Jump to content
dimy

сивик седан или мицубиши лансер ?

коя от 2-те  

70 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Колеги маи в семейството ще се подновяваме но , още се чудим между посочените горе автомобили , та ако има някой наблюдения върху тях нека сподели.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние се чудихме кое да изберем, избрахме сивик 1.8 бензин и не съжаляваме. Така и не отидохме да направим тестдрайв на лансера, така че нямахме възможност да направим сравнение. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм и двата, само сивика беше 1.6 , а 1.8 мотора го карам всеки ден само че в Европиейскиа хеч.Номинално лансера е мисля 147 коня а сивика 140.Според мен сивика е по-доброто , като съотношение цена/качество при условие че вземеш ЕХ .Все пак и лансера не е лоша кола и която и от двете да избереш няма да сбъркаш.В момента мисля сивик седан идва от Япония , а лансера от Европа, така че отново предимство за сивика.Пожелавам ти много радост и безаварийни км с колата която избереш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впечатления и от двете,карат ги мои приятели.Лансера,който си показал най-високото ниво с 18-ки джанти и т.н.,с двигател 1.8 Mi-VEC CVT (около 140к.с)гори много 10-12 градско,7-9 извънградско сравнено със Сивика 1.8 V-TEC 8.5-10градско,5.5-7.5 извънградско.Отгоре на всичко Сивика върви повече,и мисля е по-евтин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дадох снимката за пример , от мицубиши дават доста добри оферти покрай кризата , ние имаме наблюдение на лансера на един приятел дизел , на около 8 месеца доста пъргава и икономична кола , но сме се спрели на бензиновия агрегат засега с автоматик скоросна кутия , от хонда не знам какви са им офертите , утре ще им звънем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента мисля сивик седан идва от Япония , а лансера от Европа, така че отново предимство за сивика.

И в кой по точно завод в Европа го сглобяват Лансера, че ми стана интересно ?..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивика си е красавец, ама в черно или тъмно син е още по-красив.Аз съм за него, но аз съм пристрастен, не ме питайте ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Лансер-а,изглежда много по-добре.Прави се само в Япония,в Okazaki и Aichi.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбирам тук се сравнява кола с предно с такава 4х4, не знам конкретния модел, на който си се спрял дали наистина е 4х4, но поне в спецификациите в официалния сайт, става ясно, че е. В такъв случай не знам как може да бие хондата, на мен като дизайн ми допада повече лансера - по-агресивен е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласувах за сивика. Не съм карал Лансера, но не съм чувал много добри неща за него. Аз преди 2-3 месеца също се колебаех дали да не го предпочета пред европейският сивик, но мои приятели ме разубедиха бързо :) Доколкото знам лансера е доста шумен, а и на мен лично ми е твърде пластмасов вътре, като съм се качвал. Не съм 100% сигурен, но мисля че не е 4х4. Що се отнася до визията, лансера определено бие сивика, който си показал ( разбира се не и хетча ;) ). Но от личен опит мога да кажа, че сивика е невероятна кола. Изключително удобен и много ергономичен, всеки детайл както по екстериора, така и по интериора е изпипан много добре.Все пак , която и кола да избереш, едва ли ще останеш недоволен, защото новото си е ново :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбирам тук се сравнява кола с предно с такава 4х4, не знам конкретния модел, на който си се спрял дали наистина е 4х4, но поне в спецификациите в официалния сайт, става ясно, че е. В такъв случай не знам как може да бие хондата, на мен като дизайн ми допада повече лансера - по-агресивен е.

И по-ръбат, вози по-твърдо и от сивика, гори повече от него и върви по-малко. в лансера съм се возил, 1.6 модела е пълен мъртвец, 1.8 по-бива, но пък си смучи бензец доволно.Аз лично бих се насочил към хибрида на сивик-а, чувал съм само суперлативи за него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лансера е с предно , засега нещата клонят към лансер дизела заради атрактивната му цена. Цената на пред последно ниво на оборудване на дизла е почти еднаква с ЕХ на 1.8 сивик,а и е модел 2008г , а сивика 2006

Редактирано от dimy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лансера е с предно , засега нещата клонят към лансер дизела заради атрактивната му цена. Цената на пред последно ниво на оборудване на дизла е почти еднаква с ЕХ на 1.8 сивик,а и е модел 2008г , а сивика 2006

Колега от офиса търкаля такъв лансер, дизел. Оплаква се, че доста трака от вътре. Возил съм се доста пъти и мога да потвърдя, че шумоизолацията почти липсва. Направи тест драйв и решавай. Между другото сега има оферти за Мазда 6 бензин 2.0 147к.с. . Подаряват едно ниво оборудване, а и точно тези ги правят в Япония. Получихме оферта в офиса за 43к лева. Предполагам, че ще може да си спазариш още някой процент отстъпка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам това дали ще повлияе на избора ти, но дизеловия Лансер използва агрегата на Фолксваген който се слага в Голф

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маздата почва от 40 600 нагоре за 1.8 120 коня, промоций само за автомобилите на складсега ми пратиха оферта

Редактирано от dimy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам колега, покарай ги и двете коли и тогава вземи решение. Сивика изглежда уникално комфортен отвътре и красив, сякаш ти казва "заповядай, седни и се настани удобно". За жалост не съм имал удоволствието да се повозя, но просто си мисля, че повозя ли се и на него и няма да искам да чуя за лансер. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маздата почва от 40 600 нагоре за 1.8 120 коня, промоций само за автомобилите на складсега ми пратиха оферта

Това 1.8 ми се струва мудно, поне на старта 6-ца създаваше такова впечатление, а доколкото знам двигателя е същия. Жалко че не правят оферти, защото тази 6-ца е един клас по-висок и предлага доста екстри като базово оборудване. 3-ката не ме кефи толкова. Иначе за лансера, дизела наистина е много шумен вътре :-(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се включа, но не със съвет, а с един линк към тема от този форум. Дано ти е от полза: Сивик седан или Лансър седанПП: Гледам, че се насочваш към автоматичните кутии. Ако се спреш на Civic-a не се подлъгвай да си вземеш I-Shift ск. кутия. До колкото прочетох из нета хората масово имат проблеми с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги благодаря ви за инфото , но се спряхме на лансер дизел пред последно ниво на оборудване като аргументи цена /екстри/ разход / модела е с 2г по нов от на сивика/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...