Jump to content
majestic

Crx масло за скоростите

Recommended Posts

Имам някакво масло в тубички запечатоно за скоростите е но пище автоматик ако го налеее на CRXа кво ще стане в смисал да го налея в скоростната кутия ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по добре им сложи 10w40.за автоматик маслото е съвсем различно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната ти кутия автоматик ли е? Ако в атоматик слагаш Honda ATF ( ако твойто е такова, трябва да е червено на цвят ) ако е ръчна слагаш Honda MTF или 10W40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,знам,че се слага такова масло каквото си налял в двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман вече такива теми през ден:За моделите с ръчни скорости до 1996 се слага 10W40 За моделите с ръчни скорости след 1996 се слага MTF * Аз карах моя ЦРХ 1991 с MTF и ми харесваше повече от двигателно. С 2 думи едва ли ще навредите на скростите ако сложите MTF на модел преди 1996, но не слагайте двигателно на моделите след.

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със лики моли 10w40 колега кои както си прецени.??Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

За моделите с ръчни скорости до 1996 се слага 10W40

За моделите с ръчни скорости след 1996 се слага MTF

...

Удебелих да се вижда. Да не говорим,че форумчето си има и търсачка.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не прави глупоста да слагаш АТФ на ръчна скоростна кутия .Бягай в Бултрако 18лв е литъра на МТФ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не прави глупоста да слагаш АТФ на ръчна скоростна кутия .Бягай в Бултрако 18лв е литъра на МТФ.

Информацията е доста outdate... MTF3 в Бултарко е скромните 27-30лв за литър от доста време насам, а наливно няма вече (или поне за простосмътрните)...Иначе аз съм за MTF-а на каквато и да е Хонда - просто съм изпитал разликата от 10W40 и MTF на мойта кола - има и е значителна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих ти препоръчал МТФ , дори на модел преди 96.Поне при мен,след смяната на 10W40 s MTF имаше подобрение в превключването на скоростите...

Редактирано от murdera
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не прави глупоста да слагаш АТФ на ръчна скоростна кутия .Бягай в Бултрако 18лв е литъра на МТФ.

Информацията е доста outdate... MTF3 в Бултарко е скромните 27-30лв за литър от доста време насам, а наливно няма вече (или поне за простосмътрните)...Иначе аз съм за MTF-а на каквато и да е Хонда - просто съм изпитал разликата от 10W40 и MTF на мойта кола - има и е значителна!
Колега миналата година юли месец както казаг го купих наливно на 18 лв .След малко ще кажа със сигурност след като звънна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найстина вече може да се закупува масло на 27 лева бутилирано,а наливното за 18 лева само ще се прави смяна в сервиза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече бутилираното MTF е по 35лв. литъра,а наливното по 20лв. със смяна от 21,60. :worthy: Някой знае ли какъв е визкозитета на това златно MTF?

Редактирано от gnggen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имам рекс скоро сменях маслото на кутията и си сложих 10w40 и за сега 5 хил км нямам проблем супер си работят предавките и няма виене или някакви странични шумове.Аз съм доволен от 10w40 мисля че няма да имаш проблем стига кутията да ти е наред да няма някакъв проблем! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 2-ра година карам със МТФ и да ви кажа ,зимата не съм доволен от превключването на скоростите докато колага не позагрее. Мился да пробвам идния месец със 80W/90 на Castrol. Ще споделя резултати! П.П. САмо да ви споделя ,че откакто смених маслото което беше в кутията със наливно на МТФ от Бултрако,почна да ми превива лекинко някой от лагерите във кутията:)

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха :plane: тия от Бултрако поддържат стабилно увеличение от 30% на година в цената на MTF маслото. Предполагам и с всичко друго е така. Криза не криза - цената си расте с 30%...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой не се е сетил или не се усеща , едно е да купиш един бидон масло и 1 литър масло :( Както по-горе колега каза при смяна при тях маслото пак си е 20 лв за 1 литър , а 35 лв плащаш за опаковка от 1 литър , т.е. плащаш опаковката , труда за направата й и еко такса :) Нали се сещате , че бензиностанциите не си купуват бензина за 2 лв литъра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, продължавам да се чудя....сбърках ли като сложих MTF Honda масло в скоростната си кутия, като колата ми е модел от преди 1996-а година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите ти са преди 1990 даже , 10/40 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...