Jump to content
TYPE-S

Препоръчайте ми безшарнирни (aerotwin) чистачки...

Recommended Posts

Колеги моля препоръчайте ми чистачки които да изкарат повече от 5-6 месеца и да са от тези новите бях с такива от Метро за 7 лева бройката но те са Китайски и чистят 3-4 месеца искам нещо и по-скъпо да е но да чисти качествено и по дълго.И от къде да ги купя евентуално :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега ми беше похвалил Valeo, но не знам дали са безшарнирни (от тези новите).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC DELCO от "Имахижу" - брадва, VALEO от ТЕХ-КО - пак брадва, на SCT са по-евтини и ги бива :huh: , незнам обаче при вас има ли ги...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AC DELCO от "Имахижу" - брадва, VALEO от ТЕХ-КО - пак брадва, на SCT са по-евтини и ги бива :huh: , незнам обаче при вас има ли ги...

Сериозно ли аз бях заложил на АЦ Делкото кофти,въпреки че съм чувал добри отзиви за него.Незнам просто искам нещо което и да е по скъпо но да си струва парите, а някой да има наблюдения над чистачките FERAL един колега скоро продаваше във форума били Гръцки по лиценз на Бош, знам ли :) Редактирано от TYPE-S

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях си взел Denso за около 27лв парчето и излязаха голям боклук. Щипката се счупи още при слагането. Отначало чистиха много добре както всяка нова чистачка, но в последствие се оказа че траят колкото боклуците от метро за по 5-6лв. След 100км/ч не прилепват добре към стъклото и е ужасТ да караш в дъжд. Повече не смятам да давам пари за такива адвансни технологии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де хора толкова ли е залят пазара ни с ментета, че всяка марка копират не вярвам че на тези новите луксозни коли AEROTWIN-а е калпав един приятел със акорд 2007 купи си го нов с такива чистачки и 2 години чистят перфектно.Тези от метро се държат учудващо добре и при висока скорост не шумят но много кратко чистят добре :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адски съм довлен от Bosch-a. На 3та кола купувам и нямам грижи.За сметка на това Feral-a, по лиценз на горните....не му е на нивото въобще. На Сивика сложих такива но определено не съшото качеството. Гумата е различна,по твърда някак и няма достатъчно притискане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко пари са Аеротуина на БОШ, въпреки че много хора казват, че това не са немските Бош ами я в китай я в турция ги правят иначе досега да съм си взел от тях :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, повече от година карам с Valeo и не са мръднали. Много съм доволен, никакви шумове и перфектно чистене.Взех ги от официалния вносител на Valeo "София Експорт" - магазина се намира на ул. Сребърна, зад пазарчето на Хладилника.Има доста ментета по магазините, така че най-добре е направо там.

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казах "брадва " имах предвид "скъпи" :) , не че са лоши :huh: DELCO и VALEO са наистина добър избор, но и на съответната цена :PИначе аз съм с едни гръцки уж за по 8 кинта... Два месеца изкараха, колко още - ще видим... нека да мине зимата и ще стане ясно

Редактирано от Аня Митрева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли аз бях заложил на АЦ Делкото кофти,въпреки че съм чувал добри отзиви за него.Незнам просто искам нещо което и да е по скъпо но да си струва парите, а някой да има наблюдения над чистачките FERAL един колега скоро продаваше във форума били Гръцки по лиценз на Бош, знам ли :)

