Jump to content
stamatov

проблем с ускорението

Recommended Posts

Момчета проблема е следния карам си днеска си карам на 5-та 3000 об. изведнъж оборотите започват да падат давам газ още повече падат, включвам 4-та същатата работа така до 2-ра като почти спрях... изкл. от скорост форсирах я няколко пъти и с малко мъки тръгна да набира, но някакси глъхне не е пъргава, а много мудно ускорява. Това го е правила и в града и почти винаги започва от 2500 оборота... давам газ а тя намалява скороста чувасе едно глухо бучене дава илюзия че набира но всъщност оборотите падат... на празен ход оборотите се менят много леко и има едно прекъсване сякъш се мъчи като върти на празен ход нямая тая тяга както преди... ако имате идеи, предположения казвайтеп.п. не ми е вързан спиид сенсора нямам километраж само оборотомер сменена е генерацията от двувалова хонда 4-2-1 незнам мотора ако трябва някъкво друго инфо ще казвам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен така ми прави когато не и сипвам :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен така ми прави когато не и сипвам :blink:

еи такива шегаджии хич не ме радват в момента ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много неща може да е :) Пробвай първо с горивния филтър :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тва не пречи, виждали сме всякакви :blink: Запушен катализатор или гърне. Задръстен въздушен филтър. Бензинов регулатор. И ако всичко това си сигурен че е наред, почваш да ровиш в делкото.п.п. И запушени цедки на инжекторите сме виждали :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май целия входящ колектор да се ревизира ... аз си мисля токове ама ако някой го потвърди с обяснение "причина-следствие" инъче на диагностика нямали да е по лесно вместо да проверявам всичко наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е вероятноста да е от въздушния филтър въпреки че е на няколко месеца .... преди да я взема е карана на газ ако има значение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако имаш възможнос първо я закачи на елкон...май струваше около 30лв. но може да си спестиш доста лутане и догатки. После си провери визуално състоянието на кабелите, свещите и палеца в делкото за нагар и суфатизация (позеленяване)на медните части. Запали я на много тъмно място и отвори предният капак, виж дали нямаш цветомузика по кабелите и капачката на делкото...това поне е лесно. После може да си провериш изпускателната генерация за евентуално запушване от разни прогорели ламаринки в гърнето или задръстен катализатор които да пречат на изходящите газове. Пиши какъв е бил проблема след като го отстраниш :P

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам пич ,но като гледам си я закъсал с Y3 -ката. аз си я имам но днес и сложих нова генерация изцяло правена уж за нея. засега нямам твоите проблеми, но и не бих казал че съвсем гладко набира. просто в момента не мога да разбера дали постигнах нещо от колекторите или маи не ?? имам и свещи за слагане иридиеви на дензо ,имам план и за спортен филтър, но ако след тея неща не усетя видим ефект просто спирам тунинга докато не съм се вътрил много повече от 1000 лева :bounce: , а ти дано отстраниш твоито че знам колко ти е тъпо сега........искаш да лети ама тя не ще

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...