Jump to content
northern

Honda Stream

Recommended Posts

Здравейте фенове,От няколко седмици чета ли чета из страниците на форума, намерих много и полезна информация. Решен съм да си купя нова(стара) колица и съм се спрял на споменатия модел. Притеснява ме слабото разпространение на модела в България, според вас ще бъде ли трудна подръжката? Вариантите са два 1.7 125 коня и 2.0 156 коня, годината е 2001, въпросът е колата да е добра, няма значение кой мотор ще е.Много бих се радвал някой собственик да сподели своите впечатления от колата, всички плюсове и минуси, благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не се лъжа моторите са същите като Сивик (1.7) и при ЦР-В (2.0)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, от година карам Хонда Стрийм 2.0i-vtec 156 кс. Страшно съм очарован от този автомобил, удобен, динамичен и лично за мен икономичен. Изминалл съм около 25000 км., освен стандартно обслужване (с оригинални консумативи) нищо друго не съм правил. Интресувал съм се за части, има в Бултрако (малко скъпички) но все още не са ми били необходими. Ако си я харесал взимай и няма да съжаляваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, от година карам Хонда Стрийм 2.0i-vtec 156 кс. Страшно съм очарован от този автомобил, удобен, динамичен и лично за мен икономичен. Изминалл съм около 25000 км., освен стандартно обслужване (с оригинални консумативи) нищо друго не съм правил. Интресувал съм се за части, има в Бултрако (малко скъпички) но все още не са ми били необходими. Ако си я харесал взимай и няма да съжаляваш.

Здравей NikolayP,Би ли нахвърлял малко конкретни впечатления, как вози колата, какви са параметрите на разхода, има ли нещо което да трябва да проверя при покупката. Изтеглил съм си английски manual, имам и EPC за модела, ако желаеш мога да ти ги предоставя, просто вече не помня линковете от които ги теглих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте още мнения, че има и други които се интересуват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте още мнения, че има и други които се интересуват...

Явни никой не кара такава а и никой не се интересува май...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз живо се интерисувам от малкия двигател на стрийм и то от доста време, но в БГ има изключително малко хора , които имат лични впечатления от нея. Намирам я за практична кола и бих си я купил, но тук пристига прекалено скъпо. Вероятно и подръжката по окачването ще е скъпичка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък аз съм чел, че Стрийм е на базата на Сивик, т.е. окачването е като на Сивик, може би поусилени железа поради по-голямото тегло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същия мотор като на сивика е така че давай смело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера един приятел се сдоби с хонда стрийм 2.0 автоматик и изникна въпроса, има ли филтър на автоматика. В аутодата дават 3 литра масло, но не се упоменава дали има филтър.Моля помогнете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове,От няколко седмици чета ли чета из страниците на форума, намерих много и полезна информация. Решен съм да си купя нова(стара) колица и съм се спрял на споменатия модел. Притеснява ме слабото разпространение на модела в България, според вас ще бъде ли трудна подръжката? Вариантите са два 1.7 125 коня и 2.0 156 коня, годината е 2001, въпросът е колата да е добра, няма значение кой мотор ще е.Много бих се радвал някой собственик да сподели своите впечатления от колата, всички плюсове и минуси, благодаря ви предварително.

Ако не е късно ?.....Здравей колега, Аз карам Хонда Стийм 1.7 , 125 коня почти половин година. Мога да кажа че съм много доволен от колата. Приятна и конфортна возия, без излишни шумове , удобна и маневрена. В купето е приятно да се возят дори 7 човека ( 5 + 2 деца, които седяха на 3-ия ред, съответно на 13 и 18 год.) Относно разхода - градско при нормално каране(за Пловдив става дума) - 8,6/100км. , а ако добавим работата на климатика и отвреме на време по-динамично изнасяне от кръстовищата стигаме до 9,5 - 10/100км. Извън града, до 130 км/час - 7,3л/100км. (до момента става дума за бензин, нямам газ)Когато е пуснат климатика малко се "замисля" или "забавя" ако решиш веднага да се изтеглиш, предполагам че при 2,0 куб. 156 коня не е така, но нека колега с такава кола да каже.Спирачната система си работи перфекно, има си хидравлика :) , много добре стои на пътя дори и при буря - имах този "късмет".Имах възможност само веднъж да я приготвя за спалня - дължина 1,80м. ширина 1,10м. (бях за риба) - мен ме устройва, спи се нормално.Ами друго не се сещам.Ако мога с нещо да помогна - пиши.....Успех, щом си решил Хонда - нямаш дерт, освен ако не си го създадеш.... :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички! И аз тези дни си купих Хонда Стрийм и съм много доволен от покупката. Много хубав автомобил. Комфортна возия, много стабилно стои на пътя. В купето няма никакви шумове от пластмасите сякаш всичко е бетонирано. Много е удобен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,Въпросът ми е за Хонда Стрийм 1,7 vtec 2004 г., двигателя с верига ли е или с ангренажен ремък? На 84 000 км какво трябва да се сменя по автомобила и двигателя, като техническа подръжка става въпрос? Много благодаря предварително на всички колеги :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,Въпросът ми е за Хонда Стрийм 1,7 vtec 2004 г., двигателя с верига ли е или с ангренажен ремък? На 84 000 км какво трябва да се сменя по автомобила и двигателя, като техническа подръжка става въпрос? Много благодаря предварително на всички колеги :)

