Jump to content
Glamdring

Регулиране на фарове

Recommended Posts

Здравейте колеги,Когато взех хондата (сивик 6ген) единия фар беше сменян (явно е била удряна) и не можеше да се регулира височината му. Но тъй като беше нагласен на добра височина, нищо не съм правил. Наскоро ме удариха на паркинг и трябваше да се смени и другия фар. В сервиза обаче, естествено, са си оставили ръцете, и сега и двата фара не могат да се регулират, обаче новия бие много ниско и почти нищо не виждам на къси. Има ли някакъв трик за това регулиране (от вътре от 4-степенното копче), или да ходя да им се карам да ми го направят като хората. Или е както предположи баща ми, че фарът е н якакъв индонезийски или китайски, и просто не може да се регулира.Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фаровете има по 2 входа за шестограми-"ляво-дясно" и "горе-долу" !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също единия е с машинка другия не. Ето ти снимки на моя ляв фар, със стрелка и кръгче съм посочил от къде се регулира височината. На много гадно място се намира, защото е ниско долу и е трудно достъпно,ама става настройката с много къса отверка или гаечно ключе 6 или 7 вече не си спомням. Успех.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами някой да каже за 5та как трябва да бъдат настроени фаровете че да се вижда нещо бях гледал някъде настройки на стена ... кво беше там заставаш на 10метра от стена разстоянието на фарове ала бала някой знае ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених и двата фара. Като си взех колата от сервиза, и при мен биеха много ниско долу. Върнах им я да ги оправят. Водеха я в друг сервиз за реглаж на фарове. Струва 15 лв. Ако не се оправиш сам и искаш координати, пиши ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прощавайте за невежия въпрос, но откъде се настройват фаровете на Акорд модел 2006? Имах подобен проблем на горепосочения и в сервиза естествено не са направили реглаж.

Редактирано от Хирисуто

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да използвам темата....става въпрос за ЦРХ 2ген. Фаровете му попринцип са ел, но в максималко вдигнато положение пак светят доста ниско. Има ли вариант да се регулират и ръчно? :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не си правете експерименти с фаровете. Във всеки свестен сервиз има стенд за реглаж на фарове и цената е 15 лв. Само милиметър разминаване на стенда се превръща в 5 сантиметра когато колите са на на 15 метра една от друга. Това е достатъчно да заслепите зверски насрещно движещите се и не дай си боже да причините катастрофа. За съжаление фаровете на Хонда не са от най-добрите. Аз и в момента с ксенон и перфектно регулирани на специален стенд фарове виждам перфектно пред себе си, но не и достатъчно напред. За сравнение с Алфа 145 с халогенни крушки виждам поне 15-20 метра по-напред отколкото с Прелюд-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...