Jump to content
Fiend

Ръководство за смяна филтъра на климатика

Recommended Posts

След като днес извърших въпросната процедура реших, че на някой може да му е полезна темата за в бъдеще.

 

Първо се сваля кората под жабката която се държи на щифтове и се маха само с леко издърпване

Публикувано изображение

 

Следва демонтиране на една от планките към която е прикрепена жабката

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Отворете жабката и развийте двата винта в горната част.

Публикувано изображение

След като развиете двата винта леко изтеглете жабката към вас и на горе, държи се на четири щифта, по два от двете страни.

 

След като извадите жабката, идва ред на долната пластина

Публикувано изображение

 

Към нея има прикрепен кабел (с червените точки), освобождавате го да не се пречка и при мен се наложи откачането на една букса, която е точно пред капака за филтъра (кафявата в ляво не я разскачайте а просто я повдигнете на горе цялата и ще излезе). Капачето (отбелязал съм го с "Х") на филтъра е захванато от горната и долната страна с пластмасови щипки (не успях да навра телефона за да ги снимам). За да не стане някой фал с откачането и закачането на букси, откачих и акумулатора за всеки случай. Следва изваждането на стария филтър, почистване на събралата се мизерия, поставяне на новото филтърче и сглобяване по обратния ред. Така спестих 10/15 лева, свърших си сам работата доволно, подредих си малко кабелите и сега духа вече както трябва :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е показано, само искам да добавя, че акумулатора може и да не се излючва. Аз съм си сменял филтъра 3 пъти сам и е нямало проблеми при изключването на двете букси. Само дето се разтройва автоматиката на шофьорското стъкло и радиото иска код при изключването на акумулатора!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега голям филм и беше това разглабяне миналата година. И какво направих жабката не се затваря толкова леко като преди, май ще трябва да разглабям пак :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря, колега! Това упражнение ми предстои и темата ми е изключително полезна.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много колега темата е супер :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги това отнася ли се за Акорд 5 генерация или е само за 6 генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е добавена в "Полезни технически теми", раздел "Купе".И по тази причина, колеги, нека се ограничим с пускането на мнения в тази тема, за да остане лесна за четене.Ако някой има да добави нещо градивно към темата, то е хубаво да има снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...