Аз съм с FERAL и за момента съм много доволен от тях (вече 5-ти месец) чистят си добре, даже в един голям дъжд много добре се представиха имаше коли които спряха отстрани зарад чистачки но аз продължих да си карам и стъклото ми беше идеално :)Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Feral-а не стават, според мен. Аз взех за Акорда и за Сивика. На Акорда ги монтирах първо, голямата не чистеше добре, оставаше дебела следа непочистено. Ходих при продавача, каза че 65 см. и други хора са ги връщали с проблеми, така че ми предложи 60 см. Приех, тествахме на място - изглеждаше ок. Но при първия дъжд забелязах че пак оставя следи но по тънки, затова пък повече. След няколко месеца монтирах и на Сивика - и там същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък от доста време карам с такива от Метро за по 8-9лв бройката и съм доволен - чистят си перфектно, дори съм изненадан от това. Има значение с каква сила притиска рамото чистачката, защото ако пружината е "уморена" и за 100лв чистачка да сложиш - пак ядец!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм привърженик на старата школа. Карам само и единствено с Champion, повечето ми приятели и приятелката ми - също. Имат живот поне 6-9 месеца преди да почнат да мажат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз след 3 дневно ровене по нета, стигнах до решението да си взема "Alca" от Лукойл. Чистачките са немски, нямат двойници ментета и за сега съм страшно доволен от тях.Струват по 7лв и се продават на бройка, така, дори и на колата да са с различна дължина - няма проблеми. Само където не са аеротуин. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тамън се бях навил да си купя Валео или АЦ Делко ама като се замислих,че колата ми е уличница ще ме боли сърцето ако ми ги гепят.Затова си купих от тези ФЕРАЛ Гръцките като за първи ден чистят перфектно ;) по нататъка ще видим :D Благодаря на всички за мненията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с alca съм и аз, и още от нова, голямата чистачка маже, на 1/4 от дължинатаако рамото беше уморено и не ги натиска достатъчно, ще мажат по средата, или поне симетрично. със обикновени чистачки не мажеповечето нови коли са с такива чистачки, и не мажат - значи има начинпри висока скорост самата чистачка е като спойлер, и натиска повече, и работят по-добре от обикновените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а държиш ли да са безшарнирни?, защото за 3 година карам с обикновенни чистачки Шампион от Била !!! и щистят перфектно. Е... вече взеха да дават фира, но това е нормално. Струваха към 25лв. На задното стъкли съм сложил от тия "модерните" и от самото и слагане все се каня да я сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се повторя като колегите по-горе, но и аз съм доволен от (за обикновени става въпрос, не за тези изкилифирчените !!!) Champion - по 20+лв от ОМВ-то, чистят с години без ядове. На една от колите ни шампионите карат вече 4-а или 5-а година, като не бих казал, че мажат... това са чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък един ден ми трябваха спешно чистачки и си купих някакъв аеротуин Муун.Мисля, че около 22 лева бяха комплекта.Чистят безупречно вече 6 месеца.Мисля са менте на Бош...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Фленор и съм доста доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с фленор. хем евтини хем добре чистят вече година и половина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги откраднаха ми чистачките снощи пред Хепи. Така че добре помислете преди да давате луди пари за нещо, което лесно му се "слагат крака". Аз предпочитам да са по евтини, ако трябва всяка година ще ги сменям ама да не "подарявам" скъпи неща на педеразчета, които ги марзи да идат до магазина и гледат все лесното.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на джипката (дето чисти кал от стаклото сяка седмица по 10 кила) от 3 години съм с Bosh който купих от австрия за 10-тина евро. И не са мръднали :o На старото опелче бях зимал от тука едни бош и за 6 месеца се изпомачкаха и почнаха да мажат ужасно .. за това зимайте чистачки за по 6 кинта комплекта да карат по 3 месеца и тва е .. не да дадете 46 лева за чистачки който се скапват след 6 месеца ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с фленор. хем евтини хем добре чистят вече година и половина

Да питам (след като си зимувал с тях) обледеняват ли се като обикновенните които стават като клечки когато се напълнят с лед? Остават ли еластични, или при ниски температури и висока скорост се втвърдява самия материал и почват да стържат и мажат? Някой друг ако има още какво да сподели по темата на база личен опит относно качествата на тоя тип конструкция + марка, цена и ресурс - ще съм благодарен да ми "отвори очите" зимъска - когато сняг забръска ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви споделя след 3 месеца каране с ФЕРАЛ чистачки.Ама просто за нищо не стават ,почнаха да стържат да скърцат и да правят големи черти били по патент на БОШ ;) .Тези от МЕТРО за 6 лева са доста по издържливи.Купих си пак оттам, поне да не ме е яд ако ми ги гепят. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих наскоро от OMV чистачки тип "банан" от модерните - по 11 кинта парчето, и съм доволен. Продават се на бройка, има различни дължини. Пише, че са китайски, опаковката е синя. Чистят супер яко и няма грам шум. Скоро ще карам извънградско и ще видя как се държат при по-голяма скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да пишеш как е при голяма скорост (като за дъжд) как се държат защото на глед челното им съпротивление е по-малко от на конвенционалните, но пък е съсредоточено и ми се струва че потокът ще им влияе по-силно и ще ги отделя по-рано от стъклото. Като се има предвид че са предварително огънати за да прилягат добре когато са хоризонтални , но при крайно работно положение - когато са вертикални и където повърхността на стъклото вече е права а не цилиндрична вероятно ще оставят непочистена ивица в средната си част :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, извинете за въпроса - това ли обсъждате?http://images.google.bg/imgres?imgurl=http...sa%3DX%26um%3D1Защото аз имам въпрос за него. След 27 хил.км се налага да ги сменя, поне перата им. Питам се за марка, цена и място от където да ги купя.Перата - мисля,че ще се справя със смяната им. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колежке, макар че заглавието е малко подвеждащо тъй като "аеротуин" е артикулна търговска марка принадлежаща само на един конкретен производител , но като пръв сетил се - се е наложила като понятие (нещо като Ксерокс - за копирните машини)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това, което прочетох, мисля да попитам в Бултрако - за оригинални за модела и марката.Някой да е опитал :cool: и да сподели цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 27 хил.км се налага да ги сменя, поне перата им.