Сигурен съм, че има колеги, които могат да отговорят на питането. В търсачката няма отговор на въпросите или поне аз не открих, иначе нямаше да ви тормозя. Хеллппп !!! Искам да си купя тази колаааа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо никога не секва в нащето форумче..а именно непрекъснатите глупости ,който се пишат относно разхода.Ей го и колегата по -горе със стрийма..8.6 му била горяла градско..каталожните и данни са 10 литра..но не, тряа да лъжем некой ...СЕБЕ СИ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно нещо никога не секва в нащето форумче..а именно непрекъснатите глупости ,който се пишат относно разхода.Ей го и колегата по -горе със стрийма..8.6 му била горяла градско..каталожните и данни са 10 литра..но не, тряа да лъжем некой ...СЕБЕ СИ....

А пък на извънградско и дават 6.5, а колегата лъже себе си че харчи 7+ ?Той е написал нещо от личен опит. Смисъла да го обиждаш?Има хора дето постигат 8/100 софийско при паспортни 9.5. Страх ме е да си помисля те как биха наречени. Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди пъти съм го казвал..претенциите са ми само и единствено за ГРАДСКИ ЦИКЪЛ..и да, без да съм имал и без да съм карал подобна кола ...щот сега много ще питат имал ли си ,карал ли си, твърдя, че подобен ГРАДСКИ РАЗХОД Е НЕВЪЗМОЖЕН:(!!!!:)!:P!:P!По-нисък градски разход от предписания можеш да постигнеш само насън...не квалифицирам никой..вярвайте си :(!!Вярваш ли ,че е възможна разлика само от 1 литър между градско и извън...???:(

Редактирано от Едмундо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ЕдМунчо, стига сра по темите на хората, не ти ли писна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента сереш ти ..умствено ограничен индивиде...утре някой ще прочете темата и ще тръгне да си купува хонда стрийм щот горяла 8 градско..схвана ли...

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ед мундо,това твоето натякване 100 пъти за разхода на гориво в не знам вече колко теми дразни бе човек.И спри да обиждаш другите,освен че си противоречиш - уж никой не категоризираш,а какво е това "умствено ограничен индивиде"?Ти неограничен ли си?И в какво?Извинявам се за офтопика ама имаш доста заядлив тон,чел съм много от постовете ти откак си се пръкнал в това "форумче"(по твоите думи пак).Айде ако си имал Стрийм да споделиш,ако не замълчи.И не се прави на чак толкова загрижен че някой щял да си купи такава кола само щото прочел в някой форум че горяла 8/100 градско.Аман.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едмудно, ти бавно развиващо ли си кво си? Преди година ли две спорих пак с тебе ти се едно си знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ед мундо,това твоето натякване 100 пъти за разхода на гориво в не знам вече колко теми дразни бе човек.И спри да обиждаш другите,освен че си противоречиш - уж никой не категоризираш,а какво е това "умствено ограничен индивиде"?Ти неограничен ли си?И в какво?Извинявам се за офтопика ама имаш доста заядлив тон,чел съм много от постовете ти откак си се пръкнал в това "форумче"(по твоите думи пак).Айде ако си имал Стрийм да споделиш,ако не замълчи.И не се прави на чак толкова загрижен че някой щял да си купи такава кола само щото прочел в някой форум че горяла 8/100 градско.Аман.

Как да отговориш на човек ,който изземва ролята на модератаор и иронизира ника ти...?? Да загрижен съм ,че някой ще реши , че въпросната кола гори толкова...както теб те дразни , така и мен непрекъснатите измислици за градския разход... http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4531.html !!
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента сереш ти ..умствено ограничен индивиде...утре някой ще прочете темата и ще тръгне да си купува хонда стрийм щот горяла 8 градско..схвана ли...

