Jump to content
Guest Al_Capone

Новите правила в купува/продава

Recommended Posts

Guest Al_Capone

Новите правила са факт, както и ценита за реклама и са в сила! И ще остане така! Без значение какво ще напишете! Тези правила са обмисляни и обсъждани от екипа на форума от месец януари на сам. Както и цените за реклама. Ако на някой му пречат е свободен да не пише тук! Но ако искате да ползвате форума това са правилата и ще ги спазвате, защото модераторите и аз следим за тяхното спазване. Казах го веднъж и ще се повторя, модераторският екип винаги е готов да помогне, но не и когато ни обиждате и ругаете! Дали ви харесва или не? Форума ще се развива в тази посока. Така че вземете пример от хората които се ориентираха най-бързо в ситуацията. Нека времето което прекарваме във форума да бъде приятно за всички ни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Това са много простичките и ясни правила за форума1. Основно правило : НЕ ПИШЕТЕ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ И НЕ СПАМВАЙТЕ ФОРУМА ЩЕ ИМА СПЕЦИАЛНА ТЕМА ЗА ТАЗИ ЧАСТ /малко по-късно/2. Винаги преди да пускате тема ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, защото може вече да има отговор на търсеният от вас въпрос/все още не вярвам :fun:/3. Всеки раздел е точно и ясно обоснован и пускайте темите където трябва !5. Като пускате теми или въпроси нека бъдат точно и ясно изразено вашият въпрос или запитване5. Раздел Купува/Продава ще има ПРАВИЛА КОИТО ЩЕ ПРОЧЕТЕТЕ В РАЗДЕЛА6. Във всеки раздел всяка тема която е интересна и полезна ще бъде качвана като ВАЖНА7. Във раздела "Сервизи и Магазини" ЩЕ БЪДАТ ДОПУСКАНИ САМО СЕРВИЗИ КОИТО НИЕ ХОНДА ФЕНОВЕТЕ СМЕ УДОБРИЛИ КАТО ВСЕКИ ПРЕДИ ДА СМЕ ГО ПУСНАЛИ ЩЕ БЪДЕ ГЛАСУВАНО "За" или "Против"8. Във раздела "Сервизи и Магазини" ЩЕ БЪДАТ ДОПУСКАНИ МАГАЗИНИ КОИТО ПРАВЯТ НАМАЛЕНИЕ ОТ ЦЕНАТА ЗА НАС !!! И ПРЕДИ ТОВА ОТНОВО ЩЕ БЪДЕ ГЛАСУВАНО "За" или "Против" ДАЛИ ДА ИМАМЕ ДОВЕРИЕ НА ТОЗИ МАГАЗИН КАТО КАЧЕСТВО СЪОБРАЗЕНО С ЦЕНАТА9. С по-горните 2 правила се цели ПО КАКЪВТО И ДА БИЛО НАЧИН ДА НЕ СЕ ДОПУСКАТ ИЗМАМНИЦИ КОИТО ЦЕЛЯТ ЕДИНСТВЕНО ДА СПЕЧЕЛЯТ НА НАШ ГРЪБ !!!!10. Няма да бъде допуснато АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ВИД РЕКЛАМНА ДЕЙНОСТ И ШАНТАЖИРАНЕ В УЩЪРБ НА НАС - ФЕНОВЕТЕ НА ТАЗИ МАРКА всеки такъв пост ще бъде : ИЗТРИВАН, а потребителя : ПРЕДУПРЕДЕН ИЛИ ИЗТРИТ !!!11. ВСЯКАКЪВ ВИД УБИДИ НЯМА ДА БЪДЕ ТОЛЕРИРАН.

