Jump to content
mr_petroff

смяна на масло на скоростна кутия

Recommended Posts

Някъде чух че на F18B2 за целият ресурс на автомобила не се предвижда смяна на маслото на ръчна скоростна кутия , малко несериозно ми звучи , точно се бях замислил да го сменям . Някакви идеи и мнения по въпроса колеги ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пич това ми звучи глупаво,но ако си от София отиди си до Бултрако и си попитай ако толкова много си се объркал и не знаеш на кого да вярваш.Но логиката казва че трябва да се сменя.До колкото знам на 40.000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По каталог се сменява на 40000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро смених 28 лв./литър в Бултрако.Побира 1,8 л. Интервала на смяна е горе доло толкова ,колкото казва колегата Stiv.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В аутодата пише, че на 40000 се проверява и долива ако е нужно, а се сменя на 80000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет - хондите са високо оборотни автомобили, 2 литра масло за скорости струва 50 лв, делено на 40000 км, са по 8 лв на 10000 км, не си играйте и сменяйте на толкова, повече не чакайте...или давайте по 500 лв за нова кутия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет - хондите са високо оборотни автомобили, 2 литра масло за скорости струва 50 лв, делено на 40000 км, са по 8 лв на 10000 км, не си играйте и сменяйте на толкова, повече не чакайте...или давайте по 500 лв за нова кутия.

Когато ми правиха първоначалното обслужване на колата, след като я купих, монтьора ми каза, че маслото на скоростната кутия било добре да се сменя всеки път, когато се сменя и на двигателят, т.е. на 10 - 12 000. Дори ми показа колко чено беше, защото според него никога не били сменяно.Та, според вас на 10 000 ли да го сменям или на 40 000? Двигателят ми е същият као на колегата, който е отворил темата - F18B2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм че монтьора който го сменя няма нищо против и на 2000 км да го сменяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сменяй на 10000 защото ще ти замине пропката на кино и ще търсиш нова кутия...те на картерите отиват, смятай за скоростната. 40000 е по каталог, колкото и черно да ти е маслото вътре, не е от рядка смяна - търси проблема другаде :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Масло на скоростите се сменя само при шим на котията и при невклучване на скорости! за ръчни става вапрос. моито го смених преди месец (шумеше ми котията) бяше си оригиналното на 180к километра. сипаха ми валволин 75в90 маи беше и ми попълни човека сервизната книжка с следваща смяна на 300к км. и няма шумказа цитирам" то несе загрява толкого мн няма от каде да влезнат частици,за това нее нужна честа смяна!"аз мисля да карам сменяма при проблем..колкото повече се задълбаваш толкова повече се ебаваш! така мисля :rolleyes: успех

Редактирано от AlexDJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хахахаха не се нагорещява ако караш до 4000 оборота...изрежи някъде на някоя писта колата, или изпревари 2-3 пъти на 2-ра и 3-та с 6000-7000 оборота и си пипни лоста...после се замисли какво е вътре в скоростната кутия !!!А това, че се сменя само при шум или на 300000 км е абсурд, покажи ми го на хартия?

Редактирано от tazzz
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75в90 - дали ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сипаха ми валволин 75в90 маи беше и ми попълни човека сервизната книжка с следваща смяна на 300к км. и няма шум

провери си книжката, и ако наистина те е прецакал с неподходящо масло за скоростите, тичай при първия сервиз, където знаят какво масло се слага в скоростите, да ти го сменят - че ще си скапеш кутията!

 

в един от броевете на Best Motoring, шефа на SPOON, великия Tatsuru Ichishima,

Публикувано изображение

 

;):D:rolleyes:

 

отговаря на въпросите на Краля на Дрифта, Keiichi Tsuchiya, относно тунинга и поддръжката на хонда.

И Кеичи го пита:

- Аз си сменям маслото на двигателя на 6000 километра, но напоследък усещам, че е по-добре да го сменям на 4000 -- правилно ли е

- Напълно правилно!

- А за смяната на маслото на скоростите? Повечето хора не обичат да го сменят, но аз го сменям на всяка трета смяна на двигателното масло. Правилно ли е?

