Jump to content
west bam

Ограничения в цяла София с 50 км/h

Recommended Posts

Колеги искам да ви попитам има ли нещо вярно, че се стяга контрола за движението в Столицата демек на всякаде ще има камери и ограничението ще бъде 50 км/h дано не е вярно иначе за 1 месец в София никой няма да остане с книжка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е вярно, значи вместо да пътувам до работата за 20 мин, ще пътувам за 40 мин. Ами направо да си подам молбата за напускане, и да си стоя вкъщи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз прочетох това преди няколко дни:КАТ иска с 50 км/ч по "Цариградско" и "България"Най-много ме кефи края на статията:

В заключение от "Пътна полиция" посочиха причината за вземането на подкупи от техни служители: защото са тромави законовите процедури при съставянето на акт.

!!! :tease::drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ,затова ли днес гледах в някъв вестник как за 5 минути се пише фиш. Беше показано с картинки и кратки коментари !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия са ненормални как може на такъв път като Цариградско да се кара с 50 аз почти винаги си карам там с 100-120 ужас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо просто не го направят по западен модел,какви са тея точки,какви са тея разправии за леко превишение,глоба по банков път и готово....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз това се чудя -murdera е напълно прав!Предпочитам да си платя глобата отколкото да ходя да се разправям в КАТ ! - затова има подкупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

висенето по опашки в КАТ най-вероятно е част от наказанието.... просто не са го описали никъде. Нещо като "бонус" !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам по западен модел, но това никъде го няма - не стига че на околовръстното ограниченията са безумни...във всички столици има тъй наречените "главни пътни артерии" които са с цел транзитното движение от единия до другия край на града или минаването през града да не е безкрайно, а в София, не само че отнема цяла вечност ами те го затрудняват все повече. Евала, че ще проверят вискозитета едва след нанасянето на боята - аз ако така си вършех работата щях да прося на някой светофар - незнам защо трябва нещо да не е наред за да го проверят...За рошветите и с цел тяхното намаляване приеха 300 промени в закона и последствия и какво ли не и познайте - пак има оправдание !!! видиш ли много бавно се пишели фишовете - ще припадна от смях - честно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да споделя моето скромно мнение по темата. Да, за затягане на контрола относно скоростта съм, но не на Цариградско и България. Там движението си е нормално. Но е добре в локалните или по-малките улички да се кара със съобразена скорост, а не, както онзи ден - след месечната се прибирам към вкъщи - Младост, и по локалното от кръговото нагоре си карам с 50, защото знам че има 1-2 места където дебнат с радар под дърветата. Зад мен се залепва някаква жена с Vw поло. Явно е бързала да се прибере щото манджата може да загори. (беше с 2 малки хлапета) - изпревари ме, щото явно и преча, понеже не съм в нейната категория и ме изгледа злобно, после като стигна до кръстовището вече беше червено - но тя си зави надясно съвсем спокойно. Според мен това не е образец за каране, особено когато возиш 2 хлапете без колан, като знам бабичките из квартала как изскачат на пътя. Както и да е...а за КАТ - нямам против наказанията, но когато ми писаха акт (на стойност 20 лв) и ми взеха талона, трябваше да си ходя всеки месец до родният град (не съм от София) за да го заверя. Акта пристигна за 3 месеца...като си сметна пътя и отделеното време да ходя всеки месец до КАТ май е по-добре да "почерпя" с 20 кинта другият път...не ми се иска да е така но....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз да попитам: защо 50км/ч? Не е ли по добре да е 40 или 35. Евала на всичките тия дето ни управляват, аферим, машалла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изключая цариградско няма нито един друг булевард във София където можете да спестите от бързо каране(а и там колко ще спестите?).Мен ми е се тая за това ограничение, даже по-добре?баш в Сф с бързо каране нищо не можеш да постигнеш, по-скоро с наглост!посочете ми как ви засяга това ограничение?от къде ще загубите тоооолкоз много?п.с.и на цариградско няма да спестите особено много ако карате със 100 вместо с 50(не е дълго 20км)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност бул.България е доста добре нарпавен. Ако слизаш от Бояна към центъра, залепваш 70 и хващаш зелената вълна. На Цариградко е "оферта", ако излизаш от София и сепстяваш...2-3 минути (ако караш с 80-90 вместо 50), но през деня така или иначе скорости над 70-80 там са невъзможни. Не са проблем ниските ограничения, проблем е непрлиагането на закона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблема със скороста? от тея задръствавния не може и 5 километра да се вдигнат да оправят тях първо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблема със скороста? от тея задръствавния не може и 5 километра да се вдигнат да оправят тях първо?

