Jump to content
St3althX

Хонда Сивик Заслужава ли си?

Recommended Posts

Здравейте, имам Фиат Пунто но искам да мина на хонда понеже винаги са ми харесвали и имам въпрос като цяло да ми обясните грабна ми окото Сивик 94-95 хеч-а как стои въпроса с подръжката вървят ли като цяло возията как е интериора понеже на снимки е по различно искам но нз просто дали си струва Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми според мен си струва.Аз карам Сивик 95-та хеч 1.5 90 коня.Доволен съм общо взето,пъргава е ,не гори много и е практична според мен,не е чак толкова голяма .За поддръжката дето всички казват ,че частите са скъпи ,според мен не е вярно.Най-добре се качи ,покараи и ще се обедиш,хем ще видиш как вози,как се държи на пътя и тн.Ще останеш доволен ..сигурен съм :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Пунто на Сивик ще се искефиш ама много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии и тя се троши, да знаеш. :plane: Не очаквай някаква кола, която никога няма да се развали. Най-малкото, че е на 100 години и вече просто няма как да не започва да припатква от време на време. Ще ти кажа какви проблеми можеш да имаш - рейка - да прихлопва, защото нашите улици са много зле. Може да ти понагорява масло ако я караш в лютеницата повечко. Не е най-комфортната кола за возене, друса си. Мисля даже, че в сравнение с пунтото би трябвало да друса повечко. Интериора всички казват, че бил дървен. Ама пък на мен страшно много ми харесва. Примерно факта, че имаш повече копчета от колкото плъзгачи ми харесва. Ако колата няма така нареченото барче, ще ти е малко неудобно, защото няма да има място, където да си сложиш телефона, документите, протмонето и т.н.В завоите си цар, много добро окачване, уникално за времето си. Достига оптимална работна температура бързо и я поддържа лесно, стига да нямаш проблем с радиатора примерно или термостата. Не е често срещан проблем, но се появява. Частите са като на всички други автомобили, а ако поръчваш от чужбина - даже в пъти по-евтини. Ако искаш да си правиш up-grade на колата, обаче тогава частите стават скъпи, дори обикновени пластмаси и постелки. За жалост хората, които предлагат по-хубави ВТОРА употреба части им слагат безбожно високи цени, знаейки, че са във вид монопол. Отново - от чужбина всичко е многократно по-евтино що се отнася до тунинг от всякакъв вид или подмяна с друга по-добра част втора употреба. Фаровете са малко неприятни. По време на дъжд или след дъжд е сякаш нямаш фарове. Халогените са много добро решение на проблема с дъжда, а те се слагат рядко на този модел. Някои колеги твърдят, че със слагане на много хубави H4 крушки има подобрение. Ксенона аз лично не го препоръчвам - ти ще прогледнеш, ама другите около теб ще ослепеят /това важи за всяка кола/.Бая пъргава си е колата, независимо от двигателя. Просто за литрите си двигателя е много динамичен. Не се подвеждай на твърденията, че със спортен филтър и гърне ще я направиш по-бърза от Ferrari! Не е така.. ще промениш само шума, и примерно 1-2 кобилки повече в най-добрия случай. Това се сещам засега..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледай хубаво задните вежди, че малко ръждясват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, мини на Браво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много, решен съм да отида да потърся и да я видя отвътре дори да покарам знам че от 97 на 95 година ще скоча но искам стабилна кола и бърза що годе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то няма да е сега към края на август а и нямам много пари а не искам да продавам мойта ии ще видим ко ще изкараме а и най-важното какво ще намерим де !!! казаха ми че имало някакви цивици който били английско производство и не били така пъргави не били хубави с две думи как мога да ги разпозная ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ми подписа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! Тва с английските сивици като градска легенда е станало. Досега единствения "проблем", по-различен от японските, за който съм виждал да се оплакват от време на време е с дръжките на вратите. А пунтото с тия 880 килограма си върви прилично, на баща ми 1.2 75 си се изстрелва доста добре за такъв малък двигател, иначе за возия и управление е доста назад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ми подписа.