Имах предвид че със седана аз съм постигал 8/100 Софийско, при паспортни 9 и нещо. Нормално разхода ми е 9.Ама не, аз сънуууувааааамммммм хрррр фиууууу.Що да не може? Караш в рамките на разрешените 50км/ч, ускоряваш полека, избираш маршрути с малко задръствания... Знаеш ли колегата в Пловдив какъв му е маршрута, колко километра минава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Искам да благодаря на колегата за двата линка. Смъкнах файловете, но нещо немога да се справя с отварянето. Разархивирал съм ги и правих всякакви опити, но немога да отворя нищо :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното е книжка в DJVU формат. Отиваш на ето тази страница: http://windjview.sourceforge.net/ и сваляш последната версия. Другото, което е с разширение ISO е образ на CD с нещо на него (не съм го свалял, че ми е бавен достъпа). Можеш да го отвориш с много програми (ImgBurn и др. от сорта), но като че ли най-лесно в твоя случай ще е с WinRAR или 7-Zip (безплатен).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното е книжка в DJVU формат. Отиваш на ето тази страница: http://windjview.sourceforge.net/ и сваляш последната версия. Другото, което е с разширение ISO е образ на CD с нещо на него (не съм го свалял, че ми е бавен достъпа). Можеш да го отвориш с много програми (ImgBurn и др. от сорта), но като че ли най-лесно в твоя случай ще е с WinRAR или 7-Zip (безплатен).

Или ако имаш инсталиран Демон Тулс го маунтваш като виртуално сиди - вътре е наистина пълния maintenance manual за Стрийм в електронен вид, барабар с диаграми на електрическите вериги, как се проверяват всички системи и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още веднъж хиляди благодарности на колегите, които помогнаха. Справих се най-накрая. Просто е трябвало да съм с по-нови версии на програмите. :) Ако се сдобия с колата, ще се похваля. :lol:

Редактирано от mitri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И ся ко?..... Хвърлил съм се на тая хонда и само 2-ма собственици коментират как се държи автомобила? Няма ли още някой с нови впечатления от двулитровия звяр? Как е с динамиката, обслужването.... Возията и стабилността.... комфорта на пътниците.... бързо ли охлажда климатика? Видимостта в нощно време (надеждност на фаровете), тапицерия и материали на изработка..... Друса ли отзад като е празна? Някой да сподели малко повече впечатления. Хайде, че челядта ми се увеличи и мойта ми стана малка, затова я пускам за продажба и ако никой не ме светне за тоя стрийм ще се хвърля на Лексъс RX300 и напускам форума :)