Ако си чистят добре, дори и след 100хил.км, не ги сменяй!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това, което прочетох, мисля да попитам в Бултрако - за оригинални за модела и марката.Някой да е опитал !!! и да сподели цена?

Днес - телефонен въпрос до Резервни части - Бултрако:Drivers side (auto wipers): 76620-SMG-E11 (675mm long) - 80 лв. - налични.Passenger side: 76630-SMG-E01 (575mm long) - 80 лв. - налични.Цена само на перата - 32 + 35 лв. - с поръчка.Благодаря на колегата marto 1.8 за помощта!Без коментар.... !!! Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???Аз пък какво съм направил !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без коментар.... !!!

Публично се извинявам на колегата marto 1.8 - коментара е за цената на официалния представител!!! !!! Просто моля за извинение!!!Колегата ми помогна за спецификацията на резервната част, за което му Благогаря!Ама и аз съм, патка заспала....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато Бултрако направиха презентация на новия Сивик 8-ма генерация в Хилтън !!! ми направи впечатление чистачиките - уникален дизайн , за първи път виждах такива !!! И понеже въпреки всичко съм си българче , питам дилара от къде ще си купя такива чистачки като си отидат тези ?! :D Еднозначен отговор - от нас !!! Понеже пак съм си българче , си викам - да ама ще са брадва голяма :D и си замълчах :P Извода е , че да си българин в крайна сметка не е лошо нещо ;);) От лични наблюдения оригиналните чистачки на чисто новите коли / не тези нов внос :) / издържат значително повече от афтърмаркетит-е / т.е. всички останали / !!! Разликата наистина е в 1 до 2 пъти , НО цената очевидно е от 4 до 5 пъти :P което за мен не е оправдано :DНе знам за вас колеги , но лично минавам към 40 К километра годишно и до сега / за 5 години / никога не си позволих да си купя някакви скъпи чистачки , маркови , ала бала портокала ... Като почне да размазва / моята чистачка , тази на този до мен не ме вълнува :P / , спирам на първата бензиностанция / от реномираните ;) / гледам имат ли размер от най-евтините и си купувам от тях ;) Практиката ми показва , че колата ако се кара и чистачките се използват всеки ден / да изчистих прахта или птичето ла*но от стъклото / без да конкретизирам марка издържат към към 20К километра и на боклука ;) Ако не караш колата и стои към месец-два на паркинга , както си ги сложил чисто нови , така и си отиват без дори да са работили ! А , ако почнат да шумът , свирят , драскат :P не им обръщам внимание - мелодията на Хондовия двигател ме успокоява и ме кара да забравя всичко останало ;) !!! !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усещането,че въпроса е не толкова в по-добрите качества на "модерните" чистачки от "обикновените",а във визията им. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усещането,че въпроса е не толкова в по-добрите качества на "модерните" чистачки от "обикновените",а във визията им. :)

Еми точно това е и моят основен въпрос към ползващите такива - Работят ли по-добре или само изглеждат по-модерно?На предишната страница от темата са описани конкретните ми въпроси относно обледеняването и аеродинамиката. Ако някой има какво да сподели от лични наблюдения върху принципа на тази конструкция и нейната действителна функционалност - добре дошъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...