Jump to content
IzueL

Помощ при избор на задни амортисьори

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги съфорумници! Налага ми се смяна на задните големи тампони и на задмите амортисьори на моята Хонда Сивик 98 англичанка. Като се разрових из форума успях да разбера за тампоните - оригиналните от Бултрако, с които по думи на колегите се забравяло за тях за дълъг период. Но за амортисьорите нямах такъв успех - странно защо почти никой не беше посочил конкретна марка и впечатление от нея... Та след като се разрових из нета, попаднах на следните марки, които се водят като качествени - Bilstein, Koni, Sachs, Delphi, Kayaba(сигурно има и други, обаче ми беше писнало да търся). Зачетох се за всяка във форуми на други автомобли, но както винаги отзивите бяха променливи - от "тези са много добри" до "не си ги купувайте - пълен боклук са". И колкото повече четох, толкова повече се обърквах :cool: Затова реших да запитам - какви амортисьори трябва да си купя за мека и комфортна возия. Подчертавам мека и комфортна, защото не си падам по спортни окачвания и др. подобни... Очаквам вашите съвети и експертни мнения.Лек и спорен ден на всички! :)

Редактирано от IzueL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, на мен също ми придстои подобна смяна и аз се интересувам от мнения относно марката и вида на задните амортисьори. Говорих наскоро с един майстор и той горещо ми препоръча "Monroe", маслени - возили по-меко и издържали повече на нашите пътни условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този майстор който ти го е казал е бил прав.Monroe са качественни и световно известни.Според мен това е правилният избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми казаха точно противоположното за Монро - че били пълни болкуци (тези, които са на нашия пазар разбира се). Няколко човека ми казаха добри думи за Sachs ... също и Bilstein ... хмм, еми ще изчакаме още малко и ще видим.Лек ден на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Monroe амортесьори на хонда е все едно свещи CHAMPION - стават, но далеч не са най-удачнотоЕдинственото сравнение, което печелят, е спрямо далечно източните ментаци.Може би в началото ще возят добре, но далеч нямат издръжливостта на оригиналните амортесьори.Много хора са доволни от Bilstein (включително и аз), но пък чувам и хора, на които са изпуснали. Принципно имат гаранция, и ги сменят - но ти си плащаш труда на майстора, а и какво правиш докато ти дойде новия амортесьор?В момента карам с Koni Sport, но и от тях има недоволни - много друсат, а не давали толкова по-висока стабилност. Демона е много доволен от червените, те друсат доста по-малко -- но според мен билщайна са малко по-добри.Ако можеш да си намериш истински японски амортесьори, с гаранция, може би са най-удачния избор. Американците много харесват Kayaba (KYB). Гледам косер ги внасят, би трябвало да са истински. Също добри японски амортесьори са Tokico, марката е собственост на HITACHI и произвеждат амортесьори за вграждане в нови японски автомобили.Но и на двете марки има ментета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само KYABA .Това е те правят и амортесьори за първично вграждане на хонда .А и амортесьорите на небостъргачите в Япония /имат амортесьри заради заметресинията/ пак са марка KYABA :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 седмица си сложих предни Монро, поради причината, че заплануваните Токико не станаха поради нечия грешка. Колата стана голяма хлопалка. Чак се изумих от разликата. Сега малко ми трябва да си купя оригинални от местното представителство на Хонда за скромните 290лв за брой.Сигурно ще ги поръчам защото искам да карам пак старата си кола без тропалки и т.н. Ще имам и 2 бр свободни нови предни (монро) за моя модел кола разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е основният проблем на Монро-лигава и мека возия, в никакъв случай не слагайте и Делфи ама никога!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не на Делфи при условие че ги слагат на Англичанките за първоначално вграждане???Поне 15 комплекта задни съм продал втора употреба без рекламации до момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Прав си слагат ги за първоначално но мойте забележки базирани на личен опит са следните- возия и качества наподобяващи тези на Монрото,което за мен е неприемливо, издръжливостта също ми се вижда спорна, акорда ми е с такива и са приключили но съм ползвал въпросната марка и за една Астра при която живота им също бе доста кратък.Ползвал съм и техни горни шарнири за Акорда-изкараха 5000 км..............

Редактирано от едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

придържайтесе към оригиналното по възможност.аз съм единия закупил амортисьори втора ръка от Драгича и засега да чукаме на дърво вече 25000 километра никакви проблеми.иначе Токико маи че бяха такива съм си сложил отпред и возията си е пак стегната както при оригиналните.това е мойто мнение.

Редактирано от speedy gonzales

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с задни Болдщайн и предни Каяба. Половин година за сега няма проблеми. Ако искаш меко да се возиш просто смени държавата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям,че Делфи-то са меки. Аз си сложих четири KONI-та. Основната причина беше,че мислех че мойте са изпуснали. Оказа се,че амортесьорите са си добре,просто им е такава возията мека и не много стабилна. Червеното Кони е на сравнително интересна цена за англианките,около цената на монрое рефлекс е. С кони-то седи като трупче,ем отзад е дигната на височина,а амортесьорите са регулирани на 1/4 демек по към комфортно возене отива.Делфи според мен са си ми оригиналните,но не са изпуснали дори имат рефлекс,което за 10 годишни амортесьори си е похвално! Кофтито в България е,че никой не иска да дава големи гаранции. Мисля,че с най-голяма гаранция за сега са монрое-рефлекс. 3 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4-та година с монро рефлекс и на двата моста за сега нямам оплакване.Стабилността и возията са като на предишните доста преди да изпуснат. :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам в темата,предстои ми смяна на предни,че са изпуснали, а задните дано да са добре...Та каква марка са оригиналните амортисъори на сивик 5г. и има ли разлика купе/хеч/седан и колко пари горе-долу струват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички мнения и препоръки. Преди седмица монтирах "Bilstein" на задните колела. Но проблема при мен се оказа не избора на качествен амортисьор, а самото му намиране в търговската мража на България. Относно новата возия: разликата от старите (значително изпуснали) е от небето до земята, иначе само по себе си се запази леко твърдото возене, стабилноста при по-агресивно каране е повече от прилична - така, че за 100-200км до тук съм доволен от тази марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...