекарал при избора си?! Защото оставам с впечатлението, че колегата просто мрази Акорди произведени в Англия?!

Edit: моята не е тайп Р. Колегата Ceco ме засече :)

Редактирано от Dachev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от собствениците на англо-акорд 99-03 все още не са забелязали слабата изработка ( под слаба имам предвид всичко, дори материатлите, от които са изработени болтове, гайки и т.н ), заради по-малкото години на колата...но след 2-3 години ще търсят американки :)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам такъв(98-03) акорд и сам мнг доволен поне засега дене му мисли няма да съжаляваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,производството на Акорд на острова не е прекратено,сега вече всички Хонди идват от там:)))без Сивик седан само:Pтой си е японски.

До колкото разбрах вкарват само Civic хечбек от Англия, но може и аз да съм в грешка.По темата : в крайна сметка тотално се обърках вече за кой Акорд става въпрос, колегата пита за акорд 1998 година ама преди или след, че нещо е та ръба на 5-та и 6-та?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от собствениците на англо-акорд 99-03 все още не са забелязали слабата изработка ( под слаба имам предвид всичко, дори материатлите, от които са изработени болтове, гайки и т.н ), заради по-малкото години на колата...но след 2-3 години ще търсят американки :)

Че кой кара стара кола повече от 2-3 години?! На мен ми останаха още 1-2 години. Дано имам късмет да не се "разскърца" отнякъде! Един приятел с Голф 3 возих преди 1 година като я взех моята. Като слезе човека съвсем откровено си каза: "И аз си мисля, че карам кола!"Edit: @Fiend - Става въпрос за предния модел от нашия, ама намесиха и нашия и се разчуствах! Редактирано от Dachev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма част от собствениците на англо-акорд 99-03 все още не са забелязали слабата изработка ( под слаба имам предвид всичко, дори материатлите, от които са изработени болтове, гайки и т.н ), заради по-малкото години на колата...но след 2-3 години ще търсят американки :|

Ба , забелязъл съм ги. Някои съм отстранявал, други наистина са дреболии - примерно корозиралите глави на болтовете на разпорките фиксиращи крайно отворено положение на вратите са особенно дразнещи щото колата още изглежда като нова. Имам я от 66 месеца и е далеч от състоянието в което трябва да се "оттървам" от нея, а и като се има предвид семейният ми статут , тумбакът и ЕГН-то ми за Мен си е ОК. Никога разходите ми по нея (такси , данъци , каско , нормалните консумативи и някои дреболи, абе всичко без - гуми и игориво) не са надхвърляли средно по 1500 лв. на година. Но така или иначе годините не прощават макар че специално към тоя модел са доста благосклонни (поне според моя опит и наблюдения)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,производството на Акорд на острова не е прекратено,сега вече всички Хонди идват от там:|))пак се изказваш неподготвен-вземи малко се информирай преди да пускаш поредната простотия:(

случайно инфото ми е от Бултрако,а твоето?всичко вече е изнесено в Англия.говоря за това което се продава в Европа.с изключение на сивик седан.дори акорда е там,а доскоро беше японка и той.иначе по стария акорд в семейството(95-та) имаше много дразнещи неща откъм сглобка-тапицериите на вратите се разлепяха,часовника на таблото пропадна някъде отзад,бутоните за отворени врати не работеха като хората,скърцаше яко......а иначе познавам 3-ма собственици по-добре с акорди 98-00 и на тримата им е като таралеж в гащите,така че изказвам просто статистика.от една страна е тъпо да си го говорим това за коли на над 10 години,пребивани от каране,но аз пък карам 20 годишна кола и нямам такива проблеми-следователно не е толкова тъпо.радвам се за вас,че сте доволни от колите си.пожелавам ви и занапред да е така.иначе аз не съм си купил колата,за да я карам 2-3 години,както казаха някои тук-имам я вече 7 години и мисля да имам докато върви.това е и една от причините да си купя тази кола конкретно.и именно тук този акорд и всеки ранен акорд от англия отстъпва на старите японки-факт.а по нета бях попаднал на едни пичове,дето взеха един английски сивик,един правен в САЩ и един правен в япония-мисля че бяха чисто нови или карани но не много.разглобиха ги и се опитаха да ги сглобят.японския се сглоби като от завода,американския се сглоби но му личеше намесата,а английския не успяха да го сглобят.и точно тук е разликата.ако карах английска сглобка щях да брадясам при реставрацията,а колата се разглобява и сглобява като сън.на баща ми на акорда за нищо на света не бих се опитал дори да го разглобя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги не че нещо защитавам много акорда които карам но е точно този които момечето пита и да ви кажа честно за 1-година му навартях 40 хил. км от който 35 на газ и колата не е трепнала и нито скарца нито тропа и за толкова голяма кола е доста стабилна в завоите,а двигатела че е малко слаб то е ясно но никаде не ме е оставил и си върви доста прилично за тези коне които дарпат тази тежест.а на момчето което пита конкретно за модела мога да му кажа че колата е доста по добра от "скапаните пасати" и "аудита" и имаите впредвид че щом немците ги карат точно тези модели много и колата даржи цена значи май няма да е толкова лоша :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Edit: @Fiend - Става въпрос за предния модел от нашия, ама намесиха и нашия и се разчуствах!

:tooth: Като цяло аз не съм разбрал модела, за което SORRY !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с английски акорд 93 год.Не съм имал проблеми досега ако не броим че хвърлих първия двигател :tooth: ,иначе всичко е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам акорд 2000г английски няма място за сравнение с прелюд по стабилност но не е лоша смених гумите и съвсем друго се държи на сухо и мокротавана бил се отлепял - Изпрах го и го минах с прахосмукачката и си стои на мястото и не само на моя акорд сме прали//п.п. на двата сивика са отлепени таваните- 6г и на англичанката въпрос на ккъсмет/спирачките не са толкова лоши колкото ги изкарвате с хубави гуми си спирадвигателят е слабичък /ф18 /но харчи прилично в задръстванията, на колегата акорда е на газ има навартяни над 50000км и не е давал проблем Вътре интериора е не ми допада и по точно таблотоПредпочитам да си карам прелюда на дълъг път пред акорда но акорда си е с реални 4 местаа базов този акорд идва с 4 аербега , климатик и предни ел стъкла и огледала и не е лош избор, въпрос на късмет как е подържан преди това

Редактирано от pit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес пак попитах в бултрако къде се правят колите-само CRV-то и 5-вратия Сивик били английски,явно предния път са ме подвели нещо.Акорд и всичко останало си е в япония в момента.говоря за сегашното производство

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора незнам какви ги приказвате :D Аз като се кача в моя Акорд и не искам да слизам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги само да вметна че миналата година ходих на екскурзия в турция по автомобилните заводи и по моя молба отидохме до завода на хонда специално да видя кои модели правят там и видях с очите си че правят "сити" и сивик седан 7-ген.. това е от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...