1. Всички правила от раздел общи важат и за тук2. Всяка тема в своето заглавие трябва да съдържа думата "ПРОДАВА" или "ПРОДАВАМ" или "БАРТЕР"3.Трябва да е оставен някакъв начин за връзка с вас ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТЕЛЕФОНЕН НОМЕР И ИМЕ.4. Минимум 100 поста /за момента НЕ ВАЖИ !!!/5. АБСОЛЮТНО И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЦЕНИ КОИТО ТЕ ОТГОВАРЯТ НА ДЕЙСТВИТЕЛНО ЩЕ БЪДАТ ВЕДНАГА ИЗТРИВАНИ - ТОВА НЕ ВИ Е "ЗНАЕТЕ КОЙ ФОРУМ" КЪДЕТО СЕ ТОЛЕРИРАТ ДАДЕНИ ХОРА - ТУК ПРАВИЛАТА СА ЗА ВСИЧКИ И ЩЕ БЪДАТ СПАЗВАНИ7. Хора с цел единствено продажба няма да бъдат толерирани тук. Ще бъдат оценявани и пускани в темата "Сервизи и Магазини"8. Трябва да има задължително РЕАЛНА СНИМКА на продукта който продавате. Желателно е тя ясно да показва продукта който ще продавате.9. След всяка продажба ЩЕ ВИ БЪДЕ ПОСТАВЕНО МНЕНИЕ ЗА ВАС И ОЦЕНКА. ТОВА Е АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНОВСИЧКИ ПРАВИЛА ЩЕ БЪДЕ СЛЕДЕНО ДАЛИ СЕ СПАЗВАТ ЗА НЕСПАЗВАНЕ ПОТРЕБИТЕЛЯ ЩЕ БЪДЕ ПРЕДУПРЕЖДАВАН !!!

Странно познати правила от един странно непознат форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам ли право в подписа да напиша реклама,например "Изправям лети джанти , тел ххх ххх ххх " ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако беше прочел правилата щеше да знаеш че не може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно.. цялото ми мнение гласеше:За първи път, от 2005та година насам имам проблем с едно от правилата. Ясно е, че ще го спазвам, и ми е почти толкова ясно, че точно моят глас нищо не значи. Но пък за сметка на това няма лошо да си изложа проблема пред форума, а и пред модераторския екип. Вчера получих уорн даже, за което нямам против, така трябва да бъде - това, че не бях обърнал внимание на правилото си е лично мой проблем и незнанието ми не ме оправдава. До тук добре, но самото правило, според моите виждания е малко недомислено. Става дума за правилото да не се коментира в който и да е форум Купува/Продава. Моето възражение по правилото е много ясно и просто - така не можем да се предпазим едни-други от злоупотреба. Хубаво има цена, хубаво има телефони за контакт, скайпове, адреси, егенета и какво ли още не, но тези неща не могат да помогнат в прости ситуации като тази, която аз исках да предотвратя. В тема за продажба на автомобил коментирах според старите правила - с цел да предпазя евентуалния купувач от закупуване на негодна стока. Авомобила беше със странен вид, на пръв поглед - тунинг, но според мен - заличена повреда. Попитах най-любезно автора на темата дали целта на намесата е тунинг или някаква друга, за да оставя в главата на евентуалния купувач едно на ум, и той да го запита същото, ако самия автор не отговори на питането ми. Все пак на никой няма да му е приятно да се радва в колата си, доволен от евтината покупка, и понеже е бил ентусиазиран и е пропуснал малкия но важен детайл - няколко дни по-късно да му помкръкне щастието. Другият ми върпос към автора беше дали определен тунинг елемент, който е даден в описанието когато е стартирана обявата /преди около година/ е все още налиен по автомобила. Цената на колата беше паднала за този период от време с повече от 50% и това ме наведе на мисълта да го попитам, и той съответно да поправи обявата си, а ако не го направи, отново да оставя питанка в главата на другите потребители. Ще кажете, че това трябва да се прави на лично съобщение. А аз ще ви отговоря, че да не го направя имаше две причини.1.На лично автора можеше да ме нахрани, че се опитвам да го прецакам и нищо да не стане.2.Ако изпратя лично, ако автора нищо не стори с темата и неточностите в нея, някой човек може и да не сети за нещата, които аз се бях сетил.Това всичко важи според мен предимно за всеки форум ПРОДАВА, защото ако например позная, че колата е била удряна от ляво няма да мога да го оставя като коментар, или пък че въпросния калник е китван. Схващаете първоначалната идея. Имал съм само едно лошо държание към модератор, и това беше когато се присъединих към форума, и не за друго, ами защото не видях вината в себе си. От тогава лошо отношение към модератор не съм проявявал, всеки от въпросния екип си го знае. Но за жалост това не може да се каже от обратната страна. Докато съм се мотал из форума съм виждал десетки нередности в темите, за които съм ползвал бутона ДОКЛАДВАЙ. На едно от тези подавания един модератор беше заличил грешката в темата, и друг модератор ми написа агресивно лично съобщение. Обясних му ситуацията, която беше, че другия мод е оправил заглавието и описанието на темата, но не е описал своята намеса. Но извинявай за лошото държание на получих. Не съм се засягал, в днешно време и да те блъснат с кола никой не казва извинявай. Но ми остана едно на ум. Въпросния модератор си е човек, човек който познавам когато пишеше във форума и самия той си грешеше често и беше хулен от "старите кучета". :D Грешеше, защото е човешко. Реално погледнато, 50% от модераторите са по-млади и зелени във форума от мен :P Вярно, аз съм хлапе в сравнение с тях и съм по-диво същество, затова за модератор нито ставам, нито пък имам желание да бъда. По-лесно ми е да ми дадат почивка с БАНАН, от колкото аз да ги раздавам. Отбелязвам само фактите. Ето сега последния пример си е ясен, Капона вместо да обясни нормално на човека, че в правилата пише, че не може да се рекламира в подписа, държи тон на потребителя и му се кара... ясно, и вас ви хранят, чета темата от пощата на модератора - ама нали не ви харесва, не го правете и вие. "Не прави това, което не искаш да правят на теб", или нещо такова...:P Айде, със здраве. Излях си душичката и си продължавам да си пиша във форума, ще си спазвам правилата и ще се радвам на живота. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