Има дни и дори месеци в годината, в които няма задръствания и карането със 70 по България може да спести време - от 9г карам по тоя булевард и знам.Никога никой не е карал с 50 по бул. България, дори автобусите - нито преди 5г когато ограничението беше 50, нито разбира се сега... Единствения начин да накарат НЯКОЙ (не всички) да карат там с 50 е да сложат камери и патрулки на всяка отсечка и тогава движението в тая част на града ще УМРЕ, защото целта на тоя булевард е да придвижва БЪРЗО големи маси коли (включително президента, разни депутати и разни мутри) от центъра към околовръса и Бояна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен това с тези 50км :thumbs1: към нищо по добро няма да доведе :) И за тези които казват, че нямало разлико дали караш с 50км или с 100км по Цариградско Шосе .Аз бих казал ,че има и то огромна.Поне един светофар ще е напрет този с по високата скорост :lol: Което изобщо не е малко :tooth: Аз от близо 12-13год влизам от там в центара и това са моите наблюденя :) P.S.Аз за 3дни имам два фиша :shock: И да ви кажа изобщо не ги пишат бавно :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един светофар напред? :thumbs1: файда?и то един светофар не всеки път и то само на цариградско.За България съм съгласен въпреки, че ако намалят ограничението от 70 на 50, то това значи,че би трябвало да променят и зелената вълна така че пак всичко да е ок.е...поне така е редно.исках просто да кажа че според мен е се тая

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е време да се вземат няколко стотин да не кажа хиляди книжки в София,че малко да се осъзнаеме...цял свят и цяла Европа карат с 50-60км/ч в градовете,а лично съм виждал как 500метра колона се изнася за секунди щом светне зелено,просто защото никои не си бърка в носа и другите дупки и никои не говори по телефона и т.н!Проблема не е в ограничението а е в НАС,в целия град цари пълна дезориентация всеки си прави каквото иска..от най-лява лента десен завой,мигачи да не съм чул,всички се влачат..и още куп такива глупости!А за въпросното Цариградско нямам думи,след подминаването на Окр.Болница посока Горубляне кадето има околко 5-6км до светофара,не може да се кара с еднаква скорост,непрекъснато се бият спирачки и не мога да разбера ЗАЩО!?!?!?!...един кара с 200 друг с 20 трети с 50..ши*аното ограничение е 80км/ч и с толва трябда да се кара в лява лента ако не искаш,поне краи с 50км/ч в дясната..винаги нещо се ръгаме,винаги някое дупе светка и бог знае каде ще отиде като пред мен има още 700 коли..ние не можеме да ШОФИРАМЕ и това е факт,права колона с еднаква скорост в бг няма..или ще се кара малоумно бързо или също толкова малоумно бавно!Мисля че е време малко да ни свият "сърмите",да спрат да взимат рушвети,да ни наснимат едно хубаво,да ни взимат книжките..и ще видите как рано или късно ще се оправят нещата :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диляне бас хващам че говориш за италянците за изнасянето на сфетофарите :drunk: ,иначе си много прав за взимането на книжките,не е като да не взимат,питаи някои полицаи колко мангала хващат на ден без книжки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Италия,Австрия и т.н... За мангалите не знам,на тях по "default" им ги взимат...но има много шофери които не се интересуват от това че може да ги снимат или че може да им вземат книжката..мои приятел го бяха снимали и отиде в КАТ влезна във въпросната стаичка м/у кафемашините,даде 20 лева(на 2ма ПАЗИТЕЛИ НА РЕДА)изтриха снимката и тои си тръгна по живо по здраво..аиде са кажете ми как да имаш РЕСПЕКТ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам по западен модел, но това никъде го няма - не стига че на околовръстното ограниченията са безумни...във всички столици има тъй наречените "главни пътни артерии" които са с цел транзитното движение от единия до другия край на града или минаването през града да не е безкрайно, а в София, не само че отнема цяла вечност ами те го затрудняват все повече. Евала, че ще проверят вискозитета едва след нанасянето на боята - аз ако така си вършех работата щях да прося на някой светофар - незнам защо трябва нещо да не е наред за да го проверят...За рошветите и с цел тяхното намаляване приеха 300 промени в закона и последствия и какво ли не и познайте - пак има оправдание :D видиш ли много бавно се пишели фишовете - ще припадна от смях - честно!