Редактирано от ПЕРФЕКТЕН_29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=59382 тука има още една тема за стрийм. Двулитровия звяр е наистина звяр, колата е много динамична и стабилна на пътя. Правя съпоставка с тойота корола версо и крайслер вояжер, защото такива съм карал, хондата е класи на тези коли за стабилност и управление.Комфорта на пътниците е също на високо ниво, возихме се 4-ма възрастни с две деца(които седят в столове, защото са малки)+ багажа за деня и пътувахме доста на широко. Когато са вдигнати задните седалки багажника става доста малък.Климатроника е доста силен има вентилатори и най отзад в колата, които се настройват от пътниците. Фаровете са силни и нощем няма проблеми дори когато вали дъжд. Когато е празна изобщо не се чува никакво друсане отзад и скърцане в купето, за возията мога да кажа, че е добра, но съм се возил и по мекичко. Седалките са с много хубав плюш, който се чисти лесно. От към обслужване незнам как е, защото все още не е имало проблеми, това което ще сменям сега е съединител, който е около 800-900лв по първи данни. Лексуса който си харесал също не е лоша кола но вече отиваш в друг клас и не бива да ги сравняваш двете. Поздрави и дано да се увеличим с още един стрийм:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това обяснение чаках колега и именно сравнението на Стрийм с Версо. Баща ми си купи Корола Версо нова през 2006г. и колицата е наистина добра. Много пъркава за дизел, икономична, просторна, таблото опред е готино, има безброй чекмедженца, но както всяка една турска сглобка пластмасите започват да скърцат в един момент и това няма оправия. Интерисуваше ме точно сравнението между двете, макар че единият агрегат е бензинов, а другия - дизелов. И двата автомобила в момента от 2005г. са на една цена. Също така като предимство за тойотата бих посочил височината на самия автомобил - което е предпоставка и за по- добрата му проходимос в пресечени местности.Не разбрах твоя стрийм коя година е и горе- долу колко пари върви един стрийм 2005г. Тук в мобилето ги гледам по за 13 000, ама едва ли това е реална цена, в случай че в АУТОСКОТ цените им започват от 15 000 нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей ся като се чета.. колко букви съм изял не е истина.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Хонда е 2002 и я сравнявам с Версото от 2006,защото и аз такава съм карал но бензин 1.8 vvti. Колата беше добра, купена нова, автоматик, голяма и удобна но правена в турция и след няколко години ръката на комшията се показа. Съединителя вървеше комплект със скоростната кутия и смяната беше над 2500 лв. и куп други неща излязоха, добре че беше фирмена. Може би наистина е малко по-висока от стрийма ама на мен не ми трябва за пресечени местности. Хондата няма дизелов двг. на този модел до 2005, обаче тойотата гореше повече особено градско, може би заради автоматика. За скърцане в купето и дума не може да става а относно цените всичко е до пазарене. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.sgstream.org/ Ето едно полезно форумче на едни колеги, които поразпитах надълго и нашироко за модела. Всъшност вече се спрях на два - 2002г. и 2005г. Собственикът на тази от 2005 ми каза, че с обикновен бензин била много спъната, а като сложел от 95 на ОМV с добавките веднага се отпушвала, което малко ме осъмни за някакъв дефект по електрониката, но във вторник отивам да се запозная лично със Стрийма и ако е читав вече ще имате един мини ван в повече в клуба :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес бях в София и карах ето този Стрийм - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11283176407075974&f1=detailsСтори ми се изключително муден автомобил и от тия 156 коня все едно му бяха останали само около 90. Това нормално ли е за модела? В сервизните й документи пише, че горивният филтър е сменен преди 50 000 км, което много ме озадачи. Възможно ли е от него да идва тоя куцуз? Мойта хондела е 114 коня и е два пъти по- пъргава от тоя стрийм, а е по- лека от стрийма само със 150 кг. До София пътувах с Тойота Корола Версо, която също е по- пъргав автомобил от Стрийма. Та........ питам това нормално ли е ? Иначе колицата е запазена, няма много кусури, ама...... дали това няма да излезе някъква сериозна повреда? Дали някой колега няма да се навие да направи сравнение между своят стрийм и този който съм посочил - да го покара и да каже. Много ми харесва тая колица и много искам да я притежавам, ама пък не искам да карам и спънато муле. Благодаря предварително на всички, които биха се отзовали. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Стрийма който си карал е с R20 мотор и не би трябвало да е спънат. И аз съм се насочил към този семеен автомобил и четох по каква причина японците са сменили К20 котора който са слагали в първите генерации с този R20. Причината която беше написана е, че R20 има добър въртящ момент през целия диапазон от обороти и спред тях това било по-удачно за семеен автомобил, докато К20 си показва рогата след 3-3.5к оборота. Навсякъде където чета по чуждите форуми пише Стрийма е доста пъргава и стабилна кола. Според мен погледни някой от другите Стриймове които се продават в Бг и покарай някой от тях. Всички останали освен този който си тествал са първа генерация и са с К20 мотор. Така поне ще имаш база за сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав колега, реших да изчакам още малко и да се повозя на някой друг стрийм, та да ги сравня. Но определено не върви повече от моя сивик с 1,5 двигател - дори и след 130 км/ч. Има му нещо със сигурност, ама кво е ....? :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не би трябвало да е мудна колата. Моята е с К20 и е като ракета в сравнение със Сивика 1.6LS, който имах преди. Най-добре да я провериш някъде преди да се набуташ толкова пари. Виждам, че си от Пловдив. Има една обява в мобиле за един стрийм с К20 мотор. Иди питай дали няма да ти дадат да го покараш и да сравниш колите. http://www.mobile.bg/11287859838687654

Редактирано от mitri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тоя няма как да направя сравнение, понеже е с К20 мотор, а този който аз гледах в София е пак от мобилето и е 2005 година - с R20 мотор, които се различават и то съществено в механизма на работа. Очаквам едно приятелче да си внесе от Италия един 2005 година с газова уредба, ще го покарам и ще го сравня. Ама това ще стане чак след 2 седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако разберете какъв му е проблема, споделете :) Филтъра с сменен вече, разлика май няма !П.С. Някой с Хонда Стрийм 2.0 R20 от София за едно сравнение ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...