В своя защита само искам да кажа че правилто за рекламите в подисите го има доста отдавна, а това че модераторският екип си е затварял очите за това си е грешка на модераторския екип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо ако имам автоморга плащам за реклама а ако разглобявам коли на части на двора неплащам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Разглабяйки ги в двора моментално се сдобиваш с автоморга.Ако си си разглобил старата кола, не е проблем, но ако си разглобил шест коли например няма как да ти седят обявите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да речеме, че имам фирма и искам да продавам в раздел "Продава". Защо фирмата ми да е на равно с частни лица - продавачи, които имат реалната възможност да подбият цените с до 20-30% , поради факта че не плащат наеми, заплати, осигуровки и данъци? Друга гледна точка: Аз имам фирма и произвеждам даден продукт. Плащам, за да го предлагам тук! Произволен ламер обаче пуска тема за групова поръчка в раздел "поръчки от чужбина" (безплатно) и моите потенциални клиенти отиват там, защото цената е по-евтина с 2 лв. примерно. Ламера дори печели от това? Ако всичко мине добре, той пуска втора поръчка... и никой не го закача?!?Какво правя аз в случая? Въпроси, които ме интересуват и на които вярвам, че има отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Защото правилата казват "Да се обявявява предварително надценката (ако има) и транспорта при групова поръчка". А рекламата е личен избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е отговор на въпросите. В нито една тема не е обявена надценка + транспортни разходи ,,, а дори и да е обявена, какво променя това? Аз лично от моята камбанария това го виждам като продажба в раздел "поръчки"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

По-добра идея за правила в този раздел имаш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

груп бая е кофти тема. Трябва да помисля доста по въпроса преди да се изкажа неподготвен, но в раздел "продава" има сериозни пропуски. Няма как фирми и частни лица да играят на едно поле.

