Jump to content
stanchevvv

странно пукане , което се усеща в педалите

Recommended Posts

много странен проблем ми се появи и съм сигурен че не си влошавам , но НЕ се получава постоянно и като искам умишлено да го предизвикам не става. Проблемът е следния : забелязвам, че когато съм на полусъединител и отпускам съединителя , следователно натискам газта , при което усещам почукване ли , пукане ли не знам как да го нарека, но го усещам с левия крак (съединителя). много е неприятно. не знам дали има и звук , ако има ще е тих защото не съм го чул..какво може да е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпа на съединителя. И аз го имам по някога, но съм сменил долната. Остава да е или от горната или да си е нормално. Има вариант да има нужда от смазка на едно специфично място, преди време ми се разскърца и се усетих че там става проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мене по принцип си ми скърца като натискам съединителя винаги , но това не е проблем , питал съм и Влади , каза че не е никакъв проблем скърцането , но за това пукане не съм ходил на сервиз а е много дразнещо.. ако е същото нещо от рода на скърцането няма проблем , само да не се окаже нещо по сериозно след време

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем поне според мен. Имам го повече от година и 30 000 км. Съвсем фино усещане, не е страшно. Скърцането се оправя лесно. При горната помпа има един гумен маншон, вътре е буталото на горната помпа, на края си има една ябълковидна глава, смазваш там и си ОК. Пак да кажа че това е вътре в маншона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да изразя едно мнение отностно това пукане.. Аз имах подобен проблем.. Колега при първа възможност си провери в казанчето дали има спирачна течност (малкото казанче),защото ако е намаляла с следствие на теч - може да е някоя от помпите,ще дръпне въздух и оставаш без съединител :lol: Не забравяй да долееш такава течност каквато пише на капачката на казанчето DOT3 или DOT4.Вземи едно фенерче и виш под педалите някъде имаш ли теч...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като смених съединителя и аз усещам същото пукане, може, би защото педала стана много мек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем поне според мен. Имам го повече от година и 30 000 км. Съвсем фино усещане, не е страшно. Скърцането се оправя лесно. При горната помпа има един гумен маншон, вътре е буталото на горната помпа, на края си има една ябълковидна глава, смазваш там и си ОК. Пак да кажа че това е вътре в маншона.

Колега,можеш ли да сложиш някоя снимка на мястото,където се смазва,защото и при мен скърца,а не мога да установя от къде?Гледах колата отпред при двигателя и ми се струва че е някаде под всумателния колектор,гледах я и отдолу,но никъде не мога да видя движеща се част,когато се натиска(отпуска)съединителя.Колата е Сивик купе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема,някой може ли да каже къде точно се смазва,ползвах търсачката и не намерих нищо конкретно? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имах подобен проблем, и се оказа че просто пружината която връща педала в изходно положение е за смазване. Съветвам те да провериш пружината преди да направиш всичко останало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...