амм аз имам предвид за предния модел дето има и купе и хеча без багажник а като тая какви пари вървят ?? какъв двигател е ??а иначе разбрах че като цяло не били добри английските...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ще ми кажете ли дали е добре цената е 2800 лева купе но снимки нз как да кача ...Дата на производство август 1994 г. Тип двигател Бензинов Мощност (к.с.) 100 к.с. Скоростна кутия Ръчна Категория Купе Пробег 176000 км Цвят Зелен Особености:2(3) Врати, Airbag, Ел. Огледала, Ел. Стъкла, Металик, Серво управление, Центр. заключване, ШибедахДопълнителна информация:колата е в отлично техническо състояние, внос от Австрия, на реалните километриoffff как да кача снимки не можах да разбера !!!

Редактирано от St3althX

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 ген си е класика зимаи нея мани ги англичанките/рискувам с тва мнение да ме нападнат колегите с англичанки/ тва си е мое мнение . 5 ген са железни а за вървенето зависи от парите които искаш да похарчиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая кола маи само прах е събирама до сега щом са и реални километрите.И я е карал пенсионер нали.Пич това са 11000 км на година.Апсурд.А като цяло ако е добре това е колата за теб много ще и се кефиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всички хечове 5 и 6-та генерация са японска сглобка. 92-95г мисля че няма англичанки...те почват след 96г. Слаби места на Сивик 5ген (каквато си си харесал) са фаровете (без ксенон няма оправия), има едно реле отпред при шофьора което прави студени спойки и колата не иска да пали когато е топла (презапояваш и си готов), задните вежди поизгниват, събира вода в багажника (има теми в форума за лечението) и последното което се сещам са бубината и комутатора (нов комутатор е 45лв за бубина не знам). Това е на първо четене.....не очаквай много комфортно возене, гори малко и върви порядъчно (Д15Б2 мотора). Абе всичко е въпрос на вкус......ПС: 5 ген с климатик са малко рядко явление.....срещу скромната сума от 500лв се решава и тоя проблем !!!Успех с покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 ген си е класика зимаи нея мани ги англичанките/рискувам с тва мнение да ме нападнат колегите с англичанки/ тва си е мое мнение . 5 ген са железни а за вървенето зависи от парите които искаш да похарчиш

колега не можах да разбера сега тази която съм писал за нея коя генерация е че се обърках ко ще рече англичанки кои са англииските 4-та ли кои пфф !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

92-95 година са 5-та генерация и са само японки (т.е. правят се в Япония). 96-01 година са 6-та генерация и се правят в Япония и в Англия. Англичанките са 5-вратия модел и комбитата, а японките са 3-вратия модел, 4-вратия и купето.Тук можеш да видиш кои модели с какви двигатели се предлагат и друга информация(която е ясна и кратка).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти така разбрах всичко еми пожелавам си късмет иии такакупетата най ми харесват и му върви да се направи просто аз по малко си прая мойта но не върви и просто не си заслужава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 ген си е класика зимаи нея мани ги англичанките/рискувам с тва мнение да ме нападнат колегите с англичанки/ тва си е мое мнение . 5 ген са железни а за вървенето зависи от парите които искаш да похарчиш

Пич, абсолютно "ЗА" съм за японките и съм съгласен с мнението на колегата.От две години карам хеч. 6та ген. и съм много доволен от него, а колкото до 5тата ген. тя е меко казано КЛАСИКА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-просто казано и показано! 5-а генерация:Японски хеч:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm..._Civic_1995.jpgЯпонски седан:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic-sedan.jpgАмериканско купе:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic_Coupe.jpgАнгличанки:Хеч:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...nt_20071205.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ar_20071205.jpgКомби:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic_Kombi.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...ar_20071009.jpgКомбито е след фейслифт, а хеча на англичанката е преди фейслифт.Надявам се да е станало ясно!