Редактирано от xtuners

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Защо, човека си е платил, сега редактирам малко темата и слагам като платена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ако си официален вносител на марка/и и някой си ламер направи запитване до фирмата , на която си вносител и те му отговорят и дадат цена , която е една и съща на твоята - е тогава ебати и фирмата :( В такива случаи фирмата производител е длъжна да защитава дистрибуторите си ! Ако твоите заявки са по-малки от една заявка на въпросния ламер - тогава е редно да преразгледаш схемата ти на работа и преосмислиш предлагането ти :D По темата има доста неща да се кажат , разбира се врътки за въпросния ламер винаги има, но все си мисля , че ако си честен дистрибутор и не искаш да натрупаш състояние от раз , никога няма ламера да изкара по-добра цена от теб , а редовните ти клиенти , които са доволни от теб - никога няма да отидат при ламера само защото продава с 2 лв по-малко. Отностно Форума - пазара за тунинг части в България вече е факт , ще има някоя друга години през която ще се пресеят предлагащите / фирми и ламери / и нещата ще са по-ясни :P но за сега всички започвате от Нула - всичко си зависи от вас :D Личен съвет - като си търговец / и за другите се отнася / , нека половината форум да не е свидетел на вашите делови разговори :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Без да искам да обиждам никой, но въпроса не опира до това кои може да плати и кои не, въпроса опира до това, кой би трябвало да има правото да продава и кои не. Всеки пазар си има правила. Но принципно, за да има пазар, трябва да има фирми и клиенти. На никой пазар клиентите не продават редом с фирмите. Ще дам пример: До миналата година имахме огромното удоволствие да работим с един UK Opel форум. Много народ , но ясни правила. Във форума имат право да продават само регистрирани по търговските закони фирми, занимаваши се с тунинг/рез. части за опел! Такса 50 паунда на година за собствен подраздел в раздела на форума, предназначен за търговия. Категорията "клиенти" имат право само да четът, но не и да пишат ...камо ли пък да продават нещо. За частни продажби има отделен раздел. В момента, в който някой пусне тема ..." Продавам 6 емблеми" , бива приканен любезно да си подаде документите за регистрация като търговец или да изтрие темата си. Така търговците плащат такса и срещу това получават потенциални клиенти и сигурна защита срещу нелоялна конкуренция, което автоматично оправя нещата. Потребителите имат интерес да пазаруват от там , защото дилърите им предоставят съответните отстъпки и т.н. , а самите търговци могат да предоставят отстъпки, защото няма ламери , които да подбиват цените и неестествено да им намаляват печалбите! Когато сложихте рекламните тарифи, вие автоматично се превърнахте в "пазар", при който трябва да работят и всички пазарни правила (горепосочените). Ако това не стане, фирмите биха се оттеглили. В един момент ще останат само ламерите и комисионерите, които ще продават/предлагат китайските контрабандни стоки, а наистина ценните и маняшки неща ще потънат някъде и никой няма да е на далавера, освен управата на форума и то само за известно време. Пак повтарям , не става въпрос за пари. Просто няма как да стане една фирма да продава емблеми примерно, а до нея Кънчо и той да продава емблеми ,, ама на половин цена, щото са му контрабанда и не го боли фара за неща като мита, данъци, разходи, осигуровки заплати и т.н. Така ли е?

Редактирано от xtuners

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...

Темата Е за делови разговори, макар, че не бих нарекъл моя разговор тук с управата делови. Ако не ви е интересна, просто недайте да я четете. Има неща които просто не трябва да са така и аз се чувствам отговорен да споделя това мое мнение. То е формирано на базата на 5 годишен опит в онлайн търговията. С моите съдружници имаме 5 сайта за онлайн търговия, врели и кипели сме, и разни неща просто ни пряват впечатление. Колкото до ламерите. Те не играят в една лига точно с нас. Ние произвеждаме, а не препродаваме. Освен това ние изнасяме, а не внасяме. Въпроса е друг .. мисля че обясних вече. Редактирано от xtuners

