Jump to content

Recommended Posts

Колеги скапа ми се преден легер,започна да вие.Та въпроса ми е каква марка лагер да си купя,мисля сам да си го сменям набиването задалжително ли е да е на преса,с чук може ли да се повреди лагера. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за марка немога да ти дам съвет, но ако не си го правил друг пут не се хващай. На преса се набива, а иначе с чук можеш само да го избиеш но ще ти трябва и менгеме, чук и секач (може да се наложи и шлаиф) за черупката. По добре иди някои които разбира или в сервиз за да не си докараш ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушаи колегата БП1..По добре иди в сервиз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги решил сам да го сменя сам лагера,имам сервиз но се занимава сас боядисване и тенекеджийски услиги,искам да разбера каква марка лагер да си купя,просто ми доставя удоволствие сас да си оправям хондака,ще сам благодарен да ми помгнете сас савети :)

Редактирано от zdravko79

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако набиваш новия лагер с чук, бих те посъветвал да използваш външната част на стария лагер, за да удряш по него, а не директно по новия лагер. Така поне ще си сигурен че няма да го разбиеш преди дори да си го сложил. За марка лагери, не мога да дам съвет, въпреки че щеше да ми се наложи. Само като цена мога да ти кажа че са около 40-50лв. (поне така ми казаха от един сервиз).Поздрави и успех с лагера!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
предните лагери поне при мен са бая широки смисъл има разлика между предните и задните има разлика поне така ми казаха като ги копувах,но още не съм ги сменил.а и човека е с сивик не с акорд :) за моя ми казаха че са QWB1003,1021531,081019

QH е фирмата като чели

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Успех и поздрави !

Редактирано от SH3M37A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така така още един ентусиаст като мене :) и аз обичам да си правя ремонтите на моята красавица сам се 1. Хмм принципно ако набиваш лагер колега правиш така. Избираш 4 точки от лагера на еднакво разстояние една от друга и почваш да ги редуваш на кръст. Обаче тва се прави при конусните и по тесни лагери, този на главината отпред обаче е двуредов в цяла черупка и е доста широчък. Аз с моя се справих на менгемето, значи слагаш лагера на главината и всичко отива на менгемето, което в случая ще играе роля на преса. започваш леко да притягаш, като гледаш в началото да не подведе криво, тръгне ли криво позавърташ и продължаваш. Подведе ли правилно вече си ти, навиваш до колкото е възможно на менгемето и после оформяш картинката с чука ;) Тука е момента да използваш горня съвет за набиването като ползваш черупката на старя лагер. Аз тка го направих мисля, че ще успееш. Иначе като марка NTN На главината такъв ми беше такъв купих повторно ( за са няма ядове) амммм 55 кинта го плащах, но проучи и други мненя все пак. Поздрави и успех с ремонта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NTN,KOYO,NSK..................Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SKF също са хубави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
предните лагери поне при мен са бая широки смисъл има разлика между предните и задните има разлика поне така ми казаха като ги копувах,но още не съм ги сменил.а и човека е с сивик не с акорд ;) за моя ми казаха че са QWB1003,1021531,081019QH е фирмата като чели
Вярно ли е Сивик :D, мислиш ли, че не съм видял ?Определено има разлика между предни и задни... !!! Дадох линка да се ориентира за марки, ремонти, цени - но няма значение... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз смених преден лагер .За марка не мога да ти кажа но твардяха че имат лагери за моя модел D14Z3 а кото го свалиха се оказа че нямали такъв.Моя модел бил по особен в крайна сметка аз намерих но трябва да видиш размера на лагера като го свалиш и да търсиш по него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща оказва се че такав лагер дето ми трябва го няма в наличност SKF трябва порачка и сената му е кам 100 лв :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години намерих магазинче в овча купел само за лагери били български , е сложих такъв струваше някаде към 15 лева ... след толкова време и 60к си е перфект и съм много доволен !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...