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха ясно значи купето е американско какво ще рече това частите??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми колега само да ти кажа че аз си взех някаде преди месец 5г купе (това което е на аватара ми) с климатик за 3200 лева на 240хил.км. и мога да ти кажа че за сега съм доста доволен и ако си вземеш такава (дано да ти се случи добра) ще останеш много доволен. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купето е кажи-речи идентично с японските хеч и седан, но се произвежда в щатите и канада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то добре ама това долу горе не ми харесва да не частите да ми одерат кожата >???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

няма страшно всички части са еднакво менте и еднакво евтини.Е изключение са тези от чужбина и ибеи ако можеш да ги поръчваш де

Редактирано от harabijta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то добре ама това долу горе не ми харесва да не частите да ми одерат кожата >???

Honda колега определено си заслужава.Части има, ако нямаше, нямаше да виж :lol: даш толкоз Хонди по улиците.Не се чуди много много, ами вземи се качи в някоя Хонда да се повозиш! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А защо не си купиш един Прелюд 4-та генерациа за 4500лв и да забравиш за обикновените автомобили?! После ще минеш покрай някое Пунто и ще се чудиш това автомобил ли е, или какво?!...

Редактирано от paRADOx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

само дето прелюда е за двама /другите 2 места не ги брой /и малко повече харчи , но пък комфорта е в пъти над сивикаиначе сивик купе у добра алтернатива евтини части, има място вътре и дава много добър разход

Редактирано от pit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ 'pit' :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я по-добре си земи Фиат Купе - яката гъзария, Pininfarina дизайн, ако си земеш червено мяза и на ферари. Какво повече ти трябва? Пичеловка с евтина подръжка, зарибен ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не си купиш един Прелюд 4-та генерациа за 4500лв и да забравиш за обикновените автомобили?! После ще минеш покрай някое Пунто и ще се чудиш това автомобил ли е, или какво?!...

Е т'ва е най-верния отговор понеже и аз едно време карах 5 ген купе която си е доста добра машинка но Прелюда :):):) .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм прочел всички кометари на колегите,ама от пунто ли беше да минеш на сивик ще е голямо попадение.Все пак си във форум на хонда тук едва ли ще се намери някой който да се оплаче толкова от хонда като марка :)Само като избираш хондата внимавай!Аз ти предлагам 1.6 125 коня :) 5-та генерация хеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм прочел всички кометари на колегите,ама от пунто ли беше да минеш на сивик ще е голямо попадение.Все пак си във форум на хонда тук едва ли ще се намери някой който да се оплаче толкова от хонда като марка ;)Само като избираш хондата внимавай!Аз ти предлагам 1.6 125 коня ;) 5-та генерация хеч

аз такава искам 125 но проблема е че данъка в моя град е 320 лева....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще може ли да ми кажете на 1.6 125-та какъв е разхода долу горе че се надъхах за него и как е като цяло добре ли ускорява ;0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

320 лв данък?! Не може да е толкова много,не че знам ама.... много ми се струва.1.6 125 е едно от най-добрите попадения от към двигател за този модел.Значи за разхода в града мисля че гори около 11-12 зависи как мачкаш педала.Става 1 месец карам сивик карбуратор 1.3 и мога да кажа само хубави неща за този двигател :)Мислех че карбуратора не е нещо кой знае какво,но се оказва че има много хляб в него,така че се замисли.Така и така 1.6 данъка е висок,може да се насочиш към 1.3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от малък град,спокойно може да ти гори 9(зимата 10),а ускорението му е добро в рамките на 9 сек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка за моята (93кв/126к.с.) е 230лв за Варна и 307лв за Добрич, а ако бях в София - 192лв, това са за кола от 5 до 15 години, ако е по-стара са по-ниски, а за по-нова ще са по-високи. Напълно си е реално това 320лв. Не е споменал от кой град е, за да се види колко ще му е, но ще е много :) . Но както обичат да казват колегите в един друг форум(не е автомобилен) - кеф цена няма :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да от добрич съм и го смятах в един сайта иначе разхода сякаш не е малко не че е и много де искам да попитампонеже баба ми е инвалид ако я регистрирам на нейно име няма да плащам данък нали зако да гуша държавата а в същото време да си разбивам хондата в дупките...предполагам става така ли ??? ако някой е уведомен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...