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Аз за това те попитах имаш ли предложения за нещо конкретно! И се оказа че имаш първото конкретно предложение, което е градивно! Защото имаше и други, ако е удобно да пренесем разговора на лични, защото имам няколко въпроса аз? П.С. Предложението ти не никак лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заспивам на компа. Остави ми телефон, за да може да се видиме събота или неделя. Имам какво да кажа по въпроса. С моите насоки и вашите размишления накрая ще стане... пък и да не стане от първия път .. поне ще има солидна основа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала колега :( ако повечето съфорумци излагащи критика , бяха като теб щеше да е страшно приятно четиво форума :D Единствения проблем , който е налице и в страната ни , че повечето фирми или търговци гледат да крият доходи , не отчитат продажби , не плащат ДДС и т.н. и т.н. , но това няма да се оправи туко-така :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а къде изчезнаха правилата и цените? нали ги имаше като важна тема ,днес търсих ама нищо ненамерих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз, като колегата Tino, ще си позволя да се усъмня в българските фирми. По-скоро ми е интересно кой ще пази потребителите от фирми, които без да ги "боли фара за неща като мита, данъци, разходи, осигуровки заплати и т.н." си праскат огромни печалби и окото им не мига. Скорошна случка: поръчах си дискове и накладки от Англия (от официален дилър на производителя; всъщност, те само препращат поръчката към завода, а нещата се изпращат директно от там) за 800 лв., доставка 2 дни (от Англия до EMS BulPost). При вносителя (на същия производител) за България ми бе обявен срок на доставка 2 работни седмици и цена 1250 лв. За наличност (т.е. въобще може ли да се поръча) трябваше да мина на другия ден. Аз при покупката от Англия съм платил транспорт и ДДС - всичко както си трябва. Каква е тази надценка?! Те като вносител нямат ли отстъпки и не ползват ли по-изгодни условия за транспорт? Или то тази надценка отива за заплати, осигуровки и разходи (примерно перлена вана и джакузи, където секретарката да се плацика под зоркия поглед на шефа си)? :angry: Та фирмите ни не са много про-потребителски настроени. Гонят се някакви бясни бързи печалби, а за изграждане на някакво име и нормални отношения търговец-клиент и дума не може да става. Има нормални, но са рядкост, за съжаление. И оцеляват значително по-трудно от другите, спазвайки правилата. Едни се "овълчват" и стават част от многото, други просто затварят кепенци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и а змога да добавя примери бебешка количка тук над 1000лв в англия около 500лв :P ай честито ни и имайте деца :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Темата е доста обширна :) Колкото и обидно да звучи , българите сме тъпа нация , що се отнася за бизнес !!! Търсим само далавера да има , дори след над 15+ години преход още са много малко фирмите , които са осъзнали от къде изгрява Слънцето :P като не си производител , а вносител и искаш да работиш даден бизнес до края на живота си , за да го работят и децата ти надценките не се правят като се умножава по 10 или 5 , а сядаш и смяташ , смяташ докато ти се избистри гледката , а не да седнеш да смяташ и да гледаш как стока , която купуваш за 20 лв , да я продадеш и да ти остане като печалба - пак 20 лв :angry: Айде няма да продължавам , че няма да спра .... :PП.П. Сетих се за мобилните ни оператори :P Европа им казва , че продават безумно скъпо и трябва да намалят цените - и те не :P:P:P

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И за това има просто решение. Ибей са го измислили много преди нас - система по която да се оценяват фирмите по дадени критерии, като бързина на работа, срокове на доставка, коректност. Който не е добър и коректен като търговец .. отпада назад. Това тук за форума е супер лесно да се направи и ще работи на 100%