Dilqn_Mitev - прочети го тово като говориш за другите градове(европеиски)И аз съм бил по света :punk: И наистина има голями пътни артерии в голямите градове :D които позволяват по бързо каране от 50кми олесняват преинаването на част от града или дори цялия за кратко време :sad::drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е че всеки е бил :punk: Но в случея имах предвид за идеалният център,кварталите и т.н..ясно е и че оковръстното е пълна пародия,то дори не е завършено на цяло,така че в София за "големи пътни артерии" все още не може да се говори :drunk: Няма начин някои да ме убеди че само ограниченията и пътищата са проблемни и виновни за задръстванията..притока на коли с различна регистрация от софииска е зверски едно на ръка,и най-важното пак казвам че тука няма култура на каране и всеки си прави каквото си поиска и то най-често в последния момент,хилядите бездарни и разсеяни шофери не са ли също причина?Хората нямат респект от закона и не спазват нормите/ограниченията,и си знаят че с 20лева минават по "тънката лаисна"..така няма да стане работата,поне според мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest

Абе тия са ненормални как може на такъв път като Цариградско да се кара с 50 аз почти винаги си карам там с 100-120 ужас

Не бих се хвалил с това!Продължавай така!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"то ограничението е 80, ама аз си карам със 120, кви са тия да ми забраняват, не знаят ли че Шумахер ме е учил да карам, а чичо ми е хххх"Предлагам да се организира фен-клуб на младия гоуфаджия каращ Хонда.глоби, без книжка и тия 3 неща 20 години, докато се научим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Restless каза всичко което имам в предвид с едно изречение,браво! :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде бе,сега всички ще се изкарате ,че ВИНАГИ карате с 80км/ч по цариградското :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То е ясно че не всички спазват правилника,и карат с 80км/ч по Цариградско..Но трябва да има един момент в които всички да го правим и да спазваме!и докато някои не се опари с 3-6 месеца без книжката и се друса в реиса няма и да почне да го спазва,но един път хапнели го ще видиш как ще се променят нещата!Не ни ли глобавят както е реда няма да се оправят нещата..Докато има овце ще има и вълци :drunk: На всякаде хората спазват защото знаят че им махнат главата(парично)!Никви фишове и т.н..снимка,призовка по пощата,КАТ,плащаш и излизаш нов човек :punk:

Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"то ограничението е 80, ама аз си карам със 120, кви са тия да ми забраняват, не знаят ли че Шумахер ме е учил да карам, а чичо ми е хххх"Предлагам да се организира фен-клуб на младия гоуфаджия каращ Хонда.глоби, без книжка и тия 3 неща 20 години, докато се научим.

