Jump to content
Vaskata Vass

Въпрос за клаксон

Recommended Posts

На колега не му работи клаксона на Civic хечбек '95 /англичанка/Въпроса ми е дали има отделен бушон за него,къде е и как да му помогна...Мерси предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз имам англичанка и имам същия проблем. Ще ти кажа от къде откъде може да е. Кажи на твоя приятел да си отвори кутията под волана, където е паяка. Държи се на 3-4 болта. Като погледне отдолу, точно под волана има една пластина дето прави връзката на клаксона, сигурно е тя. При мен е тя, но нямям време да я отворя. Късмет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че вевче си оправил проблема но за информация:Като се отвори предния капак,горе в ляво е кутията,в която на един бушон са клаксона и стоповете :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема може да е от няколко места - може пластината да не опира и да не прави контакт, може да е бушон, или както в моя случай - просто тромбата да се е скапала. На моята едното зъбче в следствие на корозия се беше отчупило. Проблема се реши като се зачисти основата и вместо стандартната букса се сложиха обувчици на кабелчетата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да възродим малко темата, хаха. Та имам и аз проблем с клаксона... изобщо не свири. (беше прегрякнал, сигурно е умрял нацяло...) Но все пак бих искал да проверя бушона и тази пластина до "паяка под волана". Кой е бушона и къде е тази пластина, че нещо не разбирам ? Под волана, дето са бушоните или баш под геврека някъде ? Благодаря предварително! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си без еърбег, като свалиш волана и трябва под него да видиш тази пластина, която трие и предава контакт на волана. Ако си с еърбег, значи лентовия кабел ти е прекъснат, пак се намира под волана на кормилния прът. 

Бушоните са означени кой за какво е на капака отдолу, който затваря кутията с бушоните. Намират се, според описанието, в двигателния отсек, горе в ляво на акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е пластината, какво е решението ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, май проблема ми е в този "кръгов кабел", защото попаднах на една тема и всички симптоми са като моите. Няма клаксон, свети SRS и т.н.

Ето линк: 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...