Редактирано от xtuners

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, изчетох темата и сега разбрах. Малко преди това през деня бях пуснал тема с рекламен характер, която беше изтрита без предупреждение. Разбрах защо, но това поражда няколко въпроса, които държа да задада, защото системата ви е много недомислена относно оценяването кой има право и кой не.1. Питането е следното. Защо да трябва да се плаща реклама ( така де тема с рекламен характер ), а може безплатно да се обсъжда даден сервиз колко е добър и колко не? Това не е ли реклама? Или трябва да накарам няколко човека да се регистрират тук и да похвалят моите услуги и хоп, безплатна реклама, неподлежаща при това на такъв остър модераризъм... За банерите съм съгласен. Обаче другото поне го обособете като "бизнес обяви" или "платени обяви". Аз такъв радел или обособяване не видях. Другите форуми дори предлагат рекламиране безплатно ако има отстъпки и други привилегии за техните членове. Защо при вас няма такова правило?2. Проблем ли е регистрирането на фирма или не? Защо питам? Всеки може с/у 500 лв да си регистрира фирма за нула време. Защо си мислите, че това ви дава гаранция някаква ако се стигне до търсене на отговорности? Все пак да не забравяме в коя държава живеем...3. Трябва ли да имам сервиз, магазин, представителство, за да имам правото да публикувам обяви? Аз не мисля, че е задължително и веднага отговарям. Много услуги могат да се предложат директно на място и то на цени по-ниски с 50%, когато отсъства сервиз ( наем, заплати и прочее ). Аз дори имам повече сметка така да е, отколкото да ползвам сервиз, персонал и т.н. И това по кой параграф, питам аз, ме прави ЛАМЕР?! Че съм по-предвидлив ли? Не мисля!И не на последно място наистина бях предложил доста конкурентни цени на услугата, която рекламирах, но не бях запознат с правилата и темата се изтри. За съжаление много няма да могат да се възползват заради "измислени" и "недомислени" правила. Е, успех в начинанието, има около 20 авто-форума, които не мислят като вас ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако се си региситрираш 4 или 5 приятелчета да ти фалят услугите, ще разберем, няма да си първият който опитва.Това за отзивите от сервизите и хвалбите на сервизите са си коренно различните теми. Повярвай ми!Кое е реклама е по преценка на модераторския и/или администраторксия екип. В твоя конкретен случай да те питам само като предлагаш отстъпки за услуги защо не подходи по нормалният ред да се свържеш с хората които могат да ти кажат как става това! Защото най-малкото как ще познаеш кой е от Хонда форума и кой не и накой трябва да направиш отстъпка и по какъв начин той ще се легитимира пред теб! Щом си прочел правилата, най-вероятно си прочел и цените за реклама! И че имаме платени съощения и банери във форума. И че можеше да получиш същото което предлагат и другите автофоруми. Цени за реклама и отстъпки за членове. Да има други 20 автофорума които мислят че трябва да се превърнат в битак където може да се продават компоти, ракия, лаптопи, GSM-и, обувки, дрехи и други!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото си спомняма, а паметта ми не е от най-добрите .. темата не е изтрита , а само скрита за разглеждане докато обсъдим казуса !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Да и това е така, темата просто е скрита, а не изтрита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няма как да знам, че е скрита или изтрита след като не я виждам, за мен е изтрита. Та така... Сега, относно рекламирането от "аверчета" ми е ясно, че може да се разбере и е тъпо. Дадох го за пример просто към въпроса си. Не съм казал, че ще го правя. Второ, как ще лигитимирам някой, че е от форума? Ами в темата бях казал, че отстъпката важи за "всички ЧЛЕНОВЕ НА ФОРУМА". Т.е. всеки един с просто регистрация тук става ЧЛЕН на форума. А и когато някой ми се обади, първото нещо, което казва е: "Абе видях темата в еди кой си форум. Какви са ми преференциите?" Трето - не съм се свързал с "подходящите хора" от незнание, че трябва така да стане. Действително незнанието на правилата не ме освобождава от тяхната отговорност, съгласен съм. Четвърто - обяснете ми накратко ( или дайте директен линк; не намирам темата във връзка плащанията ) какво е необходимо, за да имам рекламно съобщение тук. Пето - колкото и да ви струва тази "реклама" за мен винаги е било и остава най-добрата реклама самия клиент. Всеки ден след себе си оставям доволни клиенти, за които се радвам и това е главната ми цел. Дал съм й достатъчно конкуренти цени, за да бъде удоволствие за вас моята работа. И за да бъде всички прозрачно ще допълня, че отстъпките които давам за вас ги давам и за всички автоклубове, които ми позволяват реклама във форумите. Благодаря за вниманието! Разгледайте "казуса" и излезте с решение, за да знам. Нямам намерението да ви променям правилата - искате да си плата, ще го направя; получавам безплатна реклама за сметка отстъпките от форума - още по-добре. Кажете какво ще правим :whistle: Лека вечер Ви желая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме прощаваш, ама 100 лв на месец и то за "тема" хич не ме устройват :) Май, май остава "битака" :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Няма да те прощавам! Имаш седем (7) раздел на три пъти по ниска цена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо, не не, ще ме прощаваш! Според твоята статистика посещенията в "сервизи и магазини" са 6000, а в "аксесоари" 13 000, цените съответно 100 и 30 лв... :unsure: Или аз съм сбъркан или хабер си нямаш представа как се прави ценообразуване!? Не може в раздела с 96000 посещения също да е 100 лв. И реклама за климатици в "кар аудио" ли да я пусна, бе пич? Щото ти ми казваш, че там било по-тънко...Ти си много сбъркан, определено, и този форум като място реклама ще го пропусна! Те хората като искат да ме намерят ще видят темите по другите форуми. Упс, това последното май беше с рекламен характер... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ... разбрахме че не те кефим .. бутона "изход" го знаеш къде е ! Цъкни и си спестявяш една камара нерви с този "кофти" за теб форум ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ооо, не не, ще ме прощаваш! Според твоята статистика посещенията в "сервизи и магазини" са 6000, а в "аксесоари" 13 000, цените съответно 100 и 30 лв... :unsure: Или аз съм сбъркан или хабер си нямаш представа как се прави ценообразуване!? Не може в раздела с 96000 посещения също да е 100 лв. И реклама за климатици в "кар аудио" ли да я пусна, бе пич? Щото ти ми казваш, че там било по-тънко...