напълно съгласен. това че някой нарушава правилника не значи че трябва да е образец за останалите. аз държа на собственото си здраве, а и на колата си и няма да се зарадвам, ако (както се спомена горе повечето шофьори не карат нормално и постоянно бият спирачки) някой набие рязко спирачка а аз карам със 120. еми и господ да съм няма да мога да избегна удара...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам навсякъде из софийските улици да се движат само коли с СОфийска регистрация с 25км/ч и сичко че се оправи :drunk: Ама ако мислите че батковците със скъпите коли пак няма да ви прескачат жистоко се лъжете.Номера е не с колко караш а дали обстановката позволява да караш с толкова.Пресен пример един идот мина с 50км/ч в еднопосочна уличка с наспирали коли отдвете страни как ви се струва дали ще спре ако внезапно изкочи някое дете измежду колите иначе човека си караше в нормите ама???? :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахаБраво на вас примерните :drunk: И магистралата могат да я направят с 80кмНе мислите ли, че и там се кара много барз :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да бе софианци се другите са им виновни. Се едно ако си със софииски номер и караш перфектно. Ми да зема и аз да се регистрирам в софия, и току виж ме земат да карам за някои рали тим, щото от номера зависи как караш... Дилян е прав за тва че няма култура. Не е прав за чуждите неСОфииски номера. Шопа го е рекъл:●И сам да съм у трамваю, я па че се бутам. ●И по десет лева да направят бензина, я па че си карам колата; и без пари да е – па че го краднем. ●И сам да съм на опашка, па че се прередим. ●И сам да съм на острова, я па че се заградим. ●Какво е законо? Законо е тесна врата у широко поле. Само улавите минуват у него. ●Как си, Нане? – Добре съм. Тебе яд ли те е? ●Най-мразим да ме удря токо, оти не моем да му го върнем. Можете сами да си направите асоциацийте!А аз ще добавя че за нас важи още и: И сам да съм на пътя, пак ше карам като серсемин.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как да не е прав :rolleyes: Прав е отвсякъде и ти хем се опитваш да се противопоставиш на обобщаването по регистрация, хем изля един куп заучени народни мъдрости на тема "шоп" и направи същото. Каква е идеята ти? Че който е С/СА не може да кара и е бесен шоп и робува на принципите които изложи? Не искам да влизам в този безумен спор, но е безспорен факт че огромен процент от мизерията в София се извършва от хора с регистрации различни от С/СА. Като почнем от затапване сутрин на паркинга и стигнем до пререждане най-отпред на светофара, престрояване без мигачи и т.н., или казано най-общо, каране като първия човек (изключвам маршрутките и джиповете). Така или иначе темата е за ограничението от 50 в цяла София, нека да спрем с баналните заяждания на тема София/Провинция и да се фокусираме върху въпроса. Абсурдно е да се кара с 50 по Цариградско и България, най-малкото защото е невъзможно да се реализира идеята дори спрямо обикновените шофьори, камо ли спрямо всичките джипове и лимузини които са видимо над закона и тогава ако аз карам с 50 и покрай мен профучават кайени със 150 ще се чувствам по-уязвим от сега. Да не говорим че и сега по цариградско никой освен домакините и рейсовете не кара с под 80 (освен ако не е задръстено), а в лявата лента ако си с под 100 нямаш шанс и до 5 секунди ще ти се лепне някой много бърз да ти светка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Zarrick...нямам нищо против хората от провинцията,и никаде не съм казал че те не могат да карат!Имах в предвид че задръстванията се образуват поради простата причина че голяма част от околните китни селца и градчета се ИЗСипват У така наречената мръсна,гадна и скапана София за да бачкат учат и т.н!!!Нямам намерение да спора на тема София-Провинция защото няма смисал...и които не му изнася в София..джапанките в сака и билет за влака!Комплексите до туК!Темата има друго за цел...и моля ви ЧЕТЕТЕ внимателно!Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък преди една седмица карах по магистралата от Ябланица до София зад един пич с AMG Джип със 135км.ч.Това прави ли ме балък,защото карам ЗАД него или той е балък,че може да кара с 250 ма само си е дал парите на вятъра и си зацапва ауспуха с тая скорост.........Дисциплина му е майката.ДИСЦИПЛИНА.П.П. А за регистрациите "С","СА" и другите може да се пусне нова тема а не тук да се пише.М/у другото ще е интересна :rolleyes:П.П.П. Жена ми пътува всяка сутрин 40 мин. до бачкането си а изминава 4,5 км. ....дали може да постигне скорост над 50км.ч.?К'фо се палите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото искате си пишете, само ще ви кажа няколко неща:

 

1- По Околовръстното ще карам с 100км/ч

2- По Цариградско ще карам с 100км/ч

3- По бул. България ще карам с 100км/ч

4- По Симеоновско шосе ще карам с 100км/ч

5- По Шосето при ТЕЦ-а преди надлез Надежда пак ще карам с 100км/ч

6- По пътя за летището пак ще карам с 100км/ч

7- и на още хиляди други места, където имам тази възможност.

