Jump to content
Nicko

Шум в скоростната кутия

Recommended Posts

Здравейте хора!Имам важно питане относно скоростната ми кутия... Скоро си купих Сивик Купе LSi 5-ген. и сега забелязвам, че като карам с 70-80км/ч на 5та да кажем и натискам съединител, давам 2ра преди някой светофар, за да влезна в завоя... и в момента, в който вкарам 2ра скорост, още докато държа педала на съединителя натиснат се чува едно триене, все едно е на полувключена скорост или нещо такова... Това се случва и при всички останали скорости, на 1ва е най-силен шумът (и най-бързо се чува триенето), на 2ра по-слабо, на 3та още по слабо и на 4та почти го няма... НЯКОЙ може ли да ми каже какъв евентуално е проблемът, сериозен ли е и какво трябва да се направи...?Много бих бил благодарен, ако някой може да помогне, понеже аз още не съм много разбиращ хондаджия :lol:П.С. Освен това 4та скорост малко трудно влиза понякога и леко прихърква... но това май прочетох вече, че от синхронизатор или от съединител... все пак ако знаете нещо по-конкретно и за това... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако,не те дразни карай си колата и при мен го имаше този шум.

Редактирано от stan7519

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-а, втора, как ги караме тия коли ?Аксиален лагер е за смяна, когато шумът се чува / усеща / при натиснат съединител... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ли се сменя този аксиален лагер? Скъп ли е сервизният ремонт? Някакви идеи...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е аксиален лагер ще се чува и на място при натиснат съединител. Колега, такъв ли е случая?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е аксиален лагер, имах го същия проблем, лагер на първичния вал, търси си нова кутия направо смисал 2 ра ръка ама здрава :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място като седи колата не шуми... явно наистина е както казва Григор Табаков ... Този първичен вал не се ли сменя само той или трябва цялата кутия директно да сменям...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята виеше се едно има турбина на 1 ,2 ,3 ,4 направо полудявах като чуя тоя звук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...А и на всичкото отгоре и когато запаля колата и не съм натиснал съединителя пак се чува един шум стъържещ лекичко... :mellow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намирай една кутия втора ръка твоята е s20 и сменявай..лагерите са ти 140 двата а за работа не искаш да знаеш колко пари ще ти вземат...така че търси кутия 100-150 лева и 100-120 лева горе долу за смяна.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взех от един колега 180 кинта в добро състояние е кутията, за смяна 50 лв и сяда по танко , най добре търси друга че тея лагери нямам думи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кутия е същата работа,на място ,първа и втора шуми,а като натисна съединителя спира,смених маслото, но не помогна ;) Обмислям вариант за кутия на старо, но каква е гаранцията че тя ще е здрава?

Редактирано от Gergi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как ги сменате бързо тия кутии зарад един лагер на първичния... ;) моята я карам 40 000 км с леко виещ такъв...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

намирай една кутия втора ръка твоята е s20 и сменявай..лагерите са ти 140 двата а за работа не искаш да знаеш колко пари ще ти вземат...така че търси кутия 100-150 лева и 100-120 лева горе долу за смяна.успех

По добре си ги смени,но първо виж как са ти синхронизатори и т.н. по нея :( поне после ще имаш здрава кутия,а не да играеш на тото и да се молиш пак да не извие.п.п.от 5та на 2ра при 80 си е нормално каране,още повече за завой :) аз го правя това за ускорение м/у драдско ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега проблема ми беше същия,по изгодно щи излезе да си смениш кутията-2ма души ще свършите работата,пък ще си имаш и резервни скорости от старата.има колеги във форума които имат налични такива 2ра ръка.аз така направих и съм повече от доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...