 

Ти си много сбъркан, определено, и този форум като място реклама ще го пропусна! Те хората като искат да ме намерят ще видят темите по другите форуми. Упс, това последното май беше с рекламен характер... :rolleyes:

В Сервизи и магазини таксата е определена защото в този раздел влизаш да си намериш сервиз или магазин тоест там рекламата ти е насочена, ама не знам дали ти говори това нещо. Прав ти път към другите форуми там твоята реклама ще бъде между ракията и кецовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаха, е не бе аз мислих тениски да предлагам там :kiss: Имам чувството, че ти иронията и метафората нещо не можеш да ги видиш. На нито един въпрос не отговори конкретно; баеш си там нещо си... Както и да е... Няма се разправяме повече за глупости.На уличния рейсър ще му кажа, че проблемът ми не е форумът като такъв. Исках да обсъдя даден въпрос, но дискусия трудно се води с Ал Капоне... :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тона с който подхождаш, комуникацията ти с всеки от форума ще бъде трудна!!!Както ние не оспорваме твоите услуги и цени, така би трябвало и ти да постъпиш с посочените условия и цени за реклама в този форум!!!Ако не те кефи, ОК. Изборът си е твой. На битака може и да се пазариш, тук НЕ!!!Най-малкото ако беше споделил някакво по-конструктивно решение, както направи Xtuners, можеше поне да те изслушаме, както е направено с него, но явно за теб няма смисъл!!!Успех в другите форуми!!!И не на последно място: Теми или съобщения с безсмислен, обиден, заядлив и нападателен характер към участник във форума са забранени и ще бъдат редактирани и/или изтривани моментално. При многократно правене на тази грешка участникът се изключва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

@crush За мен поне ти един конкретен въпрос не зададе освен: "Какви са ви цените за реклама" разбра ги. Щом не ти харесват то коментара е излишен. Винаги може да има договорки, но когато отправиш конкретно предложение към правилните хора. А не просто да си пишем защото видиш ли цените били много високи или незнам си какво си. Аз ти казвам че всяка разумна оферта си своя разумен отговор. А това да тръгнеш с рогата на пред никога не води до някакви положителни резултати (както впрочем се убеждаваш сам). За това моят съвет е да премислиш малко нещата и ако имаш желание да направиш разумна оферта към хората които се занимават с това в този сайт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе винаги съм казвал, че лоши хора няма, има лош подход към хората. Тонът ми в никакъв случай нямаше общо "с рогата напред". Конструктивно предложение направих няколко поста по-горе, когато казах "щом темата е скрита, излезте с решение по казуса и кажете какво правим"; понеже казахте, че е скрита докато решите. Така, Ал Капоне само ми цитира цените. И все пак действително не разбирам как направихте ценообразуването, на базата на посещенията или на лична преценка? Затова и така реагирах по-горе, видя ми се някакси неясно. И на последно място - постовете ми нямат нападателен/обиден/заядлив характер. Ако го смятате за такъв, заповядайте да ги изтриете. Различните литературни похвати са част от езика ни и не може да ми се прави забележка, че използвам ирония примерно, когато сметна нея за необходимо по един или друг начин да изразя желаното. Това не е обида и не бива да се бърка с такава :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...