 

Не съм състезател, обаче и не съм неква тъпа овца, където само я гледат за да и скубят козинката.

Карайте си с 50км/ч, още по-добре за другите, които карат нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото искате си пишете, само ще ви кажа няколко неща:

 

1- По Околовръстното ще карам с 100км/ч

2- По Цариградско ще карам с 100км/ч

3- По бул. България ще карам с 100км/ч

4- По Симеоновско шосе ще карам с 100км/ч

5- По Шосето при ТЕЦ-а преди надлез Надежда пак ще карам с 100км/ч

6- По пътя за летището пак ще карам с 100км/ч

7- и на още хиляди други места, където имам тази възможност.

 

Не съм състезател, обаче и не съм неква тъпа овца, където само я гледат за да и скубят козинката.

Карайте си с 50км/ч, още по-добре за другите, които карат нормално.

мдам... точно шофьорите, които си мислят, че реакциите на Шумахер са бавни в сравнение с техните, са най-опасни. И е така, както си карат нормално, като земат, че паркират челно в някое дърво (дай боже винаги да е дърво!), гледат като теле в железница.

Последния път, когато видях един такъв нормално каращ си с 100км/ч по Цариградско в огледалото за задно виждане, направих следното: свалих си колана, отворих вратата и тръгнах да излизам от колата. Въобще не знам как успя да спре без да се забие в колата ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че всеки си носи отговорността за шофирането,всички караме бързо и всекидневно нарушаваме правилата!Ако кажа само един ден как карам сигурно ще ме баннете,странно обаче имам 2 птп на кръст -единия ударих кон които се вреза от насрещното ,карах със 40 километра,другия един реши да влиза през две ленти докато правех завои с 5 километра в час,направете така че полицията да си върши работата после и прокуратурата и накрая и затворите и готово ,половин българия ще е зад решетките-няма да има цигани ,мафиотите ще са възпитани хора и т.н. няма да има и задръствания?!Столицата ни не е измислена за толкова хора,криза? -тези задръствания нещо не се връзват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Не съм състезател, обаче и не съм неква тъпа овца, където само я гледат за да и скубят козинката.

Карайте си с 50км/ч, още по-добре за другите, които карат нормално.

Темата е по-скоро срещу намаляването на максималната скорост по двата въпросни булеварда. Никой не е казал, че ей така за кеф ще си пъпли с 50, ако има възможност да се кара със съответните по-високи разрешени скорости.

А иначе за всички други улици в града нормалното каране е с 50.

Ама темата за дисциплината е безкрайна, така че дай повече фокус на китайските мъдрости, щото много благословии ще отнесеш. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми е много близко до това на Омбре и Спамера !В софия скорост по-висока от 35 средно е невъзможна и по-висока от 50 е безсмилсена ( на 40минути преход, ще спестите 2 минути ) .. изключвам часовете след 2 през ноща ... Всичко друго е суета .. освен това закона предполага 20км/ч превишение, в рамките на което имате право на фиш и до 30 в което няма да ви вземат книжката ... Имайте предвид, че и сега ограничението в София Е 50км/ч с изключение на 2 булеварда :rolleyes: не разбирам как направихте международен проблем от информация от преди 20 години !Рушвети не се вземат от полицаите защото се пишат бавно актовете или нещо подобно ... а защото такива мозъци като вас им ги дават ! Не съм дал една стотинка на полицай и не смятам да дам - това ме прави горд, защото вместо да лая като повечето хора тук имам смелостта да си поема отговорността за постъпките ! народа го е казал .. " не е луд тоя дето яде баницата ... "П.П. ако ви е страх за книжката ви - не карайте :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей кончерто щи кажем кой е спамер :rolleyes::angry: исках само да те поправя и да кажа, че средна скорост в София от 35 км/ч е утпоияники, ти си карай, но утре когато кара жена ми с 50 и ти я отнесеш с 100 жална ти майка.п.с.не се отнася лично до теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...