- НЕПРАВИЛНО! Маслото на скоростите се сменя на ВСЯКА СМЯНА НА ДВИГАТЕЛНОТО МАСЛО!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се очудих .Какво е това гъстото масло.Но ти си знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Magnum, това което пишеш е абсурдно за нашите коли които използваме за работа и всекидневни разходки.Другото, ако скоростната кутия ти се затопля, значи няма достатъчно масло или има друг проблем, когато всичко е наред кутията се топли, НО не пари.Колеги като цяло и аз съм на мнение, че маслото на скоростната кутия нетрябва да се сменя постоянно ако няма някакъв проблем. Може да се проверява на 10к км и ако има липса да се смени тогава. Лично познавам 3-ма които от любопитство си смениха маслото без да имат проблеми и сега всичките имат странни звуци от скоростните кутии. Аз немога да си го обесня, но е факт. Познавам ги хората и всичките си признаха, че съжаляват задето се чоплят без да имат проблеми.От мен толкова. Хубаво е да си поддържате колите, но не се вживявайте прекалено, за да не си вкарвате автоголове... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Хонда на 5г маслото се проверява на 20К и зъдължително смяна на 40К или 2 години с двигателно 10W-40 или по-добро.Пък който е по-умен от инженерите на Хонда може да си сипва и олио ползвано за пържене на картофи в неговата кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде диаметрално противоположно мнение, само го цитирам: Миналата година като сменях двигателното попитах не се ли сменя понякога и това на скоростната к., монтьорът ми каза: изобщо не мисли за сменяване на това масло. Е, не беше от Омбревите специалисти, но защо и те не кажат мнението си - вижте какъв интерес има по темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що слушате бай Данчо а не четете какво са казали жълтурите от Хонда? Restless по горе е цитирал мануала.Тсучия ще не ще сменя маслото на скоростите заедно с това на двигателя щото на тези ЛСД-та им взема акъла за отрицателно време. Като отворят кутията за ремонт много ясно че ще налеят ново масло.А колегата със валволина по горе в скоростите е объркал марката на автомобила в който се налива :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди няколко дни се бях залетял към "Бултрако" в София, защото скоро ще смяням масла и филтри, а това на скоростите е вече на 40000км. (смених го веднага щом я куших с MTF, закупено от "Бултрако"). Като видях цените (28 лв. за 1л. бутилирано и 18лв. за 1л. наливно, което се смена само там в сервиза им) нещо ме накара да попитам приемчика, аджеба на колко се сменя пустото масло, защото и аз си мислех, че трябва на 40000км. Той рови в някакъв дебел каталог и се оказа, че смяната е на 80000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за МТФ може и толкова да е, за 5ген - когато по мануал се сипва 10В40 е както писах по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам проблем със скоростната к-я вие не много ,но все пак е дразнещо и на всичко отгоре трудно влизат скоростите докато е студена.моят въпрос е какво масло бихте ми препоръчали в такъв случай?мисля си ако е 10в 40 то е по рядко и скоростите ще влизат лесно,но шумът от кутията ще се увеличи :) т

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф. но колко масло събират скоростите на б16 с лсд и какво масло ще ми препоръчате HondaMTF или друго?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ръчни скоростни кутии на ХОНДА, ако има някой, който да препоръча друго масло освен MTF (официално документирано), ще му купя от същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз го сменях скоро с МТF от хонда, не наливно, защото при студена кола не влизаха лесно а кой знае преди колко . От Бултрако гледаха по каталог и казаха 2л, когато го наливаха единиа майстор каза че трябвало още щото не било преляло, не му обурнах внимание защото според мен на едни коли може да трябва на други не, след като от хонда казват 2 значи 2. В момента пак влизат трудно скоростите на студена кола, не ми вият скоростите не хъркат значи всичко е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 40к пробег вече имам с Мотул Дексрон 3 синтетично масло. Водят го за автоматична скоростна кутия, но в каталога на Мотул излезе то за моята кола. И специалистът се оказа прав - с 2 пръста мога да сменям скорости

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а нещо повече за това масло и цената му

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 и половина години беше и не помня количеството и цена - около 20 лв ама каква разфасовка не знам, но не беше много и стигна точно.взех го от сервиза на ники златков до мусагеница, щото той е вносител на мотул.а иначе си направих експеримент днеска мислейки по тая тема и се оказа, че без съединител мога да извадя лоста от която и да е скорост, а мога и да вкарам петапри много бавно каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то на всяка кола можеш да изкараш/вкараш която и да е скорост без съединител на спряла кола.Не смятам че смяната на маслото ти е повлияло за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то на всяка кола можеш да изкараш/вкараш която и да е скорост без съединител на спряла кола.Не смятам че смяната на маслото ти е повлияло за това.

не е спряла, карайки става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам проблем със скоростната к-я вие не много ,но все пак е дразнещо и на всичко отгоре трудно влизат скоростите докато е студена.моят въпрос е какво масло бихте ми препоръчали в такъв случай?мисля си ако е 10в 40 то е по рядко и скоростите ще влизат лесно,но шумът от кутията ще се увеличи :rolleyes: т

пичове нещо за моят ? някой може ли да ми помогне или консултира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.hondaworld.ru/manuals/civic95-97_4-4.htmhttp://www.hondaworld.ru/manuals/civic95-97_4-3.htmразгледаите и страница 4-5 и после коментираите това онова хората са го написали. Редактирано от speedy gonzales

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За добро или за лошо и аз го смених маслото МТФ ползвах мисля че има подобрение ,а при определени обороти скоростите можеш да ги сменяш без сьединител ,но тва не е желателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hondaworld.ru/manuals/civic95-97_4-4.htmhttp://www.hondaworld.ru/manuals/civic95-97_4-3.htmразгледаите и страница 4-5 и после коментираите това онова хората са го написали.

колега разгледах линковете,но не виждам какво общо има с моят въпрос :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами линковете са относно въпроса кога се сменя маслото на скоростната кутия и не само за нея.А тази информация е има всеки които има мануала за своята кола.Относно твоя проблем първо пробвай със смяна на маслото и то ще си покаже все пак не е много скъпо и трудна процедура.А ако не се лъжа караш кола след 1995 година и ако пак не ме лъже паметта хонда препоръчват да се кара с МТФ масло за скоростна кутия предлагано в Бултрако.Ако греша да ме поправи някои.това е от мене.

Редактирано от speedy gonzales

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...